Vrchlabí – Slavia 2:1 (po pr.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:2 (1:0 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.) | Vsetín – Kolín 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 3:2 (kon.)
Kladno – Litoměřice 3:2 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Sokolov – Jihlava 2:6 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 20.01.2021, 18:00 • Škoda aréna • Chance liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Draci z posledních dvou utkání brali bod, a to z utkání proti Litoměřicím, kdy se jim podařilo srovnat stav z nepříznivých 0:2. Následně ale šumperští hokejisté kališníky nepřetlačili v samostatných nájezdech, 2:3sn. Po tomto utkání následovala přestřelka na ledě pražské Slávie, která pro Draky výhrou nedopadla. V Edenu utrpěli porážku 9:5.

Draci se s 14 body nachází na 17., předposledním, místě tabulky, na poslední Kadaň mají náskok čtyř bodů a na 16. Kolín ztrácí 8 bodů. Šumperané letos odehráli 20 zápasů, 3 vyhráli, jedno vyhráli v prodloužení, třikrát padli v prodloužení a třináctkrát prohráli. Skóre Draků je 49:86.

Nejproduktivnějším forvardem z řad Draků je jednoznačněTadeáš Jaroš 16 (7+9). Je následován Petrem Kratochvílem 12 (4+8). Trojici ofenzivní produktivity doplňuje kapitán Šumperanů Jan Milfait 11 (5+6).

V obraně se nejlépe daří Danielu Kabelka 9 (2+7) , kterého doplňuje Ondřejem Ševčík 4 (0+4) a Richard Záruba 3 (1+2)

V brankovišti je jasnou jedničkou po 18 odchytaných zápasech Marek Peksa Peksa vychytal jedno čisté konto a zajistil PARSU 4 výhry. Jeho brankový průměr je 3,87 a jeho úspěšnost je 89,48 %.

Dnešním soupeřem Draků je dominantní tým ze severní Moravy, RT TORAX Poruba. Ostravané si v posledních dvou zápasech připsali jednu výhru a jednu prohru, v obou zápasech ale brali body do tabulky. Nejprve porazili venku Kadaň 1:7, poté doma prohráli se Sokolovem 4:5p.

Poruba se s 42 body nachází na prvním místě tabulky Chance ligy. Ostravané se bodově dělí s druhou Duklou Jihlavou, třetí Stadion Vrchlabí na ně ztrácí 3 body. TORAX letos odehrál 21 utkání, z nichž dvanáctkrát zvítězil za tři body, dvakrát vyhrál po prodloužení, stejně častokrát v prodloužení i prohrál a pětkrát prohrál bez zisku bodu. Skóre Poruby je 75:45 Nejnovější tváří v dresu Ostravanů je Adam Raška.

V ofenzívě je nejproduktivnější Markus Korkiakoski 25 (9+16), kterého s odstupem následují, dvorní nahrávač Tomáš Jáchym 18 (1+17) a Lukáš Endál 12 (11+1). Nejproduktivnější útočník, Korkiakosi je zároveň pátým nejvíce bodujícím hráčem celé Chance ligy.

V zadních řadách se nejvíce daří Janovi Teperovi 13 (5+8) , kterému je v patách Šimon Szathmáry 11 (2+9). Dvojici doplňuje Lukáš Kozák 6 (2+4) .

Naprostou jedničkou je v brankovišti ostravského celku Lotyš Ervins Muštukovs. Za Porubu odchytal 19 utkání, zajistil Porubě 13 výher. Vychytal dvě čistá konta. Pyšní se úspěšností 92,4 % a jeho průměr je 2,12 branky na zápas. Muštukovs se svou úspěšností patří do top trojice brankářů Chance ligy.

Lodivod Ostravanů Martin Janeček je zároveň bývalým koučem Draků.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

SEZÓNA 2020/2021

28.9.2020 HC RT TORAX PORUBA 2011 VS ŠUMPERK 4:1

SESTAVY Z MINULÉHO KOLA
    Peksa – Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Weintritt, Machů – Moučka, Milfait, Jaroš – Tjurin, Baláž, Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Kučera J., Spratek, Blaško – Danielčák.

HC RT TORAX PORUBA 2011
    Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Pořízek, Hudeček, Sikora – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Klíma, Raška, Endál – Kanko, Žolobov, Hotěk.

Jak si předposlední Draci poradí s první Porubou se dozvíme již od 18:00, kdy oba týmy vyjedou na led šumperské Škoda arény.

00:01

01:51
    Na kotouči jsou aktivnější Draci, po střele Tjurina zvonila tyč.

02:08
    Poruba kombinuje v obranném pásmu Draků.

02:33
    Ani jednomu celku se příliš nedaří přechod přes střední pásmo, nakonec do útočné třetiny vyráží Poruba.

03:28
    Moučka podporován Milfaitem vyrazil do útočné třetiny, ale kotouč nakonec skončil pouze v rohu kluziště.

04:20
    Na bránu nyní unikal zcela osamocen jeden z ostravských hokejistů, ale jeho pokus byl zneškodněn připraveným Altrichterem.

04:39
    Balážova střela skončila v náruči Muštukovse.

04:49
    Endál rychlostí blesku zavezl kotouč do obranného pásma Draků, kde jej chvíli držel, ale z jeho rychlé akce nic nevzniklo.

05:29
    Draci jsou rozhodně dravějším týmem, bojují o kotouč a mají větší snahu útočit, než jejich protivníci.

06:51
    Drakům se nedaří přesně rozehrát ve vlastním pásmu.

07:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    První celek tabulky se po 7. minutách vcelku vyrovnaného boje brankově prosazuje. Po chybách domácích ve středním pásmu se podařilo ke kotouči dostat hostů, ti vytvořili pohlednou akci. Endál i přes těžké zpracování poslal pohlednou přihrávku na JURIJE ŽOLOBOVA, který svým zásahem k levé tyči, posílá Ostravany do vedení. Asistence: Lukáš Endál, Petr Kanko.
    07:00 Jurij ŽOLOBOV - 0:1

08:39
    Hosté se po svém prvním zásahu snaží přidat další, ale v brance jim brání domácí strážce klece Altrichter, který před chvílí zlikvidoval několik dorážek z holí TORAXU.

09:10
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jozef Baláž – 2 min., vysoká hůl).

10:03
    Poruba zahájila v přesilovce velký tlak, který rozhodil domácí hokejisty, ale po chvíli se jim podařilo z ostravského zajetí vysvobodit a kotouč vyhodit.

11:03
    Poruba opět aktivně útočí.

11:10

11:15
    Domácí ve vlastním oslabení nedali zkušenému soupeři šanci. Přesto, že Poruba vytvářela tlak a nebezpečně kombinovala, početní výhodu nevyužila. Ostravané ale střílí branku hned v závěru přesilovky. Po vstoupení Baláže na led se k puku v předbrankovém prostoru dostal MARKUS KORKIAKOSI, který zvyšuje na 0:2. Asistence: Bez asistence.
    11:15 Markus KORKIAKOSKI - 0:2

13:08
    Dopředu se hnal Danielčák, ale jeho průnik kolem mantinelu nebyl úspěšný.

13:41
    Týmy bojují o kotouč v útočném pásmu Draků.

14:29
    V obranném pásmu Draků to už delší dobu hořelo. Nebezpečným se stal pro domácí už Jáchym, který překvapil Altrichtera, ale svůj pokus nezužitkoval. Za malý moment přišla z jeho hole přihrávka zpoza brány na ŠIMONA SZATMÁRYHO, který prostřelil domácího brankáře a posílá Porubu do tříbrankového vedení. Asistence: Tomáš Jáchym, Markus Korkiakosi.
    14:29 Šimon SZATHMÁRY - 0:3

15:50
    Ke střele se po dlouhé době dostali i domácí, ale jejich pokus končí pouze odrazem o ochranné plexisklo.

16:57
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Ševčík – 2 min., vysoká hůl).

17:30
    Hostům se počátek přesilové hry nedaří, nemohou se usadit v útočném pásmu a vytvořit kombinace.

18:57
    Blízko čtvrté branky byla Poruba, když při akci dva na jednoho Adam Raška minul zcela odkrytou šumperskou klec.

19:12
    Poruba zaváží puk za vlastní bránu, odkud se snaží založit akci, která končí srážkou se soupeřem ve středním pásmu.

20:00

V první periodě Poruba ukazuje svou dominanci, ačkoli prvních pár minut byl k vidění akční, rychlý a vcelku vyrovnaný hokej. Hosté ale tempo hry přiklonili na svou stranu po první brance z hole Jurije Žolobova. Následně se Ostravané prosadili ještě dvakrát v rozpětí 3 minut, kdy krátce po konci přesilové hry přesně zacílil Markus Korkiakosi a po závaru v obranném pásmu Draků do třetice skóroval Šimona Szathmáry. První celek tabulky vede po první třetině na ledě Škoda arény 0:3.

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:48
    Dopředu postupoval Záruba, ale jeho sprint k ostravské kleci byl zastaven hostující obranou.

20:56
    Od modré čáry vyzkoušel Muštukovsovu pozornost Valík. S jeho střelou si porubský brankář hravě poradil a skryl ji ve své lapačce.

21:42
    Hotěk se rychlým pasem na modré čáře pokoušel najít spoluhráče a ohrozit Altrichtera, ale byl příliš rychlý a jeho přihrávka nenašla adresáta.

22:56
    Draci se snaží založit útočnou akci, ale jsou zastaveni porubskou obranou.

23:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., vysoká hůl).

24:13
    Hosté zatím Drakům v jejich první početní výhodě nedávají žádnou šanci a všechny puky vyhazují zpět k Altichterově kleci.

24:56
    Hezkou akci vymyslela dvojice Moučka – Jaroš. První jmenovaný přihrál na Jaroše, ten se ale nedokázal zorientovat a zacílit na bránu soupeře.

25:54
    Na Muštukovsovu bránu se hnal Baláž, dostal se na kruh, z něhož se pokusil rychlou střelou zakončit, ale jeho rána pouze lízla boční síť brány.

27:19
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Ervins Muštukovs, přichází Frederik Foltán.

Draci teď aktivně ostřelují klec soupeře, kde jim vzdoruje Foltán.

30:31
    Draci v půlce druhé periody značně ožili a teď se již několik sekund drží v útočné třetině.

30:56
    Hosté se zmocnili kotouče, ale jejich akce je zastavena postavením mimo hru.

32:28
    Dnes velmi aktivní Baláž se pokusil po střelu, ale ta byla mířena příliš vysoko a skončila pouze v ochranné síti.

33:09
    Weintritt se pokoušel ohrozit Foltána od modré čáry, což se mu povedlo, protože hostující brankář nic neviděl, ale rána z hole šumperského obránce nebyla přesná.

34:19
    Po nahrávce Tepera byl v předbrankovém prostoru nachystaný Korkiakoski, v dobré pozici puk nezpracoval.

36:27
    Přechod do útoku ze strany hostů končí pouze zakázaným uvolněním.

37:03
    Domácí se mohli dostat do akce 2 na 1, ale šanci zhatila nepřesná přihrávka na modré čáře.

37:37
    Moučkova střela z pravého kruhu měla dobrý potenciál, ale Foltán ji kryje svými betony.

37:55
    Hosté ve snaze uniknout z obranného pásma vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

38:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., sekání).

39:10
    Domácí se v poslední minutě, ve hře 5 na 4, budou snažit o snížení skóre.

40:00

Druhá třetině branku nepřinesla. Hosté byli v první části druhé dvacetiminutovky více na kotouči a snažili se zvýšit náskok. V polovině periody je ale domácí svou bojovností dotáhli a vytvořili si zajímavé s slibné akce. Poruba ve 28. minutě vystřídala brankáře a na místo Muštukovse se postavil Foltán, který je však zatím, stejně jako kolega, neprůstřelný. Uvidíme jaký zvrat v utkání přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:32.

40:01

40:33
    Na začátku třetí třetiny jsou na puku domácí.

41:34
    Pokus Krejčiříka minul Foltánovu klec.

41:56
    Z bezprostřední blízkosti Altrichtera překvapil Toman, který pokoušel dostat puk do šumperské branky po betony, ale jeho pokusy gólman Draků zmařil.

43:12
    Toman, jenž byl dlouhou dobu v držení kotouče vyslal netradiční pokus na šumperskou bránu, ale Altrichter byl pozorný.

45:12
    Draci právě vstřelili branku!
    Snaha a dravost nakonec přece jen přinesla své ovoce a Draci po dlouhodobé aktivní hře snižují na 1:3. Za brankou domácích stál dnes rozhodně nejvíc viditelný muž v modro-žlutém JOZEF BALÁŽ, který dostal puk za Foltána. Asistence: Daniel Spratek, Konstantin Tjurin.
    45:12 Jozef BALÁŽ - 1:3

47:20
    Pokus porubského kapitána Sikory Altrcihter zneškodnil.

47:48
    Šumperská první lajna se hnala dopředu, ale střela Kabelky od modré byla zblokována hostujícím hráčem.

49:35
    Dopředu se opět hnal Baláž, ten se ale nedostal ke střele a Foltán puk, který k němu doklouzal kryje pod lapačkou.

50:18
    Šumperští bojují v útočné třetině.

50:52
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Teper – 2 min., sekání).

51:25
    V přesilové hře se do výborné pozice dostal Moučka, ale jeho rána z kruhů byla zneškodněna.

51:41
    Moučka opět pálil ze stejné pozice, Foltán má ale dobrý výhled, proto jeho střelu skrývá ve své náruči.

52:16
    Draci kombinují v útočném pásmu.

53:04
    Rána Jaroše měla sama dobrý potenciál i se nabízela na dorážku, ta však jeho spoluhráči nebyla využita.

53:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Endál – 2 min., nedovolené bránění).

54:44
    Hlad Draků po brance je očividný, domácí soupeře v přesilovce drží pod tlakem.

56:30
    Nyní je k vidění rychlý hokej, kdy je v držení nejprve jeden, poté druhý tým.

57:26
    Hosté se uvolňují z delšího tlaku icingem.

58:04
    Domácím nevyšel pas na Jaroše, který si najížděl do dobré střelecké pozice na levý kruh.

58:45
    Domácí to zkouší bez brankáře!

58:53
    Oddechový čas pro domácí.

59:08
    Draci jdou dopředu a sází vše na jednu kartu.