Slavia – Kladno 0:3 (kon.) | Havířov – Vsetín 2:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Vrchlabí 2:5 (kon.)
Litoměřice – Přerov 4:5 (po pr.) | Kolín – Benátky n/J 5:4 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Kadaň 2:5 (kon.) | Třebíč – Sokolov 5:0 (kont.) | Jihlava – Šumperk 5:0 (kon.)
SC Marimex Kolín
5:4 (2:0, 0:1, 3:3)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 23.01.2021, 17:00Chance liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

První vzájemný duel, který se odehrál ještě před covid pauzou, prohráli kolínští hokejisté na ledě soupeře o jednu branku 4:5, ale pátou branku inkasovali až 3 minuty před koncem a předtím jeli sami na bránu, takže utkání bylo velmi vyrovnané.

Jestli bude vyrovnané i to dnešní, to se uvidí. Kolín do něj vstupuje po dobrém výkonu ze Vsetína, kde ale prohrál 1:2, a domácí výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem. Benátečtí naposledy o gól 3:2 vyhráli nad Prostějov, čímž prolomili šňůru tří proher. Předtím podlehli 0:5 Frýdku, 3:4 pp Třebíči a 1:2 Kladnu.

S těmito výsledky jsou Benátky nad Jizerou na jedenáctém místě s jednatřiceti body za 22 utkání. Kolín je patnáctý se dvaceti čtyřmi body za dvacet utkání.

Poslední zápas hostů: HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Vomáčka (Šedivý), 19. Šedivý (Měchura, A. Dlouhý), 22. Štibingr (Jiruš, Wiencek) – 7. Motloch (P. Krejčí, Vachutka), 35. T. Kaut (Mrázek, Hrdinka). Rozhodčí: Grech, Petružálek – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4 + navíc Chlán (PRO) 5 + 20 minut OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Benátky nad Jizerou: Král (Žajdlík) – Kunst, Šedivý, Štibingr, Böhm, Aubrecht, Hampl, Kollert – A. Dlouhý, Měchura, D. Špaček – Wiencek, Čederle, Jiruš – Gajda, Jansa, Strnad – Vomáčka, Šafařovský, Křepelka.

Poslední zápas domácích: VHK ROBE Vsetín – SC Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 7. Š. Jenáček (Zeman, Babka), 32. Hryciow (Kucharczyk, Bartko) – 16. Veselý (Pýcha, Váchal). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Otáhal, Kraľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Bez diváků.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Štohanzl, Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – Martínek, Semirád, Stehlík.

Utkání začíná v 17:00, tak buďte u toho s námi.

00:01

00:20
    Domácí zvítězili úvodní buly, ale Jakub Hujer rychle využil špatné rozehry a hnal se do protiútoku se svoji útočnou formací. Domácí ale hosty nenechali vytřelit.

01:18
    Na chvíli se domácí ubránili tlaku hostí, ale hostí znovu zabrali útočnou třetinua snaží se přes kolínské hráče vystřelit.

01:44
    Zakázané uvolnění Kozlů.

01:47
    Hosté vyhráli buly a střela šla z první na Lukeše, ten puk čapl a hra je pozastavena.

02:05
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Jansa – 2 min., hákování).

02:09
    Hosté vyhráli buly a vyhazují puk na druhou stranu hřiště.

02:26
    David Šafránek ale nekompromisně zavezl puk zpět do své útočné třetiny a z mezikruží tvrdě vypálil. Puk minul o fous branku a orazítkoval mantinel za Královou brankou.

03:03
    Hosté se znovu ubraňují vyhozením kotoučem přes celé hřiště a domácí mají problém se vrátit ke Královi.

03:46
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Domácí se v první části první přesilové hře trápili, ale poté ukázali svou sílu a první přesilová hra je využita! Přesnou ránu za záda Krále zasadil LUKÁŠ BLAHA a otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Lukáš Blaha, Jakub Petržilka
    03:46 Lukáš KREJČÍK - 1:0

04:40
    Domácí se znovu tlačí do benátecké klece.

04:55
    Hosté ale využili protiútočné akce a ohrozili Lukešovo království. Kolínský golman má puk pod kontrolou a přerušuje hru.

04:57
    Vhazování se opakuje.

05:28
    Po velké srážce se sudí zůstává na ledě ležet Jan Stehlík.

06:44
    LUKÁŠ KREJČÍK se znovu prosazuje a navyšuje skóre svého týmu na 2:0. Asistence Jan Veselý.
    06:44 Lukáš KREJČÍK - 2:0

07:23
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Váchal – 2 min., hákování).

08:55
    Ofsajd Benátek.

10:24
    Kolísnký útok byl pozastaven odpískaným ofsajdem.

11:47
    Zakázané uvolnění Benátek.

12:14
    Hra znovu přerušena, nyní z důvodu přihrávky rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

15:03
    Domácí jsou zatím lepším týmem a rvou se za třetím gólem!

18:18
    Hra se nyní houpe jak přesýpací hodiny z jedné strany na druhou.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:24
    V první vteřinách druhé třetiny hosté zajeli do své útočné třetiny a ihned ohrozili branku Lukeše. Ten byl však ve střehu a puk chytá do své lapačky. Hra přerušena.

20:45
    Ofsajd Kozlů.

21:20

22:40
    Hosté se houževnatě tlačí do kolínské klece, až posunuli branku. Hra přerušena.

24:01
    Petr Gajda rychle dobruslil odražený puk z levého ruhu a z první ho vypálil na Lukeše. Kolínský gólman ho vyráží svým betonem pryč z obranného pásma.

27:07
    Zakázané uvolnění hostů.

29:11
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (David Aubrecht – 2 min., nedovolené bránění).

31:11

32:47
    Ofsajd hosůt.

34:35
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Václav Jankovský – 2 min., držení).

35:20
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., sekání).

36:45
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Petržilka – 2 min., příliš mnoho hráčů).

37:20

38:30
    Hra přerušena, na ledě zůstává po srážce jeden z benáteckého celku. Ale snad bude v pořádku.

38:45

39:01
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Husa – 2 min., nedovolené bránění).

39:23
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté snižují skóre necelou minutu do konce druhé třetiny a zároveň využívají své přesilové hry! Autorem první branky hostů je PETR GAJDA. Asistence Adam Dlouhý, Vratislav Kunst.
    39:23 Petr GAJDA - 2:1

40:00

40:01

42:51

43:40
    Jakub Husa se provinil faulem, z kterého bylo nařízeno trestné střílení. Trestného střílení se ujal FILIP JANSA a střelou mezi betony vyrovnává skóre dnešního zápasu na 2:2.
    43:40 Filip JANSA - 2:2

44:53
    JAKUB VÁCHAL přesnou střelou vrací kolínský celek do vedení. Stav utkání 3:2. Asistence Dominik Zumr.
    44:53 Jakub VÁCHAL - 3:2

45:37
    Hra přerušena z důvodu vysoké hole. Vhazuje se před Lukešem.

46:28
    Perfektní souhra první kolínské formace navýšuje skóre dnešního dění! Jankovský přesně nabil hůl ZDEŇKU KRÁLOVI, který si dnes střílí svůj sváteční gól a domácí celek posílá do dvoubrankového vedení 4:2. Asistence: Václav Jankovský, David Šafránek.
    46:28 Zdeněk KRÁL - 4:2

50:47

52:57
    Zdeněk Král poslal do samostatného úniku DAVIDA ŠAFRÁNKA, který kličkou a přesnou muškou nad levé rameno Krále střílí kolínský pátý gól. Stav utkání 5:2. Asistence: Zdeněk Král, Jakub Husa.
    52:57 David ŠAFRÁNEK - 5:2

53:31
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Lukáš Blaha – 2 min., krosček).

54:40
    Hosté využívají dnes druhou přesilovou hru. Na stav 5:3 snižuje VOJTĚCH JIRUŠ. Asistence: Jan Štibingr.
    54:40 Vojtěch JIRUŠ - 5:3

55:02
    Zakázané uvolnění hostů, nyní již po druhé za sebou.

55:19
    Přechod do útočného pásma hostům překazil ofsajd.

56:43
    Oddechový čas pro hosty.

56:43
    Benátky po oddechové čase nastupují v 6 hráčích bez gólmana.

57:01
    Velký tlak nyní hostí vyvíjejí na kolínskou svatyni. Lukeš kotouč zalehl a hru přerušil.

57:21
    Hostům se hra v 6 vyvedla a podařilo se přes bránící kolínskou pětici snížit stav na 5:4. SEBASTINA ČEDERLE si položil Lukeše a kotouč tak vsunul do poloprázdné klece. Asistence: Daniel Špaček.
    57:21 Sebastian ČEDERLE - 5:4

57:50
    Opět hosté v šesti.

57:56
    Kolínské zakázané uvolnění.

58:06
    Jan Veselý zavezl puk do středního pásma a nahodil ho na branku. Ale minul. Znovu tu máme zakázané uvolnění.

58:33
    Znovu Jan Veselý nahazuje puk na zakázané uvolnění.

58:58
    Tentokrát si Lukeš volná místa v brancepohlídal a puk podržel. Hra přerušena.

59:42
    Královo nahození znovu přerušuje hru. Zakázané uvolnění.

Konec zápasu. (19:08:10)

Tereza Nedbalová

Branky a nahrávky: 4. L. Krejčík (Blaha, Petržilka), 7. L. Krejčík (J. Veselý), 45. Váchal (Zumr), 47. Z. Král (Jankovský, Šafránek), 53. Šafránek (Z. Král, Husa) – 40. Gajda (A. Dlouhý, Kunst), 44. Jansa (TS), 55. Jiruš (Štibingr), 58. Čederle (D. Špaček)

SC Marimex Kolín: Š. Lukeš (Sejpal) – Muška, Blaha, Husa, Pýcha, Váchal, Kukla, Barták – Šafránek, Jankovský, Z. Král – J. Veselý, Štohanzl, L. Krejčík – Zumr, Síla, Petržilka – J. Stehlík, Semirád, R. Martínek.
    HC Benátky nad Jizerou: Král (Žajdlík) – Kunst, Aubrecht, Šedivý, Hampl, Kovář, Štibingr, Böhm – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – D. Špaček, Křepelka, Vomáčka – Jiruš, Gajda, Jansa – Putz, Hujer, Šafařovský.