Slavia – Kladno 0:3 (kon.) | Havířov – Vsetín 2:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Vrchlabí 2:5 (kon.)
Litoměřice – Přerov 4:5 (po pr.) | Kolín – Benátky n/J 5:4 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Kadaň 2:5 (kon.) | Třebíč – Sokolov 5:0 (kont.) | Jihlava – Šumperk 5:0 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
SK Trhači Kadaň
Sobota 23.01.2021, 17:00 • Hala Polárka • Chance liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Hokejová Chance liga pokračuje dalšími zápasy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Frýdek-Místek a SK Trhači Kadaň.

Hokejisté dnes domácího Frýdku-Místku jsou v tabulce Chance ligy na šestnáctém místě se ziskem dvaadvaceti bodů. Ve dvaceti odehraných duelech zapsali sedm výher a třináctkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Frýdeckomístečtí minulou sobotu doma porazili 5:0 záložní tým libereckých Bílých Tygrů, a sice Benátky nad Jizerou. Na tyto tři body ale poté nenavázali a dvakrát na ledě soupeře nezískali ani bod. Nejprve prohráli 1:3 v Kolíně, následně pak nestačili ani na ústecký Slovan, který ve svém teritoriu zvítězil 4:2. Dnes tak domácí budou chtít tyto prohry odčinit a ve svém prostředí tuto nepříznivou šňůru zastavit.

Nejproduktivnější hráči

Ondrej Šedivý 11+10
    Milan Mikulík 5+12
    Radek Veselý 8+8

Hosté z Kadaně jsou na tom ještě hůře než jejich dnešní soupeř. Najdeme je v tabulce Chance ligy na posledním osmnáctém místě, když dosud zapsali jen deset bodů. Čtyřikrát zvítězili, šestnáctkrát pak se svým soupeřem padli. Trhači naposledy zvítězili v polovině prosince loňského roku, kdy na ledě Šumperka vyhráli 7:3. Od té doby pak sedmkrát v řadě za sebou nezískali ani bod a táhnou tak dlouhou sérii bez jediné výhry. Naposledy nestačili na Třebíč, která v Kadani vyhrála 3:1. Hosté by tak dnes rádi tuto černou sérii zastavili, ovšem na ledě farmy Třince, ve Frýdku-Místku, je tedy nečeká žádná snadná práce.

Roman Chlouba 9+11
    Jan Svoboda 6+10
    Tomáš Koblížek 6+5

Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně už utkaly. Frýdek-Místek na konci září vyhrál na půdě Kadaně těsně 3:2 a Trhači tak mají co oplácet.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – Šepelev, Haman, Husák, Roth, Repe, Hrachovský, J. Adámek – D. Kindl, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, Klimša (A) – Tomi, Przybyla, Ramik – Matiaško, Stuchlík, Flok.

SK Trhači Kadaň: R. Běhula (Hanuljak) – Havlín, Trefný (C), R. Havel (A), Seemann, Kottek (A), Karmaškov, Delmarche – Z. Zabloudil, Chlouba, Jakub Veselý – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Hradecký, Bucek, Homer – Adámek, Matyáš Svoboda, Kupčo.

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Gančarčík, Bohuněk.

00:01

00:05
    Na prvním vhazování úspěšnější hosté, kteří kotouč ale posílají na zakázané uvolnění.

00:16
    Střelu Kindla hosté zblokovali.

00:39
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí se hned na začátku utkání dostávají do vedení. Střelu ALEXANDRA ŠEPELEVA od modré si Běhula nepohlídal. Asistence: Milan Mikulík a Ondrej Šedivý.
    00:39 Denis KINDL - 1:0

01:04
    Hosté v ofsajdu.

01:40
    První zákrok si připisuje Suchánek. Bude se vhazovat po jeho levici.

02:23
    Chlouba snažil tečovat střelu Veselého, to se mu ale nepovedlo a kotouč je vedle brány.

02:37
    Zakázané uvolnění domácích.

02:43
    Domácí opět vyhazují kotouč přes všechny čáry, uvidíme tak další vhazování před Suchánkem.

03:23
    Przybyla dostal přihrávku k modré čáře, v útočném pásmu však o puk přišel.

03:36
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Tak to byla souhra! JAN SVOBODA dostal přihrávku mezi kruhy a jel úplně sám na Suchánka, který si s jeho střelou nad rameno nedokázal poradit. Asistence: Vladislav Houška a Tomáš Koblížek.
    03:36 Jan SVOBODA - 1:1

03:59
    Mikulíkova střela proletěla pouze vedle kadaňské brány.

04:42
    Zakázané uvolnění Kadaně.

05:58
    Přihrávka na Chloubu k modré čáře byla moc ostrá, Suchánek raději kotouč schoval do své lapačky

06:18
    Przybyla posílal kotouč před bránu na Tomiho, ten ale bránu netrefil.

06:59
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Stuchlík.

07:20
    Domácí se osvobodili.

07:58
    Ani teď se Kadaň v útočném pásmu nezdržela moc dlouho.

08:53
    Haman vyhazuje kotouč až ke kadaňské brance.

08:59

09:23
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

09:28
    Hrachovský po vhazování vypálil, Běhula byl ale připraven a kotouč schoval do lapačky.

09:47
    Havlovo nahození zastavil Suchánek, který ale rychle rozehrává.

10:23
    Domácí neudrželi útočné pásmo a musí se vracet.

10:31
    Kindl z těsné blízkosti netrefil bránu.

11:32
    Seemann udržel útočné pásmo, ale puk poslal pouze za Suchánkovu bránu.

12:23
    Po krátkém boji o puk u mantinelu vystřelil Seemann, Suchánek ale kotouč viděl a vyrazil ho.

12:55
    Stuchlík zakončil z mezikruží pouze do Běhuly.

13:03
    DENIS KINDL nespěchal se zakončením, a tak objel bránu a zasunul kotouč těsně mezi tyč a Běhulův beton. Asistence: Ondrej Šedivý a Filip Haman.
    13:06 Denis KINDL - 2:1

14:38
    V obranném pásmu Kadaně bojují hráči o puk.

15:05
    Veselý se dobře dostal přes domácí obranu, trefil však pouze Suchánkovu lapačku.

15:08

15:44
    Po střele Rotha puk poskakoval před brankovištěm, hosté si však prostor před brankou pohlídali a další střelu domácím nedovolili.

17:00
    Domácím se nepodařilo projít do útočného pásma a k puku se dostává Kadaň.

18:18
    Flokovo nahození zastavil J. Svoboda.

19:02
    Kindl z otočky přihrával Mikulíkovi, ten se dokázal prosmýknout mezi kruhy, ale Běhula si jeho střelu pohlídal.

19:47
    V obranném pásmu domácích dělá jednomu z obránců velké problémy Kupčo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Střely na bránu:
    1. třetina – 14:13

První třetina nabídla hodně šancí, jako první se do vedení dostali domácí, za pár minut ale hosté dokázali srovnat, nicméně ve 14. minutě si domácí opět vzali vedení na svou stranu, a tak je stav po 1. třetině 2:1.

20:01

20:31
    Pokus Hamana od modré proletěl až k bráně, Běhula si tak připisuje první zákrok ve druhé třetině.

21:06
    J. Svoboda projel s kotoučem až do útočného pásma, poté vyslal střelu, ta ale trefila pouze boční síť branky.

21:29
    Domácí Roth je vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

21:56
    Chloubovu střelu domácí zblokovali, ale hosté se stále drží v útočném pásmu.

23:46
    Chlouba přihrával před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

24:14
    Hosté se pro kotouč musí vracet za svou bránu.

24:27
    Ve velké rychlosti se na Suchánka řítil Veselý, kterému se ale nepodařilo přesně zakončit a posunul bránu.

24:49
    Domácí se osvobozují.

24:57
    Síly na ledě se vyrovnají, neboť je za nesportovní chování vyloučen hostující Chlouba.

25:08
    RADEK HAVEL z levé strany prostřelil domácího gólmana, který s touto střelou nedokázal nic udělat. Asistence: Vít Seemann a Matyáš Svoboda.
    25:08 Radek HAVEL - 2:2

25:20
    Mikulík od modré trefuje pouze Běhulův beton.

25:29

26:19
    Domácí se drží v útočné třetině, ale žádnou střelu zatím nevyprodukovali.

26:57

27:12
    Peterek projel do útočného pásma, dokázal sice zakončit přes hostující obranu, ale Běhula byl připravený, bude se vhazovat po jeho pravici.

27:32
    Klimša jen těsně poslal puk nad Běhulovu bránu.

28:00
    Už jsme na druhé straně, Adámek nepřesnou střelou trefil boční síť brány.

28:27
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jiří Bucek – 2 min., držení).

28:34
    První střela domácích v přesilové hře skončila v ochranné síti nad bránou.

29:05
    Do přihrávky Šedivého se vložili kadaňští hráči, domácí ale stále drží útočné pásmo.

29:40
    Na druhé straně mířil nepřesně Chlouba, puk je vedle brány.

30:10
    Kadaň se v oslabení dostává do vedení! VÍT SEEMANN se trefil pod horní tyč. Asistence: Jan Svoboda a Tomáš Koblížek.
    30:10 Vít SEEMANN - 2:3

30:27

31:04
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Havlín – 2 min., vysoká hůl).

31:18
    Repe pálil od modré, bránu ale netrefil.

31:59
    Tomi se dostal před bránu, zakončil však jen do kadaňského gólmana.

32:04
    Běhula přerušuje hru po ostré střele Rotha.

32:36
    Další střela Rotha byla sražena vedle brány.

32:50
    Bude se vylučovat, domácí mají výhodu.

33:01
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., sekání).

33:04
    Hosté jsou ve čtyřech.

33:45
    Tomi se snažil dorážet do brány, Běhula byl ale pozorný a vše si pohlídal.

34:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu a přihrávají si.

34:50
    Kadaň vyhazuje kotouč až k Suchánkovi.

35:01

35:08
    Stuchlíkovu střelu má Běhula v lapačce, uvidíme vhazování po jeho pravici.

35:27
    Na ledě je teď spousta nepřesných přihrávek na obou stranách.

36:19
    Husák přenechával v útočném pásmu kotouč Kindlovi, u puku však byli dříve hosté.

37:46
    Martynek nedokázal z těsné blízkosti zakončit do brány.

38:39
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Alexandr Šepelev – 2 min., krosček).

39:08

39:30
    Trefný od modré prověřil Suchánka, ten byl připravený a střelu vyrazil.

39:56
    Domácí poslali kotouč za Běhulovu bránu a v této třetině už se nic nestane.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Střely na bránu – 32:24
    2. třetina – 18:11

Ve druhé třetině bylo opět k vidění hodně šancí, nicméně viděli jsme pouze dva góly, o oba se postarali hosté, kteří tak vedou 2:3. Na začátku třetiny budou hosté dohrávat přesilovou hru.

40:01

40:36
    Hosté sice byli v útočném pásmu, ale nevyslali žádnou střelu a přesilovka už bude u konce.

40:39

40:55

41:28
    Peterkovi se nepodařilo dostat přes hostující obranu a puku se ujímají hosté.

42:06
    Houška objel Hamana a vystřelil, Suchánek puk vyrazil ramenem.

42:26
    Domácí v ofsajdu.

42:36
    Po vhazování ve středním pásmu se domácí přesunuli před Běhulu, z pravé strany pálil Šedivý, bránu ale přestřelil.

43:27
    Klimša přenechal puk Husákovi, Běhula si ale jeho střelu pohlídal.

44:25
    Haman nahodil kotouč za Běhulovu bránu a odjel střídat.

44:40
    Běhula si připisuje další zákrok, když od modré pálil Hrachovský.

45:33
    Ramikova střela byla sražena vedle brány, domácí ale stále drží útočnou třetinu.

46:19
    Nepřesná přihrávka Chlouby skončila na holi Przybyly, který míří do útočného pásma.

46:26

46:34
    Píská se další zakázané uvolnění hostujícího celku.

46:44
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., krosček).

47:04
    Hosté už si přihrávají v útočném pásmu.

47:26
    Houška přihrál J. Svobodovi a ten rychle vypálil, Suchánek ale vyráží!

48:00
    Další střelu od modré vyslal Seemann, ani ta však do brány nezamířila.

48:06
    Seemannovi teď střela nesedla, ale i tak hosté drží puk.

48:21
    Kadaň využívá přesilovou hru, ve které měla spoustu šancí! VLADISLAV HOUŠKA navyšuje vedení Kadaně, když se trefil do horní části branky. Asistence: Tomáš Koblížek a Radek Havel.
    48:21 Vladislav HOUŠKA - 2:4

49:35

50:57
    Domácí se snaží vymyslet nějakou akci, zatím se jim to ale příliš nedaří.

51:15
    Tomi si objel kadaňské hráče a poté z kleku zakončil, Běhula ale včas sklapl své betony.

52:01
    Suchánek zastavuje puk, který nečekaně vyletěl z obranného pásma Kadaně.

52:26

52:55
    Hosté musí vyklidit své útočné pásmo, jinak by se pískal ofsajd.

53:30
    Pokus J. Svobody Suchánek zastavil a poté rozehrál na Šedivého.

54:26
    Běhulovi vypadla střela Peterka, domácí hráči se ještě snažili puk dorazit do brány, ale to se jim nepodařilo, nakonec si hostující gólman kotouč našel a schoval ho do lapačky. Před bránou se poté strhla menší potyčka, ale vylučovat se nebude.

55:26
    Běhula rozehrál na Veselého, ten kotouč poslal pouze do středního pásma, kde se k němu dostávají domácí.

56:02
    Kindlovi se několika kličkami podařilo vyhnout hostujícím hráčům, a tak domácí hráč s číslem 74 mohl střílet, kotouč sice chvíli poskakoval před brankovištěm, ale nakonec ho Běhula vyrazil.

58:12
    Rothova střela od modré proletěla k bráně, kde se ji do brány snažilo dorážet několik hráčů, ale i teď byl úspěšnější Běhula.

58:27
    Po delší době byla vidět střela Kadaně, Zabloudil se ale trefil pouze do domácího gólmana.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Domácí to zkoušejí v šesti!

59:12
    ZDENĚK ZABLOUDIL se ze středního pásma trefuje do prázdné brány a upravuje na 2:5. Asistence: Jakub Veselý a Ondřej Havlín.
    59:12 Zdeněk ZABLOUDIL - 2:5

59:22

59:55
    Puk je za Suchánkovou bránou.

Střely na bránu – 40:33
    3. třetina – 8:9

Domácí otevírali skóre zápasu, když se v 1. minutě prosadil Alexandr Šepelev, ve 4. minutě srovnával na 1:1 hostující Jan Svoboda, Frýdek-Místek se však ve zmiňované třetině prosadil ještě jednou, a to když se trefil Denis Kindl. Zbytek zápasu už ale nabídl pouze góly Kadaně, napřed ve 2. třetině na 2:2 vyrovnal Radek Havel, poté se ve 31. minutě trefil Vít Seemann. Ve 3. třetině padly také dva góly, ve 49. minutě zamířil přesně pod horní tyč Vladislav Houška a v poslední minutě se do prázdné brány trefil Zdeněk Zabloudil. Hosté tak zvítězili 2:5 a odváží si tři body. (19:23:48)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 1. Šepelev (Mikulík, Šedivý), 14. D. Kindl (Šedivý, Haman) – 4. J. Svoboda (Houška, Koblížek), 26. R. Havel (Seemann, Matyáš Svoboda), 31. Seemann (J. Svoboda, Koblížek), 49. Houška (Koblížek, R. Havel), 60. Z. Zabloudil (Jakub Veselý, Havlín)

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Gančarčík, Bohuněk