Washington – Buffalo 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Edmonton 4:2 (kon.)
Chicago – Detroit 4:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 4:1 (kon.) | Dallas – Nashville 7:0 (kon.)
Arizona – Vegas 5:2 (kon.) | Anaheim – Colorado 2:3 (po pr.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.)

3. Dylon Cozens (BUF) 1+0 (04:52:26)

Statistiky: Střely na bránu: 32-27; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 40%-60%; Hity: 24:20; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.

Hokejisté Washingtonu dokázali porazit Buffalo i ve třetím vzájemném střetnutí v letošní sezóně NHL, přestože jim dnes chyběly čtyři ruské hvězdy v čele s kapitánem Alexem Ovečkinem. O osudu utkání nyní musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které rozhodl obránce John Carlson. Konečný výsledek střetnutí. Washington Capitals 4 Buffalo Sabres 3.

John CARLSON - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je JOHN CARLSON.

4. série
    1:0
    Sam Reinhart se rozjel jako poslední a pátou díru mezi betony Vítka Vaněčka nenašel! Je konec!

4. série
    1:0
    John Carlson zvolil rychlou střelu zápěstím a zamířil přesně mezi betony Linuse Ullmarka!

3. série
    0:0
    Dylan Cozens mohl rozhodnout, jenže jeho pokus skončil v lapačce brankáře Vítka Vaněčka.

3. série
    0:0
    Jakub Vrána jel jako další a zvolil pěkný blafák, jenže Linus Ullmark mu do něj vložil vyrážečku.

2. série
    0:0
    Taylor Hall před bránou zpomalil a chtěl najít pátou díru, jenže Vítek Vaněček se mezi betony překonat nenechal.

2. série
    0:0
    Nicklas Bäckström se rozjel z pravé strany před bránu a také on orazítkoval vzdálenější levou tyč!

1. série
    0:0
    Jack Eichel byl hodně blízko, jenže jeho prudká střela zápěstím skončila na vzdálenější pravé tyči!

1. série
    0:0
    T. J. Oshie se rozjel na nájezd jako první a Linus Ullmark se nenechal vymíchat, když ho vleže vychytal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo a třetí vzájemné střetnutí mezi oběma týmy budou muset rozhodnout nájezdy. Skóre po prodloužení dnešního střetnutí v Capital One. Washington Capitals 3 Buffalo Sabres 3.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Až po posledním přerušení hry se bude hrát 3 na 3 a Peter Laviolette si vzal na lavičce Caps oddechový čas. Do konce prodloužení zbývá necelých 11 sekund.

64:49
    Lars Eller se dostal po rychlém protiútoku do zakončení na vrcholu pravého kruhu, jeho střela zápěstím ale skončila v koši připraveného Linuse Ullmarka.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

62:37
    Jack Eichel se dokázal protáhnout mezi dvěma protihráči do útočného pásma, jenže Sabres se ke střele nedostali a Capitals se vzápětí osvobodili.

61:17
    Linus Ullmark si připsal další zákrok a Sabres se podařilo vyhodit kotouč až k brankářovi Vítkovi Vaněčkovi.

60:23
    Nicklas Bäckström mohl rychle rozhodnout, když z mezikruží mířil do levého horního rohu brány, Linus Ullmark ale skvěle zasáhl vyrážečkou!

60:01

Třetí třetina na rozdíl od dvou předchozích žádný gól nenabídla a v hlavním městě nás čeká prodloužení. Po třetí třetině. Washington Capitals 3 Buffalo Sabres 3.

60:00

59:50
    Rasmus Ristolainen byl vyloučen v závěru třetí třetiny na dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Caps.

59:50
    John Carlson mohl rozhodnout během poskytnuté výhodu, jeho rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale skončila v lapačce Linuse Ullmarka.

59:27
    Jack Eichel mohl rozhodnout, jenže jeho střela z mezikruží zamířila přímo do náruče Vítka Vaněčka. Hlavní trenér Ralph Krueger si vzal oddechový čas.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

55:58
    Capitals rozjeli nádhernou kombinační akci na pravém křídle, jenže poslední zpětná přihrávka byla příliš prudká a sami se připravili o útočné pásmo.

55:00
    John Carlson znovu vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk byl nepříjemně tečován, Linus Ullmark ale skvěle zasáhl pravým betonem, aby ho vyrazil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:58
    Richard Pánik měl další příležitost, jeho střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější pravou tyč a zatím míříme do prodloužení.

53:40
    Proti Sabres se pískalo postavení mimo hru, které bylo posouzeno jako úmyslné, a po komerční přestávce by se mělo vhazovat před Linusem Ullmarkem.

52:11
    John Carlson vystřelil na pravém křídle od modré čáry a na přední tyči došlo k teči, jeden z jeho spoluhráčů ale usměrnil puk vedle brány. Stále 3:3.

50:48
    Henri Jokiharju využil clony před sebou ke střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Vítek Vaněček ale dokázal puk najít a vyrazit ho mimo bránu.

49:57
    Richard Pánik mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže jeho střela z ostrého úhlu minula bránu a Linus Ullmark si mohl v bráně Sabres oddechnout.

48:53
    Komerční přestávka nakonec přichází na řadu až teď a shodou okolností opět po posunutí brány, tentokrát ovšem za zády českého brankáře Vítka Vaněčka.

47:10
    T. J. Oshie naskočil zpět na ledovou plochu a Capitals vyrazili do rychlého protiútoku, jenže brána za Linusem Ullmarkem byla posunuta. Komerční brejk.

46:03
    Vítek Vaněček předvedl v rychlém sledu dva zákroky a jeho spoluhráčům se poté podařilo podél střídaček úspěšně vyhodit puk z vlastního obranného pásma.

45:05
    Lars Eller se řítil během oslabení sám na bránu, jenže byl zezadu nepříjemně atakován a v klíčový okamžik mu sjel kotouč z hokejky!

44:53
    T. J. Oshie byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Sabres si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.

44:32
    A další nahození nebo střela Washingtonu, která tentokrát přišla z pravého křídla. Linus Ullmark byl ale na přední tyči připraven a sevřel kotouč v lapačce.

44:04
    Capitals se ocitli v postavení mimo hru, přesto puk rychle získali a na levém křídle vypálili od modré čáry, pokus to byl ale nepřesný a minul přední tyč.

43:01
    Daniel Sprong se protáhl na pravém křídle do útočného pásma a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Linus Ullmark na přední tyči brány vyrazil.

41:24
    Taylor Hall byl během úvodního střídání ve třetí třetině hodně aktivní, jenže ani jednou se do zakončení nedostal a Capitals se úspěšně ubránili. Stav činí 3:3.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-21; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 41%-59%; Hity: 18:14; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 4-2.

Třetí třetina začne přibližně v 3:02.

Capitals po přestávce dvakrát vedli, jenže na gól Nica Dowda odpověděl Dylan Cozens, zatímco Jakuba Vrány poté Riley Sheahan. Prostřední část nabídla čtyři góly, ale ani jeden z týmů nemá k vítězství blíže. Po 2. třetině. Washington Capitals 3 Buffalo Sabres 3.

40:00

39:07
    Jakub Vrána nabral na levém křídle skvělou rychlost a přebruslil jednoho z protihráčů, jenže Linus Ullmark ztlumil jeho pokus na betonech a přerušil hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

36:52
    Brandon Montour mohl skórovat z prostoru pravého kruhu pro vhazování, když přes clonu mířil ke vzdálenější levé tyči, Vítek Vaněček ale puk vyrazil, přestože toho nyní moc neviděl!

35:34
    Jakub Vrána měl po komerční přestávce k puku po prudké přihrávce podél hrazení příliš daleko a proti domácím Capitals bylo odpískáno zakázané uvolnění.

34:59
    Colin Miller zkusil otočit skóre střelou z pravého křídla a Tom Wilson jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka.
    33:49 Riley SHEAHAN - 3:3

33:49
    Sabres právě vstřelili branku!
    RILEY SHEAHAN se rychle zorientoval u levé tyče, když si puk hodil na bekhend a po ledě zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Sabres bleskově vyrovnali a je to 3:3! Asistence: Jeff Skinner.
    33:07 Jakub VRÁNA - 3:2

33:07
    Washington právě vstřelil branku!
    Zdeno Chára vypálil na levém křídle a jeho rána od hrazení trefila jednoho z hráčů Sabres před bránou, čehož využil JAKUB VRÁNA, když z blízkosti zamířil pod horní tyč odkryté brány Sabres! Asistence: Zdeno Chára a T. J. Oshie.

31:58
    John Carlson vystřelil na levém křídle od modré čáry a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, puk ale skončil na levém betonu Linuse Ullmarka.

30:49
    Jakub Vrána a Tage Thompson byli nyní vyloučeni za hákování, respektive podrážení. Bude se hrát 4 na 4.
    30:43 Dylan COZENS - 2:2

30:43
    DYLAN COZENS vybojoval puk před střídačkami a poté v pravém kruhu napřáhl k nádherné střele zápěstím, která zamířila nad pravým ramenem Vítka Vaněčka do vzdálenějšího levého horního rohu! Fantastická střela – 2:2. Bez asistence.

30:30
    Na opačně straně dobře zasáhl také Linus Ullmark, který podržel střelu Capitals z pravého kruhu pro vhazování v lapačce, a následuje komerční přestávka.

29:17
    Jeff Skinner dostal nádhernou kolmou přihrávku na hůl a řítil se sám na bránu, jenže jeho střela z pravé strany a blízkosti skončila na pravém betonu Vítka Vaněčka, který si připsal další skvělý a důležitý zákrok! Capitals drží náskok.

28:24
    Sabres vystřelili v rozpětí šesti sekund dvakrát na pravém křídle, jenže první střela skončila na pravém betonu Vítka Vaněčka, zatímco druhá na jeho hrudi.

27:30
    Linus Ullmark si bez problému poradil s nahozením Capitals a ukryl kotouč v lapačce. Richard Pánik se poté opřel do jednoho z protihráčů, bitka ale nepřišla.

26:15
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Úvod třetiny sice patřil Sabres, jenže gól před pár okamžiky vstřelili Capitals a vedou 2:1.

24:47
    Victor Olofsson mohl rychle vyrovnat, jenže v blízkosti pravé tyče ani nadvakrát Vítka Vaněčka nepřekonal! Skvělý zákrok českého brankáře.
    24:14 Nic DOWD - 2:1

24:14
    NIC DOWD využil zpětné přihrávky od Jakuba Vrány, když na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a jeho bomba zamířila nad vyrážečkou Linuse Ullmarka ke vzdálenější levé tyči! Capitals otočili skóre na 2:1. Asistence: Jakub Vrána a John Carlson.

23:52
    Capitals se dostali po přestávce k první střele, která přišla z prostoru pravého kruhu pro vhazování, Linus Ullmark byl ale připraven a kotouč vyrazil.

23:09
    Cody Eakin už si rovnal puk v levém kruhu pro vhazování na střelu zápěstím, jenže k ní nakonec nedošlo. Proti Sabres se pískalo postavení mimo hru.

22:12
    Taylor Hall vzápětí zakončoval z prostoru mezikruží a jeho pokus skončil na hrudi českého brankáře, který tentokrát kotouč bez problému udržel a přerušil hru.

21:52
    Sabres dobře mířili z pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči brány, jenže Vítek Vaněček se nenechal překonat a dobře zasáhl pravým betonem.

20:33
    Vítek Vaněček ukryl nahození Sabres od modré čáry v lapačce a poté rychle rozehrál za bránu, jelikož nebyl nikým atakován. Stav na začátku druhé části je 1:1.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 8:10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:01.

Nicklas Bäckström odpověděl na úvodní gól Erica Staala a do prostřední části dnešního střetnutí tak budou oba týmy vstupovat za nerozhodného stavu. Sabres mohli krátce před přestávkou udeřit podruhé, jenže český brankář Vítek Vaněček podržel Capitals spektakulárním zákrokem. Skóre po první třetině střetnutí. Washington Capitals 1 Buffalo Sabres 1.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:49
    Vítek Vaněček vytáhl spektakulární zákrok proti střele Victora Olofssona z pravého kruhu a poté si připsal ještě jeden, tentokrát ale snadnější!

17:03
    Taylor Hall dostal nádhernou kolmou přihrávku do jízdy a řítil se sám na bránu, jenže zakončení mu neumožnil Conor Sheary a vzápětí dostal dvě minuty za sekání.
    16:18 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:1

16:18
    Gólman Linus Ullmark sice dokázal vyrazit střelu Brendena Dillona od modré čáry levým betonem, přestože vůbec nic neviděl, jenže z dorážky ho bekhendem překonal NICKLAS BÄCKSTRÖM! Je to 1:1. Asistence: Tom Wilson a Brenden Dillon.

15:49
    Linus Ullmark rychle zmrazil volný puk u své levé tyče brány a hra byla přerušena. Capitals se snaží odpověď a jsou střelecky aktivnější, gól ale zatím nikde.

15:19
    Sabres se ocitli v postavení mimo hru poté, co Vítek Vaněček zasahoval proti jejich diagonální střele z levého křídla levým betonem. Komerční přestávka.

14:40
    Dylan Cozens se snažil forčekovat, jenže byl v útočném pásmu úplně sám a dvojice hráčů Capitals bez problému rozehrála. Sabres udeřili a vedou těsně 1:0.
    12:33 Eric STAAL - 0:1

12:33
    Victor Olofsson skvěle vybojoval puk za bránou Capitals a poté ho předložil ERICOVI STAALOVI, který pak rychlou střelou bez přípravy zamířil z mezikruží nad pravým betonem Vítka Vaněčka k levé tyči! Je to 0:1. Asistence: Victor Olofsson.

11:11
    Garnet Hathaway chtěl na levém křídle proniknout do útočného pásma a na poslední chvíli si to rozmyslel, to už ale bylo pozdě. Pískalo se postavení mimo hru.

10:41
    Tom Wilson nahodil puk do útočného pásma a za bránou se ho snažil bleskově dobruslit, jenže ke kotouči měl blíže Henri Jokiharju a byl u něj jako první.

10:09
    Brian Pinho taktéž zamířil do lapačky Linuse Ullmarka a po přerušení hry následuje druhá komerční přestávka. Po více než deseti minutách je zatím stav 0:0.

09:39
    Brenden Dillon odpověděl táhlou střelou od modré čáry, která z levého křídla zamířila přímo do lapačky připraveného Linuse Ullmarka a hra byla přerušena.

08:33
    Jack Eichel bleskově objel bránu Capitals a u levé tyče se puk snažil z otočky zasunout do sítě, jenže Vítek Vaněček byl proti a nepustil ho!

08:19
    Sabres se ocitli v postavení mimo hru poté, co předtím nedokázali vystřelit na bránu po nádherné kombinační akci. Následuje první komerční přestávka.

07:49
    Linus Ullmark dobře pokryl prostor na přední tyči a prudkou střelu Capitals z pravého kruhu pro vhazování vyrazil do rohu ledové plochy. Pěkný zákrok.

06:59
    Hra je velice plynulá, a pokud se nepletu, tak zatím se přerušovalo pouze jednou. Justin Schultz vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední tyč.

05:02
    Jack Eichel se nádherně protáhl až před bránu, jenže jeho následné zakončení skončilo nad a Vítek Vaněček tedy nemusel zasahovat! 0:0.

04:22
    Tom Wilson se uvedl na levém křídle prudkou střelou od modré čáry, která minula přední levou tyč brány a hostující brankář Linus Ullmark nemusel zasahovat.

03:32
    Curtis Lazar rychle zavezl puk do útočného pásma na levém křídle, jenže poté nad ním ztratil kontrolu a za bránou prohrál souboj s domácím bekem Johnem Carlsonem.

02:10
    T. J. Oshie zakončoval na opačné straně ledové plochy na bodu pravého kruhu pro vhazování a Linus Ullmark si připsal první zákrok, když jeho střelu vyrazil.

01:37
    A znovu v akci Sam Reinhart, který na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho prudká rána orazítkovala vnější stranu přední tyče brány!

00:58
    Sam Reinhart vyrážel směrem dopředu, jenže jeho nahození ze středního pásma bylo přizvednuto do ochranné sítě a hra byla vzápětí přerušena.

00:01

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Siegenthaler, Jensen, Chára – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie (A), Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sheary, Pinho, Sprong. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Buffalo Sabres: Ullmark (J. Johansson) – Ristolainen, McCabe (A), Jokiharju, Montour, C. Miller, Dahlin – S. Reinhart (A), Eichel (C), Hall – T. Thompson, E. Staal, Olofsson – Cozens, Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Ghislain Hebert. Čároví: James Tobias, Kory Nagy.

Buffalo sice prohrálo tři ze čtyř úvodních zápasů a proti Washingtonu prohrálo oba dva dosavadní vzájemné duely, jenže současná situace hovoří pro hráče Sabres. Týmu z hlavního města USA totiž budou chybět čtyři opory, včetně Alexe Ovečkina, zatímco do sestavy Buffala se může vrátit po zranění v dolní části těla Kyle Okposo. V bráně hostujícího týmu Buffala začne podle posledních informací Linus Ullmark. Šavle zaznamenali jediné vítězství proti Philadelphii, kterou smetli 6:1.

O Alexovi Ovečkinovi, který je tváří poslední hry NHL 21, se hovoří hodně často, během posledních dnů ovšem více, než by bylo třeba. Ruský kanonýr se sešel na hotelovém pokoji se spoluhráči ljou Samsonovem, Dmitrijem Orlovem a Jevgenijem Kuzněcovem, čímž porušil pravidla NHL. Hráči se nesmí kromě tréninku a zápasů nikde scházet a organizace za porušení pravidel zaplatí pokutu 100 000 dolarů, což je více než dva miliony korun, a hráči navíc dostali trest na 4 zápasy.

Washington porazil Buffalo v obou úvodních zápasech letošní sezóny NHL a v sobotu v noci si proti němu bude snažit napravit reputaci poté, co dvakrát v řadě prohrál. Sabres nevstoupili do nové sezóny správně, když vyhráli jen jedno ze čtyř utkání, stálo to ale za to.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Bäckström (T. Wilson, Dillon), 25. Dowd (J. Vrána, Carlson), 34. J. Vrána (Chára, Oshie), rozh. náj. Carlson – 13. E. Staal (Olofsson), 31. Cozens, 34. Sheahan (Skinner)