Washington – Buffalo 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Edmonton 4:2 (kon.)
Chicago – Detroit 4:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 4:1 (kon.) | Dallas – Nashville 7:0 (kon.)
Arizona – Vegas 5:2 (kon.) | Anaheim – Colorado 2:3 (po pr.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Sobota 23.01.2021, 04:00 • Honda Center, Anaheim, CA • NHL

Druhé vzájemné utkání mezi dnešními soupeři se hraje v noci na pondělí znovu v domácím stánku Anaheimu s názvem Honda Center.

Tři hvězdy utkání

1. Gabriel Landeskog (COL) – 1+1, vítězná trefa v prodl.

Statistické okénko

Střely na bránu: 38 – 32; Přesilová hra: 0/5 – 1/4; Trestné minuty: 8 – 10; Vyhraná vhazování: 46% – 54% (06:56:43)

Colorado uspělo na ledě Kačerů v prodloužení

Rozhodující branku vsítil v čase 61:38 kapitán Avs Gabriel Landeskog. Colorado však nasměroval k výhře především Philipp Grubauer, jenž předvedl celkem 36 úspěšných zákroků. Anaheim ani v pátém utkání nového ročníku nevstřelil tři branky.

61:38 Gabriel LANDESKOG - 2:3

61:38
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Brankář anaheimských Kačerů se po vlastním zaváhání nejprve blýskl pravým betonem. Velkou šanci měl GABRIEL LANDESKOG, jenž vzápětí obkroužil bránu soupeře a zasunul puk k bližší tyči. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Cale Makar.

60:41
    Pokus Rickarda Rakella z mezikruží zablokoval Mikko Rantanen.

60:03
    Sam Steel uspěl na vhazování proti Nathanu MacKinnonovi.

60:01

Střely na bránu: ANA: 38 vs. COL: 30

Po šedesáti minutách vítěze dnešního utkání neznáme. Rozhodne pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. V případě nutnosti může dojít i na samostatné nájezdy.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:58
    Philipp Grubauer se blýskl levým betonem proti střele Dereka Granta z mezikruží, která byla ještě tečována bránícím Bowenem Byramem.

57:49
    Rickard Rakell měl dvě velmi dobré šance. Philipp Grubauer v obou případech podržel své mužstvo.

55:17
    Máme za sebou poslední reklamní přestávku. Adam Henrique a Brandon Saad v souboji na vhazování po levé ruce Johna Gibsona.

54:43
    Nicolas Deslauriers střílel z levého kruhu pro vhazování nepřesně. Na opačné straně kluziště ze stejné pozice zahrozil Nathan MacKinnon.

53:16
    Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce brankáře anaheimských Kačerů.

53:11
    Střely na bránu: ANA: 33 vs. COL: 27

52:45
    Tým Anaheim Ducks hraje v plném počtu.

51:33
    John Gibson měl připravenou svou lapačku proti prudkému střeleckému pokusu Calea Makara od modré.

50:59
    Tým Colorado Avalanche hraje v plném počtu.

50:45
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rickard Rakell.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:06
    Cam Fowler napřáhl ke střele od modré čáry. Philipp Grubauer však zůstal bez práce.

49:26
    Po zaváhání Kevina Shattenkirka měl šanci při vlastním oslabení Matt Calvert.

48:59
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., hákování).
    48:31 Neproměněný nájezd

48:31
    Nathan MacKinnon se rozjel k trestnému střílení, ovšem brankáře Anaheimu neprostřelil.

48:31
    Hampus Lindholm si počínal nedovoleně ve vlastním brankovišti. Nařízeno trestné střílení!
    47:42 Adam HENRIQUE - 2:2

47:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    2:2! Danton Heinen při přečíslení Anaheimu vybídl k zakončení ADAMA HENRIQUEA. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Danton Heinen, Jakob Silfverberg. Druhá útočná formace Kačerů dnes hraje velmi dobré utkání.

47:04
    Bowen Byram je čtyřkou Vstupního draftu NHL 2019. Dnes nastoupil ke svému druhému utkání v kariéře a zaznamenal svůj první kanadský bod.

46:56
    Philipp Grubauer má kotouč ve svém držení. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
    46:20 Mikko RANTANEN - 1:2

46:20
    Avalanche dnes podruhé vedou! Bowen Byram našel skvělou přihrávkou z levého rohu nepokrytého MIKKA RANTANENA, jenž procedil kotouč mezi Gibsonovými betony. Jeho čtvrtá branka v letošním ročníku! Asistence: Bowen Byram, Gabriel Landeskog.

45:22
    Velmi dobrá individuální akce Bowena Byrama, jenž se od levého mantinelu dostal s kotoučem až před bránu.

44:56
    Střely na bránu: ANA: 29 vs. COL: 19

43:58
    Jakob Silfverberg přihrál bekhendem na Dantona Heinena, jenž ztroskotal na Philippu Grubauerovi. Parádní zákrok německého brankáře ve službách Colorada!

42:57
    Nahození Calea Makara od pravého mantinelu skončilo v lapačce Johna Gibsona.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:57

40:47
    Cam Fowler vystihl přihrávku soupeře a poslal kotouč na rozjetého Adama Henriquea, který vyzkoušel pozornost Philippa Grubauera při vlastním oslabení.

40:03
    Colorado zahajuje závěrečnou periodu přesilovou hrou.

40:01

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je domácí Cam Fowler, jenž na ledové ploše strávil 15 minut a 55 vteřin.

Střely na bránu: 27 – 16; Přesilová hra: 0/4 – 1/3; Trestné minuty: 6 – 8; Vyhraná vhazování: 45% – 55%

Ve druhé třetině se hrálo v podstatě na jednu bránu. Anaheim se dočkal vyrovnání po 47 vteřinách od začátku prostředního dějství a na ledě jasně dominoval. Colorado se ve druhé části zmohlo pouze na tři střely na bránu.

40:00

39:57
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Maxime Comtois – 2 min., sekání).

39:21
    John Gibson si po hodně dlouhé době zachytal. Jeho pozornost vyzkoušel Devon Toews.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

37:47
    Po reklamní přestávce se vhazuje po pravé ruce Philippa Grubauera.

37:25
    Colorado má ve druhé třetině na svém kontě pouze dvě střely na bránu.

37:00

36:38
    Kevin Shattenkirk napřáhl k prudké střele od modré čáry. Philipp Grubauer znovu připraven na správném místě.

35:09
    Philipp Grubauer měl připravenou lapačku proti střeleckému pokusu Rickarda Rakella. Brandon Saad se mezitím vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.

35:00
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., podrážení).

34:25
    Troy Terry pálil z levého kruhu pro vhazování do připraveného Philippa Grubauera.

34:02
    Anaheim kombinuje v útočném pásmu. Velmi dobrou šanci měl Rickard Rakell.

33:09
    Uvidíme v pořadí třetí početní výhodu domácího týmu. Dočká se Anaheim konečně přesilovkového gólu?

33:09
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Brandon Saad – 2 min., hákování).

32:56
    Střely na bránu: ANA: 22 vs. COL: 15

32:08
    Philipp Grubauer připraven proti nahození Dereka Granta od modré čáry.

30:12
    Gólman Anaheimu má kotouč ve svém držení. Před námi je reklamní přestávka.

29:26
    Jakob Silfverberg sebral puk Ryanu Gravesovi, který se zrovna chystal ke střele.

27:06
    Střely na bránu: ANA: 19 vs. COL: 15

26:32

26:14
    Anaheim se brání s velkým přehledem. Do návratu Hampuse Lindholma z trestné lavice zbývá necelých 20 vteřin.

25:03
    Derek Grant narušil rozehrávku soupeře a nasbíral cenné vteřinky pro své mužstvo.

24:32
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., krosček).

23:33
    Brandon Saad se tlačil do brankoviště, aby bekhendem tečoval nahození jednoho ze svých spoluhráčů.

21:16
    Pokus Calea Makara od pravého mantinelu si našla vyrážečka Johna Gibsona.
    20:47 Hampus LINDHOLM - 1:1

20:47
    1:1! HAMPUS LINDHOLM dostal přihrávku od Rickarda Rakella, aby pohotově prostřelil brankáře Avs. Jeho první branka v letošním ročníku! Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf.

20:15
    John Gibson sebral kotouč do své rukavice. Následuje vhazování po pravé ruce brankáře Anaheimu.

20:01

Nejpilnějším střelcem v první třetině dnešního utkání byl Jakob Silfverberg se čtyřmi střelami na bránu.

Máme za sebou úvodní periodu. Colorado mělo skvělý vstup do utkání, což potvrdila ve třetí minutě využitá přesilová hra. Domácímu Anaheimu se dlouho nedařilo, ovšem nakonec svého soupeře v úvodní části přestřílel.

20:00

19:56
    Colorado má kotouč na svých hokejkách za vlastní bránou. Úvodní perioda už nic dalšího nenabídne.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:21

17:48
    Adam Henrique či Jakob Silfverberg zkoušeli své štěstí. Philipp Grubauer v obou případech obstál.

16:21
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Brandon Saad – 2 min., podrážení).

16:18
    Prudkou střelu Nathana MacKinnona od modré čáry vyrazil John Gibson betonem před sebe. Anaheim vzápětí poslal kotouč na zakázané uvolnění.

15:29
    Proběhla další z reklamních přestávek. Nyní se vhazuje po pravé ruce Johna Gibsona.

14:57
    Brankář Anaheimu měl připravený levý beton proti střeleckému pokusu J. T. Comphera.

13:11
    Střely na bránu: ANA: 11 vs. COL: 9

12:45
    Přečíslení Avalanche zakončoval zprava Nathan MacKinnon a nastřelil přitom brankovou konstrukci.

12:18

11:47
    Rickard Rakell obstaral práci pro Philippa Grubauera. Colorado se jinak brání velmi dobře.

10:18
    Po reklamní přestávce uvidíme první početní výhodu Anaheimu, jenž v letošní sezoně zatím čeká na přesilovkovou trefu.

10:18
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Martin Kaut – 2 min., podrážení).

08:26
    Philipp Grubauer nyní podržel své mužstvo, když zastavil dvě velké šance Jakoba Silfverberga.

07:57
    Nahození Devona Toewse od levého mantinelu končí v náručí Johna Gibsona.

06:29

06:29
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Grubauerovými zády. Následuje první reklamní přestávka.

05:06
    Střely na bránu: ANA: 2 vs. COL: 5

04:54
    Bekhendový pokus Hampuse Lindholma ještě dorážel před bránou Danton Heinen.

03:55
    Touš vyletěl do prázdných ochozů Honda Center. Vhazování je nařízeno do středového kruhu.
    02:56 Joonas DONSKOI - 0:1

02:56
    Colorado potvrzuje výborné přesilovky! Samuel Girard našel parádní křížnou přihrávkou volného JOONASE DONSKOIE, jenž z pravého kruhu poslal touš do odkryté klece. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Samuel Girard, Devon Toews.

01:32
    Rychlou kombinaci Avs zakončoval před bránou Nazem Kadri, ovšem John Gibson zůstal bez práce.

00:59
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hákování).

00:01

Zahajovací formace

ANA: Gibson – Fowler, Hakanpää – Deslauriers, Grant, Rowney

COL: Grubauer – Graves, Girard – Saad, Kadri, Ničuškin

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z letošního ročníku NHL.)

John Gibson – Anaheim Ducks – USA
    → bilance 1-1-1, průměr 2.03, úspěšnost 93.7%, SO 1

Philipp Grubauer – Colorado Avalanche – DEU
    → bilance 2-1-0, průměr 2.01, úspěšnost 92.3%, SO 1

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm (A), Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, Welinski – Jones, Getzlaf (C), Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg (A) – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Byram, Pateryn – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Saad, Kadri, Ničuškin – Calvert, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, M. Kaut.

Rozhodčí: Kozari, MacDougall – Knorr, Racicot.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Pavel Francouz – Colorado Avalanche – brankář
    → Gólman při pondělním tréninku utrpěl zranění v dolní části těla, které je posuzováno na denní bázi.

Martin Kaut – Colorado Avalanche – pravé křídlo
    → Hráč figuruje na listině cestujících náhradníků týmu (angl. taxi squad).

COLORADO AVALANCHE

Avalanche odehráli čtyři zápasy s bilancí dvou výher a dvou porážek. Dnes v noci nastoupí ke druhému utkání ve dvou dnech a pokusí se vrátit zpět na vítěznou vlnu. Colorado v minulém duelu prohrálo na ledě Los Angeles. Oproti svému dnešnímu soupeři se pyšní vůbec nejlepší přesilovou hrou v lize.

Statistické okénko vybraného hráče

Mikko Rantanen – Colorado Avalanche – pravé křídlo
    → 3+2, +1 účast, 18 střel na bránu, TM 0, ⌀ čas na ledě 19:07

ANAHEIM DUCKS

Ducks mají z úvodních čtyř zápasů na svém kontě jedinou výhru. Hlavní příčinou špatného vstupu do nové sezony je hrůzostrašná ofenziva – Anaheim totiž v žádném dosavadním utkání nevsítil tři branky. Kačeři ve čtyřech duelech nasázeli pouze šest gólů, což odpovídá nejhoršímu výsledku v lize. Současně jsou jedním ze dvou mužstev, jež v letošním ročníku nevyužilo ani jednu přesilovou hru.

Nicolas Deslauriers – Anaheim Ducks – levé křídlo
    → 2+1, +2 účast, 11 střel na bránu, TM 0, ⌀ čas na ledě 11:29

VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa pokračuje v noci na sobotu celkem osmi utkáními. Zde proběhne on-line přenos z duelu mezi dvěma týmy, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Honda' Západní divize. Příjemnou zábavu!

Anaheim Ducks vs. Colorado Avalanche
    → 23. 01. 2021, 04:00 SEČ • Honda Center, Anaheim, CA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 21. H. Lindholm (Rakell, Getzlaf), 48. Henrique (Heinen, Silfverberg) – 3. Donskoi (Girard, D. Toews), 47. Rantanen (Byram, Landeskog), 62. Landeskog (Makar)

Rozhodčí: Kozari, MacDougall – Knorr, Racicot