Washington – Buffalo 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Edmonton 4:2 (kon.)
Chicago – Detroit 4:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 4:1 (kon.) | Dallas – Nashville 7:0 (kon.)
Arizona – Vegas 5:2 (kon.) | Anaheim – Colorado 2:3 (po pr.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Sobota 23.01.2021, 04:00 • Honda Center, Anaheim, CA • NHL

Druhé vzájemné utkání mezi dnešními soupeři se hraje v noci na pondělí znovu v domácím stánku Anaheimu s názvem Honda Center.

Tři hvězdy utkání

1. Gabriel Landeskog (COL) – 1+1, vítězná trefa v prodl.

Statistické okénko

Střely na bránu: 38 – 32; Přesilová hra: 0/5 – 1/4; Trestné minuty: 8 – 10; Vyhraná vhazování: 46% – 54% (06:56:43)

Colorado uspělo na ledě Kačerů v prodloužení

Rozhodující branku vsítil v čase 61:38 kapitán Avs Gabriel Landeskog. Colorado však nasměroval k výhře především Philipp Grubauer, jenž předvedl celkem 36 úspěšných zákroků. Anaheim ani v pátém utkání nového ročníku nevstřelil tři branky.

61:38 Gabriel LANDESKOG - 2:3

61:38
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Brankář anaheimských Kačerů se po vlastním zaváhání nejprve blýskl pravým betonem. Velkou šanci měl GABRIEL LANDESKOG, jenž vzápětí obkroužil bránu soupeře a zasunul puk k bližší tyči. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Cale Makar.

60:41
    Pokus Rickarda Rakella z mezikruží zablokoval Mikko Rantanen.

60:03
    Sam Steel uspěl na vhazování proti Nathanu MacKinnonovi.

60:01

Střely na bránu: ANA: 38 vs. COL: 30

Po šedesáti minutách vítěze dnešního utkání neznáme. Rozhodne pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. V případě nutnosti může dojít i na samostatné nájezdy.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:58
    Philipp Grubauer se blýskl levým betonem proti střele Dereka Granta z mezikruží, která byla ještě tečována bránícím Bowenem Byramem.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 21. H. Lindholm (Rakell, Getzlaf), 48. Henrique (Heinen, Silfverberg) – 3. Donskoi (Girard, D. Toews), 47. Rantanen (Byram, Landeskog), 62. Landeskog (Makar)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm (A), Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, Welinski – Jones, Getzlaf (C), Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg (A) – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Byram, Pateryn – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen (A) – Saad, Kadri, Ničuškin – Calvert, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, M. Kaut.

Rozhodčí: Kozari, MacDougall – Knorr, Racicot