Southampton – Arsenal 1:0 (kon.) | Brighton – Blackpool 2:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Plymouth 2:1 (kon.)
West Ham – Doncaster 4:0 (kon.) | Swansea – Nottingham 5:1 (kon.) | Barnsley – Norwich 1:0 (kon.)
Millwall – Bristol 0:3 (kon.) | Cheltenham – Manchester City 1:3 (kon.)
Southampton FC
1:0 (1:0)
Arsenal FC
Sobota 23.01.2021, 13:15 • St. Mary's Stadium, Southampton • FA Cup • 4. kolo

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne. (15:10:37)

Fauly: 9:7

Zápas skončil, domácí Southampton vyhrál nad Arsenalem 1:0 a raduje se z postupu ze 4. kola FA Cupu. Arsenal jakožto obhájce trofeje v této soutěži končí. Zápas rozhodla jediná branka už z úvodu zápasu, ve 24. minutě jsi po nástřelu Walkera-Peterse vstřelil vlastní gól nešťastnou tečí stoper Arsenalu Gabriel. Šancí jinak bylo v celém zápase docela po málu. V 50. minutě mohl zvýšit na 2:0 Danny Ings, ale trefil tyč. Arsenal v útoku nebyl nebezpečný téměř vůbec. V samotném závěru v nastaveném času střílel Nketiah, ale jen vedle brány.

90+4

90+3
    Asi poslední šanci na vyrovnání měl útočník Arsenalu Eddie Nketiah. Jeho razantní střela z pravé strany pokutového území ale byla nepřesná.

90+3
    Ward-Prowse přidržel soupeře rukama a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

90+2
    K míči se dokonce ve vápně dostával N'Lundulu. Ke střele se sice nedostal, ale domácí budou kopat roh, a to jim teď bohatě stačí.

90+2
    Hraje se stále hodně daleko od branky Southamptonu, Arsenal si nemůže vytvořit jakýkoliv závěrečný tlak.

90+1
    Nastavují se pouze tři minuty!

90
    Saka dobře centroval z levé strany, chybělo málo, aby se k míči hlavou dostal Lacazette.

89
    Southampton zatím zvládá závěr zápasu skvěle, Arsenal ani nepouští k míči a kombinuje po celé ploše hřiště.

88
    Rob Holding šel ve vápně do souboje se Shane, Longem, který šel ochotně na zem, penaltu ale pro svůj tým nezískal.

87
    Southampton ještě zůstal nastěhovaný na polovině soupeře, zprava centroval Walker-Peters, ale jen na Lena.

87
    Walcott využil ztrátu Arsenalu a poslal z pravé strany centr před branku hostů. Nebyl to ale zrovna přesný balón.

85
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Shane Long.

84
    Standardní situaci rozehrál Pépé a pokusil se přímo vystřelit na branku, tu však vůbec netrefil.

84
    Další faul na Pépého provedl Ryan Bertrand, který už dostává žlutou kartu.

83
    Arsenal už se zase usadil na polovině soupeře a v závěrečných minutách se ještě pokusí alespoň vyrovnat.

82
    Standardní situaci Southamptonu z levé strany rozehrával Ward-Prowse, ale nebezpečný centr před branku Arsenalu neposlal.