Bordeaux – Angers 2:1 (kon.) | Dijon – Štrasburk 1:1 (kon.) | Méty – Nantes 2:0 (kon.)
Remeš – Brest 1:0 (kon.) | Rennes – Lille 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lyon 0:5 (kon.)
AS Saint-Étienne
0:5 (0:2)
Olympique Lyon
Neděle 24.01.2021, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a úspěšný start do nového týdne. (22:53:35)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 0:11. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.

Zatímco první poločas byl ještě trochu vyrovnaný, ten druhý už ovládli hostující hráči. Ti na hřišti téměř kralovali, měli dost šancí a k dvěma gólům z první půle přidali ještě další tři, čímž soupeři uštědřili hodně tvrdý debakl.
    Svým zaslouženým vítězstvím odčinili předchozí domácí zaváhání s Métami a upevnili si třetí místo v tabulce, na druhé Lille i první PSG ztrácí shodně dva body.

90+1

90
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Malo Gusto.

89
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Melvin Bard.

87
    Islám Slímání zůstal na úrovni penalty osamocen a patičkou se snažil překvapit domácího gólmana, avšak neuspěl, míč nebyl tak prudký.

86
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.

86
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Sinaly Diomande.

85
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Islám Slímání.

84
    Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne), který skluzem zajel do protihráče.

84
    A málem to bylo už 6:0. Karl Toko Ekambi zamířil parádně pod břevno a jen fantastický zásah Jessyho Moulina, který konečky prstů vytěsnil míč mimo bránu, zabránil gólu.
    82. Denis BOUANGA - 0:5

82
    Lyon právě vstřelil branku!
    Domácí inkasují potupného bůra. Memphis Depay poslal míč před bránu, kde jej hlavou za svého gólmana nešťastně tečoval DENIS BOUANGA.

81
    Po rychlém výpadu si vynutil faul a domácí kapitán se musí mít opět na pozoru.

79
    Lyon si teď v klidu přihrává na své polovině, času má dost.

77
    Ofsajd nyní zastavuje útočnou akci i hostujícího mužstva.

76
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Zaydou Youssouf.

74
    Domácí zastavuje ofsajd, Romain Hamouma poté zlostí zakopl míč a obořil se na pomezního arbitra, neboť dle jeho mínění byl předtím faulován. Za své chování vidí žlutou kartu.

Petr Frömel

Branky: 16. Kadewere, 36. Marcelo (Dubois), 59. Marcelo (Dubois), 68. Kadewere (Depay), 82. Bouanga (vla.)

Karty:   54. Kolodziejczak (SET), 74. Hamouma (SET), 84. Bouanga (SET) – 23. Bruno (LYO)

AS Saint-Étienne: Moulin (C) – Sissoko (46. Nordin), Kolodziejczak, M. Camara, Trauco (69. Sow) – Moueffek, Douath, Neyou (76. Youssouf) – Gabard (46. Bouanga) – Hamouma, Abi (69. Aouchiche).
    Náhradníci: Fall – Tshibuabua, Boudebouz, Aouchiche, Youssouf, Sow, Krasso, Nordin, Bouanga.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (89. Bard), Marcelo, Denayer, De Sciglio – Caqueret, Mendes (86. Diomande), Bruno (90. Gusto) – Kadewere (85. Slímání), Depay (C), Toko Ekambi (86. Cherki).
    Náhradníci: Pollersbeck – Diomande, Binlamrí, Bard, Cherki, Gusto, Slímání, Soumaré, de Oliveira.

Rozhodčí: B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani