Nové Zámky – Trenčín 0:8 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.) | Michalovce – Detva 4:0 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Nitra 0:7 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 4:1 (kon.) | Poprad – Miskolc 5:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 24.01.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Od nás je to pre dnešok všetko. Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:21:26)

Jednoznačný triumf Nitry nad Liptovským Mikulášom. Hostia rozhodli o troch bodoch v druhej tretine, keď za 9 minút a 3 sekundy prekonali Liptákov štyrikrát. Domácim nepomohlo ani dvojnásobné striedanie gólmanov.

Blízko hattricku bol od 21. minúty Marek Tvrdoň, napokon však zo zápasu odchádza s bilanciou 2+2. Evan Cowley si pripísal čisté konto, keď dokázal zneškodniť 19 striel súpera.

59:31
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2 min., Nečakané napadnutie).

59:31
    Slovák ešte náprahom preveril Kozla. Rana ako z dela z ľavého kruhu, domáci gólman sa dokázal presunúť k pravej žŕdke.

59:07
    Nepresnosti na hokejkách hostí, ani jedna z troch prihrávok na meter nešla tak, ako by si favorit predstavoval.

58:39
    Puk stále za bránou Cowleyho, až teraz sa ho zmocňujú hostia.

58:24
    Liptáci šikovne podržali puk, zásluhu má na tom Pavúk.

58:12
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (William Portokalis – 2 min., sekanie).

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:39
    Hostia v plnom počte.

57:36
    Michalík ešte v ofsajde pred návratom Finlaya.

57:08
    Petran triafa len Múčku, Nitrania bez problémov vyhadzujú puk.

56:53
    Šimon Nemec o puk prichádza a teraz prichádza rad na Liptákov.

56:32
    Šiška dokonca v ofsajde počas oslabenia. Dnes je to veľké trápenie Liptákov v ofenzíve.

56:14
    Domáci majú k dispozícii ešte jednu presilovku, ale začali ju veľmi zle.

55:39
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Liam Finlay – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:39
    Hostia iba vyhadzujú puk cez všetky čiary a nemôžu tak striedať. Tesne predtým vystrelil Cowleyho betón pri zakončení Lištiaka.

55:17
    Asi pätnásť sekúnd sa hralo za bránou Cowleyho, ktorý je blízko k udržaniu čistého konta.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 7. Vitaloš (Finlay, Tvrdoň), 16. Tvrdoň (Finlay, Slovák), 21. Tvrdoň (Slovák), 25. Finlay (Tvrdoň, Mezei), 28. Kollár (Nemec, Minárik), 30. Múčka (Nemec, Mezei), 54. Dauda (Žitný, Kollár)

HK 32 Liptovský Mikuláš: (32.) Kozel (25. Bátory) – Robertson, J. Nemec, Štrauch, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška
    HK Nitra: Cowley (Marinov) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Š. Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Šramaty – Finlay, Slovák, Tvrdoň – Hrnka, Dauda, Kollár – Fominykh, Foget, Žitný – Múčka, Šiška, Minárik

Rozhodčí: Výleta, Tvrdoň – Orolin, Ordzovenský – Martinko

Diváci: Bez divákov