Jaroslavl – Kunlun 3:2 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
Jokerit – Soči 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Red Star Kunlun
Středa 27.01.2021, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (19:25:34)

Česká a slovenská stopa
    Vojtěch Mozík (KUN) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:55
    Andrej Šustr (KUN) – 0+0, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 16:41

Zápas je u konce, Lokomotiv Jaroslav nakonec dokázal doma porazit Kunlun těsně 3:2. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ačkoliv měli přeci jen domácí od druhé třetiny více ze hry, bylo utkání otevřené na obě strany až do samotného konce. Domácí třikrát vedli, Kunlun dokázal dvakrát vyrovnat. Na branku Antona Landera reagoval Anton Lazarev. Ve druhé třetině poslal Lokomotiv do vedení Jegor Averin a vyrovnával Spencer Foo. O vítěznou branku se postaral ve třetí třetině v přesilovce znovu Jegor Averin a to už hosté vyrovnat nedokázali.

59:59
    V poslední sekundě ještě trefil hosté tyčku! Tak teď měl Lokomotiv obrovské štěstí.

59:43
    Jenomže Kunlun se teď brání výborně a drží hru mimo své obranné pásmo.

59:12
    Domácí už odvolali Smitha a zkouší to v šesti!

58:54
    Konečně si hosté vytvořili tlak! Z pravého kruhu pálil Hunter Shinkaruk a od modré dvakrát Vojtěch Mozík, ale Pasquale zatím všechno pochytal.

58:24
    Kunlun se v této přesilovce vůbec nedokáže usadit v útočném pásmu.

57:54
    Znovu se povedlo Lokomotivu vyhodit puk přes celé hřiště.

57:39
    Přesilovku nezačal Kunlun dobře, hned přišel o kotouč a domácí vyhodili.

57:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., podrážení).

56:52
    Jegor Averin střílel od levého mantinelu, ale tentokrát se neprosadil, na hattrick si musí počkat.

55:14
    Pavel Kraskovskij střílel z pravého kruhu. Mířil pod horní tyč, ale puk prolétl nad brankou.

54:18
    Teemu Pulkkinen našel pěkným prostrčením puku před brankou Artura Kajumova, ale ten nedokázal dostat puk pod kontrolu a pořádně vypálit.

53:11
    Hosté ještě mají čas na vyrovnání, ale ten se velmi rychle krátí. Domácí se teď mohou soustředit výhradně na bránění.

52:16
    Hra je přerušena, pokračovat se bude po přestávce na úpravu ledu.
    50:50 Jegor AVERIN - 3:2

50:50
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru a potřetí v zápase jdou do vedení! Konečně se Lokomotivu povedlo proměnit přesilovou hru, krásnou střelou do horního růžku se prosadil JEGOR AVERIN. S tím nemohl Smith dělat nic. Averin se prosadil dnes už podruhé a znovu po skvostné Petersonově přihrávce. Asistence: André Petersson, Alexej Marčenko.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 7. Lander (Kajumov, Čerepanov), 39. J. Averin (A. Petersson, Misjul), 51. J. Averin (A. Petersson, A. Marčenko) – 9. A. Lazarev (Monachov), 45. S. Foo (Sproul)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko, Rafikov, M. Osipov, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov, Misjul, Ťutněv – A. Petersson (C), V. A. Tkačov (A), J. Averin – Pulkkinen, Kajumov (A), Lander – Kraskovskij, Beljajev, Korškov – Iljenko, Kovalenko, Alexejev.
    Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – Chelios (A), Sproul (A), Šustr, Mozík, Jevsejenkov, Fram, Starikov – Lockhart (C), S. Foo, Wong – Toropčenko, Šaškov, Leščenko – A. Lazarev, Nikolišin, Monachov – Werek, Bakanov, Shinkaruk – Collins.

Rozhodčí: Odins, Ansons – Bersenjov, Judin