Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Kazaň – Kunlun 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:5 (kon.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 30.01.2021, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Skončilo nám utkání mezi Barysem a Ufou, které skončilo vítězstvím tabulkově lépe postavené Ufy 3:2 po prodloužení. Dlouho to ale vypadalo na výhru domácích, kteří ještě deset minut před koncem třetí třetiny vedli 2:0 po brankách z prvních třetiny, o které se postarali Paňukov a Michajlis. Salavat ale bleskově vyrovnal po trefách Philipa Larsena a Sakariho Manninena. Rozdílová branka přišla ve 2. minutě prodloužení. Alexandr Alexejev proměnil samostatný únik, díky kterému zajistil Ufě výhru.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (14:22:44)

Česká a slovenská stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Ufa právě vstřelila branku!
    Ale zdání klame! Po tom, co hosté hru uklidnili, přišla dlouhá přihrávka na obránce ALEXANDRA ALEXEJEVA v samostatném úniku. Alexejev si poradil s noblesou, když si kotouč stáhl do bekhendu a následně jej pouze postrčil za bezmocného Karlssona. 2:3 po prodloužení. Asistence: Sakari Manninen a Geoff Platt.

60:59
    Puku se už zmocnili hosté, kteří zatím taktéž nikam nespěchají.

60:36
    Linus Videll držel dlouho puk na hokejce, ale nabídka spoluhráčů nepřišla. Posléze musel tedy vjet do středního pásma.

60:01

Ufa ve třetí části smazala během devadesáti vteřin své dvougólové manko. Branka poté už napadla, takže o vítězi dnešního utkání KHL rozhodne prodloužení, případně i nájezdy. Uvidíme, kdo nakonec získá druhý bod.

Střely na bránu po 3. třetině: 26 – 22

60:00

59:32
    Ufa chtěla rozjet akci dlouhou přihrávkou, avšak z té akorát vzniklo zakázané uvolnění. Výhodu útočného pásma tedy bude mít Barys.

59:08
    Hartikainenův průnik na druhé straně byl zastaven Dietzem. Kapitán domácích předvedl kvalitní vypíchnutí puku z hole finského útočníka.

58:41
    Curtis Valk si dělal prostor za bránou, ale Lisovcem byl odstaven. Proto domácí z této situace nakonec nevystřelili.

57:37
    Panin uklidnil hru na své polovině a oba celky střídají. Pomalu se chystáme na dramatický závěr utkání.

56:58
    Rychlý kontr Lisovce skončil bekhendovou střelou těsně nad horní tyč.

56:36
    Teď zase tahají za delší konec provazu domácí, kteří chtějí v útočné třetině něco vymyslet.

56:06
    Henrik Karlsson měl obrovské štěstí. Po nahození Larsena došlo před bránou k teči a kotouč zapadl domácímu brankáři na špičku betonu, aniž by o tom všem Karlsson věděl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Paňukov (Blacker), 13. Michajlis (Valk, Lilja) – 51. Larsen (Naumenkov, Manninen), 52. Manninen (Koledov), 62. Alexejev (Manninen, Platt)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Karatajev) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Orechov, Heatherington, Šalapov – Paňukov, Varone, Videll (A) – Lilja, Valk, Michajlis – R. Starčenko (A), Gurkov, Petuchov – Akolzin, Musorov, Ševčenko – Sagadějev.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, Alexejev, Lisovec, Korobov – Manninen, Hartikainen (A), M. Granlund – Kadějkin, Platt, V. Žarkov (A) – Kugryšev, Pimenov, Amirov – Soloduchin, Chochrjakov, Kartajev – Pustozjorov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ravodin – Ponamarenko, Novikov