Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Kazaň – Kunlun 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:5 (kon.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:5 (kon.)
Spartak Moskva
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
SKA Petrohrad
Sobota 30.01.2021, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů KHL. (17:21:26)

Československá stopa v utkání

Július Hudáček (SPM) – 15 zákroků, úspěšnost 75%, čas na ledě 60:00
    Lukáš Radil (SPM) – 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:27
    Robin Hanzl (SPM) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:27

Je konec! Petrohrad vítězí v tomto utkání jasně 5:0! V desáté minutě otevřel stav utkání Lukas Bengtsson. O sedmnáct vteřin později vedli hosté již o dvě branky. Joonas Kemppainen po individuální akci vstřelil druhý gól hostí. Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli pouze jednu branku. minutu před koncem druhé třetiny se prosadil Ivan Morozov. Ve třetí periodě vstřelil Petrohrad ještě dvě branky. Nejprve Jevgenij Ketov pláchl domácí obraně a při vlastním oslabení prostřelil Hudáčka mezi betony. Devět minut před koncem využil přesilovou hru Anton Burdasov. Petrohrad tedy porazil Spartak 5:0.

59:53
    Arťom Fjodorov zůstává ležet na hrací ploše. Zřejmě byl zasažen odraženým pukem do obličeje.

59:53
    Anatolij Nikoncev střílel z levého kruhu. Samonov znovu připraven a střelu zlikvidoval.

59:05
    Ještě pokus Arťoma Serikova. Samonov však byl pozorný a jeho střelu vyrazil do rohu hřiště.

58:21
    Hosté kombinují ve svém obranném pásmu a už nikam nechvátají. Zápas už se pouze dohrává.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42

57:12
    Hosté kombinují v útočném pásmu. Zatím tomu ale chybí střela, která by slovenského gólmana ohrozila.

55:55
    Nikita Sokolov se při vlastním oslabení dostal ke střele. Tu mu ale Samonov vyrazil mimo bránu. Následně se k puku dostali hosté a založili přesilovkou kombinaci.

55:42
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Talalujev – 2 min., vysoká hůl).

55:16
    Akci hostujících hokejistů zastavil hvizd čárového rozhodčího. Píská se postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

54:38

54:25
    Domácí se znovu osvobozují. Přesilovka Petrohradu se blíží ke svému konci.

53:43
    Domácí se osvobozují. Lukas Bengtsson musí začít znovu od svého brankáře.

53:02
    Hokejisté v bílých dresech kombinují ve svém obranném pásmu a už nikam nespěchají.

52:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 10. Bengtsson (Galeňuk, Cicjura), 10. Kemppainen, 39. Ivan Morozov (Burdasov, E. Galimov), 42. Ketov, 51. Burdasov (Ivan Morozov, Bengtsson)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – D. Višněvskij, Djuse, Serikov, Kulik, Sokolov, Zubarev, Pivcakin – Radil (A), Lehterä (A), Širokov – M. Cyplakov, Torčeňuk, Talalujev (C) – Nikoncev, R. Hanzl, Fjodorov – Zlobin, Juňkov, Kotljarevskij – Averšin.
    SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Galeňuk, Bengtsson, Fantenberg (A), Ožiganov, Kirsanov, Antipin, A. Bělov – V. E. Tkačov, Kemppainen, E. Galimov – Kuzmenko, Ivan Morozov (A), Burdasov – Grošev, Kukštel (C), Ketov – K. Marčenko, Cicjura, Podkolzin – Timkin.

Rozhodčí: Fraňo, Judakov – Golovljov, Savenkov