Slavia – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Kolín 3:4 (0:3 po s.n.) | Poruba 2011 – Přerov 5:3 (kon.)
Třebíč – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 4:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 5:3 (kon.)
Frýdek-M. – Šumperk 6:3 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:3 (2:0 po s.n.)
HC Frýdek-Místek
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 30.01.2021, 17:00 • Hala Polárka • Chance liga • 25. kolo

Utkání sousedů v tabulce nabídlo 9 gólů, lépe skončilo pro domácí. V každé třetině padly tři góly, vždy dva na straně domácích a jeden na straně hostů. Domácí se tak po delší době můžou radovat ze zisku tří bodů. (20:23:27)

59:59
    Hosté se ještě chystali vystřelit, to už ale nestihli.
    58:59 Jonáš PETEREK - 6:3

58:59
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    JONÁŠ PETEREK se trefil za záda Peksy a zvyšuje vedení domácích na 6:3. Asistence: Filip Haman a Jurij Repe.

58:51
    Střelu Šepeleva vyrazil Peksa vysoko nad sebe do ochranné sítě.

57:53
    Hosté se osvobodili.

57:10
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ludvík Rutar – 2 min., sevření puku rukou).

57:04
    Suchánek si připisuje další zákrok po střele Jaroše.

56:59
    Moučka projel až před brankáře, Suchánek puk ale viděl a schoval ho.
    55:35 Tadeáš JAROŠ - 5:3

55:35
    Draci právě vstřelili branku!
    TADEÁŠ JAROŠ prostřelil z pravého kruhu Suchánka a snižuje na 5:3. Asistence: Jan Milfait a Jaroslav Moučka.

55:18
    Kotouč je až u Peksy.

54:40
    Král vypálil hned po vhazování, Suchánek byl ale připravený.

54:37
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jurij Repe – 2 min., podrážení).

54:21
    Milfaitův pokus od modré Suchánek vyrazil betonem.

53:43
    Frýdek-Místek zakládá útok zpoza vlastní branky.

52:47
    Danielčák sice vypíchl jednomu z domácích hráčů puk, poté už však neměl moc sil a o kotouč stejně přišel.

52:32
    Peksa teď vytáhl pěkný zákrok po střele Šedivého.

52:05

51:42
    Do střely Spratka vložil jeden z domácích hráčů hůl.

51:11
    Ke kotouči se dostal Kindl, který domácí opět osvobodil.

50:47
    Kratochvíl střílel z levého kruhu, o kousek ale bránu přestřelil.

50:23
    Domácí se na začátku oslabení osvobodili.

50:05
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondrej Šedivý – 2 min., sekání).

50:05
    Mikulík přihrál Šedivému před bránu, druhému jmenovanému hráči se však do téměř odkryté klece zakončit nepodařilo.

50:04

48:45
    Husákovu střelu od modré zastavila hostující obrana, která puk následně vyhazuje až k Suchánkovi.

48:04
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Král – 2 min., hákování).

48:04
    Šedivý se dokázal prosmýknout mezi hostující obranou, zakončit přesně se mu však nepovedlo.

47:36
    Do střely Krále vložil hokejku Šepelev, kotouč je nyní vedle brány Suchánka.

47:23
    Peksa raději schoval puk po nahození domácích.

46:54
    Repe zastavil kotouč ve středním pásmu.

46:02
    Založení nového útoku se Šumperku nepodařilo a píská se zakázané uvolnění.
    44:50 Milan MIKULÍK - 5:2

44:50
    Domácí využívají přesilovou hru. Haman přihrál MILANU MIKULÍKOVI do pravého kruhu, odkud se domácí hráč s číslem 15 trefil do brány, Peksa se po puku sice natahoval, ale bez úspěchu. Asistence: Filip Haman a David Kofroň.

44:27
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Ševčík – 2 min., podrážení).

44:27

44:10
    Po přihrávce Baláže pálil od modré vypálil Kabelka, Suchánek ale včas sklapl své betony.

43:40
    Píská se ofsajd Šumperka.

43:23
    Domácí se osvobozují.

42:50
    Pokus Rutara skončil hned na prvním hráči v cestě.

42:34
    Moučkovu střelu vyráží Suchánek hokejkou.

42:27
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vojtěch Tomi – 2 min., vysoká hůl).

42:05
    Hosté v ofsajdu.

41:35
    Spratkova přihrávka na Horkého přes domácí hráče neprošla a k puku se dostávají domácí.

40:50
    Šumperk neudržel útočné pásmo a vrací se pro puk.

40:16
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

40:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, 3. třetina za malou chvíli začne.

Po druhé třetině stále vedou domácí, opět padli 3 branky, stejně jako v první třetině se dvakrát trefili domácí a jednou hosté. Čeká nás poslední třetina tohoto utkání, tak uvidíme, jak zápas nakonec skončí.

Další třetina začne přibližně v 18:39.

40:00
    39:36 Vojtěch KREJČIŘÍK - 4:2

39:36
    Hosté se ale také prosazují. Suchánkovi vypadla střela Horkého a VOJTĚCH KREJČIŘÍK dokázal zareagovat včas a kotouč posunout do brány Asistence: Jakub Horký.
    39:12 David KOFROŇ - 4:1

39:12
    Teď domácí ani nepočítali s tím, že by gól padl. Ostrá střela DAVIDA KOFRONĚ od modré čáry je však v bráně. Asistence: Filip Haman a Milan Mikulík.
    37:53 Vojtěch TOMI - 3:1

37:53
    Peksa dokázal vyrazit střelu Martynka, na dorážku VOJTĚCHA TOMIHO už však šumperský gólman nedosáhl. Asistence: Rostislav Martynek a Jonáš Peterek.

37:33
    Šumperk v ofsajdu.

37:22
    Zárubova střela proletěla nad domácí brankou.

37:00
    Mikulík chtěl dorážet do brány, ale hostující gólman byl pozorný i teď.

36:48
    Repeho střelu má Peksa v lapačce, uvidíme vhazování po jeho pravé ruce,

36:07
    Tomi přihrál úplně volnému Martynkovi před bránu, Peksa si ho ale pohlídal a puk zastavil.

35:20
    Zahradníčkovu střelu zastavila šumperská obrana.

34:57
    Draci kombinují v útočném pásmu.

34:07
    Na ledě se to hemží nepřesnými přihrávkami.

33:16
    Tomi dostal přihrávku k modré čáře, jeho následnou střelu drží Peksa v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

32:42

32:39
    Suchánek vyráží střelu Krejčiříka.

31:48
    Suchánek si připisuje další zákrok, když schoval kotouč do lapačky po střele Moučky z levé strany.

31:43
    I pokus Rutara byl zblokovaný domácí obranou.

31:25
    Po přihrávce Rutara pálil Moučka, kotouč se ale zastavil u obrany.

30:54
    Klimša je zpátky na ledě.

30:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rostislav Martynek – 2 min., podrážení).

30:08
    Domácí se osvobodili.

30:00
    Hosté jsou ale stále v útočné třetině, kde si přihrávají, moc střel však zatím k vidění nebylo.

29:26
    Moučkova střela jen zaduněla o betony Suchánka.

28:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., sekání).

28:54
    Domácí jeli 2 na 1, Klimša se však rozhodl, že svému spoluhráči nepřihraje a vystřelil sám, Peksa byl připravený a puk má pod lapačkou.

27:19
    Zakázané uvolnění Šumperku.

27:14

27:13
    Po zblokované střele Veselého se puk odrazil k Balážovi, ten rychle vystartoval do útočného pásma, ale domácí obrana se stihla vrátit a Balážovi nic nedovolila.

26:42
    Do Veselého přihrávky vložil hůl Záruba, kotouč je nyní ve středním pásmu.

26:01
    Šumperští znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry.

25:40
    Domácí jsou ale zpět v útočném pásmu a pokusí se překonat Peksu.

25:20

25:14
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ludvík Rutar – 2 min., napadení).

24:58
    Repeho střela byla sražena vedle brány, domácí se ale stále drží v útočné třetině.

24:02
    Šedivý si chystal střelu z prostoru před levým kruhem, nakonec ale kotouč netrefil.

23:36
    Hosté v ofsajdové pozici.

23:36
    Kabelka udržel útočné pásmo, objel bránu a přihrál Balážovi.

23:19

22:36
    Kindlova střela Peksovi napřed vypadla, kotouč ale dokázal schovat rychleji, než se k němu dostali domácí.

21:37
    Tomi přihrával před Peksovu bránu, jeho spoluhráč tam však nebyl včas. Domácí hráč s číslem 47 se však k puku dostal ještě jednou, před Peksou předvedl několik kliček, nakonec však zakončil pouze do betonu.

21:19
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Veselý – 2 min., držení).

21:16

21:00
    Veselý si pěkně obhodil Doska, pak mu ale kotouč odskočil od hole, a proto nemohl zakončit.

20:14
    Frýdek-Místek v ofsajdu.

20:11
    Hosté jsou ve čtyřech.

20:01

Domácí drží mírný náskok, nicméně i Šumperk se dostává do šancí. Frýdek-Místek bude na začátku druhé třetiny dohrávat přesilovou hru.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:00

19:59
    Haman vyslal ještě jednu střelu, ale i tu si Peksa pohlídal.

19:35
    Střelu Hamana od modré čáry vyrazil Peksa nad sebe, nyní je kotouč za šumperskou bránou.

19:16
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ludvík Rutar – 2 min., sekání).

19:02

18:28
    Král jel úplně sám na Suchánka, šumperský hráč ale nakonec bránu přestřelil.

18:11
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Jaroš – 2 min., nedovolené bránění).

18:11
    Po pokusu Kabelky zůstal Suchánek ležet na ledě, teď už to ale vypadá, že je vše v pořádku.

17:22

17:09
    Rutarovu střelu od modré schoval Suchánek do lapačky.

17:02
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michal Ramik.

16:41
    Klimša napřed trefil hruď Peksy, poté chtěl ještě dorážet, ale hostující gólman byl připraven.

16:09
    Baláž si udělal ve vlastním obranném pásmu několik koleček a poté kotouč opět vyhodil za Suchánkovu bránu.

15:39
    Drakům se podařilo kotouč vyhodit za všechny čáry.

15:22
    Za faul loktem je vyloučen hostující Kabelka.
    14:43 Richard ZÁRUBA - 2:1

14:43
    RICHARD ZÁRUBA od modré čáry krásně prostřelil domácího gólmana, který střelu nejspíš vůbec neviděl. Asistence: Jozef Baláž a Tadeáš Král.

12:12

11:41
    Kotouč se zpoza brány odrazil k Milfaitovi, který stál před bránou, hostující hráč však svou střelou trefil pouze Suchánkovo rameno.

11:32
    Hned po vhazování vypálil Machů, bránu však o kousek minul.

11:24
    Zakázané uvolnění domácích.
    10:28 David KLIMŠA - 2:0

10:28
    Peksa během chvíle dokázal vyrazit několik střel svým tělem, na dorážku DAVIDA KLIMŠI z pravé strany však nevyzrál a domácí vedou 2:0. Asistence: Ondřej Hrachovský a Radek Veselý.

09:11
    Kofroň prověřil střelou od pravého kruhu Peksu, ten má další zákrok.

09:03
    Na ledě je teď vidět spoustu nepřesností, ani jeden tým si není schopný přihrát.

08:01
    Vhazování před Peksou pro domácí, rychlou střelu vyslal Repe, hostující gólman však střelu viděl a schoval ji do své lapačky.

07:39
    Nepřesná rozehrávka Šumperka skončila na holích Frýdku-Místku.

07:22
    Peksa si připisuje další zákrok, když do lapačky chytl střelu Hamana.

06:25
    Milfait nahodil kotouč za Suchánkovu bránu, tam se ho ale ujali domácí.

06:22
    Hrachovského střelu od modré vyráží Peksa betonem do rohu kluziště.

05:13
    Kaplan tvrdou střelou z levé strany jen těsně minul bránu.

04:40
    Machů od modré vystřelil, Rutar se před bránou snažil kotouč tečovat do brány, ale neúspěšně.

04:00
    Baláž vypíchl domácím kotouč a poslal ho do středního pásma.
    02:15 Jurij REPE - 1:0

02:15
    JURIJ REPE dostal přihrávku k levému kruhu, odkud dokázal přesně zamířit do volného místa nad Peksovou lapačkou. Asistence: Vojtěch Tomi a Rostislav Martynek.

01:46
    Baláž přihrával před Suchánkovu bránu, tam ale nikoho ze svých spoluhráčů neměl, k puku se poté opět dostali domácí.

00:57
    Střela Husáka od modré byla zblokovaná.

00:22
    Domácí se po úvodním vhazování dostali do útočného pásma, kde hned na začátku hry vymýšlí, jak překonat Peksu.

00:01

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – Zahradníček, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, J. Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – D. Kindl, R. Veselý, Klimša (A) – Martynek (A), Peterek, Tomi – Macháček, Stuchlík, Ramik.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – L. Rutar, Machů, Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Kuboš – Moučka, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Jaroš (A), Milfait (C), Baláž (A) – Krejčiřík, Spratek, Horký – Kaplan, J. Kučera, Danielčák.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Novák, Měkýš.

Hosté se z bodů naposledy radovali 9. ledna, když porazili Havířov, nicméně nebylo to vítězství za 3 body, jelikož utkání rozhodlo až prodloužení. Poslední výhru za 3 body ubojovali hráči Šumperka 6. ledna, když ve venkovním utkání porazili Vsetín.

Poslední utkání:
    DRACI PARS ŠUMPERK – SK Horácká Slavia Třebíč
    Draci v posledním utkání hostili Třebíč. Ta už po první třetině vedla 0:4, i v další třetině se jako první prosadili hosté, chvíli poté se ale poprvé v zápase trefili i domácí, to když od modré prostřelil třebíčského gólmana Moučka, pak se ale znovu udeřila Třebíč a domácí střídali gólmana, ještě v závěru druhé třetiny přidali třebíčští hokejisté další branku. Poslední třetina nabídla pouze dva góly, nejdříve našel nad lapačkou místo domácí Kratochvíl, na konečných 2:8 upravila Třebíč v 58. minutě.

Domácí si připsali poslední výhru 16. ledna, to když na domácím ledě dokázali porazit Benátky nad Jizerou 5:0. Od té doby sehráli 5 zápasu, ani v jednom se jim však nepodařilo bodovat.

HC Stadion Litoměřice – HC Frýdek-Místek
    Už po první třetině Frýdek-Místek prohrával 2:0, poté se znovu trefily Litoměřice, ještě před koncem druhé třetiny dokázal za Frýdek-Místek snížit na 3:1 Šepelev, nicméně na víc se jeho spoluhráči nezmohli. Ve třetí třetině padl jediný gól, to když Litoměřice dokleply kotouč do prázdné brány a upravily na konečných 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 3. Repe (Tomi, Martynek), 11. Klimša (Hrachovský, R. Veselý), 38. Tomi (Martynek, Peterek), 40. Kofroň (Haman, Mikulík), 45. Mikulík (Haman, Kofroň), 59. Peterek (Haman, Repe) – 15. Záruba (Baláž, Tadeáš Král), 40. Krejčiřík (Horký), 56. Jaroš (Milfait, Moučka)

Rozhodčí: Čech, Skopal – Novák, Měkýš