Nice – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | Angers – Nîmes 3:1 (kon.) | Brest – Méty 2:4 (kon.)
Lorient – PSG 3:2 (kon.) | Štrasburk – Remeš 0:1 (kon.) | Lille – Dijon 1:0 (kon.)
Nantes – Monaco 1:2 (kon.)
FC Nantes
1:2 (0:1)
AS Monaco
Neděle 31.01.2021, 21:00 • Stade de la Beaujoire (Nantes) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo

Monaco na půdě Nantes splnilo povinnost a pátou výhrou v řadě se přiblížilo třetímu Paris Saint-Germain!

Favorit se poprvé trefil na konci poločasu a po hodině hry svůj náskok zdvojnásobil. Do karet mu pak hrálo i soupeřovo vyloučení a tím pádem přesilovka. Jenže v ní si hosté zápas nečekaně zkomplikovali. Šest minut před koncem řádné hrací doby nechali fotbalisty Nantes vykřesat jiskru naděje. O výhru se tak Monaco strachovalo až do úplného konce, o to radostnější pro něj ale byla. (23:04:32)

Držení míče: 31% : 69%.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:6.
    Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:13.

90+4

90+4
    Hráči Nantes se ještě naposledy nastěhovali před pokutové území. Monacká defenziva však byla zajištěná a razantním odkopem zápas definitivně ukončila.

90+3
    Florentino Luís (AS Monaco) držel zezadu Ludovice Blase tak vehementně, že z něj málem strhal dres. Jasná žlutá karta. A bez řečí.

90+2
    Žlutou kartu dostává Renaud Emond (Nantes).

90+1
    Poslední čtyři minuty naděje fotbalistů Nantes na remízu. Jak tohle dopadne?

90
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Fodé Ballo-Touré.

89
    Nantes napadá soupeřovu rozehrávku. Hosté nemají opravdu ani chvilku klidu.

88
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Bridge Ndilu.

86
    Hned po inkasované brance hosté vylezli z ulity. Zatímco se hraje uprostřed hřiště, u postranní čáry už se na svůj příchod připravuje Bridge Ndilu (Nantes).
    84. Renaud EMOND - 1:2

84
    Nantes právě vstřelili branku!
    Kdo by to řekl, že oslabené Nantes dokáže zápas zdramatizovat? Na prodloužený centr ze standardky si za obranou naběhl RENAUD EMOND a hlavou o zem snížil na 1:2. Šance na bod tak ještě žije!

84
    Monako má otěže zápasu ve své moci. Přesto se teď musí bránit standardce z křídelního prostoru.

81
    Alban Lafont neměl s pomalou střelou problém. Domácí gólman ji snadno chytil a pak rychle rozehrál.

80
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Florentino Luís.

78
    Dennis Appiah (Nantes) se dobře uvolnil na levé straně vápna a pravačkou vystřelil na zadní tyč. Ke snížení mu scházel metr, možná dva.

76
    Ve zbývající čtvrt hodině to bude mít oslabený domácí tým velmi těžké.

75
    Statistika držení míče: 31% : 69%.

Lukáš Jasoněk

Branky: 84. Emond (Girotto) – 45. Maripán (Sidibé), 61. Volland (Caio Henrique)

Karty:   55. D. Appiah (NAT), 73. Pallois (NAT), 90+2. Emond (NAT) – 19. Diatta (ASM), 29. Fofana (ASM), 90+3. F. Luís (ASM)   73. Pallois (NAT)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:13.
    FC Nantes: Lafont – Corchia, Castelletto, Pallois (C), Ch. Traoré (34. D. Appiah) – Coco (62. Emond), Girotto, A. Touré (62. Blas), Louza (62. Chirivella) – Simon (88. Ndilu), Kolo Muani.
    Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Basila, Blas, K. Coulibaly, Chirivella, Emond, Ndilu, Fábio.

AS Monaco: Lecomte – Sidibé, Maripán, Badiashile, Caio Henrique – Diatta (69. Golovin), Fofana (80. F. Luís), Tchouaméni, Diop (90. Ballo-Touré) – Volland, Ben Yedder (C) (69. Jovetić).
    Náhradníci: Majecki – Ballo-Touré, Disasi, Golovin, F. Luís, Jovetić, Matsima, Matazo, Pellegri.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Courbet