Edmonton – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Washington – Boston 4:3 (po pr.) | Tampa – Nashville 4:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (po pr.)
Carolina – Dallas 4:1 (kon.) | Montreal – Calgary 0:2 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.)
Anaheim – St. Louis 1:6 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:4 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Carolina – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 31.01.2021, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Dnes v noci je na programu bohatá porce zápasů NHL. Jedním z nich je i souboj Edmontonu Oilers a Toronta Maple Leafs. Lépe vychází úvod sezóny Torontu, které je na čele tabulky Severní divize. To Olejáři se zařadili do druhé poloviny pořadí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Toronto Maple Leafs:
    Hokejisté Toronta nasbírali z 9 zápasů 14 bodů (skóre 30:25) a jsou lídrem tabulky kanadské Severní divize. Maple Leafs vynesla do čela aktuální série čtyř výher v řadě. Postupně doma přehráli právě Oilers, zvládli dvojutkání v Calgary a nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení i v prvním ze dvou duelů v Edmontonu. Tým v ofenzivě už tradičně táhnout John Tavares, Auston Matthews či Mitchell Marner. Kouč Sheldon Keefe aktuálně postrádá zraněného zkušeného útočníka Joea Thorntona a druhého brankáře Jacka Campbella.

Edmonton Oilers:
    Oilers sehráli 9 zápasů, z nichž získali 6 bodů (skóre 26:33) a v tabulce Severní divize se nacházejí na pátém místě. Celek Edmontonu nemá problém se střílením gólů – v kádru má dva nejproduktivnější hráče soutěže Connora McDavida a Leona Draisaitla – jenže obrana je poměrně velký průchoďák. Kouč Dave Tippett přitom nemůže při zranění Mikea Smithe ani moc sáhnout ke změně brankáře. Plnou porci utkání tak absolvoval Fin Mikko Koskinen. Edmonton poslední dva zápasy prohrál. Ve Winnipegu padl 4:6, naposledy doma s Torontem 3:4. Kromě zmíněného brankáře Smithe týmu schází také švédský bek Oscar Klefbom.

Connor McDavid – 14b (5+9)
    Leon Draisaitl – 13b (6+7)
    Ryan Nugent-Hopkins – 7b (4+3)

Brankáři:
    Mikko Koskinen – 9 zápasů, průměr 3,50, úspěšnost 89,5 %

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Bear, Nurse, A. Larsson, Jones, Barrie, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl (A), Kahun – Kassian, Turris, Neal – J. Archibald, D. Shore, Ennis.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Lehtonen – Marner (A), Matthews (A), Hyman – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Simmonds, Kerfoot, Vesey – Spezza, Engvall, Barabanov.

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Cherrey, Shewchyk.

Před utkáním zazní kanadská národní hymna.

00:01

00:40
    Rielly se snažil nastartovat Zacha Hymana, o kterého se ale postaral domácí obránce Ethan Bear.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

01:23
    Jake Muzzin připravil první práci pro domácího brankáře Koskinena. Ten zasáhl vyrážečkou.

01:55
    Jimmy Vesey se snažil natlačit před branku Edmontonu, ale dobře se s ním vrátil obránce Koekkoek.

03:38
    Kotouč, který mířil za záda brankáře Frederika Andersena, vytáhl z brankové čáry rukavicí obránce Mikko Lehtonen. Rozhodčí nařizují trestné střílení proti Torontu!

03:38
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mikko Lehtonen – trestné střílení, nedovolené blokování branky nebo hromadění sněhu brankářem).

03:38
    Rozhodčí si ještě u videa kontrolují, zda už kotouč nepřešel brankovou čáru..

03:38
    Nepřešel a trestné střílení tedy bylo potvrzeno. Jeho exekutorem byl Tyler Ennis, který zvolil střelu na vyrážečku. Netrefil ale branku!
    03:38 Domácí Ennis neproměnil trestné střílení.

04:30
    Hostující akci zastavilo odpískané postavení mimo hru.

05:24
    Adam Larsson pálil z dobré pozice na ose kluziště. Andersen byl ale připraven.

06:32
    Wayne Simmonds pospíchal za domácí obranu. Rychlejší byl ale obránce Nurse, který před ním kotouč odehrál.

07:22
    Barabanov posunul puk na levý kruh, kde byl Jason Spezza. Jeho střelu z první stačil vyrazit Koskinen.

07:50
    Velmi dobré střídání čtvrté hostující formace! Spezza nyní tečoval nástřel spoluhráče těsně vedle již odkryté klece!

08:49
    John Tavares srdnatě bojoval v útočném pásmu o puk. Dostal se k němu u zadního mantinelu, jeho následná přihrávka před branku však nenašla adresáta z řad spoluhráčů.

09:59
    Na vzdálenější tyčce hostující branky čekal na kotouč Zack Kassian. Přihrávka tam i letěla, ale dobrým obranným zákrokem se prezentoval Morgan Rielly, jenž zablokoval protihráči hokejku.

10:46
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.

11:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení po spolupráci svého německého dua! Leon Draisaitl zavezl puk do útočného pásma na pravém křídle. Poté našel bekhendovou přihrávkou DOMINIKA KAHUNA, jehož první střela byla zablokována, ovšem Kahun se dostal ke kotouči znovu a na druhý pokus ho poslal nad lapačku Andersena. Asistence: Leon Draisaitl.
    11:28 Dominik KAHUN - 1:0

12:39
    Frederik Andersen chyboval, když nahozený puk odehrál jen před sebe. Do šance se tak dostal Josh Archibald, který z otočky minul levou tyčku hostující klece!

13:21
    Kotouč skončil pod lapačkou domácího brankáře Koskinena a tak tu máme další reklamní přestávku.

13:42
    Na hostující branku nejprve pálil od modré čáry Ethan Bear a poté z levé strany jeho kolega z obrany Darnell Nurse. Jeho ránu vyrazil Andersen do ochranné sítě.

14:41
    Bekhendový pokus domácího Jamese Neala skončil vedle vzdálenější tyčky hostující svatyně.

14:57
    Domácí hrají aktivně. Tyson Barrie donutil Andersena přerušit hru. Ještě jedna reklamní pauza v první třetině.

15:45
    Střely na branku – 12:6

16:33
    Teď čas plyne, aniž by se na ledě dělo něco zásadního.

17:04
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Koskinenem.

17:10
    Hosté nahrnuli po buly puk k brankovišti. Před Simmondsem ho stačil přikrýt Mikko Koskinen.

17:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté vyrovnávají! John Tavares obral v útočném pásmu o puk Jamese Neala a s pomocí odrazu o brusli protihráče dokázal nahrát před branku WILLIAMOVI NYLANDEROVI, který nabídnuté šance využil a zblízka překonal Koskinena – 1:1. Asistence: John Tavares a Ilja Michejev.
    17:46 William NYLANDER - 1:1

17:55
    Hned po buly vyrazil na levém křídle dopředu Auston Matthews. Jeho střelu z kruhu pokryl Koskinen.

19:00
    Máme tu poslední minutu první třetiny.

19:46
    Domácí skórují 14 sekund před přestávkou a berou si tak zpět své vedení! Po souboji v rohu kluziště se dostal k puku JOSH ARCHIBALD, který ho poslal za branku na Connora McDavida a sám si nabruslil před brankoviště. McDavid ho našel a Archibald zblízka zamířil přesně. Asistence: Connor McDavid a Tyler Ennis.
    19:46 Josh ARCHIBALD - 2:1

20:00

Po první třetině vede Edmonton nad Torontem 2:1. Hned zkraje zápasu vyhazoval hostující obránce Lehtonen puk rukavicí z brankové čáry a Oilers tak dostali k dispozici trestné střílení. To však neproměnil Ennis. Do vedení šli domácí až ve 12. minutě, kdy slavila úspěch německá spolupráce – po asistenci Draisaitla se prosadil Dominik Kahun. Hosté srovnali v 18. minutě trefou Williama Nylandera, ale na tento gól Olejáři odpověděli 14 sekund před přestávkou zásluhou Joshe Archibalda.

20:57
    Hollovu střelu od modré čáry stačil tečovat John Tavares. Koskinen však dokázal puk vyrazit levým betonem!

21:53
    Tyson Barrie střílel od modré. Také domácí hráči se snažili u brankoviště pracovat, Andersen byl ovšem na místě.

22:35
    Zakázané uvolnění Leafs. Vhazovat se bude před dánským brankářem hostí Andersenem.

23:01
    Další zakázané uvolnění hostí.

23:50
    Stejný prohřešek také na straně Edmontonu.

24:33
    Domácí podržel gólman Koskinen! Matthews našel od zadního mantinelu volného Mitchella Marnera, který mířil jen do Koskinena a stejně si vedl i dorážející Zach Hyman!

25:11
    Zakázané uvolnění hostí. Druhá třetina přináší hodně icingů.

25:51
    Trest za nedovolené bránění dostává William Nylander. Domácí si zahrají první přesilovku v utkání.

26:13
    Domácí přesilovku využívají zásluhou svého kapitána CONNORA MCDAVIDA! Ten si vystačil sám. Puk si vzal ve vlastní obranné třetině, překonal celou bránící čtveřici Toronta a v pádu stačil zamířit do protipohybu Frederika Andersena. McDavid zase ukázal svou extratřídu – 3:1. Asistence: Tyson Barrie.
    26:13 Connor MCDAVID - 3:1

26:45
    Ránu Ethana Beara pokryl Andersen. Po jeho zákroku následuje reklamní přestávka.

27:01
    Hosté v postavení mimo hru.

27:32
    Wayne Simmonds to zkusil vzít na sebe a neudělal to špatně. Jeho zakončení z levé strany si však Koskinen pohlídal.

28:08
    Hosté jsou v kontaktu! Milimetrovou souhru předvedlo duo Mitchell Marner – AUSTON MATTHEWS, kteří si několikrát vyměnili puk a po finální přihrávce svého spoluhráče střílel Matthews sice z úhlu, ale do odkryté klece – 3:2. Asistence: Mitchell Marner a Jake Muzzin.
    28:08 Auston MATTHEWS - 3:2

28:34
    Leon Draisaitl srazil krosčekem Austona Matthewse. První přesilovka pro Maple Leafs.

29:16
    Také hosté využívají svou první přesilovku a to znamená, že je vyrovnáno! Nahození Mikka Lehtonena tečoval mezi kruhy John Tavares tak, že puk vypadl u brankoviště před ZACHEM HYMANEM, který ho zametl do odkryté branky – 3:3. Asistence: John Tavares a Mikko Lehtonen.
    29:16 Zach HYMAN - 3:3

29:56
    Rána Ethana Beara skončila ve výstroji hostujícího brankáře Andersena. Vhazuje se v útočném pásmu Oilers.

30:20
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

30:50
    Tavaresovu zadovku zachytil McDavid, který se okamžitě snažil poslat do brejku Jesseho Puljujärviho. Ten však na puk nedosáhl a tak je pískáno zakázané uvolnění domácích.

31:06
    Dobrá střela Leona Draisaitla z levé strany. Andersen byl ale dobře postaven a zkrotil kotouč na svém těle.

31:51
    Darnell Nurse zkusil překvapit Andersena z úhlu. Brankář Toronta puk vyrazil.

32:05
    Střelu Kailera Yamamota z pravé strany srazil do ochranné sítě Matthews.

32:39
    Koskinen zastavil hokejkou přihrávku Kerfoota, která měla najít Simmondse, a následně kotouč přikryl.

34:02
    Connor McDavid si našel puk po nepřehledné situaci před brankou, stáhl si ho na forhend a Andersena zachránila tyčka! Na hostující straně se bude vylučovat...

34:06
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mikko Lehtonen – 2 min., držení).

34:35
    Connor McDavid v přesilovkách nepotřebuje spoluhráče! Zase projel sám až před Andersena, který ale tentokrát podržel svůj tým!

35:38
    Domácí se štěstím udrželi útočné pásmo a puk se dostal na pravý kruh, odkud pálil z první Leon Draisaitl. Branku těsně minul.

36:07
    Hosté jsou v plném počtu.

36:43
    Od modré nahodil puk na hostující branku Darnell Nurse. Andersen moc neviděl, ale zřejmě to byl on, od jehož výstroje se kotouč odrazil vedle tyčky.

37:16
    Střela Dominika Kahuna z levého kruhu se stala kořistí Frederika Andersena. Domácí teď hrají aktivně.

38:07
    Domácí nápor pokračoval, ale nakonec z toho vzešel brejk Toronta! Alexander Kerfoot vyvezl puk po pravé straně a v situaci 3 na 2 si vybral přihrávku pod sebe na Waynea Simmondse. Ten z první zamířil do Koskinena!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Zajímavá druhá třetina je minulostí! Platí po ní stav 3:3. Domácí nejprve soupeři odskočili na dvoubrankový rozdíl. V přesilovce projel celým kluzištěm Connor McDavid a po jeho nádherné akci to bylo 3:1. Hostům se však podařilo rychle vyrovnat. Ve 29. minutě zafungovala spolupráce Marnera se skórujícím Austonem Matthewsem a o minutu později se prosadil v přesilovce Zach Hyman. Blízko vstřelení dalšího gólu pak byli Oilers, konkrétně jejich kapitán McDavid, který nejprve zakončoval do tyčky a jeho další přesilovkové sólo poté utnul brankář Andersen.

40:33
    Auston Matthews v dobré příležitosti. Z levé strany zamířil nad domácí branku.

41:50
    Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

42:10
    Connor McDavid hledal přihrávkou z levé strany před branku najíždějícího Archibalda. Před ním ale zakročil Morgan Rielly.

42:44
    James Neal si připravil puk na střelu z vrcholu pravého kruhu. Hostující branku netrefil.

43:28
    Auston Matthews se ocitl za domácí obranou. Výborně však zakročil obránce Barrie, který mu stačil vložit do střely hůl!

44:19
    Draisaitl nabil na modrou Adamovi Larssonovi. Ten z první minul branku soupeře.

45:29
    Spíše propagační nahození Jimmyho Veseyho ukryl v lapačce Koskinen. Domácí brankář si netroufl rozehrát, raději kotouč podržel.

45:59
    Kotouč byl nyní sražen na hostující střídačku. Hra je tedy opět přerušena.

46:51
    Domácí jsou teď v tlaku. Na ledě Němci Draisaitl s Kahunem, tedy druhá formace.

47:28
    Hosté se už vymanili, navíc je signalizováno vyloučení na straně Oilers...

47:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., držení).

47:51
    Puk byl v úvodu hostující přesilovky sražen do ochranné sítě za brankou.

47:57
    Kotouč opět končí mimo hřiště. Tentokrát se jednalo o sraženou přihrávku.

48:11
    Spezza zachytil pokus domácích o vyhození a posílal před branku zajímavý kotouč. Pro Edmonton to dobře dopadlo.

48:52
    Domácí podrželi puk, pošetřili čas a nyní už Koekkoek vyhodil.

49:15
    Tohle byl zákrok utkání! Mitchel Marner už zakončoval do odkryté branky, ale Koskinen se proti němu vrhl tygřím skokem a vyrazil puk mířící do jeho klece lapačkou!

49:44

50:38
    Puljujärviho přihrávka byla nepřesná a Jones ji na modré nezachytil. Domácí tak přišli o útočné pásmo.

51:23
    Od modré čáry to zkoušel Tyson Barrie. Andersen si puk našel a přerušil hru. Reklamní přestávka.

51:34
    Kahun našel zadovkou od zadního mantinelu Kailera Yamamota. Ten ale neměl moc kudy umístit puk za Andersena, jenž byl přitisknutý na své bližší tyčce.

52:23
    Draisaitl vysunul Dominika Kahuna, který z pravé strany těsně minul vzdálenější tyčku hostující svatyně!

53:16
    Od modré prudce pálil Tyson Barrie. Do akce musela lapačka Frederika Andersena.

53:40
    Wayne Simmonds sebral před brankou puk právě Barriemu a dostal se do gólové šance! Domácí podržel Koskinen.

54:44
    Z pravé strany střílel Adam Larsson. Ten branku hostí netrefil.

55:18
    Do konce třetí třetiny schází necelých pět minut. Stále platí nerozhodný stav.

55:49
    Puljujärvi se snažil natlačit za hostující obranu. V tom mu zabránil Holl.

56:21
    Devin Shore posílal puk před hostující branku. Dobře zareagoval Andersen, který hrací předmět zalehl. Je tu poslední reklamní pauza.

56:54
    Nahození Muzzina z levé strany kluziště zachytil do lapačky Koskinen.

57:05
    Tyson Barrie našlápl podél pravého mantinelu a natlačil se až do zakončení. Andersen se mezi betony překonat nenechal.

57:34
    Domácí obránce Nurse zahrál jen na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Koskinenovu branku.

57:57
    zakázaného uvolnění se tentokrát dopustili hosté.

58:35
    Konec řádné hrací doby je už blízko. Zdá se, že se bude rozhodovat až v prodloužení.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části hry.

59:30
    Zach Bogosian střílel od pravého mantinelu, Koskinen byl připraven.

59:52
    Domácí mohli rozhodnout! Dostali se do přečíslení 2 na 1 a Nugent-Hopkins kotouč předložil před branku Joshovi Archibaldovi. Proti němu se však stačil přemístit Frederik Andersen, jenž hostům zachránil minimálně bod!

60:00

Ve třetí třetině gól nepadl a za stavu 3:3 se tedy bude prodlužovat. Šance jsme viděli. Obrovskou měl v samotném závěru řádné hrací doby Josh Archibald, ovšem hosty udržel v zápase brankář Andersen.

60:01

60:22
    Nylander v první šanci! Ujel domácí obraně, ale Koskinen zasáhl pravým betonem!

60:42
    Domácí nakonec vítězí! Postarala se o to dvojice jejich nejproduktivnějších hráčů. Leon Draisaitl dostal ve středním pásmu puk od McDavida z levého křídla ho zavezl přes útočnou modrou. V situaci 2 na 1 pak nahrál před branku právě CONNOROVI MCDAVIDOVI, jenž pohotově nastavil hůl a kotouč usměrnil za bezmocného Andersena. Asistence: Leon Draisaitl a Tyson Barrie.
    60:42 Connor MCDAVID - 4:3

Edmonton v odvetě dokázal vrátit Torontu porážku a slaví výhru 4:3 v prodloužení. Domácí ve druhé třetině neudrželi vedení 3:1 a v samotném závěru řádné hrací doby navíc neproměnil obrovskou šanci Archibald. Olejáře to ale nakonec nemusí zas tak moc mrzet. Hned po 42 sekundách prodloužení totiž rozhodl po přihrávce Draisaitla svým druhým dnešním zásahem Connor McDavid.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:29 (13:9, 11:10, 6:9 – 1:1)

Leon Draisaitl (EDM) 0+2

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:05:23)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Kahun (Draisaitl), 20. J. Archibald (McDavid, Ennis), 27. McDavid (Barrie), 61. McDavid (Draisaitl, Barrie) – 18. W. Nylander (Tavares, I. Michejev), 29. Matthews (Marner, Muzzin), 30. Hyman (Tavares, Lehtonen)

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Cherrey, Shewchyk