Edmonton – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Washington – Boston 4:3 (po pr.) | Tampa – Nashville 4:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (po pr.)
Carolina – Dallas 4:1 (kon.) | Montreal – Calgary 0:2 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.)
Anaheim – St. Louis 1:6 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:4 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Carolina – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
New York Rangers
4:5 (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 31.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Kdo se postavil do brankoviště?
    Alexandar Georgijev (NYR) – 33 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,8%, odchytal 62:16
    Casey DeSmith (PIT) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 62:26 (03:45:08)

Vhazování 43:57%

Skončilo velmi napínavé utkání mezi Rangers a Penguins, které muselo rozuzlit až prodloužení, ve kterém si hosté vytvořili enormní tlak, který zakončil přesnou střelou Sidney Crosby, jenž přisoudil hostům bod navíc za výhru 4:5.

62:27 Sidney CROSBY - 4:5

62:27
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté vyhrávají tento zápas! Domácí už bruslili ztěžka, čehož využili hosté, kteří si několikrát vyměnili kotouč, vystřídali a SIDNEY CROSBY vypálil zpoza kruhů přesně mezi betony Alexandara Georgijeva. Asistence: Pierre-Olivier Joseph a Bryan Rust.

61:58
    Rána Guentzela skončila pouze na betonu Georgijeva, hosté pokračují s pukem na svých holích.

61:30
    Do předbrankového prostoru si s pukem sjel John Marino, ale jeho bekhendový pokus úspěšný nebyl.

61:00
    Situaci dva na jednoho v podání hostů zakončoval obránce Joseph, ale ten nemířil přesně.

60:27
    Do první příležitosti v prodloužení se dostal Ryan Strome, ale DeSmith zasáhl úspěšně.

60:01

Střely na branku 33:35

Ve třetí třetině se hokejistům Penguins povedlo zásluhou Jaka Guentzela vyrovnat, a tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:18
    Necelou minutu před koncem jsou v útočném pásmu opět hosté, kteří si jdou za rozhodnutím, ale času už mnoho nezbývá.

58:25
    Po pasu Malkina se do dobré šance dostal Kasperi Kapanen, jehož pokus však na poslední chvíli zblokoval K’Andrew Miller.

57:44
    Hosté svírají svého soupeře v jeho vlastním obranném pásmu, přičemž jeden z hráčů Rangers má zlomenou hůl.

57:10
    Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, jinak tomu není ani v tuto chvíli.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 14. Lemieux (Di Giuseppe, R. Lindgren), 28. Rooney (K'A. Miller, R. Strome), 31. Kreider (Trouba, K'A. Miller), 37. Panarin (Bučněvič, DeAngelo) – 8. Zucker (P-O. Joseph, Kapanen), 20. B. Tanev (P-O. Joseph, Blueger), 30. Kapanen (Malkin), 50. Guentzel (Ceci, Marino), 63. Crosby (P-O. Joseph, Rust)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Br. Smith, DeAngelo – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin – Kakko, B. Howden, Kreider (A) – Di Giuseppe, Rooney, Lemieux.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – P-O. Joseph, Letang (A), Marino, Ceci, Ruhwedel, Y. Weber – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen (A), Malkin, Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Berg, Schrader