Nové Zámky – Nitra 1:2 (kon.) | Michalovce – Zvolen 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Trenčín 4:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Miskolc – Detva 3:7 (kon.) | Poprad – Košice 3:4 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 31.01.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemný dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 36.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HC Nové Zámky privítajú na domácom ľade v derby hráčov HK Nitra. Zápas sa začína o 16:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Novým Zámkom sa v poslednom čase absolútne nedarí, Býkom tak patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 36 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v Miškovci s DVTK 2:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Fín Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte 21 kanadských bodov (8+13). Brankárskou jednotkou tímu je rovnako Fín Henri Kiviaho, ktorý má úspešnosť zákrokov 91,14%.

Nitre patrí v aktuálnej tabuľke hokejovej Tipos extraligy priebežné šieste miesto so ziskom 61 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Antonína Stavjaňu prehrali v Trenčíne s Duklou 3:7. Najproduktívnejším hráčom tímu je Marek Tvrdoň, ktorý má na svojom konte 40 kanadských bodov (18+22). Brankárskou jednotkou tímu je Evan Cowley, ktorý má úspešnosť zákrokov 91,09%.

Zápas sa začína o 16:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Clarke, Fereta, Roman Mich., Holenda, Mikuš, Šeliga – Jurík, Seppänen, Števuliak – Bajtek, Doggett, Majdan – Okoličány, Ondrušek, Zahradník – Tóth, Andrisík, Petrík

HK Nitra: Cowley (Beržinec) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Kollár, Dauda, Žitný – Fominych, Foget, Molnár – Minárik J., Šiška, Múčka

Rozhodca: Baluška, Lokšik – Jurčiak, Durmis.

Oba tímy máme na ľadovej ploche, po zaznení štátnej hymny sa začne samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech domácich hokejistov.

00:40
    Úvodná minúta je obojstranne opatrná, v útočnom pásme je síce Nitra, ale Nemcovi následne puk ušiel do stredného pásma.

01:13
    Seppänen našiel prihrávkou Števuliaka, no ten nemal rýchlosť a následne prišiel o puk.

01:44
    Domáci sa snažia dostať do útočného pásma, zatiaľ sa im však nedarí prechod stredným pásmom podľa predstáv.

01:59
    Prvá strela v zápase patrí domácim Býkom, puk však smeruje vedľa bránky Evana Cowleyho.

02:39
    Minárik posielal puk pred Kiviahovu bránku na teč, nikto z jeho spoluhráčov ho však nedokázal zasiahnúť.

03:03
    Menší závar pred Kiviahovou bránkou.

03:16
    Nitra dala gól!
    MAREK TVRDOŇ príliš nerozmýšľal, dostal prihrávkou na vrch ľavého kruhu a tvrdou strelou prestrelil Henriho Kiviaha! Vyzdvihnúť však treba aj výborné vyvezenie puku Finlayim. Asistencie: Liam Finlay, Marek Slovák.

03:59
    Domáci hokejisti teda prakticky z prvej strely na bránku inkasovali gól, toto je pre mužstvo v kríze ďalšia náročná facka.

04:33
    Ďalšia strela Corgoňov na domácu bránku, puk bol však tečovaný na ochrannú sieť.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky už prehrávajú s Nitrou 0:1.

05:19
    Domáci hokejisti sa zatiaľ nedokážu dostať do potrebného tempa, navyše Filip Bajtek sa ocitol v postavení mimo hru.

06:00
    Tvrdé boje o puk v útočnom pásme Nitry, čierne čudo napokon končí na hokejke Petra Mikuša, ktorý ho stiahol za svoju bránku a čaká na striedanie spoluhráčov.

06:33
    Dauda našiel v dobrej pozícii, ale Švarný minul Kiviahovu bránku.

06:49
    Znovu v streleckej pozícii Ivan Švarný, sieť Kiviahovej bránky sa síce zatrepotala, ale len z vonkajšej strany.

06:58
    Tóth z pravej strany našiel prihrávkou na modrú čiaru Markusa Västiläho, ktorý okamžite pálil, Cowley bol však pozorný.

07:19
    Novozámčania sa po prvý raz v zápase udržali dlhšie v útočnom pásme, Cowley ale nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.

07:59
    Hostia z Nitry napádajú rozohrávku Býkov veľmi vysoko, domácim to robí značné problémy a tak ich snaha o útočnú akciu končí zakázaným uvoľnením.

08:35
    Janne Seppänen sa s pukom predieral do útočného pásma, Patrik Števuliak však bol v pásme skôr, akcia je tak prerušená, fínsky hokejista sa veru škaredo pozrel na spoluhráča.

09:11
    Samuel Zahradník bol pri mantineli tvrdo, ale čisto odstavený od puku, následne sa však opäť dostal k puku a strelou preveril pozornosť brankára Nitry.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nitra stále vedie v Nových Zámkoch rozdielom jedného gólu. Cowley musel znovu riešiť strelu domácich hráčov, puk skryl do svojej lapačky a prerušil tak hru.

10:33
    Doggett sa s pukom snažil dostať do šance, trošku však zaváhal a vracajúci sa Liam Finlay ho obral o puk.

10:53
    Patrik Števuliak si puk šikovne hodil okolo Šimona Nemca, výborne zrýchlil, ale následne zoči voči Cowleymu neuspel.

11:33
    Domáci hokejisti sa však postupne preberajú a dostávajú sa viac do zápasu.

11:41
    Výborná akcia Nitry, Šimon Nemec sa dostal do výbornej pozície z ľavej strany, ale puk na ceste do siete zastavila lapačka Henriho Kiviaha, ktorý na dvakrát dokázal skrotiť puk. Pred bránkou domáceho tímu následne vznikla menšia šarvátka.

12:12
    Domáci Okoličány sa točil s pukom v útočnom pásme, ale bolo to len pri mantineli a odtiaľ sa góly dávajú len veľmi ťažko.

12:49
    Hrá sa v pomerne solídnom tempe, zatiaľ sme nemali na trestnej lavici ani jedného hráča. Po akcii Patrika Števuliaka je navyše odpískané postavenie mimo hru v podaní Nových Zámkov.

13:18
    Tvrdoň našiel na modrej čiare Branislava Mezeia, ktorý sa oprel do strely, trafil však len mladého obrancu Zámkov Clarkea.

13:45
    Dauda v útočnom pásme hľadal naslepo Ivana Švarného, no bolo to nepresné, dopredu tak idú domáci.

14:15
    Domáci kombinujú v pukom v útočnom pásme, navyše budú hrať presilovú hru.

14:32
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., podrazenie).

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra stále vedie o jediný gól. Strelu Števuliaka zastavil Cowley betónom.

15:38
    Fereta nahodil puk na bránku Nitry, Cowley puk skryl do svojej lapačky a prerušil hru.

15:55
    Domáci hokejisti bojujú o puk v útočnom pásme pri ľavom mantineli.

16:04
    Novozámčania sú v pásme a snažia sa o kombináciu.

16:10
    HC Nové Zámky dali gól!
    Býci napokon využili presilovú hru, pretože Janne Seppänen posielal z pravej strany puk pred bránku Nitry a JURAJ JURÍK ho kolenom poslal do siete! Lenže o regulérnosti gólu bude napokon rozhodovať videorozhodca zápasu, gól však predsa len platí! Asistencie: Markus Västilä, Janne Seppänen.

16:24
    Po góle na 1:1 domáci trošku zaspali vo vlastnom obrannom pásme, všetko však aj s kúskom šťastia vyriešil pozorný Henri Kiviaho.

16:55
    Tvrdoň výborne napáda rozohrávku domáceho celku, Mikušovi sa napokon podarilo poslať puk do stredného pásma.

17:27
    Zápas má znovu vcelku solídne tempo, Kollár našiel prihrávkou Žitného, ktorý skúsil strelecké šťastie z veľkého uhla a následne dobiedzal do Kiviaha. To sa nepáčilo Doggettovi, ktorý Žitného krosčekoval a poputuje na trestnú lavicu.

17:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Doggett – 2 min.).

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny, domáci poslali puk cez všetky čiary.

18:20
    Foget tvrdou ranou minul Kiviahovu bránku, Býci následne znovu poslali puk až za Cowleyho.

18:39
    Nitrania kombinujú v útočnom pásme.

18:54
    Šimon Nemec strelou od modrej čiary trafil brániaceho Filipa Bajteka.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:27
    Domáci v plnom počte.

19:33
    Dobrý signál hostí na Romana Žitného, ktorý bol však tiesnený a nedokázal ideálne zakončiť.

19:54
    Nitrania operujú v útočnom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Nových Zámkoch stav 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 16:53.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Nitry.

20:40
    V úvode druhej tretiny šanca domácich hokejistov, fínsky obranca Markus Västilä vo výbornej pozícii nepochodil.

21:32
    Ďalšia útočná snaha domáceho tímu, Seppänen ale puk na Feretu neprepasíroval.

21:45
    Na opačnej strane preveril Kiviahovu pozornosť strelou Roman Žitný.

21:59
    Domáci sú však v druhej tretiny aktívni a kombinujú v útočnom pásme.

22:10
    Výsledkom je strela po dobrej práci Richarda Ondrušeka, Cowley ale všetko vyriešil bez väčších problémov.

22:41
    Útočná snaha domácich nepresná, je z toho zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred Kiviahom.

22:55
    Strela od modrej čiary v podaní Martina Vitaloša bola nepresná.

23:23
    Roman Žitný je dnes pri streleckej chuti a znovu preveril Kiviahovu pozornosť.

23:23
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., nedovolené bránenie).

23:45
    Domáci hokejisti sa s pukom zatiaľ nedostali do útočného pásma.

24:15
    Stále sa Býkom nedarí prechod cez stredné pásmo, napokon stiahli puk až za vlastnú bránku.

24:43
    Chyba Novozámčanov, Marek Slovák sa z vlastného obranného pásma vyrútil do útoku, jeho delovku príklepom však Kiviaho bez problémov kryl.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, domáci kombinujú v útočnom pásme.

25:10
    Clarke pálil od modrej čiary, trafil však len brániaceho Múčku.

25:23
    Hostia v plnom počte.

25:59
    Nitra sa zatiaľ dopredu v druhej tretine nehrnie, domáci sú viac pri chuti.

27:20
    Ďalšia zakázané uvoľnenie Nových Zámkov, druhé v krátkom čase po sebe, Býci znovu nemôžu striedať a na ľade majú už poriadne unavenú päticu hráčov.

27:33
    Foget dobre vystrelil, Kiviaho je však dnes pozorný.

28:18
    Västilä vyviezol puk do útočného pásma a následne ho nahodil na bránku Nitry, Cowley sa nenechal prekvapiť a vyrazil puk do rohu.

28:44
    Žitný si v súboji odstavil Feretu, ale na ráznejšie zakončenie už nemal síl, Kiviaho tam mal podstatne uľahčenú prácu.

29:01
    V Nových Zámkoch máme reklamnú prestávku, obaja tréneri majú svojim zverencom čo povedať.

29:33
    Feretovi sa otvoril priestor na strelu, ale nemieril dostatočne presne.

30:01
    Polovica zápasu je za nami, Nové Zámky hrajú s Nitrou stále nerozhodne 1:1.

30:09
    Peter Mikuš dobre vystrelil z ľavej strany zvrchu kruhu, opečiatkoval tyč Cowleyho bránky!

30:49
    Domáci hokejisti sú pri chuti, Andrisík šikovne získal puk za bránkou Nitry, nedokázal ho však prihrať nabiehajúcemu spoluhráčovi.

31:12
    Novozámčania stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

31:23
    Ďalšia útočná snaha Býkov zastavená pre postavenie mimo hru, ktoré bolo posúdené ako úmyselné, vhadzovať sa teda bude pred Henrim Kiviahom.

31:55
    Seppänen obkorčuľoval bránku Nitry, nemal však veľmi komu prihrať, následne Clarke nahodil puk na bránku na teč, no to nevyšlo úplne ideálne.

32:12
    Richard Ondrušek dobrým napádaním trošku brnká na nervy obrancom Nitry.

32:33
    Nitra je však v druhej tretine absolútne nevýrazná, na ľad akoby vykorčuľovalo zo šatne úplne iné mužstvo ako v prvej časti hry.

33:14
    Cowley musel zasahovať po delovke domáceho obrancu od modrej čiary.

33:53
    Filip Bajtek sa dostal do streleckej pozície v medzikruží, napálil puk však len do brániaceho Mezeia!

34:29
    Bajtek bol opäť aktívny, ale všetko rieši pozorný Evan Cowley. V Nových Zámkoch nasleduje reklamná prestávka.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, v Nových Zámkoch máme stále remízový stav 1:1.

35:19
    Corgoni kombinovali v útočnom pásme, následne Šimon Nemec nebezpečne nahadzoval puk z pravej strany pred Kiviaha, domáca obrana bola pozorná.

35:55
    Zahradník nabil do dobrej pozície Okoličánymu, puk len tak presvišťal okolo bránky Nitry!

36:14
    V týchto momentoch sa nám hra prelieva zo strany na stranu a veru je sa na čo pozerať.

36:49
    Marek Slovák sa dostal do zakončenia, puk mu však nesadol ideálne na čepeľ hokejky.

37:08
    Individuálnu akciu skúsil opäť aktívny Okoličány, ale recept na Evana Cowleyho ani tentoraz nenašiel.

37:17
    Clarke posunul puk na modrej čiare Markusovi Västilämu, jeho tvrdú strelu kryl gólman Nitry.

37:37
    Nemcovu strelu od modrej čiary zlikvidoval Henri Kiviaho.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:22
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, po súboji pri mantineli však o pásmo prichádzajú.

38:48
    Nové Zámky sú ale stále mimoriadne aktívne, oproti zápasu s Duklou Trenčín či Miškovcom je to veru veľký rozdiel.

39:01

39:33
    Minárik skúsil strelu z pravej strany, pre Kiviaha to však bola doslova chuťovka.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po dvoch tretinách máme v Nových Zámkoch nerozhodný stav 1:1. Tretia časť hry sa začne približne o 17:44.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny znovu v prospech hokejistov Nitry.

40:40
    Obrovská šanca Nitry, hostia sa dostali do prečíslenia, ale Finlay neprihral Tvrdoňovi do dobrej pozície, rozhodol sa situáciu riešiť sám a rozhodol sa zle!

41:33
    Fereta s pukom krúži po útočnom pásme, následne všetko rieši Cowley, ktorý strelu jedného z domácich hráčov skryl do svojej lapačky.

41:56
    Domáci hokejisti pokračujú v trende z druhej tretiny a snažia sa strieľať zo všemožných pozícií.

42:21
    Novozámčania znovu kombinujú pomerne dlho v útočnom pásme, Okoličányho napokon odstavil od puku Pupák.

42:44
    Minárik popri mantineli hľadal Šišku a následne sa rozhodol striedať. Hostia následne získali aspoň vhadzovanie po ľavej ruke Henriho Kiviaha.

43:09
    Obrovská šanca domácich! Majdan našiel z ľavej strany ideálne Clarkea, ktorý však ostal pred Cowleym akoby zaskočený a vôbec nevystrelil! Puk sa mu následne zošmykol z čepele hokejky.

43:49
    Puk do jazdy pre Seppänena, po teči končí na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude pred Cowleyho bránkou.

44:09
    Samuel Zahradník od modrej čiary mieril nad bránku Nitry.

44:33
    Clarke nešťastne tečoval puk na striedačku Nitry, buly bude nasledovať v strednom pásme.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav zápasu je stále 1:1.

45:04
    Nitrania kombinovali v útočnom pásme, Fominychovi však ušiel puk.

45:31
    V Nových Zámkoch nasleduje prvá reklamná prestávka v tejto časti hry. Pripomeňme si, že v drese Býkov už v tejto sezóne neuvidíme útočníka Embricha a obrancu Kinga, s ktorými vedenie HC rozviazalo zmluvy.

45:36
    Po buly sa do strely od modrej čiary oprel Michal Roman, všetko riešil pozorný Cowley.

45:45
    Situácia sa opakuje, znovu pálil Michal Roman a gólman Nitry bol opäť pozorný.

46:23
    Závar pred domácou bránkou, hostia sa snažili vydolovať puk, ktorý bol na sieti domácej bránky, hlavný rozhodca napokon prerušil hru.

46:46
    Marek Slovák sa z ľavej strany oprel do strely, ale trafil len brániaceho Petra Mikuša, ktorého to poriadne zabolelo a s problémami mieri na striedačku svojho tímu.

47:23
    Hrá sa vo výbornom tempe, domáci sa opäť snažia dostať do útoku.

47:35
    Markus Västilä strelou preveril pozornosť Evana Cowleyho v bránke Nitry, ten sa nenechal nachytať na hruškách.

47:55
    Domáci hokejisti znovu v útočnom pásme, po kombinácii im však puk tesne ušiel do stredného pásma.

48:13
    Z oboch strán je to veľmi bojovný zápas, ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu. Vôbec by ma neprekvapilo ak by dnes rozhodli samostatné nájazdy.

48:40
    Po strele Adama Daudu musel zasahovať Henri Kiviaho.

49:05
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

49:34
    Tentoraz kombinujú v útočnom pásme hokejisti Nitry, ich strelu Kiviaho vyrazil do rohu klziska.

49:44
    Prvý útok hostí si dokáže vynútiť tlak, Finlay hrá dnes skutočne dobre, ale zatiaľ chýba vypracovanie vážnejšej šance.

50:01
    Polovica tretej tretiny je za nami, stav zápasu je stále 1:1.

50:32
    Fín Janne Seppänen si pripravil pozíciu na strelu, ale Cowley mu dobrým zákrokom pokazil gólovú radosť.

51:01
    Múčka preveril pozornosť Kiviaha, ten však puk skryl do svojej lapačky. V Nových Zámkoch nasleduje reklamná prestávka.

51:38
    Hra sa stále prelieva zo strany na stranu.

52:11
    Strelu Liama Finlayho vyrazil Henri Kiviaho do rohu klziska.

52:49
    Novozámčania sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Okoličány však neprepasíroval puk na Samuela Zahradníka!

53:34
    V Zámkoch sledujeme zaujímavú tretiu časť hry, kto dá niekedy v týchto chvíľach gól, tak zrejme vyhrá.

53:50
    Nuž a len čo som dopísal predchádzajúci príspevok, tak dostal na modrú čiaru puk skúsený BRANISLAV MEZEI a delovkou doslova prepálil všetko, čo mu stálo v ceste! Gól však bude znovu riešiť videorozhodca zápasu a ten ho uznáva! Asistencia: Roman Žitný.

53:50
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tóth – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka). Domáci dostali trest za challenge trénera Majorossa, ktorý bol neúspešný.

54:14
    Doggett sa v oslabení prebil do zakončenia, ale s jeho strelou si Cowley poľahky poradil.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, hostia začínajú ďalšiu útočnú akciu počas vlastnej presilovky od svojej bránky.

55:29
    Znovu je puk za bránkou Evana Cowleyho.

55:50

56:01
    Nuž, domácim Býkom začína reálne hroziť siedma prehra v rade, hoci dnes podali pomerne dobrý výkon. Musia už všetko vsadiť na jednu kartu, iné im veľmi neostáva.

56:48
    Nitra kontroluje záver zápasu, domáci sa veľmi snažia, ale je to príliš chaotické.

57:19
    V týchto momentoch jasne vidieť, že Býkom chýba líder, ktorý by vzal zodpovednosť na seba a dokázal ich trošku upokojiť v kritickej situácii.

57:58
    Strela Okoličányho bola nebezpečne tečovaná, ale končí vedľa bránky Nitry.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:37
    Snahu domácim nemožno uprieť, Nové Zámky sa zo všetkých síl snažia útočiť.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, domáci kopia chyby v rozohrávke.

59:29
    Kiviaho konečne smeruje na striedačku svojho tímu, Zámky krátko na to strácajú útočné pásmo.

59:50
    Posledných 10 sekúnd, domáci zúfalo útočia, za bránkou Nitry ešte vzniká poriadna mela.

Nové Zámky napokon prehrávajú aj siedmy zápas v rade, aj keď to bol tuhý boj. S konštatovaním, že Nitra víťazí na ľade Nových Zámkov 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (18:21:46)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 17. Jurík (Västilä, Seppänen) – 4. Tvrdoň (Finlay, Slovák), 54. Mezei (Žitný)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Clarke, Fereta, Roman Mich., Holenda, Mikuš, Šeliga – Jurík, Seppänen, Števuliak – Bajtek, Doggett, Majdan – Okoličány, Ondrušek, Zahradník – Tóth, Andrisík, Petrík

Rozhodčí: Baluška, Lokšik – Jurčiak, Durmis