Barys – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kunlun 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:0 (kon.)
Dynamo Moskva
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 01.02.2021, 17:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci pondělního programu KHL se uskuteční také atraktivní souboj mezi Dynamem Moskva a Petrohradem. Jedná se o duel čtvrtého a druhého týmu tabulky Západní konference.

SKA Petrohrad:
    Petrohrad odehrál 51 zápasů, získal 70 bodů (skóre 155:109) a v tabulce Západní konference mu patří druhé místo za CSKA Moskva. Hráči SKA zvítězili v posledních čtyřech zápasech, navíc v nich celkově inkasovali jen třikrát. Naposledy vyhráli jasně 5:0 na ledě Spartaku Moskva. Čisté konto vychytal brankář Alexandr Samonov.

Dynamo Moskva:
    Dynamo dosud stačilo sehrát rovněž 51 zápasů. Nasbíralo 67 bodů (skóre 156:121) a v tabulce Západní konference je čtvrté. Také moskevskému celku se momentálně daří, zvítězil už třikrát v řadě. Postupně doma přehrál 5:2 Rigu, 4:1 v derby CSKA a naposledy 4:0 Soči. Mezi hlavní tahouny mužstva patří český reprezentant Dmitrij Jaškin, jenž nastřílel už 31 branek.

Georgij Kuzněcov – 3 zápasy, průměr 4,33, úspěšnost 88,3 %

Oba vzájemné zápasy v této sezóně zvládlo o něco málo lépe Dynamo. To zvítězilo v Pedrohradu 4:3 a doma pak 2:1 v prodloužení.

Dynamo Moskva: Bočarov (Garipov) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, An. Sergejev, J. Zajcev, Bojkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Tarasov (A), O. Lindberg, Pääjärvi – Igumnov, Jefremov, Muranov – V. Kuljomin, Kučerjavenko, Kruglov – O. Zajcev.

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Bengtsson, Galeňuk, Fantenberg, Ožiganov (A), Antipin, Kirsanov, A. Bělov – E. Galimov, Kemppainen, V. E. Tkačov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Grošev, Kukštel – Podkolzin, Cicjura, K. Marčenko – Timkin.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Lazarev, Šišlo.

Dozněla hymna Ruské federace. Utkání bude mít na dnešní poměry i slušnou diváckou kulisu. Hala je na základě opatřením proti koronaviru opticky zaplněná tak ze třetiny.

00:01

00:23
    Michal Čajkovský na útočné modré nezpracoval puk a ten mu unikl do středního pásma. Dynamo musí rozehrávat další akci.

01:34
    Maxim Grošev se důrazně probíjel do útočného pásma, ale nakonec je hostům odpískáno postavení mimo hru.

02:15
    Oba týmy se několikrát marně snažily přejít přes střední pásmo. Hráči Dynama nyní zajeli s kotoučem za vlastní branku a zkouší to od začátku.

02:59
    Dobré střídání hostí. Brankář Bočarov si zachytal a poslední střelu vyrazil hokejkou do ochranné sítě.

04:18
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

04:54
    Hostující zadák Oscar Fantenberg to zkusil od levého mantinelu. Bočarov má puk ve výstroji.

04:58
    Další střela na domácí branku přišla hned po buly. Bočarov tentokrát přikryl hrací předmět lapačkou.

05:12
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

05:46
    Tuším, že teprve první zákrok si připsal hostující brankář Magnus Hellberg. Nejednalo se ale nic složitého.

05:59
    Za podrážení je vyloučen domácí obránce Michal Čajkovský. To znamená přesilovku pro SKA.

06:50
    Domácí zatím hrají v oslabení dobře. Teď dokonce drželi puk, který nakonec vyhodil Mironov.

07:15
    Dynamo opět vyhazuje až k brance soupeře.

07:42
    Maxim Grošev měl napřaženo na levém kruhu. Střela mu však nesedla, Bočarov nemusel zasahovat.

08:00
    Dynamo je už v plném počtu.

08:43
    Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma. Dopustili se ofsajdu.

08:48
    Andrej Sergejev vypálil na hostující branku ze středního pásma. Hellberg vyrazil kotouč do rohu.

09:24
    Hosté ubránili bez úhony nápor první lajny Dynama pod vedením Vadima Šipačova.

09:53
    Zahrozili naopak hráči Petrohradu. Střelu z pravé strany vykopl do ochranné sítě Bočarov.

10:35
    Na křížný pas na pravé křídlo si najel obránce SKA Igor Ožiganov. Jeho střela od mantinelu skončila v lapačce Ivana Bočarova.

10:42
    Zakázané uvolnění Dynama.

11:27
    Vasilij Podkolzin se ve středním pásmu dostal přes domácího obránce Hietanena a z levé strany postupoval proti brance soupeře. Jeho střela však minula vzdálenější tyčku.

12:09
    Vadil Šipačov zavezl puk do útočného pásma a počkal si na obránce Andreje Mironova. Ten vypálil z první, ovšem Hellberg puk jistým zákrokem zastavil. Reklamní přestávka.

12:24
    Za domácí obranu si najížděl Anton Burdasov. Před ním však puk odehrál do bezpečí gólman Bočarov.

13:12
    Závar před Hellbergem po střele Sergejeva, kterou vyrazil hostující brankář před sebe. Puk za jeho záda zblízka nedopravil Ivan Igumnov!

13:58
    Práce pro Bočarova. Ten zasáhl pravým betonem a prostor u brankoviště následně vyčistili jeho obránci.

14:42
    Hostující obránce Danila Galeňuk dostal v rohu za vlastní brankou hit od Jaškina a zůstal ležet na ledě. Rozhodčí přerušili hru, možná se bude i vylučovat...

14:42
    Ano. Dmitrij Jaškin dostal dvě minuty za krosček.

15:41
    Domácí přestáli první polovinu oslabení bez větších problémů.

16:15
    Hosté se teď sami vyhodili z pásma. Na přihrávku Tkačova nedosáhl Ožiganov.

16:43
    Domácí jsou už v plném počtu.

17:13
    Oscar Lindberg střílel z pravé strany na svého švédského krajana v brance Petrohradu Hellberga. Ten zakročil vyrážečkou.

18:42
    Lukas Bengtsson to zkoušel od modré čáry. Bočarov měl ale volný výhled a přerušil hru svým zákrokem.

18:51
    Zakázané uvolnění Dynama. Vhazuje se opět před Bočarovem.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:39
    Kagarlickij z první tečoval puk za hostující obranu, kam si najížděl Dmitrij Jaškin. Ten ale kotouč na první dobrou nezachytil a musel pro něj do rohu.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která změnu skóre nenabídla. Střelecky aktivnější byli hosté, kteří vyzkoušeli brankáře Bočarova hned 14 střelami. Asi největší šanci však mělo Dynamo. Po střele Sergejeva zůstal puk ležet u brankoviště vedle gólmana Hellberga, Igumnov ho však nedokázal dorazit do určeného prostoru.

20:36
    Útočná snaha domácích skončila postavením mimo hru.

20:48
    Magnus Hellberg si připsal spíše rutinní zákrok po střele od modré. Hostující brankář puk raději přidržel.

20:52
    Po buly se dostal puk na modrou čáru k Arťomovi Volkovovi, který opět vyzkoušel Hellberga. Ten si pro puk sáhl lapačkou.

21:49
    Kirill Kirsanov se dostal k puku na levé straně útočného pásma, udělal dva kroky dopředu a prověřil pozornost Bočarova. Ten zasáhl lapačkou.

22:32
    Oscar Fantenberg se před brankou dokázal individuálně uvolnit. Zakončoval však v pádu a brankáře Bočarova pořádně neohrozil.

22:59
    Vasilij Podkolzin našel krásným pasem před branku najíždějícího obránce Danilu Galeňuka. Ten však prováhal ideální moment pro zakončení.

23:43
    Hosté nyní zatlačili svého soupeře. Po závaru se dostal k bekhendovému zakončení z mezikruží Lukas Bengtsson, ale Bočarov byl na místě. Domácí pak raději vyhodili na icing.

24:51
    Domácí v náznaku přečíslení 2 na 1. Jeden z hráčů SKA se však stačil vrátit a Magnus Pääjärvi už přihrávku na najíždějícího spoluhráče neprocpal.

26:08
    Teď sledujeme takovou klidnější pasáž zápasu bez vážnějších příležitostí na obou stranách.

26:29
    Vladimir E. Tkačov se dostal k puku na pravé straně útočného pásma. Jeden ze spoluhráčů šel přímo před Bočarova, aby mu zakryl výhled, Tkačov však střílel vedle vzdálenější tyčky.

26:51
    Hosté pokračovali v náporu. Tne ukončil až Bočarov, který přerušil hru po střele Galeňuka od modré.

26:51
    Máme tu oboustranné vyloučení, takže se bude hrát 4 na 4. Hostující Emil Galimov byl potrestán za sekání, domácí Michal Čajkovský za hrubost.

28:38
    Volnější prostor na ledě zatím nemá nějaký efekt v tom, že by toho některý z týmů využil a vytvořil si brankovou příležitost.

28:52
    Nyní už jsou oba celky v plném počtu.

30:02
    Vstupujeme už do druhé poloviny zápasu. Na gól stále čekáme. V posledních minutách se navíc hraje poměrně opatrně.

30:50
    Dmitrij Kagarlickij dobře zapracoval za brankou, odkud dostal puk do ohně. Dmitrij Jaškin si ho našel, zakončení na dlouhou ruku ale nasměroval jen do betonu Hellberga.

31:02

32:10
    Hity – 13:3

32:52
    Hostující Pavel Kukštel našlápl na pravém křídle, odkud se dostal k bekhendovému zakončení. To vyrazil Bočarov.

34:35
    Hosté přečíslili obranu soupeře. Tkačov našel od brankové čáry Emila Galimova, který z mezikruží nevystřelil dostatečně razantně a Bočarov zasáhl pravým betonem.

35:27
    Domácí si vytvořili velkou šanci! Po pasu Mironova od levého mantinelu zasáhl puk před brankou Ivan Igumnov. Hrací předmět projel mezi betony Hellberga, ale hostující gólman ho ještě v pádu dokázal vyrážečkou vystrčit mimo svou klec!
    35:27 Igumnovova šance.

36:58
    Hosté zahrozili Andrejem Kuzmenkem. Jeho zakončení z levého kruhu vyrazil Bočarov a dorážka stejného hráče branku minula.

38:05
    Hráči elitní formace Petrohradu kombinovali v útočné třetině. Do šance se ale nedostali a nyní se už Dynamo osvobodilo.

38:46
    Jeden z hostujících hráčů zachytil na útočné modré rozehrávku soupeře a okamžitě poslal do šance Kirilla Marčenka. Ten ale zblízka zakončil jen do připraveného Ivana Bočarova!

39:01
    Je tu už poslední minuta druhé třetiny...

39:21
    Anton Burdasov ohrozil Bočarova bekhendovou střelou z otočky. Brankář Dynama zasahoval levým betonem.

39:58
    Jaškin ještě posílal puk na Vadima Šipačova, který ho ale nezkrotil. Na góly tak budeme čekat až do závěrečné periody.

40:00

Ani druhá třetina žádný gól nepřinesla. Utkání neschází tempo, Petrohrad je nadále střelecky aktivnější, ale moc čistých šancí z toho není. Většinou se jedná o střely, které brankář Bočarov vidí a dokáže je likvidovat. Největší příležitost tak opět měl domácí Ivan Igumnov. Ten tečoval pas Mironova tak, že puk nejprve projel mezi betony gólmana Hellberga, ovšem ten se ještě zvládl zorientovat a gólu zabránit.

40:43
    V úvodu třetí třetiny přišel s bekhendovým zakončením Dmitrij Jaškin. Hellberg jeho pokus vyrazil.

40:51
    Vyloučení na domácí straně. Oscar Lindberg držel puk v rukavici příliš dlouho a za tento přestupek dostává dvě minuty.

41:55
    Hosté dlouho kombinovali. Nakonec přišla Bengtssonova střela od modré čáry, kterou vyrazil Bočarov.

42:32
    Domácí vyhazují a můžou poslat na led čerstvé síly.

42:52
    Domácí jsou v plném počtu. Petrohrad si v přesilovce větší šanci nevytvořil.

43:37
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Gólový účet zápasu otevřeli domácí! Skvěle to udělal Michal Čajkovský, který z levé strany adresoval před branku výtečný pas, kterým oslovil DMITRIJE KAGARLICKÉHO, jemuž v podstatě stačilo jen dobře nastavit hůl, aby puk usměrnil do odkryté části branky. Asistence: Michal Čajkovský.
    43:37 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:0

44:30
    Domácím bylo pískáno postavení mimo hru.

45:15
    Domácí jsou při chuti. Ránu Jegora Zajceva z první vyrazil do rohu Hellberg.

46:28
    Málem přišel druhý gól Dynama! Dmitrij Jaškin nahrál doleva Tarasovovi, který okamžitě směřoval puk před branku. Tam ho tečoval Oscar Lindberg a hosty zřejmě zachránila tyčka!

47:40
    Puk nyní opustil hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

48:33
    Emil Galimov nejprve střílel z mezikruží a Bočarov puk vyrazil levým ramenem. Ke kotouči se následně dostal opět Galimov, který ho zpoza branky vracel do brankoviště a moc nescházelo, aby si dal gólman Dynama vlastňáka! Puk zalehl na brankové čáře.

49:29
    Oscar Lindberg v dobré šanci. Z pravého kruhu střílel na bližší tyčku. Hellberg však kotouč vytěsnil mimo svou klec.

50:54
    Hostům se teď už začne stále rychleji krátit čas. Vyzrát na obranu Dynama a brankáře Bočarova nedokázali už přes 50 minut.

51:12
    Po zákroku hostujícího brankáře Hellberga tu máme reklamní přestávku.

52:05
    Daniil Tarasov se ocitl sám před Hellbergem, jehož překonal bekhendovou kličkou. Radost domácích však byla předčasná, rozhodčí okamžitě ukazuje, že gól platit nebude! Zřejmě se jednalo o postavení mimo hru.
    52:05 Gól Tarasova nakonec nebyl uznán.

52:10
    Ano, nic se neřešilo ani u videa. Zápas pokračuje za stavu 1:0.

53:50
    Domácí hrají takticky velmi dobře a nepouštějí teď SKA na dostřel Bočarova.

54:58
    Už jen pět minut mají hosté na srovnání skóre. Závěrečný tlak se zatím nekoná.

55:51
    Domácí kontrolují kotouč v útočném pásmu a čas nadále utíká.

56:04
    Dmitrij Jaškin umně držel puk na své hokejce a nakonec ho předal do rohu Šipačovovi. Ten nahrál na osu Kagarlickému, jehož rána byla sražena do ochranné sítě za brankou.

56:19
    Od modré čáry střílel Michal Čajkovský. Puk ale trefil před brankou clonícího Lindberga.

57:17
    Hosté jsou od inkasovaného gólu směrem dopředu naprosto bezradní. V podstatě se vůbec nedostávají do zakončení.

57:29
    Nyní se to snažil změnit Vladimir Tkačov. Jeho střelu na vyrážečku odrazil Bočarov do ochranné sítě. Následuje time-out SKA.

57:30
    Branka Petrohradu už zůstala prázdná!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:34
    Je rozhodnuto! Domácí se dostali do situace 2 na 1 a navíc proti prázdné brance. Vadil Šipačov nechal vyniknout DMITRIJE JAŠKINA, který zamířil do pouštěné klece soupeře a svou 32. trefou v sezóně překonal svůj vlastní klubový rekord Dynama. Asistence: Vadim Šipačov.
    58:34 Dmitrij JAŠKIN - 2:0

59:03
    Běží už poslední minuta.

59:30
    Brankář Petrohradu Hellberg již zůstává v brance. K dalšímu pokusu o power play už asi hosté nesáhnou.

Dynamo Moskva vítězí v pondělním šlágru KHL nad Petrohradem 2:0. Hosté byli první dvě třetiny střelecky výrazně aktivnější, ale do čistých šancí se přes obranu Dynama dostávali těžko. Domácí pak pokračovali ve vyspělém taktickém výkonu i v závěrečné části, kdy navíc byli nebezpeční i směrem dopředu. Ve 44. minutě konečně zlomil bezgólový stav Dmitrij Kagarlickij, jenž zužitkoval přihrávku Čajkovského. Domácí pak soupeře v podstatě do ničeho nepustili a v čase 58:34 rozhodl trefou do prázdné branky Dmitrij Jaškin. Pro českého útočníka to byl 32. gól v sezóně a překonal tak vlastní klubový rekord.