Slavia – Jihlava 3:4 (po pr.) | Kladno – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.) | Kadaň – Šumperk 4:3 (kon.)
Kolín – Sokolov 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 01.02.2021, 17:00Chance liga • 30. kolo

Ještě po druhé třetině byli blíže k vítězství slávisté, jenže nakonec berou jen bod. Jihlava totiž při vlastním oslabení dokázala ve třetí třetině srovnat, když se střelou mezi betony prosadil Jakub Illéš a následně v prodloužení vývoj zápasu otočil Tomáš Harkabus do odkryté klece. Pražané měli v závěru utkání dokonce i dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale nesehráli vůbec dobře a ke třem bodům jim tedy vůbec nepomohla. (19:37:12)

62:29 Tomáš HARKABUS - 3:4

62:29
    Dukla právě vstřelila branku!
    Bonusový bod za výhru po prodloužení si připisují hosté! TOMÁŠ HARKABUS si vyměnil puk s Fronkem a následně neomylně mířil do odkryté klece za bezmocným Málkem! Asistence: Jiří Fronk.

61:55
    Kružík dostal od Vlčka přihrávku před zcela odkrytou klec, jenže puk netrefil ideálně, a tak se kotouč nakonec ani nedostal k brance!

61:19

61:10
    Po odrazu od zadního mantinelu pálil Šmerha, ale jen do připraveného Brože.

60:39
    Kafkova střela od modré nebyla pro Brože nebezpečná.

60:01

60:00

59:58
    Pekr je zpátky ve hře

59:19
    Šmerha se hnal do brankoviště, kde byl ale podražený Bilčíkem, který musí na trestnou lavici. Slávisté tak budou hrát pět na tři!

58:51
    Domácí si berou oddechový čas.

58:51
    Kafka z voleje mířil jen doprostřed branky, kde stál připravený Brož.

58:13
    Jihlava ihned po vhazování vyhodila puk až za Málkovu klec.

58:09
    Na brankovišti dorážel Poletín, následně ještě do celé situace přijel Šmerha, který ale byl příliš důrazný, přičemž posunul branku.

57:58
    Hosté špatně vystřídali, a tak budou mít slávisté v závěru přesilovku. Trest odpyká Matěj Pekr (JIH).

57:51

David Mencl

Branky a nahrávky: 8. Šmerha (Vampola, Jeřábek), 15. Vampola (Šmerha, Vlček), 36. Kružík (Poletín, Kafka) – 5. Pekr (T. Harkabus, Dundáček), 20. Jiránek (Eliáš, Illéš), 44. Illéš, 63. T. Harkabus (Fronk)

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Barák, Sedlák, Veber, Buchta, D. Krejčí, J. Novák (C), Jeřábek – Vlček, Vampola (A), Šmerha – M. Ondráček, Poletín, Kružík – Kafka, Pšenička, Všetečka – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).
    HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Fučík) – Dundáček, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – Vítězslav Brož, Lichanec, Juda.

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Horažďovský, Maštalíř