Třinec – Vítkovice 7:1 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:2 (kon.)
Litvínov – Liberec 1:6 (kon.) | Motor ČB – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 3:2 (kon.)
Pardubice – Olomouc 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
HC Kometa Brno
Úterý 02.02.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den u extraligy ledního hokeje! Budvar aréna dnes hostí jedno z utkání 42. kola, a to konkrétně střet mezi Madeta Motor České Budějovice a HC Kometa Brno!

Madeta Motor České Budějovice

Motor nadále bohužel sbírá spíše debakly, než body. V neděli inkasovala další, když s ním poměrně jednoduše poradila Mladá Boleslav. Bruslaři o vítězství rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Daniel Voženílek sice zkusil v 28. minutě zavelet k obratu, přidal se k němu ale pouze o čtyři minuty později Karel Plášil, a to ještě po dalším navýšení hostí. Ti si nakonec odvezli výhru 6:2. Derniéru v dresu Motoru si prožil Miroslav Forman, který se vrací zpět do Sparty. Po zápase hledal slova jen těžko. „[Zápas] byl asi nejhorší, co jsem tu hrál.“

Devátá Kometa ale také nemá dobré období. V posledních pěti utkáních bodovala pouze jedinkrát s Pardubicemi. V posledním kole těsně podlehla Litvínovu 3:4. Brňané vedli po téměř čtyřiceti minutách 2:0, pak však soupeř vyrovnal a duel následně otočil. Domácí se nevzdali a vyrovnali Holíkem. Ovšem tři minuty před koncem zápasu rozhodl o výhře Vervy Tomáš Pospíšil.
    Prosadí se dnes Voženílek proti Brnu?

Ještě jednou hezký den od Budvar Arény! Zápas nám začíná za necelou hodinku a půl, tak si pojďme představit ty, kdož se dnes budou prohánět po ledové ploše!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (A), Kubíček, Pýcha (C), Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Beránek, Toman, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Karabáček, R. Přikryl, Ville.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Vincour, Klepiš (A), Schneider – Plášek ml., Střondala, Valský – Bondra, F. Dvořák, Kusko.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Zíka, Axman.
    Kapitán Motoru Pavel Pýcha dnes slaví čtvrtstoletí na planetě! Dostane se mu tříbodového dárku?

Jdeme na první buly!

00:01

00:01
    Buly vyhráli domácí.

00:21
    Neúspěšně pokusy o průnik do útočné třetiny na obou stranách.

00:57
    Kometa se drží na puku, ale moc daleko za útočnou modrou se nedostávají.

01:31
    Ale ani Motor zatím nezařadil průchozí rychlost.

02:00
    Nahození Pláška letělo jen do rohu.

03:08
    Domácí se do útoku zatím vůbec nehrnou a odhazují na půlce puky.

03:52
    Teď to Brandon Alderson zkusil, ale přihrál Gilbertovi na brusle.

04:09
    Ovšem teď je tu první velká šance pro Budějovice! Martin Novák z brankové čáry nahodil bekhendem puk do brankoviště, kam se nacpala kupa hráčů a chvíli nebylo vidět puku! Nakonec ho ale Vejmelka schoval.

06:23
    Hra je zatím neslaná nemastná. Budějovice spíše jen betonují polovinu, což jim na Kometu stačí.

07:37
    Martin Beránek vyzkoušel dělovkou pozornost Vejmelky. Ten poslal puk do ochranné sítě.

08:54
    Karabáček se s pukem jen tak letmo prohnal okolo Vejmelky. Nic, co by gólman nezvládl.

09:02
    Zblízka to zkusil Přikryl. Ten byl zastaven betony.

09:47
    Rhett Holland poslal od modré brutální dělovku, ta se však odrazila od brusle jednoho z jeho spoluhráčů do rohu. I tak ale pořádně vyděsila Čiliaka.

10:34
    Další sprška střel na slovenského muže v masce, ten však ale odolává.

10:49
    Za to v brankovišti Vejmelky to od začátku vře a rozhodčí se jal vylučovat. Na trestnou usedají za hrubost Šimon Kubíček (Madeta Motor ČB) a Michal Gulaši (Kometa Brno)

11:55
    Oslavenec Pýcha si najel nad Vejmelkovo levý kruh, gólman měl ovšem čistý výhled.

12:30
    A stejně tak viděl i střelu Plášila.

12:45
    Pěknou ránu Svozila srazil Čiliak lapačkou za branku.

12:49
    Oba týmy jsou v plném počtu.

14:32
    Dávid Bondra dopadl stejně jako Svozil. Čiliak mu střelu vyrazil lapačkou.

15:19
    Jakuba Valského krásně odstavil od puku Slováčka.

16:04
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Filip Král – 2 min., držení).

16:10
    Brandon Alderson hned zkraje trefil vyrážečku. Následně pak orazítkoval tyč.

17:16
    Po vyhození kotouče se Kometa zformovala a drží Motor od kotouče.

18:04

19:01
    Minuta do sirény!

19:17
    Motoru se nedaří projít středním pásmem.

19:26
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hákování).

19:29
    Motor přes plexisklo okamžitě vyhazuje.

19:56
    A po krátkém souboji v Čiliakovo rohu opět Přikryl vyhazuje.

20:00

V úvodním dějství jsme branku neviděli. Začátek byl poměrně ospalý, pak se ale tempo zvedlo a oba týmy měly několik šancí. Ke hře se vrátíme v 18:20.

Druhá třetina je na spadnutí, pojďme na úvodní vhazování! Motor začne třetinu ještě téměř minutu a půl ve čtyřech.

20:01

20:01
    Buly dopadlo nerozhodně, Beránek ale hned ze středu posla ťafku na Vejmelkovu levačku.

20:46
    A okupování pokračuje dále. Štencel si najel mezi kruhy poslal na gólmana Moravanů pěknou ránu.

21:07
    Kometa je poprvé za třetinu před Čiliakem a hned z toho bylo drama. Gólman ale stále drží.

21:26

22:35
    Martin Beránek se ocitl v samostatném úniku, ale kotouč měl na dlouhou hůl a než ho dokázal zpracovat, už byl těsně před Vejmelkou, kterému stačilo jen zůstat stát.

23:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Trška – 2 min., držení).

24:47
    Motoru se zatím nedaří správně se rozestavit. Přesto Přikryl provětrat Vejmelku.

25:28
    Plášil od modré orazítkoval jen mantinel.

25:46

25:54
    Ani nabídka Villemu na volej se neujala. Francouzovi střela vůbec nesedla.

25:59
    Od modré zkusil schovat střelu mezi hráče Karabáček. Bez úspěchu.

26:26
    šikovná zadovka Přikryla zpoza klece našla Karabáčka, ten však trefil jen Vejmelku.

26:52
    Střela Gulašiho neprošla klubkem hráčů.

27:15
    Střondalovi zase ujel kotouč při nápřahu.

27:55
    Rána Dvořáka se od Čiliaka odrazila za branku.

28:15
    A další střelu už pro jistotu bere slovenský muž s maskou do rukavice.

29:40
    Hra má konečně tempo, ale dnes to vypadá na přehlídku gólmanů.

30:29
    Petr Holík se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale Čiliak se v poslední moment správně rozhodl, jakou stranu zvolit a puk zadržel.

31:08
    Miroslav Holec se po přihrávce Voženílka objevil zničehonic před Vejmelkou, v kleče ale branku jen o pár milimetrů minul!

31:47
    Další závar i u Čiliaka. Puk nakonec gólman posílá do ochranné sítě.

32:17
    Alderson odvezl puk od Čiliaka a nabil na levém křídle Novákovi. Ten krásně vypálil, ale Vejmelka drží.

32:29
    Jakub Klepiš provětral Čiliakův beton. Ten nevyrazil kotouč vůbec optimálně, ale naštěstí pro Motor byl Klepiš už příliš blízko a v moc velké rychlosti, aby se jal dorážet.

33:24
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., podrážení).

33:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    A Kometá záhy otevírá skóre utkání! Muellerovu střelu tečoval u levé tyčky nepokrytý JAKUB KLEPIŠ a kotouč se od konstrukce odrazil za Čiliaka. Asistence: Peter Mueller a Petr Zámorský.
    33:41 Jakub KLEPIŠ - 0:1

35:05
    Branka Brno nabudila a rozjeli šermovačku za domácí klecí.

37:06
    Motoru začíná nestíhat obrana. Čiliak inkasoval tvrdou ránu, o které sotva věděl.

37:57
    V útoku ale stále dravost je. Jenže hráči se nedoplňují a to se pak dávájí góly těžko..

39:30
    Poslední sekundy už nic zajímavého nepřináší.

40:00

Prostřední dějství už branku přineslo, a to na straně Komety. Ta využila přesilovku po faulu Beránka a vede tak o jednu trefu. Znovu se přihlásíme v 19:11.

Posledních dvacet minut je tady!

40:01

40:01
    Buly vyhrála Kometa, ale dvakrát jim utekl v útočné třetině pukl.

41:00
    Rhett Holland od pravého mantinelu trefil jen Čiliakův beton.

41:37
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Máme srovnáno! Zdeněk Doležal našel mezi kruhy VÁCLAVA KARABÁČKA, který nekompromisní dělovkou div neudělal v sítí díru! Asistence: Zdeněk Doležal a Ondřej Slováček.

45:45
    Plášil si najal až pod kruh a zadovkou hledal mezi nimi někoho, kdo tam vůbec nebyl.

45:53
    A Kometa se z brejku prosazuje! Petr Zámorský s PETEREM MUELLEREM se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný využil roztáhutého Čiliaka a zavěsil mu puk nad záda! Asistence: Petr Zámorský.
    45:53 Peter MUELLER - 1:2

47:29
    Teď už ale po čase opět okupuje Motor. Jenomže střely mezi tři tyče příliš nelétají.

50:04
    Motor se snaží, ale nedaří se mu projít středním pásmem.

52:43
    Budějovicím začínají ztrácet klid a dělají chyby. Za držení si jde sednout Karel Plášil.

53:12
    Petr Holík měl před sebou odkrytou klec, ale přestřelil!

53:41
    Kometa bije do Čiliaka hlava nehlava.

53:55
    Druhá využitá přesilovka a dvougólový náskok! Petr Holík našel nad Čiliakovo levým kruhem PETRA ZÁMORSKÉHO, který využil clony a přesně zamířil do růžku vzdálenější tyče! Asistence: Petr Holík a Martin Zaťovič.
    53:55 Petr ZÁMORSKÝ - 1:3

54:45
    Motor se ještě nevzdává a snaží se snížit. Bohužel mu to ale na branku příliš nelétá.

56:55
    Nad kruhy dostal namazáno Jan Štencel, ale Vejmelka drží.

56:55
    Marek Čiliak je pryč z branky!

57:30
    Jenomže jeden z domácích hráčů na modré propadl a byť se vrátil a do poslední chvíle blokoval branku, PETR HOLÍK se stejně trefil k levé tyči! Asistence: Peter Mueller a Rhett Holland .
    57:30 Petr HOLÍK - 1:4

59:09
    Ještě poslední snaha Motoru o snížení.

59:24
    Jenomže Kometa si už nic vzít nenechá a drží hru před domácí brankou.

59:56
    Je to neuvěřitelné, ale Motor přeci jen skóruje! ONDŘEJ SLOVÁČEK nahodil puk na branku a ten zaplachtil až za pravou tyč! Asistence: Daniel Voženílek.
    59:56 Ondřej SLOVÁČEK - 2:4

Konec zápasu. (19:50:29)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 42. Karabáček (Z. Doležal, Slováček), 60. Slováček (D. Voženílek) – 34. Klepiš (Mueller, Zámorský), 46. Mueller (Zámorský), 54. Zámorský (P. Holík, Zaťovič), 58. P. Holík (Mueller, Holland)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (A), Kubíček, Pýcha (C), Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Beránek, Toman, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Karabáček, R. Přikryl, Ville.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Holland, Gulaši, Svozil, Kučeřík, Trška (C) – Zaťovič, P. Holík (A), Mueller – Vincour (A), Klepiš, Schneider – Plášek ml., Střondala, Valský – Bondra, F. Dvořák, Kusko.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Zíka, Axman

Diváci: Bez diváků