Frýdek-M. – Plzeň 24:25 (kon.) | Lovosice – Karviná 26:28 (kon.) | Kopřivnice – Dukla 30:31 (kon.)
Zubří – SHC Maloměřice 23:20 (kon.) | Hranice – Jičín 24:25 (kon.) | Nové Veselí – Královo Pole 25:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
25:25 (16:11)
SKKP Handball Brno
Středa 03.02.2021, 19:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 16. kolo

Z mé strany je to tak dnes vše. Bylo mi potěšením vás dnešním utkáním provázet a přeji vám krásný zbytek pracovního týdne. Někdy přiště se budu na vás těšit z Veselí napočtenou! (21:00:07)

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno 25:25 (16:11)
    Nejvíce branek: Flajsar 5, Korbel 4, Halíček 3 – Burget 6, Flajsar 5, Horut 5/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 4:4.

Veselí vstřelilo ve druhé půli jenom devět branek a nestačil mu tak ani pětibrankový náskok z prvního poločasu. KrPole šlo do druhé třicítky s mnohem větší efektivitou a postupně se přibližovalo. Hektický závěr, kdy zejména hostující střídačka vytvářela až nepřiměřený tlak na rozhodčí, nakonec dokázali psychicky zvládnout hosté. Pro Sokol je remíza určitě ztrátou, zatímco na hostující straně je bod vzhledem k průběhu zápasu ziskem.

Odstup mezi oběma soupeři tak i nadále zůstává sedmibodový, Veselí může situaci napravit už v sobotu od 10 hodin, kdy hraje v tradičně chladné hranické hale. Kénik naopak zajíždí na horkou půdu plzeňského Talentu.

Hodina a půl emotivního zápasu je za námi a Veselí stále na svoji druhou výhru v letošním ročníku čeká! Přitom tomu bylo dnes tak blízko, když v první půli předvedlo skvělý výkon a Brno ve všem zastínilo. Start do druhého poločasu se ale Sokolu vůbec nepovedl, branku hostí zavřel Kostas Gourgoumis, jenže Brno se nemohlo docvaknout na remízový stav. Stále ztrácelo branku až dvě, přičemž neproměňovalo doslova tutové šance.

V závěru to už vypadalo, že to zvládne ale domácí tým s bouřlivou podporou několika málo pořadatelů dotáhnout do konce. Když na začátku 59. minuty zavěsil nahazovačku do branky Jakub Flajsar, vedl Sokol o tři branky a Brno bylo absolutně dole. Veselí ale sehrálo závěr mizerně. 34 sekund před koncem se hosté dotáhli na jednu branku a zvolili osobní obranu. Právě Jakub Flajsar se stal nakonec smutným hrdinou, když v útoku ztratil míč a z protiútoku v čase 59:53 ustanovil remízu 25:25 Radek Flajsar. Ani sedm sekund už pak Sokolu vlivem nesprávného postavení při rozehře nestačilo...

Konec zápasu. (25:25)

60
    Sokol měl ještě sedm sekund na rozehrávku, jenže ani jednou si nepohlídal postavení a rozhodčí je nepustili ani v jednom případě přes půlku. Protesty střídačky společně s organizátory v hale jsou enormní, domácí ale berou jenom bod! (25:25)
    60
    Veselí však nakonec ztrácí zápas sedm sekund před koncem a hala bouří! Radek Flajsar po ztrátě svého bratrance Jakuba v útoku dostal nához od Horuta, doběhl si dlouhý míč a technickým přehozem na delší tyč srovnává na 25:25! (25:25)
    60
    Kénik 34 sekund před koncem snižuje, Horut dokázal v pádu protlačit míč za Studeného, který jej neudržel v ruce! Zatímco domácí střídačka bere oddechový čas, hostující tým hraje osobní obranu! (25:24)

60
    Jsme již v poslední minutě a Brno po průrazu Flajsara hraje v útoku absolutní vabank! (25:23)
    59
    Horut však nadšení Sokola rychle schladil přesným zakončením z pravé spojky! Kénik ještě žije. (25:23)
    59
    Krčíl dvě minuty před koncem pustil sehrávku do pivota přímo na kasu a domácí se trhají na tři branky náskoku! (25:22)

58
    Hosté však nezvládají závěr emočně! Burget odmítl po odpískání pustit Halíčka a shodil ho na zem, za což dostává dvě minuty! (24:22)

57
    Hosté však útok zpackali a Veselí může stvrdit výhru! Dostalíkovi šla přihrávka do pivota na nohu, navíc se míče zmocnil Miroslav Štohanzl. Sokol je blízko výhře. (24:22)

57
    Přihrávka na Radka Flajsara do křídla neprošla, Brno však zůstává na míči. Dvě a čtvrt minuty před koncem bere trenér Hladík poslední oddechový čas, co má k dispozici! (24:22)
    56
    Flajsar to strhl na sebe, přes levou spojku pustil střelu, která nakonec překvapivě zapadla do hostující branky! Zatím to mají domácí rozehráno dobře. (24:22)

56
    Lukáš Václav mohl srovnat ze samostatného úniku po chybě Melichara, ale selhal! Klepákem ze šesti metrů totiž netrefil ani branku. Následně ale došlo k přerušení, neboť za stehenní sval se drží Bartůněk a za pomoci spoluhráčů míří na střídačku. (23:22)
    55
    Dohrávky do křídla ale Kéniku zatím fungují dobře. Opět dostal Burget nahrávku ze střední spojky a klepákem překonal Studeného. (23:22)
    55
    A to vyšlo, Melichar měl hodně prostoru na střední spojce a poslal Gourgoumise na opačnou stranu! (23:21)

54
    Po souboji Krčála s Jezdimirovićem musí dojít k utření hrací plochy, Veselí je navíc v pasivní hře, musí proto rychle zakončit. (22:21)