Frýdek-M. – Plzeň 24:25 (kon.) | Lovosice – Karviná 26:28 (kon.) | Kopřivnice – Dukla 30:31 (kon.)
Zubří – SHC Maloměřice 23:20 (kon.) | Hranice – Jičín 24:25 (kon.) | Nové Veselí – Královo Pole 25:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
30:31 (15:15)
HC Dukla Praha
Středa 03.02.2021, 18:00 • ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer příznivcům házené! Domácí Kopřivnice (5-2-5, 335:334, 8. místo) přivítá ve vloženém 16. kole hráče Dukly Praha (8-2-3, 390:344, 4. místo). Oba celky mají odehráno nejméně utkání v házenkářské extralize, Dukla si je odkládala kvůli očekávané účasti svých hráčů na světovém šampionátu v Egyptě.

Pražané mají skvělou formu, zatímco v úvodu sezóny vyhráli jen jedno ze šesti utkání, momentálně natahují sedmizápasovou vítěznou šňůru. Naposledy porazili jasně obhájce titulu Plzeň 32:25.

Naopak domácí se potřebují chytit, protože třikrát v řadě prohráli vždy minimálně pětigólovým rozdílem. Naposledy nezvládli derby v Zubří poměrem 25:30.

KH ISMM Kopřivnice: Admella, Chalupa, Žingor – Gřes, Fulnek, Brito, Jonák, Zima, Hardt, Petřík, Bukovský, Doležel, Hanus, Donoso, Střelec.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Krušberský, Patzel, Grištšuk, Harabiš, Blecha, Zeman, Klíma, Kočetkov, Sviták, Březina, Zelenka, Křístek.

Rozhodčí: Kichner, Vacula.

Domácí házenkáři se rozcvičují ve žluto-modrých dresech, Dukla bude hrát v tradiční vínově-žluté kombinaci.

Ještě před zahájením uctí přítomní minutou ticha památku zesnulého dlouholetého kopřivnického funkcionáře Josefa Indráka.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    První střela Dukly byla nepřesná, z protiútoku otevírá skóre Jan Gřes. (1:0)

2
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). (1:0)
    3
    Dukla Praha vyrovnala, Křístkovu přihrávku na pravé křídlo zužitkoval Jakub Krušberský. (1:1)
    3
    Kopřivnický Edwin Brito se prosazuje z pivota. (2:1)
    4
    Gól Kopřivnice vstřelil ze sedmimetrového hodu Jaromír Petřík. (3:1)

5
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Donoso). (3:1)
    5
    Ze sedmičky trestá faul hostující Jonáš Patzel. (3:2)

6
    Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina). (3:2)

6
    Napodruhé Jaromír Petřík sedmičku neproměnil, Petržala jeho pokus vyráží levou dlaní. (3:2)
    7
    Žingor výborným zákrokem chytá Patzelovu střelu a okamžitě vysunul dlouhou přihrávkou Martina Střelce, který sám nezaváhal. (4:2)
    7
    Dukla Praha odpovídá trefou Jonáše Patzela do šibenice. (4:3)
    8
    Po krásné kombinaci Severomoravanů se prosazuje podstřelem Victor Donoso. (5:3)

8
    Další skvělý zákrok brankáře Žingora, jenže z protiútoku pálí Donoso jen do tyčky. (5:3)
    9
    Krušberský prostřelil domácího gólmana z pravé spojky. (5:4)
    10
    Nedovoleně byl zastaven Donoso, úspěšným střelcem sedmičky byl Martin Střelec (6:4)

11
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík). (6:4)
    11
    Ze sedmimetrového hodu se prosadil znovu Patzel. (6:5)
    11
    Elegantním a přesně zakončeným průnikem se blýskl v oslabení domácí Marek Bukovský. (7:5)
    12
    Za 7 vteřin odpovídá za Pražany Jonáš Patzel. (7:6)

12
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). Domácí budou hrát minutu a devět vteřin oslabeni o dva muže. (7:6)

12
    Březina zblízka nepropálil Žingora a Kopřivničtí mají míč v držení. (7:6)
    13
    Domácí mají jednoho hráče zpět, ale bez brankáře inkasují do prázdné klece. Přes celé hřiště se nemýlil Křístek. (7:7)
    14
    Opět neomylné zakončení chilské posily Kopřivnice Victora Donosa. (8:7)
    14
    Po Klímově prostrčení znovu srovnává Březina. (8:8)
    15
    Další proměněnou sedmičkou dostává Duklu poprvé v zápase do vedení osmnáctiletý Jonáš Patzel. Čerstvého Admellu propálil s velkým štěstím, míč za čáru sotva doskákal. (8:9)
    16
    Člen širšího reprezentačního kádru Patrik Fulnek ukázal přesnou ruku. (9:9)
    17
    A po nepřesné střele hostů skóruje znovu Fulnek dělovkou z výskoku. (10:9)

17
    Naopak na druhé straně výborný Žingor vyráží Patzelovu obdobnou ránu. (10:9)

17
    Domácí musejí odevzdat míč kvůli krokům, jenže úplně volný Březina bouchl míčem o zem v zakončení příliš prudce a po odrazu přeskočil břevno. (10:9)
    18
    Jan Gřes z proskoku ukázal, jak se zakončuje o zem. (11:9)

18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jonáš Patzel). (11:9)
    20
    V závěru přesilovky se štěstím v pádu prostřelil Petržalu Marek Bukovský a Kopřivnice vede již o tři góly. (12:9)
    20
    Už v plném počtu snižuje pěknou ranou z devíti metrů Matěj Klíma. (12:10)

21
    Petržala se vyznamenal proti tutovce zcela osamoceného portorického pivota Edwina Brita. (12:10)

21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Březina). (12:10)

21
    Střelec stejně jako před ním Petřík po první proměněné sedmičce druhou stejnou příležitost zahazuje. (12:10)
    23
    Z křídla se zapsal mezi střelce krátce před vypršením trestu také Jan Hanus. (13:10)
    23
    Vzápětí se obranou Moravanů protáhl Jakub Sviták a zavěsil. (13:11)

24
    Oddechový čas pro hosty. (13:11)
    25
    Victor Donoso proměnil sedmimetrový hod a domácí jsou znovu v tříbrankovém trháku. (14:11)

26
    Chilan se přidal do tříčlenné party kopřivnických exekutorů sedmiček, kteří napoprvé uspěli a podruhé selhali. (14:11)
    27
    Naopak Klíma pěknou střelou snižuje. (14:12)
    27
    Po technické chybě Kopřivnice střílí Matěj Klíma z brejku svůj druhý gól během 12 vteřin. (14:13)

27
    Oddechový čas pro domácí. (14:13)
    28
    Za necelou minutu stáhla Dukla Praha tříbrankové manko. Faulovaný Jonáš Patzel se dokázal prosadit i tak. (14:14)

28
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (David Jonák). (14:14)

29
    Míč zůstal natlačený pod bedněním, rozhodčí ho museli vydolovat a hra může pokračovat. (14:14)
    29
    V přesilovce se poprvé prosazuje k tyči ruská posila Dukly Alexandr Kočetkov. (14:15)
    30
    Sedm vteřin před sirénou zachytili domácí rozehrávku Dukly při přechodu do protiútoku a rychlou akci do otevřené obrany zakončil Martin Střelec. (15:15)

30
    První poločas skončil. (15:15)

Útočná házená přinesla průměrně jeden gól za minutu a nebýt výborných brankářů, mohlo být skóre ještě výrazně vyšší. Domácí musí mrzet zejména trojice neproměněných sedmiček a ztráta koncentrace v závěru poločasu, kdy ze 14:11 pustili Duklu do čtyřgólové šňůry.

31
    Začal druhý poločas. (15:15)
    31
    Victor Donoso střílí pod břevno do sítě. (16:15)
    32
    Na střeleckou formu ze závěru první půle navázal hostující Matěj Klíma. (16:16)
    32
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Jaromír Petřík po faulu na Bukovského na brankovišti. (17:16)
    33
    Žingor zasahuje a na druhé straně Střelec pálí z rychlého brejku do šibenice. (18:16)
    33
    Dukla má neomylného exekutora sedmiček v talentovaném dorostenci Patzelovi. (18:17)
    33
    Záplava gólů pokračuje zásahem kopřivnického Jana Hanuse. (19:17)

34
    Po vyražené střele Patzela se vrhl rybičkou Hanus a dokázal ho zázračně vrátit do hřiště a přihrát zpět do náruče kopřivnického brankáře. (19:17)

35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Březina). (19:17)

35
    Na ploše byl krátce ošetřen domácí Gřes. (19:17)

35
    Žlutá karta pro funkcionáře Dukly Václava Vraného. (20:17)
    35
    Úplně volný Hanus z brankoviště doskočil s míčem po Bukovského přihrávce skoro až do sítě. (20:17)
    36
    Jaromír Petřík trestá ze sedmimetrového hodu faul na Donosa. Domácí odskakují na dosud nejvyšší náskok! (21:17)

37
    Patzel obloukem vysunul na křídlo Blechu, který tváří v tvář nepropálil Žingora a domácí mohou znovu na zteč. (21:17)
    38
    Jan Blecha dostal po zbytečné ztrátě míče domácích další příležitost a protiútok s jistotou proměňuje. (21:18)
    39
    Chilský střelec Donoso pálí do sítě z výskoku přes obránce. (22:18)

39
    Oddechový čas pro hosty. (22:18)
    40
    Blecha vypíchl míč uprostřed hřiště Bukovskému a z protiútoku snadno snižuje Denis Harabiš. (22:19)

40
    Napopáté to Patzelovi nevyšlo a sedmimetrový hod posílá nad břevno. (22:19)

42
    Kopřivnice s obtížemi pod hrozbou odpískání pasivity nebo dopadu do brankoviště držela míč, nakonec Britovu střelu z dálky hosté zblokovali. (22:19)
    43
    Více než tříminutový střelecký půst přerušil ranou z pivota Matěj Klíma. (22:20)
    43
    Zanedlouho přichází technická chyba domácích, z brejku se prosazuje na brankovišti nikým nehlídaný Březina. (22:21)

43
    Oddechový čas pro domácí. (22:21)

44
    Střídavé nepřesnosti a prorážení na obou stranách přerušuje přestávka na úpravu palubovky. (22:21)
    46
    Čtyřbrankový polštář je minulostí, domácí přistáli na holé zemi po sedmičce, kterou proměňuje Denis Harabiš. (22:22)
    47
    Domácím se v útoku úplně přestalo dařit, na obranu Pražanů nic nevymysleli a po jejich technické chybě proměňuje samostatný nájezd znovu Harabiš. (22:23)
    48
    Kopřivnice se úplně sesypala, míč jí znovu utíká a do sítě snadno zavěsil Matěj Klíma. Dukla poprvé vede o dva góly. (22:24)
    49
    Čekání žlutomodrých na gól trvalo nekonečných deset a půl minuty. Nyní Gřes uvolnil na křídle Hanuse, který prolomil střelecké prokletí. (23:24)
    50
    Je vyrovnáno, krize Severomoravanů je snad minulostí! Po ojedinělé chybě hostujícího Patzela byl úspěšný Patrik Fulnek. (24:24)
    50
    Za deset vteřin se poprvé do střelecké listiny zapisuje hostující Adam Zeman. (24:25)
    51
    Jan Hanus znovu vyrovnává po neúspěšném kontru hostů. (25:25)
    52
    S góly se roztrhl pytel, další střílí Patzel. (25:26)
    52
    Hned po rozehrávce pálí přesně Fulnek. (26:26)
    53
    Domácí brankář vyráží Patzelovu střelu, z protiútoku se nemýlil Jaromír Petřík. (27:26)
    53
    A najednou je vše jinak, po pražské vlně přichází ta kopřivnická. Třetí gól během 67 sekund dává výtečně hrající Jan Hanus. (28:26)

53
    Oddechový čas pro hosty. (28:26)
    54
    Matěj Klíma si udělal prostor na pivotu a po kličce doprava se trefuje na zadní tyč, navíc to bylo s faulem. (28:27)

54
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito). (28:27)
    55
    Přesilovku využívá Jan Blecha střelou do prázdné brány z vlastní poloviny. (28:28)
    55
    Další hrubkou nabídli domácí Blechovi druhý snadný gól do opuštěné klece. (28:29)
    56
    V samém závěru oslabení rozvlnil síť pěknou střelou Victor Donoso. (29:29)

57
    Marek Žingor vyráží tutovku Denise Harabiše z pravého křídla a dopředu vyrážejí žlutomodří. (29:29)

57
    Hanusovi se však po rychlé výměně míče nepodařilo z křídla trefit bránu Pražanů. (29:29)
    58
    Blíží se závěr zápasu, do vedení jde Dukla zásluhou zapomenutého Zemana, zatímco se celá obrana Kopřivnice věnovala nahrávajícímu Klímovi. (29:30)
    59
    Chilan Donoso se probil na hranici brankoviště a dorovnává. (30:30)
    59
    Za sedm vteřin, než se kopřivnické řady zformovaly, vrací Dukle vedení Matěj Klíma. (30:31)

59
    Oddechový čas pro domácí. (30:31)

60
    Brito pálil z pivota do brankáře, byl při tom přidržen za dres a 36 vteřin před koncem házela Kopřivnice sedmičku. Přichází asi klíčový okamžik celého zápasu, Petržala ji Petříkovi chytil. (30:31)

60
    V čase 59:56 ještě stačil zaútočit Brito a byl znovu faulován! Poslední sedmička zápasu nyní rozhodne o výsledku. (30:31)

60
    Victor Donoso střílí ze sedmimetrového hodu vedle a zahazované sedmičky dnes stály bojující Kopřivnici body! (30:31)

Konec zápasu. (30:31)

Jasný favorit měl v Kopřivnici namále, v prvním poločase prohrával o tři a ve druhém dokonce o čtyři góly, ale dokázal zápas přetočit šesti góly z 22:18 na 22:24 a nakonec vítězí nejtěsnějším rozdílem, když v posledních vteřinách Kopřivnice neproměnila dva sedmimetrové hody!

Domácí jsou nesmírně zklamaní, za bojovný výkon by si v dnešním parádním útočném zápase bod zasloužili, jenže zahodit pět sedmiček v utkání prostě zaslouží trest.
    Dukla natáhla sérii na osm vítězství, na to dnešní se nadřela rozhodně nejvíce.

KH ISMM Kopřivnice – HC Dukla Praha 30:31 (15:15)
    Nejvíce branek
    : Donoso 7/1, Hanus 6, Fulnek 4 – Klíma 8, Patzel 8/4, Blecha 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 10/5 – 6/5. Vyloučení: 4:3. (19:36:45)