Plzeň – Litvínov 5:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 1:2 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 05.02.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 43. kolo

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:52:21)

Je rozhodnuto. Výsledek hovoří v jasnou převahu Českých Budějovic, která nebyla jen gólová. Pavel Pýcha navýšil na 4:1 Pavel Pýcha, který zpoza levého kruhu propálil Novotného. V dvaapadesáté minutě se ocitl David Gilbert sám před domácím gólmanem, kterého rozhýbal a následně mu poslal puk do horní části brány. Ani ne půl minuty na to se jako poslední prosadil Martin Beránek, který vypálil zpoza kruhů. Tuto ránu dokázal Novotný vyrazit nad sebe, kotouč mu ale vzápětí spadl do branky. Následovalo střídání brankářů, na Patrika Hamrlu už byl ale Motor mírnější. Skóre se již nezměnilo a České Budějovice odjíždějí domů se třemi body.

59:29
    Flek pálil zleva, českobudějovickou bránu ale minul.

58:44
    Karlovarští se úspěšně ubránili, se stavem už ale nejspíše nic neudělají.

57:57
    Energetikům se podařilo vyhodit, neuvolnili se ale na dlouho.

56:57
    Ondřej Beránek (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za krosček.

55:39
    Martin Kohout (KVA) zamíří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

54:59
    Domácí už nedokáží udržet pásmo ani v početní výhodě, po krátkém působení zde se ale musí vracet za vlastní bránu.

54:14
    Karel Plášil (CEB) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

52:26
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Patrik Hamrla.
    51:46 Martin BERÁNEK - 1:6

51:46
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    MARTIN BERÁNEK po půl minutě zvyšuje na 6:1. Střelu zpoza pravého kruhu Novotný vyrazil jen nad sebe, vysoký puk pak spadl rovnou do brankoviště. Asistence: Matěj Toman, Karel Plášil.
    51:07 David GILBERT - 1:5

51:07
    DAVID GILBERT zachytil domácí rozehrávku v útočné třetině a zůstal sám před Novotným. Karlovarského gólmana pak rozhýbal, ani rychlé přesuny ale nepomohly a ležící Novotný pak inkasoval do horní části klece. Bez asistence.

50:49
    Beránek nabil najíždějícímu Vondráčkovi, ten ale v rychlosti nedokázal zakončit.

49:52
    Energetikům se nedaří vyrazit z vlastního pásma, soupeř tak úspěšně ukrajuje sekundy ze zbývajícího času.

47:35
    Kowalczyk to zkusil od modré, českobudějovickou klec ale minul a domácí se musejí vracet, jelikož hosté vyrážejí do protiútoku.

47:29
    Kohout vypálil od levého kruhu, Strmeň ale kotouč vyrazil do ochranné sítě.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 13. Skuhravý (Pulpán) – 5. Z. Doležal (Štencel), 8. Z. Doležal (Jonák), 22. Alderson (M. Novák), 45. Pýcha (Karabáček, R. Přikryl), 52. Gilbert, 52. Beránek (Toman, Plášil)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (53. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – O. Beránek, Hladonik, Flek – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Mikúš, Vildumetz, Osmík.
    Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Kubíček, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, Ville – M. Novák (A), Gilbert, Alderson.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Hynek, Votrubec