Chrudim – Svarog Teplice 3:0 (kon.) | Interobal Plzeň – Dynamo Č. Budějovice 7:1 (kon.) | Česká Lípa – Olympik Mělník 4:6 (kon.)
konec
FC Démoni Česká Lípa
4:6 (3:3)
SK Olympik Mělník
Pátek 05.02.2021, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • 1. FUTSAL liga • 8. kolo
Předzápasové kurzy
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:36:01)
   
  Mělník se po vítězství posunul do zóny postupujících týmů do play-off, na sedmou pozici. Česká Lípa zůstává desátá, přičemž za osmým Helasem zaostává o dva body.
   
  Futsalisté České Lípy proti Mělníku nepotvrdili roli favorita a v domácí hale prohráli 4:6. Úvod zápasu přitom domácí zvládli na jedničku, zásluhou Tomáše Fichtnera a Pavla Caizla se dostali do dvoubrankového vedení. Ale hosté posléze zabrali a třemi góly překlopili vývoj střetnutí na svou stranu. Postupně se prosadili Dominik Šup, Radek Hrdý a Jakub Moravec. V závěru prvního poločasu ale domácí potrestali šestý akumulovaný faul soupeře, desetimetrový kop proměnil Ondřej Havrda.

  V úvodu druhého poločasu vrátil Olympiku vedení Dominik Šup, jenž proměnil nařízenou penaltu. Na spoluhráče ve 27. minutě navázal Jakub Moravec, který dal Mělníku poprvé okusit vedení o dva góly. Démonům zkomplikoval situaci gólman Mareš, který byl vyloučen po druhé žluté kartě, ale domácí oslabení přestáli a ve 39. minutě vstřelil gól naděje Petr Zapletal. V poslední minutě měl na sálovce vyrovnání Ondřej Havrda, ten opět dostal šanci kopat desetimetrový kop po šestém faulu protivníka. Jenže tentokráte neuspěl, gólman Šanda jej vychytal. V závěrečných sekundách naopak pečetil vítězství Mělníka střelou do prázdné brány Jakub Moravec.
   
  Konec zápasu.
  39:43 Jakub MORAVEC - 4:6
   
  39:43
  Mělník právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto! Na levé straně se balónu chopil JAKUB MORAVEC, k němuž se protihráči nestihli stáhnout dostatečně rychle, futsalista Olympiku poslal balón přes celé hřiště do prázdné brány. Bez asistence.
  39:16 Ondřej Havrda měl na kopačce vyrovnání, to ale z penalty odmítl.
   
  39:16
  Ondřej Havrda nedává gól, Mělník stále vede! Střelec nenašel recept na Michala Šandu, který exekutorovi zmenšil střelecký úhel a zasáhl hrudí.
   
  39:14
  Rozhodčí odpískal další faul Olympiku, Démoni budou mít příležitost vyrovnat z desetimetrového kopu. V prvním poločase Havrda touto možností nepohrdl, jak si povede nyní?
   
  38:48
  Oba celky mají na kontě pět akumulovaných faulů, to bude ještě velmi zajímavé! Každý další faul, ať jednoho či druhého týmu, bude potrestán desetimetrovým kopem.
   
  38:23
  Jakub Moravec měl na kopačce pátý gól Olympiku. Střílel těsně po odrazu balónu od země těsně nad, naděje České Lípy na bodový zisk stále žijí.
  38:12 Petr ZAPLETAL - 4:5
   
  38:12
  Démoni právě vstřelili branku!
  Zápas se dramatizuje! Dělová rána Havrdy se odrazila od tyče k PETRU ZAPLETALOVI, který z bezprostřední blízkosti nemohl minout. Bez asistence.
   
  37:51
  Havrda je v posledních okamžicích hodně vidět. Tentokráte vypálil křižnou ránu, kterou Šanda vykopl před sebe, Zapletal následně vypálil mimo bránu.
   
  37:27
  Fichtner hledal před brankou Havrdu, před nímž výborně zakročil Martin Šanda. Gólman ještě doběhl balón na hrací ploše, ve skluzu střílel přes celé hřiště vedle pravé tyčky.
   
  37:10
  Ondřej Havrda si několikrát vyměnil balón s Abrhámem, následně vypálil do natažené pravé nohy Moravce. Akce Démonů bude pokračovat rohovým kopem.
   
  36:30
  Dominik Šup mohl hrát dopředu, ale bylo vidět, že se mu do ofenzivy vůbec nechce. Sběhl si k pravé lajně, odkud přihrál dozadu brankáři.
   
  36:02
  Závar před brankou nekončí kontaktním gólem. Tomáš Fichtner se snažil ze všech sil prodrat před Lukáše Nečase, ten však na jedničku zahrál tělem.
   
  35:52
  Havrda chyboval, ale chybu spoluhráče bleskově napravil Petr Zapletal. Českolipští mohou pokračovat v dobývaní soupeřovy svatyně.

  Milan Huppert

  Branky: 6. Fichtner (Rott), 8. Caizl (Hrubý), 19. Havrda (10 m kop), 39. Zapletal – 12. Šup (Moravec), 13. Hrdý (Šup), 16. Moravec, 23. Šup (pen.), 27. Moravec (Hrdý), 40. Moravec

  Karty:   23. Mareš (CLI) – 11. Šup (MEL), 17. Hrdý (MEL), 27. Moravec (MEL)   32. Mareš (CLI)


  FC Démoni Česká Lípa: Mareš (Kirov) – Rott (C), Fichtner, Švec, Havda, Kubelka, Caizl, Klimt, Zapletal, Abrhám, Hrubý, Bialek, Jiráský.
  SK Olympik Mělník: Šanda (Hnízdil) – Lehner, Mikyska, Moravec, Nedostup, Hrdý, Nečas, Šustr, Šup (C), Kalabis, Gombáš.

  Rozhodčí: Kresta, Vlašič