Hranice – Nové Veselí 28:24 (kon.) | Karviná – Frýdek-M. 37:29 (kon.) | SHC Maloměřice – Kopřivnice 23:26 (kon.)
Dukla – Lovosice 26:27 (kon.) | Jičín – Zubří 35:24 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
35:24 (13:12)
HC ROBE Zubří
Sobota 06.02.2021, 18:00 • Hala Jičín • Chance Extraliga mužů • 17. kolo

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (19:41:40)

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehrálo bez diváků.

Překvapivě hodně jednoznačně vítězí Jičín a připisuje si tak druhé vítězství za sebou. Po výhře o gól v Hranicích tentokráte deklasoval Zubří o jedenáct branek. Na lavičce hostů chyběl Michal Tonar a toho tak na pozici trenéra nahradil Pavel Hrachovec. Hostům nevyšel úvod, ale dostali se potom ještě do zápasu. Prohrávali 3:8, ale srovnali na 8:8 a byť Jičín se následně dostal do vedení o tři branky, tak se Zubří znovu dotáhlo.

Nicméně klíčová fáze zápasu nastala v prvních šestnácti minutách druhého poločasu, kdy se Zubří prosadilo jen jednou a zatímco domácím fungovalo směrem dopředu úplně všechno, tak hostům vůbec nic. Jičín už vzápětí kontroval závěr utkání a může se tedy radovat ze zisku dvou bodů. Oplatil Zubří porážku z prvního vzájemného zápasu v letošní sezoně a posouvá se v tabulce STRABAG RAIL Extraligy na šestou příčku. Přesně za týden jej čeká repríza dva roky starého čtvrtfinále s Kopřivnicí. Zubří odehraje příští víkend doma osmifinále Evropského poháru proti Považské Bystrici. Mezi šestnáctku nejlepších se ROBE dostalo, aniž by se dotklo balónu. Před soubojem druhého kola proti švýcarskému St. Gallenu, respektive třetího kola proti islandskému Hafnafjorduru vždy soupeř zápas odvolal kvůli tomu, že svět zkrátka není v normálním stavu.

HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 35:24 (13:12)
    Nejvíce branek: Krahulec 7/2, Kovařík 5, Miľko 4 – Mořkovský 7/1, Hybner 4, Válek 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:4.

Konec zápasu. (35:24)
    60
    Naimann si počkal na pohyb Maliny, ten se hnul na svou levou stranu a Naimann umístil svou sedmičku doprostřed brány. (35:24)

60
    Novák za omlouvá Knittlovi za faul z levé strany a ještě dostane dvě minuty, nařízena sedmička. (34:24)

60
    Mořkovský si zpracoval nahrávku Havrana pod sebe, vyskočil a jeho tvrdá střela z pravé spojky skončila vedle zadní tyče! (34:24)

60
    Jičín neuspěl zakončením z levé spojky a Malina rozehrál na Paláta. (34:24)
    59
    Po chybě Doškaře na levé spojce posílá Novák míč obloučkem z levé strany do prázdné branky. (34:24)
    59
    Mořkovský skóroval ze střední spojky proti Machalickému. Domácí si vyžádali ještě timeout. (34:23)
    59
    Podruhé v zápase dává Thorovský branku z levého křídla. (34:22)
    58
    Po pasu z pravé spojky vyskočil Přikryl na pravém křídle a trefil se tvrdě pod břevno. (33:22)
    57
    Zubří hrálo samozřejmě v pěti proti šesti a prosadil se Havran. (33:21)
    57
    Přesilovku šest na čtyři začíná Dolejší brankou z levé spojky. (33:20)

56
    Zajímavá situace! Mořkovský fauloval Šulce a ve výhodě přišel nedovolený zákrok Fialy na domácího kapitána. Oba hráči Zubří vyfasovali dvě minuty. (32:20)
    56
    Mořkovský se uvolnil na střední spojce, naznačil střelu a poté propálil gólmana. (32:20)
    55
    Po zisku míče na polovině hřiště zakončil Rychna svůj únik tvrdou střelou, Malina byl bez šance. (32:19)