Benátky n/J – Šumperk 1:3 (kon.) | Slavia – Litoměřice 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Sokolov 6:4 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 6:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 4:5 (1:2 po s.n.)
Kadaň – Kolín 3:5 (kon.) | Prostějov – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
AZ Havířov
Sobota 06.02.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 27. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji Vám za pozornost a za měsíc opět na počtenou.

Krásný zbytek sobotního dne přeji! (18:45:04)

Porubané zdramatizovali utkání už na konci druhé třetiny a po přestávce pokračovali. Ve druhé minutě vyrovnal Jiří Brodek, ale AZet si vedení vzal zpět v minutě páté Jakubem Mrvou. Domácí se ovšem nevzdávali a oproti jiným zápasům šli do poslední minuty naplno. Hráči byli tzv. zdravě naštvaní! Což vedlo k dalšímu vyrovnání z hole Lukáše Endála, který vyhrál přímý souboj tváří v tvář s gólmanem. Tymy rozhodně nechtěly prodloužení, tedy dle nasazení a chuti uzmout výhru na svou stranu. Šťastnějším nakonec byl domácí RT TORAX díky parádní trefě Jakuba Tepera. I když puk před Stezkou tečoval někdo z havířovských. Heimstaden necelé dvě minuty před koncem třetího dějství sáhl po hře bez gólmana, ale ke měně stavu to nevedlo. Poruba měla dvakrát možnost skórovat do prázdné klece, ale spíš držela hru daleko od Foltána, aby si udržela jednobrankové vedení. Což se povedlo! Bojovností a nesložením zbraní bere důležité tři body.

59:43
    Domácí se snaží udržet hru mimo své pásmo a dávají do toho všechny síly.

59:32
    RT TORAX dostává puk do středního pásma, kde proti obránci zkouší vystřelit Sikora.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Prázdnou bránu netrefil Stloukal. Havířov dokázal ubránit prázdnou svatyni.

58:45
    Sikora zablokoval chrániči střelu Rašnera a následně dostal hru až do havířovské třetiny.

58:39
    Protože se bude vhazovat před Foltánem, sáhl trenér Režnar ke hře bez gólmana.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Před branou se neprosadil Procházka a následně ani Doktor.

57:29
    Hodně roztahaná hra v podání hostů, ale je to pochopitelné, chtějí ve zbývajícím čase dostat zápas do prodloužení.

57:07
    Rudovský s Mrvou zavařili porubské obraně. nakonec je hra přerušena, když Foltán puk přikrývá lapačkou.

56:39
    Puk je mimo hrací plochu. Havířovští hodlají vyrovnat, jenže tentokrát byl proti Slavík s Urbancem.

56:17

56:14
    Hosté se osvobodili a oslabení tak přečkají bez inkasování.

55:49
    Domácí se nakonec propracovali zpět do útočné třetiny. Hru přerušuje Stezka po střele Korkiakoskiho. Vhazování se připravuje v levém kruhu z pohledu brankáře.

55:10
    Havířov ukrajuje čas oslabení v porubském pásmu.

54:49
    Zpětná nahrávka Endála na Špačka druhému jmenovanému prošla pod hokejkou a tak se do střely chtěl opřít Kozák. Tomu se ale postavil do cesty Adamský a z kličky pak domácí obránce puk ztratil.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 16. Pořízek, 28. (1994) Raška (Endál), 40. Urbanec (Stloukal, Korkiakoski), 42. Brodek (Szathmáry), 49. Endál (Urbanec), 53. Teper (Hudeček, Pořízek) – 4. Prokeš (R. Szturc, Kachyňa), 16. Adamský (R. Szturc, Prokeš), 19. O. Procházka (Maruna, Mrva), 31. Prokeš (Rašner, R. Szturc), 45. Mrva (Maruna, Chroboček)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák (A), Urbanec, Slavík, T. Voráček – Sikora (C), Hudeček, Endál (A) – (1994) Raška, Korkiakoski, Stloukal – Špaček, Žolobov, Pořízek – Hotěk, Toman, Brodek.
    AZ Havířov: Stezka (Groh) – Rašner, Chroboček, Bořuta (A), Kachyňa, R. Havel, Kočí, Mrowiec – Adamský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Maruna (C), Mrva – Kořenek, Cihlář, Vašenka.

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Bartek, Gančarčík