Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
konec
New York Islanders
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 07.02.2021, 01:07 • Barclays Center, New York • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  57:16 Anders LEE - 4:3
   
  57:16
  Islanders právě vstřelili branku!
  Domácí využívají přesilovku a těsně před koncem základní hrací doby se přibližují vítězství! Pulockova střela propadla Jarrymu mezi betony a touš se kutálel po brankovišti. Nejrychleji zareagoval kapitán ANDERS LEE, který puk v pádu pohotově uklidil do odkryté klece. Asistence: Ryan Pulock a Mathew Barzal.
  48:23 Cal CLUTTERBUCK - 3:3
   
  48:23
  Islanders právě vstřelili branku!
  Utkání se dramatizuje, skóre je opět nerozhodné! Cizikas zpoza brány našel v před brakovém prostoru CALA CLUTTERBACKA a ten z bezprostřední blízkosti poslal puk za záda Jarryho. Asistence: Casey Cizikas a Matt Martin.
  43:19 Jake GUENTZEL - 2:3
   
  43:19
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Penguins poprvé vedou a měla v tom prsty první útočná formace! Crosby bekhendovou nahrávkou poslal puk mezi kruhy na hůl JAKEA GUENTZELA, jenž zamířil mezi Varlamovovu lapačku a pravý beton. Asistence: Sidney Crosby a Bryan Rust.
  39:44 Jevgenij MALKIN - 2:2
   
  39:44
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Tučňáci v závěru druhé dvacetiminutovky znovu vyrovnávají! Mayfield místo vyhození na jistotu v obranné třetině nahrával do těžké pozice Nelsonovi, toho obral Kapanen. Následovala nahrávka do lepší pozice najetému JEVGENIJOVI MALKINOVI, zkušený čtyřiatřicetiletý Rus propálil svého krajana v brance domácích projektilem vypáleným ze zápěstí do pravé šibenice. Asistence: Kasperi Kapanen.
  15:45 Jordan EBERLE - 2:1
   
  15:45
  Islanders právě vstřelili branku!
  Islanders si berou zpět ztracený náskok! Zucker přišel ve středním pásmu o puk a do útoku se vydali domácí. Od mantinelu obdržel nahrávku mezi kruhy Nelson, jehož pokus Jarry vyrazil pouze k JORDANOVI EBERLEMU, který bez problémů zametl touš do odkryté svatyně. Asistence: Brock Nelson a Michael Dal Colle.
  13:43 Pierre-Olivier JOSEPH - 1:1
   
  13:43
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Je vyrovnáno! PIERRE-OLIVIER JOSEPH si vyměnil kotouč s Guentzelem, aby posléze vypálil zápěstím z levého kruhu nechytatelně do protějšího horního rohu. Jednadvacetiletý kanadský obránce vstřelil svůj první gól v NHL, Crosby mu okamžitě sebral cenný puk do sbírky. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.
  10:22 Jordan EBERLE - 1:0
   
  10:22
  Islanders právě vstřelili branku!
  Svěřenci trenéra Trotze se ujímají vedení! JORDAN EBERLE nabral velkou rychlost po levém mantinelu, načež se natlačil před Ceciho a bekhendem zvedl puk nechytatelně pod břevno. Asistence: Michael Dal Colle a Noah Dobson.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 11. Eberle (Dal Colle, Dobson), 16. Eberle (B. Nelson, Dal Colle), 49. Clutterbuck (Cizikas, M. Martin), 58. Lee (Pulock, Barzal) – 14. P-O. Joseph (Guentzel, Letang), 40. Malkin (Kapanen), 44. Guentzel (Crosby, Rust)


  New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee – Eberle, B. Nelson (C), Dal Colle – Wahlstrom, Pageau, Komarov – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
  Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, Ruhwedel – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

  Rozhodčí: Chmielewski, McCauley – Sericolo, Alphonso