Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 07.02.2021, 21:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítám všechny hokejové fanoušky u dalšího zápasu nejlepší hokejové ligy světa, NHL má na programu střetnutí, v němž se představí Dallas Stars a Chicago Blackhawks.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Půjde o souboj Centrální divize a hlavně týmů, které se zatím nacházejí mimo postupové příčky.

Dallas zatím odehrál pouze osm zápasů a aktuálně mu patří šestá pozice v divizi, když získal jedenáct bodů, což je pouze o jeden méně než má čtvrtá Carolina. Ovšem ve vzájemných Stars na Hurricanes nestačili.

John Klingberg 10 bodů (2+8)

Naopak Chicago zatím nebylo odstaveno, a tak odehrálo plný počet dvanácti zápasů. Blackhawks posbírali dvanáct bodů, ovšem především do obrany se jim moc nedaří. Hostující mužstvo se ale postupně zvedá a jistě bude usilovat o postup do vyřazovacích bojů, času ještě mají spoustu.

Andrej Sekera (DAL) 5 odehraných zápasů, žádný bod
    Radek Faksa (DAL) 8 odehraných zápasů, 1 bod (1+0)

David Kämpf (CHI) 12 odehraných zápasů, 1 bod (0+1)
    Dominik Kubalík (CHI) 12 odehraných zápasů, 11 bodů (3+8)

Dallas Stars: Oettinger (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Hanley – Dellandrea, Pavelski, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Robertson, Dowling, Kero.

Chicago Blackhawks: M. Subban (Delia) – C. Murphy, de Haan, Mitchell, Keith (A), Beaudin, Zadorov – P. Kane (A), Kurashev, Janmark – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: Hanson, Brenk – Smith, Flemington.

00:01

00:54
    Domácí v postavení mimo hru. Poprvé se tak přerušuje.

01:31
    Alex DeBrincat si vybruslil s pukem zpoza branky a z úhlu zkusil nachytat brankáře Dallasu Jakea Oettingera. Ten byl u své bližší tyčky připravený.

02:32
    Robertson si počkal na z druhé vlny najíždějícího Johna Klingberga. Ten ale dostal puk na bekhend a nemohl tak hned střílet. I díky tomu vše vyřešila obrana Chicaga.

03:11
    Andrew Cogliano obdržel přihrávku na levé křídlo a zkusil vyslat prudkou střelu na vzdálenější tyčku. Malcolm Subban byl připraven, zakročil lapačkou.

03:39
    Od modré čáry to zkusil Duncan Keith. Oettinger puk zachytil a přerušil hru.

04:11
    Tenhle gól Chicaga nejspíše platit nebude! Střelu Alexe DeBrincata vyrazil Oettinger levým ramenem nad sebe a DeBrincat puk ze vzduchu doklepl za jeho záda. Jeden z rozhodčích ale hned ukazoval, že se jednalo o hru vysokou holí. Ještě však proběhne kontrola u videa...
    04:11 Gól hostujícího DeBrincata nebyl uznán kvůli vysoké holi.

04:11
    Je to tak! Gólu bylo dosaženo vysokou holí a nemůže být tedy uznán.

04:44
    Domácí obránce Joel Hanley udělal velkou chybu! Nechal se obrat o kotouč Brandonem Hagelem, který najížděl sám na branku Dallasu. Zkusil zakončení mezi betony, který však Jake Oettinger pokryl!

05:23
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

05:29
    Andrew Shaw střílel od modré čáry. Za pukem se ještě natahoval David Kämpf, vše ale řeší opět Oettinger.

05:45
    Hosté jsou zatím aktivnější. Na střely vedou 6:1.

06:13
    Gurjanov zakombinoval s Dickinsonem a přihrávkou z levé strany oslovoval před branku najíždějícího Roopeho Hintze. Ten mířil jen do betonů Subbana.

06:20
    Jason Dickinson podrazil v útočném pásmu Kurasheva. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Blackhawks.

06:56
    Hosté si nerozuměli na modré čáře a připravili se o útočné pásmo.

07:28
    Z osy hřiště pálil Alex DeBrincat. Oettinger vyráží jeho ránu.

08:08
    Keith nahrál Kubalíkovi na brusle a Hintz tak mohl vyhodit.

08:12
    Vzápětí se hosté ocitli v postavení mimo hru.

08:21
    Domácí tým je v plném počtu.

08:57
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, přeskočil hokejku brankáře Subbana a projel brankovištěm. Naštěstí pro hosty tam scházel někdo z hráčů Stars.

09:33
    Blake Comeau se dostal ke střele, kterou pokryl pozorný Subban. Ten přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:57
    Hra zatím plyne poměrně rychle. Nepřerušuje se moc často.

11:05
    Až teď. Za nedovolené bránění je potrestán hostující Connor Murphy. Přesilová hra pro Dallas.

11:13
    Roope Hintz střílel z levého kruhu. Mířil vedle bližší tyčky.

11:40
    Hagel sebral puk Klingbergovi a vyhodil.

12:14
    Hosté se opět osvobozují. Puk poslal až k brance Dallasu Zadorov.

12:48
    Hosté brání v oslabení dobře. Znovu vyhodili.

13:01
    Čtyři sekundy před skončením své přesilovky byli domácí v ofsajdu.

13:06

13:59
    Domácí teď byli v tlaku. Do zakončení z levého kruhu se dostal Ty Dellandrea, hostující hráči však puk nepustili až na Subbana.

15:02
    Obrovská šance Dallasu! Domácí rozebrali obranu soupeře. Po Dowlingově finální přihrávce zakončoval před brankou volný Jason Robertson. Subban ale stačil zasáhnout levým betonem a volný puk odpálil do bezpečí Nikita Zadorov.

15:54
    Tahle pasáž patří jednoznačně Dallasu. Domácí už srovnali poměr střel na branku.

16:45
    Andrew Cogliano to při forčekinku přehnal. Za hostující brankou podrazil de Haana a půjde na trestnou lavici. Po reklamní pauze uvidíme přesilovku Blackhawks.

17:17
    Radek Faksa odpaluje kotouč až k Subbanovi.

17:54
    Duncan Keith střílel od modré čáry. Oettinger puk neudržel a k dorážce se dostal Andrew Shaw, jenž ve velké šanci trefil jen levý beton gólmana Stars!

18:20
    Z vrcholu pravého kruhu pálil Dominik Kubalík, Oettinger byl tentokrát jistý a přerušil hru.

18:46
    Domácí jsou kompletní.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:35
    Jamie Benn prověřil Subbana střelou z levé strany. Brankář Černých jestřábů má puk v lapačce.

19:58
    Ještě je tu vyloučení na hostující straně. Carl Söderberg vyfasoval trest za podrážení.

20:00

První třetina souboje Dallasu s Chicagem gól nepřinesla. Hosté tedy jednou puk do brankové síťky dostali, ale DeBrincat ho tam poslal vysokou holí a jeho zásah tak nemohl být do skóre započítán. Úvod utkání herně patřil právě Blackhawks, pak se zase dostaly do hry domácí Hvězdy, oba gólmani jsou však zatím pozorní a drží čistá konta.

20:01
    Domácí mají k dispozici v podstatě kompletní přesilovku. Na trestné lavici sedí Carl Söderberg.

20:54
    Přihrávku na pravý kruh dostal Denis Gurjanov. Subban jeho střelu vyrazil a hosté pak vyhodili.

21:21
    Subban si nyní poradil také s pokusem, který vyslal Ty Dellandrea, i následnou dorážkou Radka Faksy.

21:59
    Domácí přesilovka nebyla špatná, Chicago ji však ubránilo.

23:10
    Bitka mezi Jamiem Bennem a Nikitou Zadorovem! Domácí kapitán trefil několik úderů na obličej Rusa a na body tedy rozhodně vyhrál!

23:10
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Nikita Zadorov – 5 min., bitka).

24:08
    Od modré to vyzkoušel Esa Lindell. Subban vyrazil kotouč do rohu kluziště.

25:18
    Momentálně se hraje především mezi modrými čarami.

25:40
    Connor Murphy narazil do Jamieho Oleksiaka a odlétl od něho jako od zdi! Otřesený bek Chicaga ztratil helmu a musel odjet na střídačku.

26:46
    Další ostrý hit! Lindell si počíhal na Mattiase Janmarka, který loni působil právě v Dallasu.

27:19
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

27:47
    Hostující Alex DeBrincat se pokusil vytočit z rohu kluziště až do zakončení. U brankoviště mu byl puk vypíchnut.

28:29
    Po spolupráci s Pavelskim to zkoušel z úhlu Radek Faksa. Subban byl připraven u své tyčky.

29:23
    Ve druhé třetině sledujeme spíše fyzické utkání. Viděli jsme bitku, řadu hitů, šance ale scházejí.

29:46
    Denis Gurjanov najížděl sám na branku Chicaga. Byl ale přeci jen tísněn a tak musel volit jednoduchou střelu, kterou si Subban pohlídal!

30:42
    Philipp Kurashev se dostal k prudké střele z pravé strany. Oettinger kotouč vyrazil.

31:18
    Oettinger nyní přerušil hru po pokusu Piuse Sutera. Následuje reklamní přestávka.

31:18
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Justin Dowling – 2 min., nedovolené bránění).

32:08
    Kane míchal s pukem na pravé straně. Pak posunul puk mezi kruhy na Andrewa Shawa, jemuž střela nesedla.

32:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tohle bylo ze strany hostí výborně sehrané! Patrick Kane nahrál Dylanovi Stromeovi, jenž na sebe natáhl brankáře Oettingera a nahrál na vzdálenější tyčku ALEXOVI DEBRINCATOVI, jemuž stačilo trefit odkrytou branku. Asistence: Dylan Strome a Patrick Kane.
    32:29 Alex DEBRINCAT - 0:1

33:56
    Joe Pavelski na nic nečekal a od pravého mantinelu nastřelil puk na Subbana. Ten byl pozorný a vyrazil hrací předmět do bezpečí.

34:42
    Esa Lindell si popojel s pukem na vrchol levého kruhu. Jeho střelu zablokovala obrana Blackhawks.

35:11
    Do střely Radka Faksy vložil hokejku Duncan Keith a puk se odrazil až do ochranné sítě. Poslední reklamní přestávka ve druhé třetině.

35:51
    Za brankou musel hrát pod tlakem brankář Subban. Zvládl to, puk posunul po mantinelu na svého spoluhráče.

36:44
    Zvláštní odraz puku zradil Hagela. Kotouč spadl na hranu za modrou čáru, odrazil se zpátky do útočného pásma a hostující útočník byl kvůli tomu v postavení mimo hru.

37:22
    S pokusem Blakea Comeaua od levého mantinelu neměl hostující brankář Subban problémy. Puk skončil v jeho klíně.

38:13
    Domácí dělily centimetry od vyrovnání! Miro Heiskanen dostal puk na osu, ještě si vylepšil pozici a vypálil do horní tyčky, odkud se kotouč odrazil do Subbana a zůstal ležet v brankovišti za ním! Následně ho rukavicí odhodil do rohu Connor Murphy.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Zakázané uvolnění domácích.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už dočkali gólu. Ve 33. minutě se z něj radovali hosté. Ti využili přesilovku, když pohlednou souhru zakončil do odkryté branky Alex DeBrincat. Stars mohli srovnat krátce před přestávkou, kdy obránce Heiskaken nastřelil horní tyčku.

40:15
    Patrick Kane se dostal ke střele od modré čáry. Ta skončila ve výstroji Jakea Oettingera.

40:31
    Radek Faksa to zkusil z první z levé strany hřiště. Nalezl jen pozorného Subbana v brance Černých jestřábů.

40:41
    Nyní tu máme zakázané uvolnění hostí.

41:25
    Přihrávku Murphyho nikdo nezachytil. Další icing Chicaga.

41:33
    Tohle byl zákrok večera! Po křížné nahrávce Roopeho Hintze střílel z pravého kruhu do odkryté branky Denis Gurjanov. Malcolm Subban se ale roztáhl, jako by byl z gumy a levým betonem zabránil prakticky jistému gólu!
    41:33 Gurjanov střílel už na prázdnou branku. Fantasticky však zasáhl Subban.

43:10
    Janmark mohl střílet z levého kruhu. Místo toho ale zavezl puk za branku, kde ho předal Kaneovi a ten nahrál na osu kluziště Connorovi Murphymu. Jeho bomba sundala Oettingerovi masku z hlavy a hra tedy musela být přerušena! Brankář Dallasu je naštěstí v pořádku.

44:16
    Oettinger se nyní ocitl v problémech za svou brankou. Hostující celek toho ale nedokázal využít.

44:48
    Dobré střídání formace vedené Davidem Kämpfem. Ta nepouští Dallas z obranného pásma.

45:36
    Tlak Chicaga pokračuje! Ian Mitchell udržel útočné pásmo a dokonce se prokličkoval až do střelecké pozice. Z levého kruhu minul vzdálenější tyčku!

46:02
    Domácí už byli hodně unaveni. Konečně se vymanili a mohli vystřídat!

47:06
    Z levé strany vystřeli Jason Dickinson. Subban zakročil levým betonem.

47:26
    Mattias Janmark fauloval při forčekinku za brankou soupeře. Vyloučen je za podrážení a po reklamní přestávce si tak Dallas zahraje přesilovku.

48:05
    John Klingberg střílel z osy hřiště jen do protihráče. Puk se odrazil do rohu.

48:18
    A nyní hosté vyhazují.

49:02
    Teď se domácí připravili o pásmo nepřesnou přihrávkou sami.

49:27
    Hosté jsou kompletní.

49:31
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají až při hře v klasickém počtu hráčů! Od modré čáry vypálil Miro Heiskanen. Subban puk neudržel v lapačce a gumový předmět se odrazil za jeho záda od JASONA ROBERTSONA, který se tak raduje ze svého premiérového zásahu v NHL – 1:1. Asistence: Miro Heiskanen a Radek Faksa.
    49:31 Jason ROBERTSON - 1:1

50:29
    Patrick Kane se zjevil sám v předbrankovém prostoru. Dallas však podržel brankář Oettinger!

51:25
    Po střele Joea Pavelskiho zasáhl Subban. Následuje reklamní přestávka.

52:52
    Domácí teď jen zavezli puk do útočného pásma, kde ho odevzdali soupeři. Potřebovali totiž střídat.

53:28
    Andrew Cogliano směřoval s kotoučem dopředu. Následně si ho chtěl zaseknout, ale nevšiml si, že za ním pospíchá Nikita Zadorov, který domácího útočníka zválcoval jako tank.

54:20
    Alex DeBrincat přišel o hokejku a nebylo to vlastní vinou. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jason Dickinson.

54:30
    Domácí se na úvod oslabení osvobozují vyhozením.

54:57
    Puk přeskočil hokejku na modré stojícího Keitha a hosté přišli o pásmo.

55:38
    Mark Pysyk dostal puk do středního pásma. Zatím dobrá obrana Dallasu v oslabení.

56:05
    Po nahození od modré čáry se puk dostal k Piusovi Suterovi, který z ostrého úhlu netrefil odkrytou branku!

56:21

57:04
    Nahození Connora Murphyho od modré se zastavilo o brusle jednoho z obránců Dallasu. Oettinger se dobře zorientoval a puk zalehl.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Směřujeme do prodloužení.

58:16
    Oleksiakovu ránu pokryl Subban. Vhazuje se po jeho levici.

59:04
    Na levý kruh si sjel hostující obránce Duncan Keith. Ten střílel vedle.

60:00

Ve třetí třetí třetině se prosadil jen domácí Jason Robertson, který využil toho, že Subban neudržel v lapačce nahození Heiskanena a vstřelil svůj první gól v NHL. Za stavu 1:1 se tak bude muset prodlužovat.

Střely na branku – 29:32 (9:11, 13:10, 7:11)

60:01

60:20
    Jason Dickinson v první šanci prodloužení. Z levého kruhu neprostřelil Subbana.

60:34
    Na druhé straně nepřekonal Mattias Janmark dnes velmi dobrého Oettingera.

61:09
    Patrick Kane střílel z levého kruhu, Oettinger přerušil hru.

61:33
    Klingberg poslal do šance Jamieho Benna, který střílel mezi betony, ovšem Subban mu tam místo nenechal! Poté přišlo další zakončení Benna a tentokrát zaúřadovala lapačka brankáře Chicaga!

62:12
    Na druhé straně zahrozil Dominik Kubalík. Jeho dobrou bekhendovou střelu vyrazil Oettinger.

62:56
    Hosté v prodloužení vítězí! ALEX DEBRINCAT nahrál doleva Patrickovi Kaneovi a zamířil před branku. Kane mu tam kotouč vrátil a DeBrincat pohotovou tečí těsně před Oettingerem rozhodl – 1:2. Asistence: Patrick Kane.
    62:56 Alex DEBRINCAT - 1:2

Hokejisté Dallasu prohráli s Chicagem 1:2 v prodloužení. Utkání, v němž se dařilo oběma brankářům, gólově otevřel ve 33. minutě v přesilovce hostující Alex DeBrincat. Domácí odpověděli v 50. minutě premiérovou trefou Jasona Robertsona v NHL a vynutili si tak alespoň prodloužení. V něm se ale po Kaneově přihrávce trefil podruhé v utkání Alex DeBrincat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:35 (9:11, 13:10, 7:11 – 2:3)

Radek Faksa (DAL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:26
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:24
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:19

Dnešní utkání sledovalo 4203 diváků, což je místními úřady momentálně povolená kapacita American Airlines Center. Já se s Vámi loučím a někdy se u zápasů NHL těším zase na počtenou! (23:50:43)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 50. Robertson (Heiskanen, Faksa) – 33. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 63. DeBrincat (P. Kane)

Rozhodčí: Hanson, Brenk – Smith, Flemington