Michalovce – Trenčín 2:1 (3:1 po s.n.) | Banská Bystrica – Nitra 7:0 (kon.) | Liptovský Mikuláš – Poprad 1:11 (kon.)
Detva – Košice 2:3 (kon.) | Nové Zámky – Slovan 0:2 (kon.) | Miskolc – Zvolen 1:5 (kon.)
konec
MHk 32 Liptovský Mikuláš
1:11 (0:5, 1:0, 0:6)
HK Poprad
sk Neděle 07.02.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  V tretej tretine Popradčania opäť predviedli gólový uragán podobný tomu v prvej časti hry. V poslednej dvadsaťminútovke padlo šesť gólov. Presadili sa dvakrát Livingston a Vandas a po jednom góle pridali Handlovský s Valigurom. Poprad teda absolútne deklasoval Mikuláš výsledkom 1:11 a rozhodne potvrdil rolu favorita. (19:22:34)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:43
  Poprad dal gól!
  Poprad využíva aj túto presilovú hru a je z toho jedenásty gól. Skokan spoza bránky bekhendom našiel pred bránou zaparkovaného JAMESA LIVINGSTONA, ktorý strelou z prvej prekonal brankára Kozela.
  Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.
   
  59:32
  Valigura výbornou prihrávkou našiel pred bránkou Drgoňa, ktorý už mal pred sebou len ležiaceho Kozela. Bol však faulovaný Marcelom Petranom a ten odchádza znovu na trestnú lavicu, teraz za krosček.
   
  58:35
  Petrovi Bjalončíkovi ani po ďalšej strele priamo do Kozelovho betónu nie je súdený hetrik v tomto zápase.
   
  58:24
  Strelou z pravého kruhu to skúšal Handlovský, mieril však iba do Kozlovho betónu.
   
  57:43
  Po peknej kombinácii od Drgoňa cez Haščáka strieľal spred bránky Skokan, zakončoval však iba do Kozelovho betónu.
   
  57:06
  Svitana to dával krížom do tradičnej Haščákovej pozície z ľavého kruhu, no popradskému ostrostrelcovi to znovu nevyšlo, bránu prestrelil.
   
  56:33
  Ďalšia presilovka pre tím Popradu. Allan McShane je vylúčený za držanie.
   
  56:14
  Handlovský posúval na pravý kruh Matúšovi Paločkovi, ktorý sa však s pukom mierne zamotal a napokon oň prišiel.
   
  55:11
  Poprad dal gól!
  Kamzíci okamžite po šiestich sekundách využívajú presilovku a je z toho okrúhly desiaty gól. Po vyhratom buly posunul Seigo na pravý kruh Dalhuisenovi, ktorý naservíroval pred bránku MICHAELOVI VANDASOVI a ten z prvej nasmeroval puk do brány.
  Asistencie: Mike Dalhuisen, Steven Seigo.
   
  55:05
  Marcel Petran sa po zákroku hokejkou na Haščáka dvojminútovému trestu nevyhne. Posedí si za podrazenie.
   
  54:18
  Valigura to skúšal strelou vyššie spomedzi kruhov. Kozel vyrážal do strany, kde bol Mešár, no ten z dorážky bránu netrafil.
   
  53:34
  Nemec nabíjal po modrej čiare kolegovi z obrany Mezovskému, ktorý vypálil z prvej. Strelu dokázali hráči zblokovať.
   
  52:54
  Kalousek prenikol s pukom do útočného pásma, posunul na modrú čiaru Droppovi, ktorý dával Pavúkovi. Jeho následná strela bola zblokovaná.
   
  51:17
  Markus Michalík získal puk v rohu klziska po chybe hosťujúcich obrancov, presunul sa pred bránku a zakončil. Hamerlík však úspešne zakročil.
   
  50:29
  Poprad dal gól!
  A je to deviaty zásah v sieti Mikuláša. Pred Preisingerom sa medzi kruhmi otvoril priestor. Center štvrtého popradského útoku sa však neulakomil, posunul to voľnému ADRIÁNOVI VALIGUROVI, ktorý naskočil do zápasu len v tretej tretine, a strelou popri vyrážačke skóroval.
  Asistencie: Miroslav Preisinger, Filip Mešár.
   
  49:42
  Hosťujúcim hráčom teraz rozohrávka veľmi nevyšla. Po odpískanom zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred Hamerlíka.
   
  49:00
  Poprad dal gól!
  Strelecký kolotoč v podaní hostí sa v priebehu tretej tretiny znovu rozbieha. Matúš Paločko posunul na ľavý kruh Zagrapanovi, ktorý to pred bránku naservíroval LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten priťuknutím puku prekonal Kozela.
  Asistencie: Marek Zagrapan, Matúš Paločko.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 34. McShane (Tullio, Jesus) – 4. Seigo (Svitana, Skokan), 6. Mešár (Preisinger, Matej Paločko), 7. Bjalončík (Livingston), 12. Haščák (Skokan), 12. Bjalončík (Livingston, Vandas), 42. Vandas (Livingston, Drgoň), 49. Livingston (Svitana), 49. Handlovský (Zagrapan, Matúš Paločko), 51. Valigura (Preisinger, Mešár), 56. Vandas (Dalhuisen, Seigo), 60. Livingston (Skokan, Svitana)


  MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (7. Kozel) – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Ru. Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Kalousek, Uhrík, Vybíral
  HK Poprad: Hamerlík (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Demo, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Preisinger, Matej Paločko – Valigura

  Rozhodčí: Korba, Výleta – Janiga, Bogdaň