Martin – Topoľčany 3:2 (kon.) | Slovensko U18 – Vlci Žilina 4:1 (kon.)
konec
HK Martin
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
HC Topoľčany
sk Neděle 07.02.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 2. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Ľubomír Hurtaj (tréner HC Topoľčany): "Bolo vidieť, že hrajú dve kvalitné mužstvá. Aj keď sa hralo hore – dolu, rozhodoval jeden gól, jedna chyba. Škoda, my sme ju spravili v závere a súper ju využil. Nevyužili sme dve presilové hry, ktoré sa nám núkali. Nezaslúžili sme si ale prehrať, bol to skôr zápas, ktorý si zaslúžil remízu, pričom tímy si to mali rozdať v predĺžení. Žiaľ, spravili sme chybu a prehrali. Musím si ešte spätne pozrieť celú situáciu, aké tam bolo bekčekovanie a ktorý z hráčov si mal strelca prebrať. V závere, počas power-play to bolo o šťastí. My sme z môjho pohľadu nemali inkasovať ani druhý gól, ktorý bol lacný. Boli sme nútení doťahovať náskok súpera, čo sa nám stalo ešte v úvodnej tretine. Určite sme nemali inkasovať práve takéto góly, vrátane tretieho. Akoby sme si zápas prehrali sami, z tohto duelu sa musíme poučiť. Hráme síce takpovediac odvetu už o päť dní, domáce prostredie ale v aktuálnej situácii nehrá úlohu. Je tu ticho, iba pár ľudí vykrikujúcich nad nami. Myslím si, že to bude opäť veľmi opatrné a vyrovnané stretnutie. Máme kvalitné mužstvo, pričom nám chýba Kalináč – jeden z najlepších hráčov v lige, ktorý sa vráti do tímu v priebehu týždňa. Sila v mužstve určite je, na druhej strane by mali hráči dotiahnuť takýto zápas do remízy a nie si nechať streliť gól v jeho závere. V stredu ráno o ôsmej cestujeme do Humenného, uvidíme ako sa na nás prejaví cesta. Počítam s hrou zo zabezpečenej obrany, verím, že nejaké body z klziska súpera prinesieme."

  Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Bolo to bojovné stretnutie, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. V prvej tretine sme boli lepším a aktívnejším tímom. V druhej mali stretnutie pod väčšou kontrolou hostia. V prostrednej časti sme nehrali tak, ako by sme mali. V tretej tretine už každý z tímov čakal na chybu druhého, na prípadný gól, ktorý by mohol rozhodnúť. Bojovný, takpovediac remízový zápas. Mali sme v jeho závere určite viac šťastia. Strelili sme gól a záverečné minúty sme si postrážili. Na jednej či druhej strane padli takpovediac "poťap" góly, rozhodlo šťastie, ktoré sa priklonilo na našu stranu. Bol to šesťbodový zápas. Ak chceme byť v tabuľke hore, musíme takéto stretnutia vyhrávať. Takéto víťazstvo nemusí byť pekné, stačí ak je ubojované. Musí pritom chutiť lepšie ako ktorékoľvek ľahšie. Pre nás je to veľké plus smerom do ďalších zápasov. O päť dní hráme opäť v Topoľčanoch, urobili sme ale dôležitý krok a som rád, že sme ho zvládli. Stále chlapcov upozorňujem, aby medzi sebou komunikovali. Mali sme predtým v tretej tretine výhodu presilovej hry, pričom sa hráči nedohodli na striedaní. Dvaja si brali rovnakého hráča, pričom sme súperovi ponúkli možnosť dostať sa do stretnutia po našom vylúčení. Inkasovali sme vyrovnávajúci gól, čo by sa nemalo v takejto chvíli stávať. Pomohla nám chyba hostí, bola tam však dobrá strela s dobrým prevedením a samozrejme aj zakončením, čo rozhodlo. Potrebujeme bodovať v každom stretnutí, o čo sa budeme snažiť. Dúfam, že sa nám niekto vráti do obrany, prípadne prídu do tímu niektoré posily. Určite sa budeme snažiť priviezť z klzísk súperov čo najviac bodov nakoľko nás už veľa zápasov do konca základnej časti nečaká. Do play-off chceme ísť z čo najvyššieho miesta, bodovať preto musíme nielen doma, ale aj vonku."

  Karol Korím (obranca HC Topoľčany): "Pre mňa je to prvý z trojice duelov proti Martinu v tejto sezóne. Predtým, keď som pôsobil v Martine, sme nad Topoľčanmi zvíťazili. Teraz sa to opäť Martinu podarilo. Výsledok stretnutia hodnotím záporne. Bolo to vyrovnané stretnutie, aspoň 58 minút. Inkasovali sme nešťastný gól na 3:2. Určite hodnotím stretnutie ako hodné play-off so šťastným koncom pre Martin, keďže jeho hráči majú tri body a my nulu. Štyridsať minút sme mali navrch, domáci ťahali od druhej tretiny nohy a my sme boli nakopnutí. Mali sme 1,5 milióna príležitostí a strelili náhodný gól na 2:2. Tretí sme nedokázali streliť ani v záverečných sekundách hry. Prehrali sme 3:2 pričom víťazstvo Martina bolo zaslúžené. V kabíne sme si povedali, že stretnutie musíme rýchlo hodiť za seba a pripraviť sa na piatok, kedy chceme súperovi vrátiť prehru a brať tri body. Nechcem sa vracať k okolnostiam svojho pôsobenia v Martine či Topoľčanoch. Mohol som zostať v Martine, teraz som ale v Topoľčanoch, kde chcem odviesť 100%-nú prácu. Je však zvláštne vracať sa sem, keďže tu poznám prakticky všetkých, od vedenia po kustóda, či rolbára. Tešil som sa sem, trošku mi to ale po prehre zhorklo. V závere základnej časti sa budeme snažiť o to, aby sme postúpili na druhé či tretie miesto. Verím, že si to o druhé miesto rozdáme práve s Martinom, keďže Žilina na prvom je nedostihnuteľná. My sa teraz musíme sústrediť na čo najlepšie postavenie nášho tímu pred play-off."

  Marat Murtazin (útočník HK Martin): "Nemyslím si, že mám na strelení stého gólu Martina v tejto sezóne špeciálne zásluhy, bolo to určite zásluhou celého tímu, že sa mi ho podarilo streliť. O tom, čo ma to bude stáť, budú rozhodovať spoluhráči. Na víťazstve má podiel určite každý jeden z hráčov, ktorí boli na ľade. Každý jeden z nich odviedol v tomto zápase poctivú prácu, na čom treba do ďalších duelov stavať. Zároveň je potrebné toto víťazstvo potvrdiť aj v stretnutiach, ktoré nás ešte len čakajú. Som veľmi rád, že môžem mať po svojom boku v útoku skúseného hráča Rastislava Špirka, ktorý má na najvyššej úrovni toho odohraného naozaj veľa. Pomáha mi vo veľa veciach, mnohé sa od neho učím, najmä čo sa týka poňatia hry. Je mi veľmi príjemné, že môžem hrať práve v takomto zložení. Pri trénerskej výmene som nepocítil výraznejšie rozdiely. Hralo sa mi rovnako dobre pod Marekom Žilom ako aj Miroslavom Chudým. Keďže nám spolupráca v rámci päťky funguje rovnako dobre a dostávame čas na ľade, skôr to vnímam ako nový impulz smerom k tímu. Pred koncom základnej časti je hlavne dôležité dodržiavať pokyny trénerov, pracovať na tréningoch a ísť svojmu šťastia naproti." (12:04:30)
   
  V napínavom dueli si Martin poradil s Topoľčanmi 3:2. Góly: 8. Murtazin (Špirko, Dírer), 44. Smidžár (Babka, Jurášek), 59. Ligas (Fafrák, Poliaček) – 23. Varga (Škápik, Tomčák), 46. Škápik (Korím, Pätoprstý).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:55
  Novák v závere triafa Bernáta. Ten si poradil s pukom.
   
  59:30
  Poliaček na Murčeka, ktorý dostal puk do stredného pásma. Do konca tretiny ešte zostáva tridsať sekúnd.
   
  59:20
  Varga vedľa bránky. Fafrák sa snaží vyhodiť puk.
   
  59:03
  Power-play hostí. Halo zostal na striedačke.
   
  59:02
  Oddychový čas hostí.
   
  58:35
  Jurášek sa vracia späť. Sleduje Nováka.
   
  58:20
  Prihrávka rukou a tímy sú vykázané do stredného pásma. To vyhovuje domácim hráčom.
   
  58:05
  Martin dal gól!
  V obrannom pásme vypichnutý puk pričom jeden z hráčov hostí prišiel o prilbu a odišiel striedať. Miloš Fafrák poslal dopredu BRANISLAVA LIGASA, ktorý vymietol ľavý horný roh bránky. Druhú asistenciu si pripisuje František Poliaček.
   
  57:56
  Škápikom nastrelený puk. Triafa Bernátovu helmu.
   
  57:23
  Paulíny na Themára. Tomu sa nepodarilo vystreliť.
   
  57:02
  Barto na vhadzovaní. Dvořák hneď za ním.
   
  56:40
  Novák od modrej. Zblokovaný pokus.
   
  56:28
  Špirko v súboji s Tomčákom. Varga tam prichádza na pomoc.
   
  56:01
  Novák na Tomčáka. Pískané postavenie mimo hry.
   
  55:39
  Burzík od modrej. Skúšal to vzápätí aj Dírer.
   
  55:12
  Burzíkom vypichnutý puk Škápikovi. Domáci získali vhadzovanie.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 8. Murtazin (Špirko, Dírer), 44. Smidžár (Babka, Jurášek), 59. Ligas (Fafrák, Poliaček) – 23. Varga (Škápik, Tomčák), 46. Škápik (Korím, Pätoprstý)


  HK Martin: Bernát (Pavlas) – Dvořák, Perrott – Burzík, Müller – Lavička, Ligas – Rešetár – Fafrák, Murček, Poliaček – Dírer, Špirko, Murtazin – Paulíny, Barto, Themár – Jurášek, Babka, Smidžár
  HC Topoľčany: Halo (Romančík) – Novák, Bulák – Škápik, Korím – Stránský, Bystričan – Švajlen, Šimun – Varga, Tomčák, Jurák – Kluka, Lušňák, Pätoprstý – Bečka, Laššo, Gergel – Kováč, Hvizdoš, Gaťár

  Rozhodčí: Vido, Valko – Ševčík, Hajnik, Holomek (inštruktor)