Sparta – Třinec 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 3:4 (po pr.)
Motor ČB – Pardubice 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 09.02.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den s hokejem! Pandemie nám udělala v harmonogramu ligy pořádný kolotoč, a proto se dnes, v polovině února, v Budvar aréně uskuteční dohrávka 10. kola hokejové extraligy. Madeta Motor České Budějovice dnes přivítá HC Dynamo Pardubice!

Madeta Motor České Budějovice

Motor zažil solidní dvojzápas mimo domácí hřiště. V Karlových Varech jasně přehrál Energii 6:1 a i páteční zápas v Plzni vypadal nadějně. Budějovice vyhrály první třetinu 2:0 a i po srovnání Škodovky dokázaly ještě vsítit dva góly. Závěrečné minuty ale nedokázaly udržet a pustily zápas do prodloužení. Tam ale měli štěstí domácí, když měli početní výhodu po faulu Vydareného.

Ani Pardubice si nedokázali udržet dobře rozjetý zápas a prohrály v dělbě bodů. Pražanům Dynamo nasypalo jen během první třetiny tři branky, Sparta však dotáhla zápas až k nájezdům, kde si vítěznou jízdu připsal Lukáš Pech.
    Trefí se proti Pardubicím útočník Motoru?

Ještě jednou hezký den od Budvar arény! Do začátku zápasu máme plus mínus hodinku, tak si pojďme představit všechny bruslaře!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Kubíček, Lytvynov, Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, Ville – M. Novák (A), Gilbert, Alderson.

HC Dynamo Pardubice: Barulin (Klouček) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (A), Nakládal (C), Ďaloga, Bučko, Oliva – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič (A), Poulíček, Tybor – L. Horký, Rohlík, Pochobradský – Štetka, Matýs, Zeman.

00:46
    Prvotní útoky na obou stranách přišly vniveč.

03:20
    Pardubice podníkají jeden výpad za druhým, ale zatím ani jeden neměl zuby.

05:09
    Stále jsme neviděli jedinou větší akci. Pardubice i přišly o iniciativu.

06:34
    Ivan Lytvynov zkusil letmo nahodit bekhendem na Barulina, minul.

06:54
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (David Gilbert – 2 min., vysoká hůl).

07:31
    Vyloučení zatím Motor zvládá. Vyhazuje do středního pásma.

08:33
    Nahození od brankové čáry do brankoviště zablokoval Plášil hokejkou.

08:54

09:33
    Lob Štencela sice mířil na branku, byl ale odkloněn.

10:44
    Robert Kousal se snažil procpat ke střele, Ondřej Slováček mu ale odebral puk.

11:48
    Juraj Mikuš zdáli trefil jen Strmeňův beton.

12:05
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nyní se už ale JURAJ MIKUŠ prosazuje! Po krátké kombinaci dostal puk na modrou, popojel si ještě pár metrů, a nakonec jeho střela prošla až do sítě! Asistence: Radoslav Tybor.
    12:05 Juraj MIKUŠ - 0:1

13:53
    Pardubice pokračují v ostřelování Strmeně.

14:15
    Střelu Nakládala srazil projíždějící Plášil.

15:03
    Zdeněk Doležal si zahrál na piráta a na vrcholku Barulinova levého kruhu zaútočil a úspěšně oloupil jednoho z pardubických o puk. Se střelou ovšem nic moc neudělal a Barulin si tak připsal jednoduchý zákon.

16:23
    Další pokus Motoru opět končí v rukách Barulina.

16:50
    Robert Kousal stál na konci přečíslení dva na jednoho, ale zastavil se o Strmeňovy nohy.

18:15
    Střelu Vydareného zblokoval jeden z pardubických.

19:01
    Minuta do konce třetiny!

19:36
    Hra se zdržuje u pardubické střídačky.

20:00

V první třetině jsme viděli akorát branku Dynama, o kterou se postaral Juraj Mikuš střelou od modré. Motor měl příležitostí pramálo, o tu největší se postaral Zdeněk Doležal, když těsně před Barulinem oloupil soupeře o puk.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:05
    Buly opět vyhráli hosté.

20:22
    Ale domácí uzmuli kotouč a Matěj Toman prověřil postřeh Barulina.

21:20
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).

21:36
    Budějovice hned zkusily vystřelit, ale kotouč byl moc vysoký.

22:53
    Dynamo po chvíli zápolení vyhodilo k domácí kleci.

23:20

23:24
    Tomanova střela neprošla.

24:48
    Zteče na obou stranách. Motoru střela nevyšla, hráč Dynama pro změnu srazil Strmeně do branky.

26:01
    Nahození Olivy Strmeň srazil za branku.

27:00
    Zblízka zkusil Strmeně překonat Matej Paulovič, ale dvojka Budějovic byla připravena.

27:36
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Zohorna – 2 min., hákování).

28:15
    Daniel Voženílek z úhlu netrefil tři tyče.

28:39
    Po něm to zkusil ještě Slováček s Karabáčkem, ale puk má nakonec Konstantin Barulin.

28:56
    A další zákrok Rusa. Proti Novákovi předvedl hezký semafor.

29:07
    Jonák pálí mimo.

29:36

31:42
    Motor je opět pod tlakem před svou klecí.

33:58
    Tlak Dynama pokračuje neúprosně. Z jedné strany pálil Matej Paulovič a hned z druhé se opřel Juraj Mikuš.

35:06
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., vysoká hůl).

35:30
    Tomáš Zohorna byl milimetry od toho, aby si obhodil Strmeňův pravý beton, ale naštěstí pro jihočeského gólmana oblouk nedotáhl a zasekl se o brusli!

36:25
    A Motor vyhazuje.

37:04
    Gabin Ville mířil na pravý růžek, ale Nákladal mu to zblokoval.

37:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Zdráhal – 2 min., hákování).

38:33
    Plášil nabil spoluhráči na dělovku, ale ta mezi tři tyče nešla.

39:50

40:00

Prostřední dějství změnu skóre nepřineslo. Pardubice měly více ze hry, ale Strmeň odolává. Na druhé straně měl Konstantin Barulin méně práce, ale některé šance byly jedovaté.

Další třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:48
    Prvotní útoky patří Dynamu. Zatím ale do prostoru tří tyčí nemíří.

41:56
    Voženílek prorazil blokádu bíločervených dresů a zamířil do Barulinova rohu.

45:10
    Luboš Horký se natáhl k dělovce, ovšem nezamířil přesně.

45:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Šimon Kubíček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Ďaloga – 2 min., sekání).

První minuta ve čtyřech byla bez větších akcí.

47:11
    Brandon Alderson zamířil nad.

47:16
    Oba týmy hrají v plném počtu.

50:12
    S ubíhajícím časem začíná Motor více tlačit.

52:15
    Dvě tvrdé dělovky do Strmeně. První vyrazil do hry, druhou do ochranné sítě.

53:36
    Jihočeši po čase opět okupují Barulina. Střely jim však nelétají tam, kam mají.

55:51
    Dynamo drží celkem úspěšně drží hru od Barulina.

57:40
    Hosté zdržují, jak se dá.

58:00
    René Vydarený tvrdým nahozením trefil přímo lapačku Barulina.

58:21
    Motor se ještě dere, ale přitom chybuje. Icing například stěhuje hru před Strmeně.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Domácí hrají bez gólmana!

58:49
    A vyhození na opuštěnou klec zastavil Plášil.

58:55
    Konstantin Barulin zkusil štěstí, ale jen těsně minul levou.

59:19
    Puk mimo hřiště stěhuje hru do středního pásma.

59:32
    Další icing Pardubic.

59:50
    Zdeněk Doležal si málem dal vlastní gól!

Nakonec dnes o vítězi rozhodla jediná branka z prvního dějství a body berou Pardubice. Hezký večer. (19:40:46)