Sparta – Třinec 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 3:4 (po pr.)
Motor ČB – Pardubice 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Berani Zlín
Úterý 09.02.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 10. kolo

Dohrávka 10. kola je v Ostravar aréně už minulostí. Domácí Vítkovice si připisují tři důležité body do tabulky za výhru 3:0, Svoboda se může radovat z druhého čistého konta v řadě. Zhruba v půlce první třetiny otevřel skóre domácí Kalus, hosté zvýšili svou aktivitu, ale na Svobodu recept nenašli Ve druhé části se do střelecké listiny zapsal Flick, před druhou sirénou jej následoval Krenželok. Do třetí části vstupovali vítkovičtí poněkud klidnější než jejich soupeř, ale také s o něco větším sebevědomím. Tato část ale přes celkem pět přesilovek žádný gól nepřinesla, a tak byl stav 3:0 po druhé třetině pro dnešní den konečný.
    Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy na počtenou. (19:54:27)

Střely na branku:
    1/3 – 8:13
    2/3 – 13:12
    3/3 – 13:12

Celkem – 34:37

59:57
    Zlínští se dostali těsně k brance, ale ani Ondráček puk za Svobodu nedokázal tečovat.

59:50
    Za hru vysokou holí bude ještě potrestán domácí Mallet.

59:50
    Kalus zpoza branky nahrál na modrou Douderovi, jeho střela je sražena do ochranné sítě.

59:39
    Vítkovice v pásmu, od mantinelu si vybruslil Irgl, ale Huf byl pozorný.

59:05
    Zlínští se snaží snížit, bojují před Svobodou.

58:22
    Dej s Krenželokem bojují s Hamrlíkem a jeho dalšími dvěma spoluhráči u mantinelu o puk.

57:53
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, Huf má plné ruce práce.

57:01

56:52
    Domácí okupují prostor před Hufem, ten je ale v pohotovosti.

56:23
    Berani znovu v pásmu, Svoboda si ale branku dokázal pohlídat.

55:56
    Zlínský Dufek se dostal až k brance Vítkovic, ale nemířil přesně.

55:50
    Přihrávku na modrou nikdo z domácích nezachytil, Dufek se může dostat do šance.

55:24
    Domácí souhru narušil Ferenc a odpaluje puk ke Svobodovi, hosté střídají.

55:07
    Kotouč je mezi zlínskými hráči na střídačce.

55:01
    Na trestnou lavici míří hostující Köhler, který si vypomohl hákováním.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. M. Kalus (Mallet), 34. Flick (Gewiese, Schleiss), 38. L. Krenželok (Koch, L. Doudera)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera, R. Černý – L. Krenželok (C), Hruška (A), Schleiss – Svačina, Stach, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
    Berani Zlín: Huf (Kořének) – Řezníček, Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Žižka (C), Suhrada, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Dufek – Köhler, Vopelka, Šlahař – Sebera, P. Sedláček, J. Ondráček – Václavek, Karafiát, Dobiáš.

Rozhodčí: Kika, Hejduk – Ondráček, Špůr