Skalica – SR 18 3:10 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 2:3 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pondělí 15.02.2021, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 11. kolo

V tretej tretine napokon gól nepadol, a preto si hostia ustrážili najtesnejšie vedenie. Na svoje konto tak získavajú tri body a putujú naspäť na druhé miesto. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:15:43)

59:53
    Domáci tím si vzal pred vhadzovaním v pásme súpera ešte oddychový čas.

59:24
    Považská Bystrica to napokon vyskúša bez brankára.

58:37
    Domáci by aj vyskúšali hru bez brankára, ale to by nemohla Spišská Nová Ves útočiť.

57:41
    Spišská Nová Ves tlačí svojho súpera a miestami to vyzerá ako keby potrebuje vyrovnať ona.

56:49
    Hrá sa teraz už dlhšiu dobu bez prerušenia, a tak sú hostia čoraz bližšie k zisku troch bodov.

55:21
    Gabriel Olejník je už na ľadovej ploche. Jeho tím sa tak ubránil v dôležitom oslabení.

54:17
    Domácemu celku sa nedarí vytvoriť si potrebný tlak.

53:21
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Gabriel Olejník – 2 min., sekanie).

51:58
    Spišská Nová Ves drží puk a kontroluje druhú polovičku záverečnej tretiny.

50:47
    Puk teraz často mení svojho majiteľa a lieta zo strany na stranu.

49:33
    Po zakončení hosťujúceho tímu sa bude vhadzovať po pravici domáceho brankára.

48:37
    Hra sa teraz pomerne kúskuje. To hrá viac do kariet hosťujúceho tímu, pretože jeho súper sa nevie dostať do súvislejšieho tlaku.

47:32
    Puk je až za bránkou Lackoviča. Domáci prestriedajú a opätovne zaútočia.

46:12
    Domáci sú naďalej veľmi aktívni. Túžia po vyrovnávajúcom góle.

45:20
    Tyczynski je už na ľadovej ploche.

44:17
    Považskej Bystrici sa teraz nedarí hrať ideálnu presilovú hru.

43:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Damian Tyczynski – 2 min., sekanie).

42:44
    Aktívnejšie však vstúpili do tretiny hostia, ktorí si nehodlajú pustiť svoje vedenie.

41:02
    Tempo záverečnej tretiny nezaostáva za tým z prostrednej časti.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Hostia išli v nej do dvojgólového vedenia, ale to dokázali domáci zmazať, a preto stále živia svoje nádeje. Definitívne rozuzlenie príde v tretej tretine.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Posledná minúta prostrednej tretiny je už v plnom prúde.

38:19
    Dopredu nazreli aj hostia, ale pri puku budú opäť hráči z Považskej Bystrice.

37:42
    Hosťujúci brankár s dôležitým zákrokom, po ktorom jeho tím stále vedie najtesnejším rozdielom.

36:13
    Tempo zápasu sa teraz mierne upokojilo.

35:02
    Počet mužov na ľadovej ploche je opäť doplnený.

34:23
    Na ľadovej ploche je pri hre 4 na 4 viac priestoru, no ani jeden z tímov to pravdepodobne nevyužije.

33:02
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Richard Jakubec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Dávid Romaňák – 2 min., nedovolené bránenie).
    31:31 Milan DREVENÁK (POB) - 2:3

31:31
    Považská Bystrica dala gól!
    Gól strelil MILAN DREVENÁK. Ten sa zorientoval najlepšie, keď odrazený puk usmernil za chrbát bezmocného brankára. Asistencie: Juraj Ďurkech, Jakub Pšurný.

31:03
    Spišská Nová Ves sa dokázala oslobodiť a získala tak cenné sekundy.

30:21

30:00
    Polovička dnešného stretnutia je úspešne za nami.

29:16
    Trma vrma v okolí hosťujúcej bránky gólom nekončí.

28:09

26:36
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej Češík – 2 min., hákovanie).

26:28
    Hra je prerušená, keď sa po útočnej akcii hosťujúceho tímu posunula bránka.

25:35
    Spišská Nová Ves sa nedokázala opakovať a túto presilovú hru nevyužili.

24:49
    Považská Bystrica sa dokázala oslobodiť a získala tak cenné sekundy.

23:35
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ján Nahálka – 2 min., sekanie).
    23:14 Drydn Garry Glen Dow (SNV) - 1:3

23:14
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Gól strelil DRYDN GARRY GLEN DOW. Hosťujúci obranca vypálil od modrej a krátko po vylúčení súpera ho posiela opäť na ľad. Asistencie: Matej Giľák, Lukáš Vartovník.

23:08
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Lukáš Urbánek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:18
    Puk bol napokon tečovaný, a preto sa nebude pískať zakázané uvoľnenie Spišskej Novej Vsi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je úspešne za nami. Domáci začali na výbornú, ale favorizovanému tímu zo Spišskej Novej Vsi sa podarilo otočiť vývoj zápasu ešte do prvého klaksónu. Všetko zostáva však otvorené, a preto sa máme v ďalších dvoch tretinách na čo tešiť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Záverečná minúta prvej tretiny je už v plnom prúde.
    18:02 Lukáš HVILA (SNV) - 1:2

18:02
    Gól strelil LUKÁŠ HVILA, ku ktorému sa dostal vyhodený puk od jedného z domácich obrancov a tvrdou ranou posiela svoj tím do vedenia. Bez asistencie.

17:46
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Juraj Ďurkech – 2 min., podrazenie).

16:49
    Strelu Lukáša Urbánka radšej Marcel Melicherčík udržal v moci.

16:08
    Už dlhšiu dobu nebola prerušená hra.

15:11
    Po dlhšej dobe nazreli do pásma súpera aj domáci hokejisti.

13:55
    Ďalšia snaha o útok domácich končí zakázaným uvoľnením.

13:26
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránku domáceho tímu.

12:43
    Domáci sú už v plnom počte, a tak sa tejto presilovej hre súpera ubránili.

11:37
    Považská Bystrica sa zatiaľ bráni na výbornú, keď získava cenné sekundy pri vyhodení puku do bezpečia.

10:43
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Matej Kraut – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:41
    Vedenie dlho domácim nevydržalo, a taj sa začína od začiatku.
    08:12 Matej GIĽÁK (SNV) - 1:1

08:12
    Gól strelil MATEJ GIĽÁK. Ten dostal perfektnú kolmicu na modrú čiaru súpera a razom trielil do samostatného nájazdu, ktorý aj využil. Asistencia: Jakub Černý.

07:40
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

06:33
    Pri puku sú po dlhšej dobe aj hráči zo Spišskej Novej Vsi.

05:57
    Aktívnejší sú aj naďalej hokejisti domáceho tímu.
    04:05 Ján NAHÁLKA (POB) - 1:0

04:05
    Gól strelil JÁN NAHÁLKA, ktorý zakončil ukážkovú akciu v presilovej hre 5 na 3 tvrdou strelou do odkrytej časti súperovej bránky. Asistencie: Tomáš Nádašdi, Jakub Pšurný.

03:30
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Jakub Černý – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

02:22
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Michal Pichnarčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

01:11
    Prvé prerušenie hry prichádza po ofsajde Spišskej Novej Vsi.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Lackovič (Lamper) – Ďurkech, Turian, Nahálka, Nádašdi, Leško, Šefčík, Hudík, Zlocha – Drevenák, Rehák, Jakúbek – Hrušík, Pšurný, Dolinajec – Švantner, Minárik, Jakubec – Kraut, Krieger, Urbánek

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Chovan, Dow, Romaňák, Ordzovenský, Hančák, Pichnarčík, Knižka, Petrek – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Olejník, Vartovník, Matej – Novák, Češík, Tomala

Rozhodca: Mário Krist, Ľuboš Vido – Martin Hajnik, Lukáš Ševčík.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z dohrávky 11. kola prvej slovenskej hokejovej ligy. Dnes budú hostiť hráči Považskej Bystrice súpera zo Spišskej Novej Vsi.

Tieto tímy sa doposiaľ proti sebe postavili dvakrát. Obidva razy dali hráči Spišskej Novej Vsi svojmu súperovi štyri góly. Najprv vyhrali 4:0, potom 4:1. Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia, ktorí sú o skóre na horšom treťom mieste. Majú však o zápas k dobru. Domáci momentálne okupujú siedme miesto, kde strácajú na Levice tri body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 5. Nahálka (Nádašdi, Pšurný), 32. Drevenák (Ďurkech, Pšurný) – 9. Giľák (Černý), 19. Hvila, 24. Dow (Giľák, Vartovník)

Rozhodčí: Mário Krist, Ľuboš Vido – Martin Hajnik, Lukáš Ševčík