Skalica – SR 18 3:10 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 2:3 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pondělí 15.02.2021, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z dohrávky 11. kola prvej slovenskej hokejovej ligy. Dnes budú hostiť hráči Považskej Bystrice súpera zo Spišskej Novej Vsi.

Tieto tímy sa doposiaľ proti sebe postavili dvakrát. Obidva razy dali hráči Spišskej Novej Vsi svojmu súperovi štyri góly. Najprv vyhrali 4:0, potom 4:1. Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia, ktorí sú o skóre na horšom treťom mieste. Majú však o zápas k dobru. Domáci momentálne okupujú siedme miesto, kde strácajú na Levice tri body.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Lackovič (Lamper) – Ďurkech, Turian, Nahálka, Nádašdi, Leško, Šefčík, Hudík, Zlocha – Drevenák, Rehák, Jakúbek – Hrušík, Pšurný, Dolinajec – Švantner, Minárik, Jakubec – Kraut, Krieger, Urbánek

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Chovan, Dow, Romaňák, Ordzovenský, Hančák, Pichnarčík, Knižka, Petrek – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Olejník, Vartovník, Matej – Novák, Češík, Tomala

Rozhodca: Mário Krist, Ľuboš Vido – Martin Hajnik, Lukáš Ševčík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:11
    Prvé prerušenie hry prichádza po ofsajde Spišskej Novej Vsi.

02:22
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Michal Pichnarčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

03:30
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Jakub Černý – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

04:05
    Považská Bystrica dala gól!
    Gól strelil JÁN NAHÁLKA, ktorý zakončil ukážkovú akciu v presilovej hre 5 na 3 tvrdou strelou do odkrytej časti súperovej bránky. Asistencie: Tomáš Nádašdi, Jakub Pšurný.
    04:05 Ján NAHÁLKA (POB) - 1:0

05:57
    Aktívnejší sú aj naďalej hokejisti domáceho tímu.

06:33
    Pri puku sú po dlhšej dobe aj hráči zo Spišskej Novej Vsi.

07:40
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

08:12
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Gól strelil MATEJ GIĽÁK. Ten dostal perfektnú kolmicu na modrú čiaru súpera a razom trielil do samostatného nájazdu, ktorý aj využil. Asistencia: Jakub Černý.
    08:12 Matej GIĽÁK (SNV) - 1:1

09:41
    Vedenie dlho domácim nevydržalo, a taj sa začína od začiatku.

10:43
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Matej Kraut – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

11:37
    Považská Bystrica sa zatiaľ bráni na výbornú, keď získava cenné sekundy pri vyhodení puku do bezpečia.

12:43
    Domáci sú už v plnom počte, a tak sa tejto presilovej hre súpera ubránili.

13:26
    Po zakázanom uvoľnení sa presunie hra pred bránku domáceho tímu.

13:55
    Ďalšia snaha o útok domácich končí zakázaným uvoľnením.

15:11
    Po dlhšej dobe nazreli do pásma súpera aj domáci hokejisti.

16:08
    Už dlhšiu dobu nebola prerušená hra.

16:49
    Strelu Lukáša Urbánka radšej Marcel Melicherčík udržal v moci.

17:46
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Juraj Ďurkech – 2 min., podrazenie).

18:02
    Gól strelil LUKÁŠ HVILA, ku ktorému sa dostal vyhodený puk od jedného z domácich obrancov a tvrdou ranou posiela svoj tím do vedenia. Bez asistencie.
    18:02 Lukáš HVILA (SNV) - 1:2

19:00
    Záverečná minúta prvej tretiny je už v plnom prúde.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je úspešne za nami. Domáci začali na výbornú, ale favorizovanému tímu zo Spišskej Novej Vsi sa podarilo otočiť vývoj zápasu ešte do prvého klaksónu. Všetko zostáva však otvorené, a preto sa máme v ďalších dvoch tretinách na čo tešiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:18
    Puk bol napokon tečovaný, a preto sa nebude pískať zakázané uvoľnenie Spišskej Novej Vsi.

23:08
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Lukáš Urbánek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:14
    Gól strelil DRYDN GARRY GLEN DOW. Hosťujúci obranca vypálil od modrej a krátko po vylúčení súpera ho posiela opäť na ľad. Asistencie: Matej Giľák, Lukáš Vartovník.
    23:14 Drydn Garry Glen Dow (SNV) - 1:3

23:35
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ján Nahálka – 2 min., sekanie).

24:49
    Považská Bystrica sa dokázala oslobodiť a získala tak cenné sekundy.

25:35
    Spišská Nová Ves sa nedokázala opakovať a túto presilovú hru nevyužili.

26:28
    Hra je prerušená, keď sa po útočnej akcii hosťujúceho tímu posunula bránka.

26:36
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej Češík – 2 min., hákovanie).

28:09
    Puk teraz často mení svojho majiteľa a lieta zo strany na stranu.

29:16
    Trma vrma v okolí hosťujúcej bránky gólom nekončí.

30:00
    Polovička dnešného stretnutia je úspešne za nami.

30:21
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Gabriel Olejník – 2 min., sekanie).

31:03
    Spišská Nová Ves sa dokázala oslobodiť a získala tak cenné sekundy.

31:31
    Gól strelil MILAN DREVENÁK. Ten sa zorientoval najlepšie, keď odrazený puk usmernil za chrbát bezmocného brankára. Asistencie: Juraj Ďurkech, Jakub Pšurný.
    31:31 Milan DREVENÁK (POB) - 2:3

33:02
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Richard Jakubec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Dávid Romaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

34:23
    Na ľadovej ploche je pri hre 4 na 4 viac priestoru, no ani jeden z tímov to pravdepodobne nevyužije.

35:02
    Počet mužov na ľadovej ploche je opäť doplnený.

36:13
    Tempo zápasu sa teraz mierne upokojilo.

37:42
    Hosťujúci brankár s dôležitým zákrokom, po ktorom jeho tím stále vedie najtesnejším rozdielom.

38:19
    Dopredu nazreli aj hostia, ale pri puku budú opäť hráči z Považskej Bystrice.

39:01
    Posledná minúta prostrednej tretiny je už v plnom prúde.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Hostia išli v nej do dvojgólového vedenia, ale to dokázali domáci zmazať, a preto stále živia svoje nádeje. Definitívne rozuzlenie príde v tretej tretine.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:02
    Tempo záverečnej tretiny nezaostáva za tým z prostrednej časti.

42:44
    Aktívnejšie však vstúpili do tretiny hostia, ktorí si nehodlajú pustiť svoje vedenie.

43:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Damian Tyczynski – 2 min., sekanie).

44:17
    Považskej Bystrici sa teraz nedarí hrať ideálnu presilovú hru.

45:20
    Tyczynski je už na ľadovej ploche.

46:12
    Domáci sú naďalej veľmi aktívni. Túžia po vyrovnávajúcom góle.

47:32
    Puk je až za bránkou Lackoviča. Domáci prestriedajú a opätovne zaútočia.

48:37
    Hra sa teraz pomerne kúskuje. To hrá viac do kariet hosťujúceho tímu, pretože jeho súper sa nevie dostať do súvislejšieho tlaku.

49:33
    Po zakončení hosťujúceho tímu sa bude vhadzovať po pravici domáceho brankára.

50:47

51:58
    Spišská Nová Ves drží puk a kontroluje druhú polovičku záverečnej tretiny.

53:21

54:17
    Domácemu celku sa nedarí vytvoriť si potrebný tlak.

55:21
    Gabriel Olejník je už na ľadovej ploche. Jeho tím sa tak ubránil v dôležitom oslabení.

56:49
    Hrá sa teraz už dlhšiu dobu bez prerušenia, a tak sú hostia čoraz bližšie k zisku troch bodov.

57:41
    Spišská Nová Ves tlačí svojho súpera a miestami to vyzerá ako keby potrebuje vyrovnať ona.

58:37
    Domáci by aj vyskúšali hru bez brankára, ale to by nemohla Spišská Nová Ves útočiť.

59:24
    Považská Bystrica to napokon vyskúša bez brankára.

59:53
    Domáci tím si vzal pred vhadzovaním v pásme súpera ešte oddychový čas.

V tretej tretine napokon gól nepadol, a preto si hostia ustrážili najtesnejšie vedenie. Na svoje konto tak získavajú tri body a putujú naspäť na druhé miesto. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:15:43)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 5. Nahálka (Nádašdi, Pšurný), 32. Drevenák (Ďurkech, Pšurný) – 9. Giľák (Černý), 19. Hvila, 24. Dow (Giľák, Vartovník)

Rozhodčí: Mário Krist, Ľuboš Vido – Martin Hajnik, Lukáš Ševčík