Chabarovsk – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Ufa – Kunlun 5:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 4:5 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Omsk 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Riga 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Petrohrad 2:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Spartak Moskva
Sobota 20.02.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 18:24 (3:7, 4:10, 8:6 – 3:1), vhazování 28:30, hity 13:7, čas v útoku 11:17 – 13:00, vyloučení 3:2, využití 1:1.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 16 zákroků, úspěšnost 88,9%
    Robin Hanzl (Spartak) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:25
    Lukáš Radil (Spartak) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:33
    Martin Bakoš (Spartak) 0+0, čas na ledě 16:05 (20:08:45)

Moskevský Spartak dotáhl v prodloužení skvělý obrat na ledě vedoucího mužstva KHL a velkou zásluhu na tom má český útočník Robin Hanzl. Hostům se dlouho lepila smůla na hokejky. Přestože domácímu favoritovi mnoho nepovolili. ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 0:2 po dvou vlastních gólech. Až v 51. minutě pálil v přesilovce do šibenice Nikoncev. Po sedmininutovém úseku bez přerušení poslal zápas trefou k tyči do prodloužení Hanzl a v něm ústecký rodák založil i vítěznou akci, kterou dotáhl autor jedné ze smolných vlastních branek Rylov.
    Spartak se hodně přiblížil play-off, ale i Kazani bod zajistil prvenství ve Východní konferenci.

62:52 Jakov RYLOV - 2:3

62:52
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hanzlovi se podařilo vydolovat kotouč u levého hrazení a z jeho výpadu a skvělé zpětné přihrávky vytěžil vítězný gól a završení obratu z 2:0 na 2:3 trefou k tyči JAKOV RYLOV.
    Asistence: Robin Hanzl, Anatolij Nikoncev.

62:36
    Hosté lacino ztratili puk, naštěstí pro ně Safonovovi v koncovce rychlého protiútoku nezbyl prostor zvednout blafákem puk přes Hudáčkův beton.

62:08
    Daniil Žuravljov vyzkoušel Hudáčka švihem z jízdy, slovenský gólman vyráží. Stále se hraje bez přerušení 4 na 4.

60:41

60:38
    Kotouč je na kazaňské střídačce, vhazuje se ve středním pásmu a za chviličku skočí na led čtvrtý spartakovec.

60:17
    Domácí začali prodloužení ve čtyřech proti třem. Stanislav Galijev pálil zleva bez přípravy k tyči, Július Hudáček se stačil bleskurychle přesunout a vyráží betonem.

60:01

Zápas jde do prodloužení. Kazaň si ziskem bodu vybojovala prvenství v konferenci, ale o náskok, získaný dvěma polovlastními góly, přišla zásluhou přesných zásahů Nikonceva a Hanzla.

Střely na bránu 15:23, vhazování 27:27, hity 13:7, čas v útoku 10:43 – 12:47, vyloučení 3:2, využití 1:1.

60:00

59:52
    Domácí dlouho kroužili a hledali prostor ke střele, nakonec po kombinaci s Tichonovem a Da Costou pálil tvrdě od modré Wikstrand. Hudáčkův zákrok v podstatě pojistil Spartaku bod.

59:18
    Hosté dostávají puk za modrou čáru u své střídačky a mohou vyměnit sestavu.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Zubarev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:59
    Další zakázané uvolnění Kazaně.
    57:11 Robin HANZL - 2:2

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 6. S. Da Costa (A. Galimov), 43. Wikstrand (S. Da Costa) – 51. Nikoncev (Fjodorov, Rylov), 58. R. Hanzl (Nikoncev, Fjodorov), 63. Rylov (R. Hanzl, Nikoncev)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, T. Murphy, Chenkel, Jarullin, Judin, Ljamkin, Žuravljov – A. Galimov, S. Da Costa, V. Tichonov – Voronkov, Galijev, Cormier – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov – Fisenko, Ljubimov, Burmistrov – Zaripov.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Serikov, Kulik, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Torčeňuk, Nikoncev, Fjodorov – Bakoš, R. Hanzl, Talalujev – M. Cyplakov, Juňkov, Zlobin.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Berseňov, Judin