Chabarovsk – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Ufa – Kunlun 5:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 4:5 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Omsk 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Riga 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Petrohrad 2:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
HC Dinamo Minsk
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 20.02.2021, 15:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Statistiky utkání:

Střely na bránu 32:23 (12:7, 8:11, 11:5 – 1:0), vhazování 28:24, hity 16:10, čas v útoku 12:40 – 12:05, vyloučení 7:5, bez využití.

Československá stopa:

Dominik Furch (MIN) 21 zákroků, úspěšnost 91,3%
    Roman Will (ČLJ) 29 zákroků, úspěšnost 90,6%
    Tomáš Hyka (ČLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:59
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 0+0, 5 střel, 2 trestné minuty, čas na ledě 19:17 (18:10:41)

Dinamo Minsk potvrdilo fantastickou úspěšnost v prodlouženích a připisuje si patnáctý bonusový bod v sezóně, čímž prakticky pojistilo svou účast v play-off. Pokud Spartak Moskva prohraje v Kazani, budou mít běloruští hokejisté postup jistý.
    Ve vedení se v atraktivním utkání s množstvím šancí vystřídaly oba celky. Domácí v prostřední části hry přežili 2 minuty a 39 vteřin dvojnásobného oslabení, v závěrečné části ztráceli, ale díky Falkovskému se jim podařilo v 57. minutě vyrovnat a za pouhých 21 vteřin prodloužení i rozhodnout Princem.

60:21 Shane PRINCE - 3:2

60:21
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!

Prodloužení mělo bleskový průběh. Domácí se řítili tři na jednoho, puk putoval z hole na hůl zprava doleva a na zadní tyči zasunul SHANE PRINCE.
    Asistence: Zack Mitchell, Brennan Menell.

60:01
    krátkou přestávku před prodloužením zpestří v Minsku roztleskávačky v rouškách

Všechny tři třetiny skončily nerozhodně, ve vedení se vystřídaly oba celky a zápas směřuje do prodloužení. V nich je Dinamo Minsk nejlepší v celé KHL, tak uvidíme, zda to dnes potvrdí.

60:00

58:54
    Zakázané uvolnění běloruského mužstva.

57:36
    Sedlák se dravou kličkou protáhl do zakončení, osekáván z obou stran mířil jen do Furchova betonu.

56:07
    Sedm minut se zkoumalo video, ale nic závadného na gólové akci rozhodčí neobjevili. Plná hala se raduje z vyrovnání.

56:07
    Hosté si berou trenérskou výzvu kvůli překážení brankáři. Rozhodčí směřují do boxu časoměřičů prohlédnout záznam.
    56:07 Stěpan FALKOVSKIJ - 2:2

56:07
    STĚPAN FALKOVSKIJ přihrával pod sebe a stačil právě včas objet bránu, aby z dorážky zasunul Klinkhammerovu střelu, kterou Will vyrážel do strany.
    Asistence: Rob Klinkhammer.

55:30
    Hosté uklidňují hru a s těsným náskokem v zádech se nikam neženou.

54:18

52:59
    Tvrdou střelu Lawrence Piluta v šesté přesilovce hostů za sebou chytá výtečně Dominik Furch.

52:18
    Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Francis Paré – 2 min., podrážení).

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 28. Z. Mitchell (Falkovskij, Alistrov), 57. Falkovskij (Klinkhammer), 61. Prince (Z. Mitchell, Menell) – 34. Bailen (Podkorytov), 49. Bailen

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko, Solovjov, Šinkevič, Děrjabin – Prince, Z. Mitchell, Varfolomejev – Klinkhammer, Protas, Kozun (C) – Gorbunov, Paré, Mosaljov – Usov, K. Voronin, Spooner – Alistrov.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Tělegin, Bailen, Karpuchin, D. Bodrov, S. Garejev, Isajev – Kalinin (C), Byvalcev, Osnovin – Hyka, Sedlák, Avcin – Šolochov, Gorjunov-Rolgizer, D. Iljin – Polygalov, M. Majorov, Podkorytov.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Sadovnikov, Parikov