Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:4 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 5:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 1:3 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 21.02.2021, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Sedmačtyřicáté kolo je tady v Ostravar aréně už minulostí, tři body zaslouženě získávají do tabulky domácí Vítkovice. Pro ty se vše podstatné událo už v první třetině, ve které si vytvořily tříbrankový náskok a do další části tak vstupovali klidněji. Karlovarští sice ve druhé třetině skórovali v oslabení díky Černochovi, ale tříbrankové vedení vrátil vítkovický svým sólem Lakatoš. Ve třetí třetině hosté bojovali, ale domácí gólem Krenželoka zvýšili na 5:1 a vyhnali Habala z branky. Po necelých dvou minutách snižoval z přesilovky znovu Černoch, ale to bylo pro dnešek vše. Svoboda se svými spoluhráči zamkli vítkovickou branku a nenechali si tři body utéct.
    Z Ostravy je to tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu na počtenou. (18:22:42)

Střely na branku:
    1/3 – 17:6
    2/3 – 10:14
    3/3 – 4:8

Celkem – 31:28

59:58
    Weinhold už nebude mít dost času rozehrát.

59:50
    Karlovarští rozehrávají od své branky.

59:27
    Hra na opačné straně, Svoboda byl ve střehu, ale nakonec zasahovat nemusel.

58:55
    Vítkovičtí se přece jen dostali k puku a ostřelují hostujícího gólmana. Ten zatím zdatně odolává.

58:01
    Energie má kotouč pod kontrolou, domácí jej nedokáží dostat pod kontrolu.

57:29
    Z protiútoku zahrozil Flick, ale Hamrla se vrhnul po kotouči. Následuje komerční přestávka.

57:12
    Karlovarští znovu okupují prostor útočného pásma.

56:40
    Od modré to zkusil Zábranský, puk byl tečovaný vysoko do vzduchu, ale do branky nakonec nezapadl.

56:11
    Energie i nadále bojuje v útočném pásmu.

55:40
    Skákavý puk mířil na domácí branku, ale Svoboda si poradil a rychle rozehrává.

55:02
    Flek se rozjíždí do útoku, ale je osamocen.

54:35
    Hraje se na opačné straně, ke kruhu si sjel Černý, ale nastřelil zadní mantinel.

54:05
    Hosté se zdrželi v pásmu, ale příliš nestříleli, kotouč mají na svých hokejkách domácí.

53:35
    Energie odpaluje puk na zakázané uvolnění.

53:00
    K puku se na modré dostal Koblasa a přesunuje hru k domácí kleci.

52:46
    Vítkovičtí rozehrávají svou útočnou akci.
    51:59 Jiří ČERNOCH - 5:2

51:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté přece jen využívají přesilovku, od modré vypálil Šenkeřík, JIŘÍ ČERNOCH, který výborně zakrýval Svobodovi výhled, tečoval puk do branky – 5:2. Asistence: Tomáš Mikúš.

51:48
    Vítkovičtí vyhazují puk v krátkém sledu znovu až za Hamrlu.

51:07
    Energie se dostala do pásma, ale nemá puk zcela pod kontrolou.

50:27
    Vítkovičtí vletěli do pásma jako velká voda, Pyrochta ale nemířil přesně.

50:10
    Za krosček bude pykat domácí Stach.

49:18
    V týmu Energie dochází k výměně brankářů, Habal přenechává své místo Patriku Hamrlovi.
    49:18 Lukáš KRENŽELOK - 5:1

49:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí přetavili svou útočnou akci v další branku, Lakatošovu nahrávku zužitkoval LUKÁŠ KRENŽELOK – 5:1. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.

49:00
    Útoky obou týmů se teď pravidelně střídají.

48:13
    Habal zasahovat nemusel, hosté přenášejí hru zpět ke Svobodovi.

47:50
    Puk nahozený do pásma zpracovali domácí, a ženou se do útoku.

47:36
    Bude se vhazovat ve středovém kruhu, ale až po komerční přestávce.

47:25
    Svoboda rychle odpaluje puk do středního pásma.

46:58
    Flick před brankou pálil jen do Habaly, od modré pak Pyrochta nastřelil také hostujícího gólmana.

46:41
    Vítkovičtí bojují v pásmu o prostor.

46:20
    Karlovarští rozehráli na zakázané uvolnění.

45:07
    Hosté se znovu usadili v pásmu, Šenkeříkova střela od modré postrádala větší důraz.

44:20
    Za vyhozeným pukem vystartoval Krenželok, i přes dva bránící hráče měl prostor před brankou vystřelit, chyběla mu však přesnost.

44:08
    Za sekání je na trestnou lavici odvelen domácí Hruška.

43:52
    Karlovarští v pásmu, po pokusu Hladoníka zaduněly Svobodovy betony.

43:31
    Schleiss se přes střední pásmo nedostal, u mantinelu mu nedokázal pomoci ani Dej.

43:03
    Kowalczyk se napřáhl od kruhu, ale tečovaný puk končí v rohu. Vítkovice jej posílají na zakázané uvolnění.

42:38
    Skuhravý se prodíral do domácí klece, Svoboda rychle přikrývá kotouč.

42:31
    Další nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

42:17
    Vhazovat se bude u Svobody, který lapil kotouč do své lapačky.

42:13
    Zakázané uvolnění tentokrát odpískáno Vítkovicím.

41:32
    Irgl ujel v pásmu hostujícímu Mikyskovi, ale k šanci se nedostal, od modré střílel Pyrochta, ale skóre se nemění.

41:08
    Vítkovice pozvolna rozehrávají.

40:34
    Od modré to zkusil Šenkeřík, ale puk se ke Svobodovi nedostal.

40:16

40:08
    Energie posílá zbrkle puk na zakázané uvolnění.

Hosté mají k dispozici ještě patnáct vteřin přesilové hry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:37.

Druhá třetina skončila nerozhodně, nejprve se hosté dokázali prosadit ve svém vlastním oslabení, zpátky do tříbrankového vedení ale poslal svůj tým Lakatoš. Hosté přidali na rychlosti a dokázali si vytvořit více šanci než v předchozí části, uvidíme, jak bude probíhat třetina následující.

1/3 – 17:6
    2/3 – 10:14

40:00

39:56
    Vítkovický Lakatoš ujížděl na branku společně s Hruškou, místo nahrávky zvolil střelu, ale Habalova náruč byla připravena.

39:41
    Hosté znovu útočí, těsně před brankou se brankou se netrefil Vondráček ani Skuhravý.

39:30
    Kotouč ve středním pásmu.

39:17
    Energie se usadila v pásmu, ale Svoboda je v pohotovosti.

38:40
    |Vítkovičtí posílají puk daleko do bezpečí.

38:16
    Domácí budou pykat za špatné střídání, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Mikyska.

38:12
    Karlovarští v pásmu, zleva to zkoušel Osmík, ale nepřesně.

38:10
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany.

37:52
    Stach se snaží s pomocí Gewieseho rozehrát útočnou akci.

37:15
    Hosté se drali do útočného pásma, Lakatoš jim ale přesun velmi znepříjemňoval společně s Kovářem.

36:39
    Oba týmy střídají, Energie zpracovává puk u své klece.

36:15
    Znovu je živo u domácí branky, hosté kolem ní krouží, ale chybí jim přesnost.
    35:36 Dominik LAKATOŠ - 4:1

35:36
    Do listiny střelců se zapisuje i DOMINIK LAKATOŠ, který si vybruslil za vyhozeným pukem a od modré sám ujížděl na branku, kterou trefuje s pomocí horního břevna – 4:1. Asistence: Jan Hruška.

35:17
    Od modré vystřelil Černoch, ale jen do klubka hráčů před brankou.

35:04
    Rychlý přesun hostů k domácí brance ukončuje Svoboda.

34:41
    33:28 Jiří ČERNOCH - 3:1

33:28
    Hosté se prosazují v oslabení, Kohout zavezl puk do pásma, nahrál nalevo na JIŘÍHO ČERNOCHA, který trefil horní část domácí branky – 3:1. Asistence: Martin Kohout, Michal Plutnar.

33:22
    Lakatoš viděl napravo volného Hrušku, ale ten už svůj pohyb jinak nedokázal zastavit.

33:02
    Puk mířící z pásma zastavuje rukou Lakatoš.

32:41
    První přesilovku si zahrají domácí, za pozdní dohrání bude pykat Šenkeřík.

32:28
    Domácí se drží před hostující brankou, Mikyska krouží kolem branky, ale puk se k němu nedostává.

32:03
    Habal ukrývá puk u sebe, bude se vhazovat po jeho levici, ale až po komerční přestávce.

31:53
    Vítkovičtí v pásmu prostor nevyužili, puk je ve středním pásmu.

31:30
    Vítkovická rozehrávka mizí na zakázaném uvolnění.

31:09
    Kulich vyslal střelu od modré, puk se odráží od Svobodova ramene.

30:43
    Kalus našel nalevo Flicka, jeho rána od kruhu vypadla Habalovi z lapačky, ale skóre se nemění.

30:16
    Hra je přerušena, vítkovičtí se dostali do ofsajdu.

29:32
    Irgl dostal přesnou přihrávku, najel si podél mantinelu, ale nemířil přesně Habal lapačkou jen promáchl.

28:57
    Vítkovice rozehrávají dlouhými přihrávkami, v pásmu se jim ale usadit zatím nedaří.

28:16
    Kohout vyrazil do pásma, dostal se až ke Svobodovi, ale ten jeho střelu čekal.

27:48
    Stach marně bojoval a pokračování své cesty pásmem proti dvěma hráčům hostí.

27:20
    Polostřelu Kowalczyka od modré chytá Svoboda do své lapačky.

26:57
    Pyrochta vydoloval puk po vhazování, ujel Flekovi, ale následně je odpískán vítkovický ofsajd.

26:46
    Atak hostujícího týmu pokračuje, Svoboda je ale ve střehu a puk schovává ve výstroji. Následuje komerční přestávka.

25:59
    Koblasa poslal puk za sebe na Černocha, ale bránící hůl tečovala puk do ochranné sítě.

25:22
    Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Energie.

25:15
    Od modré pálil Weinhold, Koblasovi se ale nepodařilo kotouč tečovat do branky.

25:00
    Při průniku karlovarských do pásma je kotouč sražen mezi sedačky.

24:18
    Kulich dostal dobrou přihrávku a dostává se do útočného pásma, tam ale musí počkat na své spoluhráče.

23:39
    Černý odpaluje puk před Flekem, vítkovičtí mohou i nadále zůstat v útoku.

23:07
    Domácí se dostali z pásma díky Černého rychlosti a mohou se usadit u Habala.

22:43
    Hosté znovu zahrozili, přímo do masky Svobody poslal puk Skuhravý, domácí gólman se musel dožadovat přerušení hry.

22:30
    Vítkovičtí okupují své útočné pásmo.

21:43
    Koblasa s Kohoutem se řítili na domácí klec v tandemu, ale Svoboda jejich úmysl přečetl.

20:58
    Hladoník posílá kotouč za branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam není.

20:31
    Hosté vyhazují puk o mantinel, rychle střídají.

20:07
    Vhazování tentokrát pro vítkovické, kteří míří do pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:46.

Pohodově hrající Vítkovice přetavily svou momentální formu ve tři branky, první dvě zařídil pro své spoluhráče Lakatoš, třetí přidal Svačina při proměněném trestném střílení. Nechme se překvapit, jak se utkání bude vyvíjet dále.

1/3 – 17:6

20:00

19:57
    Puk je pod kontrolou domácích, ti už nikam nespěchají.

19:50
    Energie musela vycouvat z pásma, Krenželok neúnavně napadá její rozehrávku.

19:16
    Oba týmy střídají, hosté mají puk za svou brankou.

18:48
    V rohu u domácí klece bojuje karlovarský Černoch o kotouč.

18:15
    Karlovarští v pásmu, ale nemají dostatečný prostor.
    17:25 Vladimír SVAČINA - 3:0

17:25
    Domácí VLADIMÍR SVAČINA si najížděl pomalu na branku, číhal na pohyb Habala a nakonec poslal puk nad jeho lapačku – 3:0.

17:24
    Za hákování Vildumetze je nařízeno trestné střílení, které provede domácí Svačina.

17:10
    Irgl s Malletem ujížděli k hostující brance, ale přišli o kotouč.

16:43
    Vondráčkova snaha projít s pukem podél mantinelu nebyla naplněna.

16:10
    Plutnar udělal chybku u obranné modré, ale vítkovičtí toho nakonec nevyužili.

15:48
    Domácí v pásmu, Krenželok se přesunoval brankovištěm, je odpískán pohyb útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

15:26
    Gewiese na modré počkal a posílá puk za branku hostů.

15:00
    Zakázané uvolnění vyprodukovala Energie, vhazuje se po levici jejího gólmana.

14:50
    Rychlou střelu vyslal v jízdě na branku Dej, ale Habalova náruč byla připravena.

14:25
    Vítkovice se derou do branky, ale Habal je ve střehu.

13:39
    Zakázaní uvolnění pro hosty.
    13:32 Jan HRUŠKA - 2:0

13:32
    Lakatoš sebral kotouč kousek od branky, chtěl objet gólmana, ale puk umístil jen do něj, k odkryté části branky se dostal JAN HRUŠKA, který jej posunul za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Gewiese.

13:27
    Gewiesova spolupráce s Krenželokem nevyšla.

13:15
    Domácí si v útoku počínali jako při početní výhodě, Stach našel u mantinelu Kocha, který si sjel k brance, ale nemířil přesně. Následuje komerční přestávka.

12:35
    Svoboda pro tuto chvíli práci neměl, domácí zakládají útočnou akci.

12:04
    Osmík ujel po pravém křídle, u kruhu zastavil a počkal na spoluhráče.

11:41
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, hostům se nedaří dostat puk pod kontrolu.

11:11
    Gewiese v útoku, ale hosté jej v přesile o kotouč obrali.

10:38
    Pro nahození Redlicha si do rohu sjel domácí Koch.

09:55
    Reflexy karlovarského gólmana byly rychlé a tak se skóre nemění.

09:37
    Kovář se při rozehrávce dostal až ke kruhu, odkud nastřeluje zadní plexisklo.

09:17
    Kotouč odskočil od jedné z bruslí a domácím je pískán ofsajd.

08:35
    Hladoník se dostal k puku a vystartoval do pásma, podpořený spoluhráči, nakonec kotouč jen nahazuje do rohu.

08:16
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

07:38
    Vítkovičtí znovu u soupeřovy klece, dobře to myslel Irgl, ale Habal roztáhl betony včas.
    06:46 Lukáš KRENŽELOK - 1:0

06:46
    Lakatoš se za hostující brankou dostal k puku, nahrál jen před branku, kde už číhal LUKÁŠ KRENŽELOK, který těsně před Habalem poslal puk do horní části branky – 1:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.

06:42
    Hruška se prodral až k brance, ale kotouč se mu umístit nepodařilo.

06:31
    Neposedný puk se dostal až na zakázané uvolnění Vítkovic.

06:10
    Druhá pětka Energie kombinovala těsně u domácí klece, ale vítkovický gólman byl ve střehu. Následuje komerční přestávka.

05:25
    Hostující Černoch byl tísněn Galvinšem, ale přesto vystřelil, Svoboda kotouč vytěsnil do bezpečí.

05:08
    Hraje se ve středním pásmu.

04:45
    Koch se prosadil do pásma, puk vybojoval i za hostující brankou.

04:24
    Domácí v ofsajdové pozici, hra je přerušena.

03:56
    Rychlý protiútok předvedly Vítkovice, Irglova střela trefila lapačku Habala.

03:41
    Hostující Pulpán rozehrává zpoza své klece.

03:01
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale příliš prostoru pro střely nemají.

02:40
    Od kruhu vystřelil na domácí branku Kowalczyk, ale Svoboda zasahovat nemusel.

02:27
    Schleiss s Dejem hostující rozehrávku nenarušili.

02:14
    Gewiese vystřelil od modré, hostující gólman kotouč kryje.

01:59
    Mallet si najel do pásma, poslal puk k brance hostů, ale Kalus se dostal už vedle ní. Habal kotouč přikrývá.

01:47
    Kotouč je zašlápnut v rohu u domácí branky,

01:19
    Vítkovičtí na skok v pásmu, ale hosté se dostali do protiútoku, Kulich byl tísněn, ale zakončil do Svobody.

00:50
    Hladoník se protahoval k brance, ale byl tísněn.

00:20
    Vildumetz se snažil dostat do nehlídané části útočného pásma, ale puk k němu neprošel.

00:03
    Úvodní vhazování pro Energii.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Dej, Stach, Schleiss.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek.
    Prosadí se dnes ve Vítkovicích?

V letošní sezóně se tito soupeři setkávají v základní části naposledy, o jeden bod navíc si až do tohoto utkání vybojovala Energie, která na svém ledě vyhrála po prodloužení 2:1. V dalších dvou vzájemných zápasech se dnešní soupeři o body spravedlivě rozdělili (2:3; 4:1).

Kanadské bodování Karlových Varů vede s třiceti body útočník Jakub Flek (15+15), se sedmnácti góly je ale nejlepším střelcem útočník Petr Koblasa (17+11), nejlepším nahrávačem je s devatenácti příhrami útočník David Kaše (6+19). Mezi obránci se bodově nejvíce daří s osmnácti body Petru Šenkeříkovi (4+14), který je s průměrným časem 20:42 minut strávených na ledě nejvytíženějším hráčem. Šestasedmdesát bodů má ve statistice Radegast indexu obránce Martin Rohan. Nejtrestanějším hráčem je se sedmdesáti minutami útočník Václav Skuhravý. Největší porci zápasů odchytal Filip Novotný, který si také připsal jednu asistenci a vychytal dvě nuly a jehož průměr je 2,95 a úspěšnost 90,81 %.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je i nadále – s pětatřiceti kanadskými body – útočník Dominik Lakatoš (19+16). Mezi obránci je neproduktivnějším se sedmi body Filip Pyrochta (1+6), který je při absenci Poláka také nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 22:39 minut strávených na ledě. Statistiku Radegast indexu stále vede se 138 body kapitán týmu Polák, při jeho absenci je ale nejlepším hráčem v této činnosti Patrik Koch se 103 body. Tento bek je také s 80 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. V posledních zápasech se těší větší důvěře v brankovišti Miroslav Svoboda, který má s jednou asistencí a dvěma čistými konty průměr branek 2,69 a úspěšnost 91,04 %.

Domácím se v posledních zápasech docela daří, z pěti utkání utkání vydolovali hned dvanáct bodů, když v dobře sehrané moravskoslezské bitvě nakonec prohráli s Třincem 3:4. V tabulce jim aktuálně patří 10. místo, s bilancí 15-4-6-20 a pasivním skóre 105:124 mají na svém kontě 59 bodů. O sedm bodů více a dvě příčky výše najdeme dnešní hosty, karlovarskou Energii, které za bilanci 16-7-4-18 a pasivní skóre 128:149 patří 8. místo a celkem 66 bodů. Karlovarští v posledních pěti zápasech sehráli jen jeden, který skončil hned po základní hrací době – shodou okolností se jedná o jejich poslední zápas, ve kterém na domácím ledě porazili Plzeň 4:2. Dva zápasy po prodloužení prohráli, další dva po samostatných nájezdech vyhráli.

Konec základní části se rychle blíží, týmy kromě řádných zápasů dohrávají také odložená kola. V dnešním 47. kole Tipsport extraligy se Vítkovice utkají s celkem Karlových Varů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. L. Krenželok (Lakatoš, Hruška), 14. Hruška (Lakatoš, Gewiese), 18. Svačina (TS), 36. Lakatoš (Hruška), 50. L. Krenželok (Lakatoš, Hruška) – 34. Černoch (Kohout, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, T. Mikúš)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (50. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek