Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:4 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 5:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 1:3 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 21.02.2021, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Konec základní části se rychle blíží, týmy kromě řádných zápasů dohrávají také odložená kola. V dnešním 47. kole Tipsport extraligy se Vítkovice utkají s celkem Karlových Varů.

Domácím se v posledních zápasech docela daří, z pěti utkání utkání vydolovali hned dvanáct bodů, když v dobře sehrané moravskoslezské bitvě nakonec prohráli s Třincem 3:4. V tabulce jim aktuálně patří 10. místo, s bilancí 15-4-6-20 a pasivním skóre 105:124 mají na svém kontě 59 bodů. O sedm bodů více a dvě příčky výše najdeme dnešní hosty, karlovarskou Energii, které za bilanci 16-7-4-18 a pasivní skóre 128:149 patří 8. místo a celkem 66 bodů. Karlovarští v posledních pěti zápasech sehráli jen jeden, který skončil hned po základní hrací době – shodou okolností se jedná o jejich poslední zápas, ve kterém na domácím ledě porazili Plzeň 4:2. Dva zápasy po prodloužení prohráli, další dva po samostatných nájezdech vyhráli.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je i nadále – s pětatřiceti kanadskými body – útočník Dominik Lakatoš (19+16). Mezi obránci je neproduktivnějším se sedmi body Filip Pyrochta (1+6), který je při absenci Poláka také nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 22:39 minut strávených na ledě. Statistiku Radegast indexu stále vede se 138 body kapitán týmu Polák, při jeho absenci je ale nejlepším hráčem v této činnosti Patrik Koch se 103 body. Tento bek je také s 80 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. V posledních zápasech se těší větší důvěře v brankovišti Miroslav Svoboda, který má s jednou asistencí a dvěma čistými konty průměr branek 2,69 a úspěšnost 91,04 %.

Kanadské bodování Karlových Varů vede s třiceti body útočník Jakub Flek (15+15), se sedmnácti góly je ale nejlepším střelcem útočník Petr Koblasa (17+11), nejlepším nahrávačem je s devatenácti příhrami útočník David Kaše (6+19). Mezi obránci se bodově nejvíce daří s osmnácti body Petru Šenkeříkovi (4+14), který je s průměrným časem 20:42 minut strávených na ledě nejvytíženějším hráčem. Šestasedmdesát bodů má ve statistice Radegast indexu obránce Martin Rohan. Nejtrestanějším hráčem je se sedmdesáti minutami útočník Václav Skuhravý. Největší porci zápasů odchytal Filip Novotný, který si také připsal jednu asistenci a vychytal dvě nuly a jehož průměr je 2,95 a úspěšnost 90,81 %.

V letošní sezóně se tito soupeři setkávají v základní části naposledy, o jeden bod navíc si až do tohoto utkání vybojovala Energie, která na svém ledě vyhrála po prodloužení 2:1. V dalších dvou vzájemných zápasech se dnešní soupeři o body spravedlivě rozdělili (2:3; 4:1).
    Prosadí se dnes ve Vítkovicích?

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Dej, Stach, Schleiss.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování pro Energii.

00:20
    Vildumetz se snažil dostat do nehlídané části útočného pásma, ale puk k němu neprošel.

00:50
    Hladoník se protahoval k brance, ale byl tísněn.

01:19
    Vítkovičtí na skok v pásmu, ale hosté se dostali do protiútoku, Kulich byl tísněn, ale zakončil do Svobody.

01:47
    Kotouč je zašlápnut v rohu u domácí branky,

01:59
    Mallet si najel do pásma, poslal puk k brance hostů, ale Kalus se dostal už vedle ní. Habal kotouč přikrývá.

02:14
    Gewiese vystřelil od modré, hostující gólman kotouč kryje.

02:27
    Schleiss s Dejem hostující rozehrávku nenarušili.

02:40
    Od kruhu vystřelil na domácí branku Kowalczyk, ale Svoboda zasahovat nemusel.

03:01
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale příliš prostoru pro střely nemají.

03:41
    Hostující Pulpán rozehrává zpoza své klece.

03:56
    Rychlý protiútok předvedly Vítkovice, Irglova střela trefila lapačku Habala.

04:24
    Domácí v ofsajdové pozici, hra je přerušena.

04:45
    Koch se prosadil do pásma, puk vybojoval i za hostující brankou.

05:08
    Hraje se ve středním pásmu.

05:25
    Hostující Černoch byl tísněn Galvinšem, ale přesto vystřelil, Svoboda kotouč vytěsnil do bezpečí.

06:10
    Druhá pětka Energie kombinovala těsně u domácí klece, ale vítkovický gólman byl ve střehu. Následuje komerční přestávka.

06:31
    Neposedný puk se dostal až na zakázané uvolnění Vítkovic.

06:42
    Hruška se prodral až k brance, ale kotouč se mu umístit nepodařilo.

06:46
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Lakatoš se za hostující brankou dostal k puku, nahrál jen před branku, kde už číhal LUKÁŠ KRENŽELOK, který těsně před Habalem poslal puk do horní části branky – 1:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Hruška.
    06:46 Lukáš KRENŽELOK - 1:0

07:38
    Vítkovičtí znovu u soupeřovy klece, dobře to myslel Irgl, ale Habal roztáhl betony včas.

08:16
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

08:35
    Hladoník se dostal k puku a vystartoval do pásma, podpořený spoluhráči, nakonec kotouč jen nahazuje do rohu.

09:17
    Kotouč odskočil od jedné z bruslí a domácím je pískán ofsajd.

09:37
    Kovář se při rozehrávce dostal až ke kruhu, odkud nastřeluje zadní plexisklo.

09:55
    Reflexy karlovarského gólmana byly rychlé a tak se skóre nemění.

10:38
    Pro nahození Redlicha si do rohu sjel domácí Koch.

11:11
    Gewiese v útoku, ale hosté jej v přesile o kotouč obrali.

11:41
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, hostům se nedaří dostat puk pod kontrolu.

12:04
    Osmík ujel po pravém křídle, u kruhu zastavil a počkal na spoluhráče.

12:35
    Svoboda pro tuto chvíli práci neměl, domácí zakládají útočnou akci.

13:15
    Domácí si v útoku počínali jako při početní výhodě, Stach našel u mantinelu Kocha, který si sjel k brance, ale nemířil přesně. Následuje komerční přestávka.

13:27
    Gewiesova spolupráce s Krenželokem nevyšla.

13:32
    Lakatoš sebral kotouč kousek od branky, chtěl objet gólmana, ale puk umístil jen do něj, k odkryté části branky se dostal JAN HRUŠKA, který jej posunul za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Gewiese.
    13:32 Jan HRUŠKA - 2:0

13:39
    Zakázaní uvolnění pro hosty.

14:25
    Vítkovice se derou do branky, ale Habal je ve střehu.

14:50
    Rychlou střelu vyslal v jízdě na branku Dej, ale Habalova náruč byla připravena.

15:00
    Zakázané uvolnění vyprodukovala Energie, vhazuje se po levici jejího gólmana.

15:26
    Gewiese na modré počkal a posílá puk za branku hostů.

15:48
    Domácí v pásmu, Krenželok se přesunoval brankovištěm, je odpískán pohyb útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

16:10
    Plutnar udělal chybku u obranné modré, ale vítkovičtí toho nakonec nevyužili.

16:43
    Vondráčkova snaha projít s pukem podél mantinelu nebyla naplněna.

17:10
    Irgl s Malletem ujížděli k hostující brance, ale přišli o kotouč.

17:24
    Za hákování Vildumetze je nařízeno trestné střílení, které provede domácí Svačina.

17:25
    Domácí VLADIMÍR SVAČINA si najížděl pomalu na branku, číhal na pohyb Habala a nakonec poslal puk nad jeho lapačku – 3:0.
    17:25 Vladimír SVAČINA - 3:0

18:15
    Karlovarští v pásmu, ale nemají dostatečný prostor.

18:48
    V rohu u domácí klece bojuje karlovarský Černoch o kotouč.

19:16
    Oba týmy střídají, hosté mají puk za svou brankou.

19:50
    Energie musela vycouvat z pásma, Krenželok neúnavně napadá její rozehrávku.

19:57
    Puk je pod kontrolou domácích, ti už nikam nespěchají.

20:00

Střely na branku:
    1/3 – 17:6

Pohodově hrající Vítkovice přetavily svou momentální formu ve tři branky, první dvě zařídil pro své spoluhráče Lakatoš, třetí přidal Svačina při proměněném trestném střílení. Nechme se překvapit, jak se utkání bude vyvíjet dále.

Další třetina začne přibližně v 16:46.

20:01

20:07
    Vhazování tentokrát pro vítkovické, kteří míří do pásma.

20:31
    Hosté vyhazují puk o mantinel, rychle střídají.

20:58
    Hladoník posílá kotouč za branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam není.

21:43
    Koblasa s Kohoutem se řítili na domácí klec v tandemu, ale Svoboda jejich úmysl přečetl.

22:30
    Vítkovičtí okupují své útočné pásmo.

22:43
    Hosté znovu zahrozili, přímo do masky Svobody poslal puk Skuhravý, domácí gólman se musel dožadovat přerušení hry.

23:07
    Domácí se dostali z pásma díky Černého rychlosti a mohou se usadit u Habala.

23:39
    Černý odpaluje puk před Flekem, vítkovičtí mohou i nadále zůstat v útoku.

24:18
    Kulich dostal dobrou přihrávku a dostává se do útočného pásma, tam ale musí počkat na své spoluhráče.

25:00
    Při průniku karlovarských do pásma je kotouč sražen mezi sedačky.

25:15
    Od modré pálil Weinhold, Koblasovi se ale nepodařilo kotouč tečovat do branky.

25:22
    Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Energie.

25:59
    Koblasa poslal puk za sebe na Černocha, ale bránící hůl tečovala puk do ochranné sítě.

26:46
    Atak hostujícího týmu pokračuje, Svoboda je ale ve střehu a puk schovává ve výstroji. Následuje komerční přestávka.

26:57
    Pyrochta vydoloval puk po vhazování, ujel Flekovi, ale následně je odpískán vítkovický ofsajd.

27:20
    Polostřelu Kowalczyka od modré chytá Svoboda do své lapačky.

27:48
    Stach marně bojoval a pokračování své cesty pásmem proti dvěma hráčům hostí.

28:16
    Kohout vyrazil do pásma, dostal se až ke Svobodovi, ale ten jeho střelu čekal.

28:57
    Vítkovice rozehrávají dlouhými přihrávkami, v pásmu se jim ale usadit zatím nedaří.

29:32
    Irgl dostal přesnou přihrávku, najel si podél mantinelu, ale nemířil přesně Habal lapačkou jen promáchl.

30:16
    Hra je přerušena, vítkovičtí se dostali do ofsajdu.

30:43
    Kalus našel nalevo Flicka, jeho rána od kruhu vypadla Habalovi z lapačky, ale skóre se nemění.

31:09
    Kulich vyslal střelu od modré, puk se odráží od Svobodova ramene.

31:30
    Vítkovická rozehrávka mizí na zakázaném uvolnění.

31:53
    Vítkovičtí v pásmu prostor nevyužili, puk je ve středním pásmu.

32:03
    Habal ukrývá puk u sebe, bude se vhazovat po jeho levici, ale až po komerční přestávce.

32:28
    Domácí se drží před hostující brankou, Mikyska krouží kolem branky, ale puk se k němu nedostává.

32:41
    První přesilovku si zahrají domácí, za pozdní dohrání bude pykat Šenkeřík.

33:02
    Puk mířící z pásma zastavuje rukou Lakatoš.

33:22
    Lakatoš viděl napravo volného Hrušku, ale ten už svůj pohyb jinak nedokázal zastavit.

33:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují v oslabení, Kohout zavezl puk do pásma, nahrál nalevo na JIŘÍHO ČERNOCHA, který trefil horní část domácí branky – 3:1. Asistence: Martin Kohout, Michal Plutnar.
    33:28 Jiří ČERNOCH - 3:1

34:41

35:04
    Rychlý přesun hostů k domácí brance ukončuje Svoboda.

35:17
    Od modré vystřelil Černoch, ale jen do klubka hráčů před brankou.

35:36
    Do listiny střelců se zapisuje i DOMINIK LAKATOŠ, který si vybruslil za vyhozeným pukem a od modré sám ujížděl na branku, kterou trefuje s pomocí horního břevna – 4:1. Asistence: Jan Hruška.
    35:36 Dominik LAKATOŠ - 4:1

36:15
    Znovu je živo u domácí branky, hosté kolem ní krouží, ale chybí jim přesnost.

36:39
    Oba týmy střídají, Energie zpracovává puk u své klece.

37:15
    Hosté se drali do útočného pásma, Lakatoš jim ale přesun velmi znepříjemňoval společně s Kovářem.

37:52
    Stach se snaží s pomocí Gewieseho rozehrát útočnou akci.

38:10
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany.

38:12
    Karlovarští v pásmu, zleva to zkoušel Osmík, ale nepřesně.

38:16
    Domácí budou pykat za špatné střídání, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Mikyska.

38:40
    |Vítkovičtí posílají puk daleko do bezpečí.

39:17
    Energie se usadila v pásmu, ale Svoboda je v pohotovosti.

39:30
    Kotouč ve středním pásmu.

39:41
    Hosté znovu útočí, těsně před brankou se brankou se netrefil Vondráček ani Skuhravý.

39:56
    Vítkovický Lakatoš ujížděl na branku společně s Hruškou, místo nahrávky zvolil střelu, ale Habalova náruč byla připravena.

40:00

1/3 – 17:6
    2/3 – 10:14

Druhá třetina skončila nerozhodně, nejprve se hosté dokázali prosadit ve svém vlastním oslabení, zpátky do tříbrankového vedení ale poslal svůj tým Lakatoš. Hosté přidali na rychlosti a dokázali si vytvořit více šanci než v předchozí části, uvidíme, jak bude probíhat třetina následující.

Další třetina začne přibližně v 17:37.

40:01

Hosté mají k dispozici ještě patnáct vteřin přesilové hry.

40:08
    Energie posílá zbrkle puk na zakázané uvolnění.

40:16

40:34
    Od modré to zkusil Šenkeřík, ale puk se ke Svobodovi nedostal.

41:08
    Vítkovice pozvolna rozehrávají.

41:32
    Irgl ujel v pásmu hostujícímu Mikyskovi, ale k šanci se nedostal, od modré střílel Pyrochta, ale skóre se nemění.

42:13
    Zakázané uvolnění tentokrát odpískáno Vítkovicím.

42:17
    Vhazovat se bude u Svobody, který lapil kotouč do své lapačky.

42:31
    Další nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

42:38
    Skuhravý se prodíral do domácí klece, Svoboda rychle přikrývá kotouč.

43:03
    Kowalczyk se napřáhl od kruhu, ale tečovaný puk končí v rohu. Vítkovice jej posílají na zakázané uvolnění.

43:31
    Schleiss se přes střední pásmo nedostal, u mantinelu mu nedokázal pomoci ani Dej.

43:52
    Karlovarští v pásmu, po pokusu Hladoníka zaduněly Svobodovy betony.

44:08
    Za sekání je na trestnou lavici odvelen domácí Hruška.

44:20
    Za vyhozeným pukem vystartoval Krenželok, i přes dva bránící hráče měl prostor před brankou vystřelit, chyběla mu však přesnost.

45:07
    Hosté se znovu usadili v pásmu, Šenkeříkova střela od modré postrádala větší důraz.