Barys – Novosibirsk 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Soči 4:3 (1:0 po s.n.)
Neděle 21.02.2021, 13:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Autorem vítězného nájezdu je STANISLAV BOČAROV.
    59:59 Ivan MIŠČENKO - 3:3

59:59
    Soči právě vstřelilo branku!
    Bláznivé utkání ještě končit nebude! Soči z poslední akce základní hrací doby vytěžilo vyrovnání sekundu před závěrečnou sirénou. Zapomenutý IVAN MIŠČENKO dostal přihrávku na vrchol kruhu a zápěstím překonal Jakuba Kováře. Český brankář poté vzteky mrštil hokejkou o led. Asistence: Nikita Točickij.
    59:37 Alexej MAKEJEV - 3:2

59:37
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Domácí celek okamžitě odpovídá vstřelenou brankou a podle všeho rozhoduje o svém triumfu ještě v základní hrací době! Před Treťjakem operoval důrazný ALEXEJ MAKEJEV, který druhým zásahem v utkání přiblížil Jekatěrinburg k vítězství!
    59:13 Igor RUDĚNKOV - 2:2

59:13
    Je vyrovnáno! Hostující celek se nakonec dočkal vytouženého vyrovnání čtyřicet sedm sekund před koncem dnešního souboje. IGOR RUDĚNKOV s velkým štěstím procedil kotouč za záda Jakuba Kováře. Asistence: Nikita Točickij.

58:47
    Hostující brankář už je na střídačce a Soči zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!

55:12
    Další vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Charles Genoway.

53:15
    Soči si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Sergej Zborovskij.

50:10
    Puk podle dostupných záběrů skutečně nepřekročil brankovou čáru. Proto nadále zůstává stav 2:1.

50:10
    Tak pozor! Rozhodčí ještě zkoumají předchozí situaci na videu!

50:10
    Stěpan Chripunov už po další rychlé akci domácího Jekatěrinburgu zvedal ruce nad hlavu, ale hostující brankář Treťjak podle rozhodčího udržel puk před brankovou čárou!

47:36
    Jurij Alexandrov se na levé straně útočného pásma opřel příklepem do volného kotouče a mířil do dolního rohu. Radost z vyrovnání mu zákrokem lapačkou vzal Jakub Kovář.
    44:43 Sergej ŠMELJOV - 2:1

44:43
    Hostující celek dokázal snížit během vlastního oslabení! Do úniku se po levém křídle dostal SERGEJ ŠMELJOV, který místo přihrávky zvolil zakončení a propálil Jakuba Kováře.

44:21
    Ansel Galimov dostává dvě minuty za podrážení a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

43:24
    Jakub Kovář zůstává ležet v brankovišti po nezaviněném střetu s jedním ze soupeřů. Český brankář bude podle všeho v pořádku.

31:26
    Pavel Dacjuk vyslal překvapivou střelu těsně nad ledem a málem nechytal hostujícího brankáře Treťjaka. Hostující gólman puk zastavil těsně před brankovou čárou.

26:29
    Nikita Sedov si sjel na přihrávku na pravé křídlo, ale jeho pokus skončil jen na boční síti. Soči však v posledních minutách začíná kousat.

25:22
    Brooks Macek se fantastickým slalomem prosmýkl do útočného pásma, natlačil se před branku, ale jeho pokus o bekhendový blafák Maxim Treťjak zastavil!

17:40
    Přesilovku si nyní zahraje také Soči. Dvě minuty za krosček dostává Nikita Trjamkin.
    17:29 Pavel DACJUK - 2:0

17:29
    Nyní už Jekatěrinburg přesilovou hru využívá a navyšuje své vedení na 2:0. Domácí sevřeli soupeře pod obrovským tlakem. Důrazem na brankovišti se k odraženému puku dostal PAVEL DACJUK, který kotouč odrazem o brusli obránce poslal do sítě. Asistence: Brooks Macek, Charles Genoway.

15:41
    Avtomobilist si zahraje další přesilovku. Ivan Miščenko dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    13:05 Alexej MAKEJEV - 1:0

13:05
    Domácí Jekatěrinburg se po velké chybě Soči v rozehrávce dostává do vedení! Domácí hokejisté se najednou hnali ve dvou na osamoceného brankáře. Dmitrij Žukenov ještě přihrál na pravou stranu a ALEXEJ MAKEJEV příklepem rozvlnil síť! Asistence: Dmitrij Žukenov.

07:23
    Soči bude hrát ve třech! Dvě minuty za sekání dostává Batyršin.

06:46
    Avtomobilist si zahraje první přesilovku. Igor Ruděnkov dostává dvě minuty za vysokou hůl.

06:10
    Alexej Makejev si v útočném pásmu skvěle navedl kotouč mezi kruhy, kde si ještě položil obránce, ale jeho projektil vyrazil gólman nad břevno!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 14. Makejev (Žukenov), 18. Dacjuk (Macek, Ch. Genoway), 60. Makejev, rozh. náj. Bočarov – 45. Šmeljov, 60. Ruděnkov (Točickij), 60. Miščenko (Točickij)