Detroit – Florida 2:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 2:4 (kon.)
St. Louis – San Jose 4:5 (kon.) | Carolina – Tampa 4:0 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (kon.)
Montreal – Toronto 3:5 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 7:1 (kon.)
Colorado – Vegas 3:2 (kon.) | Washington – New Jersey 4:3 (kon.)

2. Mikko Koskinen (EDM) 43 zákroků
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 2+1 (06:55:11)

Střely na branku ve třetí třetině: 6:11!
    Střely celkem v zápase: 24:44!

Třetí bitva o Albertu nakonec vyzněla jasně pro Edmonton, který (hlavně) díky bodovému přídělu McDavida zvítězil vysoko 7:1! Calgary přestřílelo svého soupeře, ovšem Koskinen si dnes vybral svůj lepší den a pochytal všech 43 střel soupeře!
    V polovině zápasu nastoupil i český brankář David Rittich který střídal Markströma a sám pak ještě inkasoval dvě branky, ovšem připsal si i několik důležitých zákroků.

59:12
    V poslední minutě Edmonton nahazuje puk do třetiny a zdá se, že se už dnes nedočkáme další zajímavé situace.

58:32
    A přece ještě přišlo nebezpečí pro Ritticha, který musel zasahovat proti nepříjemnému zakončení!

57:48
    U puku jsou domácí hráč, kteří chytře přihrávají a nikam nespěchají. Calgary z povinnosti napadají, aby náhodou opět neinkasovali.
    56:30 Mangiapane trefil tyčku!

56:30
    Koskinen měl nyní trochu štěstí, kdy po střele Andrewa Mangiapaneho skončil puk na jeho brankové konstrukci!

56:05
    Connor McDavid už se ve třetí třetině tolik nedostává do hry. Své už si rozhodně dnes odpracoval.

55:52
    Evan Bouchard o mantinel poslal puk až za branku Ritticha, čímž se provinil zakázaným uvolněním.

55:35
    Josh Leivo dostal na pravou stranu puk do jízdy a mířil na bližší tyčku, kterou Koskinen vykryl. Následuje komerční pauza.

55:04
    Ovšem Calgary, pokud dostane více prostoru v pásmu, tak se dokáže dostat ke střele a Koskinen musí být stále pozorný.

54:24
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ovšem bez šancí. Teoreticky už je rozhodnuto.

53:49
    Andrew Mangiapane tečoval puk a o zakázané uvolnění Flames se tak nejednalo. Na druhé straně snaha o vysunutí hráče, která nevyšla.

52:38
    Blokovaná střela hráče Flames, po které následoval rychlý útok domácích, kteří se nakonec nedostali do zakončení. Rittich si tak nemusel připsat další zákrok.

51:58
    Juuso Välimäki nastřelil puk do útočného pásma, kde se strhl o něj souboj. Edmonton si však vedl dobře a dostává puk ze svého pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 4. Chiasson (McDavid, Draisaitl), 6. Nugent-Hopkins (McDavid, Nurse), 18. McDavid (Barrie, Nugent-Hopkins), 22. McDavid, 29. McDavid (K. Russell, Khaira), 33. Nugent-Hopkins (Nurse, Neal), 41. J. Archibald (Kahun, Draisaitl) – 8. Mangiapane (M. Tkachuk, E. Lindholm)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson (A), Koekkoek, Bouchard – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), McDavid (C) – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Kahun, Khaira, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson.
    Calgary Flames: Markström (29. Rittich) – Hanifin, Ch. Tanev, R. Andersson, Giordano (C), Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk (A), Backlund (A), Mangiapane – Leivo, E. Lindholm, J. Gaudreau – Dubé, S. Bennett, Lucic – B. Robinson, Nordström.

Rozhodčí: Ch. Schlenker, K. Nicholson – M. Shewchyk, K. Murchison