NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | Toronto – Calgary 0:3 (kon.) | Carolina – Tampa 2:4 (kon.)
Florida – Dallas 3:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 0:3 (kon.) | Colorado – Vegas 0:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 2:6 (kon.)
Colorado Avalanche
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 23.02.2021, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Československá stopa v utkání

Bez české a slovenské účasti. (05:30:26)

Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (COL) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 60:00
    Marc-Andre Fleury (VEG) – 34 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Vegas Golden Knights vyhrávají poprvé na půdě Colorada. Dnes Vegas vyhrálo 3:0, Alex Tuch (Vegas) zaznamenal dva góly, Jonathan Marchessault přišel třetí. Marc-Andre Fleury si připsal 34 zákroků a neinkasoval. Domácím se v tomto zápase rozhodně nedá upřít snaha, ale brankáře Vegas dnes překonat nedokázali.

59:40
    Keegan Kolesar (Vegas) se ke střele nedostal.

59:20
    Buly před brankou Vegas.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Zach Whitecloud (Vegas) si sjel před branku, ale spoluhráčovu nabídku nedokázal usměrnit do branky.

58:20
    Sledovat budeme hru čtyři na čtyři.

58:20
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., hrubost).

58:14
    Colorado se nyní dostalo do postavení mimo hru.

58:04
    André Burakovsky (Colorado) pálil z první, do jeho rány se položil Alec Martinez.

57:44
    Vegas znovu dostalo hru do středního pásma. Takticky hrají hosté velmi dobře.

57:22
    Mark Stone (Vegas) vedl protiakci Vegas, Chandler Stephenson pálil nepřesně od modré čáry.

57:00
    Mikko Rantanen (Colorado) dostal hru do útočného pásma, Gabriel Landeskog ale špatně přihrával, a tak akce Lavin končí.

56:22
    Laviny rozehrávají od své branky, následně se do šance dostali po rychlém přenesení hry domácí, ale rána končí vedle.

55:34
    Bowen Byram (Colorado) se svými kolegy kombinoval v útočném pásmu, ale do výraznější šance se domácí celek tentokrát propracovat nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:47
    Sledujeme stále aktivnější hru domácích, ale Laviny se nemohou prosadit před brankou Vegas. Domácí vedou na střely v této třetině 14:5, ale Marc-Andre Fleury je zatím rozdílový hráč.

53:34
    Ryan Graves (Colorado) pálil jako obránce od modré čáry, jeho projektil dokázal zastavit brankář. Marc-Andre Fleury (Vegas) odrazil puk před sebe, a pak hráli obránci.

53:04
    Philipp Grubauer (Colorado) kryje kotouč, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

52:45
    Domácí musí rozehrávat od své branky, Samuel Girard (Colorado) se vracel až za svou branku, odkud rychle rozehrál.

52:00
    Colorado hraje ve třetí třetině aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Vegas v čele s brankářem je zatím pozorná.

51:37
    Matt Calvert (Colorado) ani Joonas Donskoi (Colorado) nedokázali své velké šance proměnit, Marc-Andre Fleury (Vegas) se vyznamenal proti střelám soupeře.

51:12
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

50:05
    26:26, střelecky je zápas vyrovnaný, skóre však hovoří ve prospěch Vegas.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Vegas neproměnilo přesilovku, ale stále drží vedení o tři góly.

49:24
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:10
    William Karlsson (Vegas) od modré čáry minul branku.

48:44
    Alex Tuch (Vegas) rozehrává od své branky, následně tečoval spoluhráčovu střelu od modré čáry nepřesně.

48:13
    Jeden z hráčů Colorada se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale brankáře Vegas překonat nedokázal.

48:01
    Chandler Stephenson (Vegas) dostal rychle puk do útočného pásma, jeho spoluhráči se dostali k zakončení, ale Philipp Grubauer kryje další střelecký pokus.

47:50
    Laviny vyhazují přes všechny čáry.

47:34
    Hostující celek hraje přesilovou hru, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

47:23
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Bowen Byram – 2 min., nedovolené bránění).

47:13
    Alex Pietrangelo (Vegas) pálil od modré čáry, ale brankář Colorada si poradil.

46:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

46:23
    Komerční přestávka.

46:07
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas. Marc-Andre Fleury musí být znovu pozorný.

45:40
    André Burakovsky (Colorado) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se do útočného pásma dostalo Vegas, které však nevypálilo.

45:18

44:48
    Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje ránu z mezikruží, Colorado hraje aktivně přesilovku, ale čeká na nějakou výraznější šanci.

44:25
    Nazem Kadri (Colorado) si dobře počínal před brankou, ale on ani Mikko Rantanen nedokázali překonat brankáře.

44:00
    Zatím se domácí Laviny nedostaly do žádné výraznější šance. Nazem Kadri to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

43:32
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, Colorado musí rozehrávat od své branky.

43:18
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., podrážení).

43:01
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Colorado vstoupilo aktivně do třetí třetiny, 4:1 vede momentálně v této části na střely.

42:12
    Další zajímavá domácí akce končí těsně vedle branky, gólman Golden Knights nyní zasahovat vůbec nemusel.

41:52
    Joonas Donskoi (Colorado) vedl útočnou domácí akci, Tyson Jost (Colorado) se dostal do zakončení. Trefil jen betony brankáře.

40:33
    Mark Stone (Vegas) se pokoušel dostat do útočného pásma, Alex Pietrangelo (Vegas) jeho střelu tečoval před brankou, ale Philipp Grubauer dokázal zasáhnout a na poslední chvíli překazil gólovou radost Vegas.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro Vegas.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Alex Tuch (Vegas) si připsal dva góly, jednou se trefil Jonathan Marchessault, a tak vede Vegas na ledě soupeře po dvou třetinách 3:0. Vegas je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 21.18.

40:00

39:54
    Alec Martinez (Vegas) dostal dobrou přihrávku, z první pálil na vzdálenější tyč, ale minul.

39:37
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Vegas, Max Pacioretty (Vegas) vybojoval svým nahozením buly.

39:30
    Už se pravděpodobně v této třetině nic nestane.

38:59
    André Burakovsky (Colorado) pálil, jeho pokus kryje ve své výstroji Marc-Andre Fleury. Buly před brankou Vegas.

38:25
    Valerij Ničuškin vypálit nedokázal, na druhé straně pak hosté neproměnili rychlé přenesení hry a po bleskové kombinaci skončil puk mimo branku.

37:15
    Momentálně na nějakou výraznější příležitost čekáme, ani jeden celek se nikam nežene.

36:37
    Hosté rozehrávají od své branky, Shea Theodore (Vegas) od své branky vyslal do šance spoluhráče. William Karlsson (Vegas) ale zpracovat kotouč nedokázal.

36:00
    Sledujeme závěrečnou pasáž druhé třetiny. Domácí celek se sice usadil v útočném pásmu, ale na nějakou výraznější šanci čeká.

35:52

35:15
    Alex Tuch (Vegas) se znovu dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si obrana Colorada dokázala poradit.

34:27
    16:21, statistiky střelby hovoří ve prospěch Las Vegas.

33:56
    Gabriel Landeskog (Colorado) pálil z dobré pozice před brankou, mířil do horní části branky, ale Marc-Andre Fleury byl připravený. Následně po rychlém přenesení hry neuspěli hosté.

33:41
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

33:37
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Komerční přestávka.

33:26
    Max Pacioretty (Vegas) vedl další zajímavou akci Vegas, ale jeho bekhendové zakončí je mimo branku.

32:34
    Marc-Andre Fleury (Vegas) si poradil se střelou, kterou vyslal Tyson Jost.

32:05
    Colorado rozehrává od své branky, rychle se dostalo do útočného pásma, ale za brankou o puk přišlo.
    31:06 Jonathan MARCHESSAULT - 0:3

31:06
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hokejisté Las Vegas navyšují své vedení. Po rychlé kombinaci se střelou z osy hrací plochy mezi betony prosazuje JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: William Karlsson a Nicolas Hague.

30:49
    William Karlsson (Vegas) minul branku z dobré pozice.

30:01
    Dostáváme se do druhé části druhé třetiny i zápasu. Aktivněji hrající Vegas vede o dvě branky.

29:36
    Alec Martinez (Vegas) vyhodil poněkud nešikovně puk přes všechny čáry, píská se tak zakázané uvolnění proti Vegas.

29:09
    Vegas nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

28:31
    Keegan Kolesar (Vegas) se po Reavesově přihrávce dostal před brankou do šance, ale brankáře nepřekonal.

28:09
    Conor Timmins (Colorado) pálil od modré čáry, jeho pokus zblokoval Alec Martinez, následně se domácím píská postavení mimo hru.

27:46
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

27:18
    Philipp Grubauer (Colorado) nekontroloval kotouč, hráči Vegas se pokoušeli dorážet, ale rozhodně nakonec přerušil hru.
    26:14 Alex TUCH - 0:2

26:14
    Hostující celek navyšuje své vedení. Akci Vegas vedl ALEX TUCH. Jeho střelu z ostré pozice brankář Colorada vyrazil, ale kotouč si do vlastní branky bruslí srazil vracející se Bowen Byram. Asistence: Mark Stone

26:00
    Devon Toews (Colorado) ještě udržel útočné pásmu, ale následně puk vypadl z hrací plochy.

25:44
    Cody Glass (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

Tyson Jost (Colorado) to nemyslel vůbec špatně, ale neuspěl. Na druhé straně. Jonathan Marchessault minul branku.

24:27
    Bowen Byram (Colorado) rozehrával od své branky, následně je hra přerušená. Vegas se dostalo v přesilovce do vedení, nyní ale domácí zlepšili hru a hrají lépe.

23:36
    Matt Calvert (Colorado) byl blízko vyrovnání, ale on ani Nazem Kadri nedokázali překonat brankáře Vegas.
    22:53 Alex TUCH - 0:1

22:53
    Vegas se dostává do vedení, v přesilovce se po pěkné Karlssonově přihrávce prosazuje ALEX TUCH. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak do protipohybu zakončoval. Asistence: William Karlsson a Alex Pietrangelo.

22:32
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Conor Timmins – 2 min., podrážení).

22:15
    Marc-Andre Fleury (Vegas) si připsal dobrý zákrok proti střele soupeře. Colorado zlepšilo hru a hraje lépe.

21:30
    Domácí hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Rána od modré čáry končí vedle branky.

21:15
    Nyní se píská zakázané uvolnění, buly před brankou Vegas.

20:35
    André Burakovsky (Colorado) rozehrává od své branky, následně Joonas Donskoi se zapojil do kombinace, ale nedokázal si vypracovat výraznější šanci.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou. Hosté začali aktivně, ale rána byla zblokovaná.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav. Střelecky je aktivnější Vegas, ale obra brankáři jsou zatím bezchybní.

20:00

19:26
    Marc-Andre Fleury (Vegas) si připsal velmi důležitý zákrok. Gabriel Landeskog našel Nazema Kadriho, jehož pokus vyrazil nad branku hostující gólman.

19:10
    Hosté přišli o puk v útočném pásmu, a tak rychle Colorado otočilo směr hry.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetiny.

18:33
    André Burakovsky (Colorado) z pravého křídla vypálil, jeho pokus zastavil brankář Vegas. Komerční přestávka.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, akce Colorada byla zakončená nepřesnou střelou.

17:44
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Alex Pietrangelo (Vegas) si najížděl před branku, ale puk se k němu nedostal.

17:09
    Nathan MacKinnon (Colorado) se dostal do střelecké pozice, puk byl tečovaný, ale i tak si dokázal Marc-Andre Fleury poradit.

16:54
    Vyloučený hráč se vrací do hry. Sledujeme už hru pět na pět.

16:25
    Kombinace hostů je překažená, Colorado vyhazuje přes všechny čáry.

16:07
    Jonathan Marchessault (Vegas) se až teď dostal do střelecké pozice, z pravého kruhu trefil střed branky, kde byl Philipp Grubauer.

15:56
    Přesilovka se Vegas nedaří podle představ, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

15:24
    Joonas Donskoi (Colorado) se zmocnil kotouče ve svém obranném pásmu a rychle jej odehrál přes všechny čáry.

15:01
    Hostující celek hraje přesilovku, pokouší se usadit v útočném pásmu, ale obrana Vegas rychle vyhodila.

14:50

14:50
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., podrážení).

14:38
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se vrací do útočného pásma Vegas.

14:19
    Marc-Andre Fleury (Vegas) musel znovu zasahovat, nyní sehráli domácí nejlepší pasáž první třetiny, ale brankář nepřekonali.

14:00
    Joonas Donskoi (Colorado) se po pěkné individuální akci dostal až do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

13:26
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, následně se domácí usadili v útočném pásmu, Mikko Rantanen neuspěl. Jeho rána byla zblokovaná.

13:04
    Philipp Grubauer (Colorado) měl další práci, nyní zakončoval Alec Martinez.

12:30
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, ale domácí brankář si snadno poradil, na střelu v pohodě viděl.

12:16
    1:6, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

11:24
    Vegas rozehrává od své branky a pokouší se rychle dostat do útočného pásma, Philipp Grubauer (Colorado) snadno vyrazil puk před sebe, ale tlak hostů pokračuje dál.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

09:07
    Nicolas Roy (Vegas) měl dobrou šanci, ale nedokázal prostřelit domácího brankáře. Philipp Grubauer (Colorado) raději přerušil hru, komerční přestávka.

08:30
    Mark Stone (Vegas) a Alex Pietrangelo (Vegas) rychle dostali puk do útočného pásma, ale prosadit se tým nedokázal.

07:34
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Střelecky jsou mírně aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 3:2.

06:57
    André Burakovsky (Colorado) a Mikko Rantanen se pokoušeli překonat obranu Vegas, ale hostující celek byl připravený.

06:19
    Jonathan Marchessault (Vegas) vedl útočnou akci svého celku, Zach Whitecloud to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný.

05:41
    Samuel Girard (Colorado) vybojoval kotouč ve svém pásmu, následně se Tuch dostal ke střele, ale Philipp Grubauer (Colorado) předvedl jistý zákrok.

04:43
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, Ryan Reaves (Vegas) se dostal před brankou k puku, ale nedokázal překonat povyjetého brankáře soupeře.

03:46
    Colorado se rychle propracovalo před branku soupeře, střela byla zblokovaná. Domácí tak vybojovali buly v útočném pásmu.

03:26
    William Karlsson (Vegas) se po rychlé přihrávce dostal před branku, ale jeho rána minula branku.

02:37
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

02:00
    Bowen Byram (Colorado) rozehrával od své branky, následně se k puku dostalo Vegas, které se provinili zakázaným uvolněním.

00:48
    Zach Whitecloud (Vegas) pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Gólman Colorada zasahovat nemusel.

00:01
    Utkání začalo, následně se hosté dopustili špatné rozehrávka, píská se icing.

00:01

Colorado Avalanche: Grubauer (Werner) – D. Toews, Makar, Girard, Graves, Byram, Timmins – Burakovsky, MacKinnon, Rantanen – Saad, Kadri, Donskoi – Landeskog, Jost, Compher – Ničuškin, Bellemare, Calvert.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Dansk) – Martinez, Pietrangelo, Holden, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Glass, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves..

„Máme za sebou 40 minut práce, ale na výhru nad takto silným týmem to nestačilo. Nemůžeme porazit takhle silný tým bez maximálního výkonu po celou dobu zápasu," sdělil DeBoer po utkání u Lake Tahoe.

„Našim cílem je čtyřzápasovou sérii s Coloradem zakončit výhrou," sdělil trenér Vegas Peter Deboer v rozhovoru pro dnešní vydání Las Vegas Review Journal. Tyto noviny také citují kapitána Vegas Marka Stonea, který připomněl, jak silný tým proti Rytířům stojí. „Colorado je nejlepším týmem, proti kterému jsme zatím hráli.

Poslední vzájemný zápas si budou hráči obou klubů dlouho pamatovat. Jednak se hrálo na hranici států Nevada a Kalifornie u jezera Tahoe, navíc pauza mezi první a druhou třetinou byla osm hodin kvůli příliš silnému sluníčku, které poškodilo ledovou plochu. V nádherné scenérii vyhrálo Colorado 3:2 a nutno poznamenat, že i fanoušci měli ze zápasu silný zážitek díky záběrům televize NBC, která vyráběla TV signál pro celý svět.

Vegas Golden Knights odehrálo 15 zápasů s bilancí 9-1-1-4 a získalo 21 bodů. V tabulce Západní divize je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si se San Jose Sharks 3:1 a Coloradem 1:0. Nestačilo na Colorado 2:3 a 2:3 a na Aneheim Ducks 0:1.

Colorado Avalanche odehrálo 14 zápasů s bilancí 8-1-1-4 a získalo 19 bodů. V tabulce Západní divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrály Laviny tři. Porazily Minnesotu 2:1 a Vegas 3:2 a 3:2. Tým nestačil na Minnesotu 3:4 v prodloužení a na Vegas 0:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Tuch (W. Karlsson, Pietrangelo), 27. Tuch (Mark Stone), 32. Marchessault (W. Karlsson, Hague)

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Rody, Gawryletz