Slavia – Svarog Teplice 3:5 (kon.) | Olympik Mělník – Rapid Ústí n/L 5:4 (kon.)
SK Olympik Mělník
5:4 (2:2)
FC Rapid Ústí nad Labem
Úterý 23.02.2021, 20:30 • SH Gymnázium Mělník • 1. Futsal liga • 9. kolo

Zápas dle všeho nedohrál hostující Václav Koc. I tento zápas byl důkazem toho, že utkání Rapidu v letošní sezoně jsou dramatické až do samotného závěru. Každopádně ligový nováček zůstává na posledním místě tabulky 1. FUTSAL ligy. Mělník se o bod dotahuje za sedmý Helas Brno.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn. (22:25:10)

Vyhecované utkání mezi Mělníkem a Ústím nad Labem rozhodl v poslední sekundě Dominik Šup. Hosté tentokráte zvládli první poločas bez větších problémů a ve druhém dějství šli do vedení druhým kanadským bodem Karla Rozbouda v zápase. Mělník následně otočil vývoj duelu. Nicméně Jelínek v dresu brankáře pasem na zakončujícího Výborného u přední tyče jen potvrdil, že powrplay je silnou stránkou nováčka.

Oba celky měly již v deváté minutě druhého poločasu na svém kontě pět faulů, a tak o emoce na hrací ploše nebyla nouze. Desetimetrový kop kopal nakonec jen Mělník, ale ani jeden z dvojice Moravec – Šup si na Džudžu v hostující brance nepřišel. Vlna zloby z lavičky Rapidu se spustila na sudí hlavně po zákroku na Zajíčka zhruba minutu a půl před koncem. To, že bylo dnešní utkání plné emocí, dokazuje i statistika žlutých karet. Těch rozdali rozhodčí hned devět.

40. ŠUP - 5:4

40
    Mělník právě vstřelil branku!
    Po výhozu do vápna rozhodl DOMINIK ŠUP hlavou na pivotu, když vyskočil nad Petra Tichého a z pravé strany vápna k zadní tyči pouhou sekundu před koncem při souboji s brankářem Džudžou a Mělník tenhle zápas vyhraje! Asistence: Dominik Hnízdil

40
    Šest vteřin před koncem zakončuje Macháček křížem z levé strany přes Moravce vedle vzdálenější tyče.

39
    Vyhecovaný zápas vrcholí. Nyní zůstal ležet na zemi Výborný a ještě jeden domácí hráč. Nepískalo se. Výborný byl ještě ošetřován, ale je v pořádku.

39
    Vlna nevole z hostující lavičky, nicméně zákrok na Zajíčka na obranné polovině hostů není šestým faulem.
    39. VÝBORNÝ - 4:4

39
    Rapid právě vstřelil branku!
    Zase se ukázalo, že Rapid tu powerplay prostě umí! Jelínek nastřelil míč z pravé strany na bližší tyč a PETR VÝBORNÝ mezi nohama Hnízdila vyrovnal na 4:4. Asistence: Tomáš Jelínek.

39
    Jelínek v dresu brankáře. To znamená powerplay hostů.

39
    Macháček začal útok sólem, podržel balón. Posléze narážečku vystihla obrana. Rapid bude kopat roh, ale ještě si vezme timeout.

38
    Za zákrok na pivota Rapidu rozhodčí nenařídili desítku. Následně byla pískána dle všeho hra na zemi a na hřišti byly vidět velké emoce. Když už se zdálo, že se futsalisté začnou postrkávat, tak rozhodčí všechno stačili uhasit. Žlutou kartou byli potrestáni hostující Jelínek a domácí brankář Hnízdil.

37
    Mikerovi nesedla dorážka z pravé strany a míč směřoval vedle brány.

36
    Miker šel do souboje s Rozboudem na pravé straně, upadl, ale o faul se podle rozhodčího Vrtala nejednalo. Následně si Miker prohlédl kartu, a to zřejmě za filmování.

36
    Rapid drží balón a snaží se vyrovnat.

35
    Nepřesná narážečka Šupa se spoluhráčem na pravé straně končí v autu. Rozehrává tak Macháček.

35
    Šup se odpoutal od Rozbouda na zadní tyči, ale ze složité pozice nepřekonal brankáře.

34
    Džudža vykopává pravou nohou dlouhou penaltu Dominika Šupa!

34
    Čapek dostává kartu za řeči na lavičce.

34
    Místo toho nařizují rozhodčí desítku pro domácí, míč si staví Šup.

34
    Čapek a celé Ústí chtělo, aby se pískala desítka po zákroku na Čapka, který se snažil dorážet vlastní střelu. S Kalabisem si tam pak cosi pověděli. Nepískalo se.

34
    Rozboud si naběhl na přihrávku Čapka na levou stranu a jeho zakončení o fous vedle zadní tyče volalo po druhém gólu Rozbouda v zápase a celkově jeho třetím kanadském bodu!

33
    Rapid je více na balonu ve druhém poločase. Každopádně v Mělníku je stále o gól pozadu.

32
    Džudža vytahuje vyloženou příležitost Moravce z osy hřiště!

32
    Po Macháčkově pasu pod sebe vystřelil Zajíček vedle pravé šibenice!

31
    Džudža vyrazil desítku Moravce na brankářovu levou stranu a hosté se radují!

31
    Tichý potrestán kartou za faul zleva a desítku kope Moravec.

31
    Kalabis udělal faul na obránce Macháčka z pravé strany. 5:5 na fauly. Na to, že probíhá 31. minuta...

31
    Rapid se dožadoval odpískání faulu Kalabise na Jelínka na pravé straně, ale hvizdu se nedočkal.

31
    Domácí šli do kontru tři na jednoho proti Macháčkovi, ale centr z pravé strany zastavil nohou vracející se Jelínek a ještě si dával pozor, aby se nedopustil malé domů.

30
    Tohle je velká komplikace pro hostující mužstvo. Petr Tichý si pomohl faulem rukama při presinku a jelikož to je faul číslo pět, tak to znamená, že hostům bude vůbec než polovinu druhého dějství hrozit dlouhá penalta!

30
    Jedno z dvojčat Zápotockých získalo míč a útočilo pravou stranou, narazilo si a potom vybojovalo faul na svou osobu.

29
    Mikerův centr z pravé strany na zadní tyč na Moravce byl až moc dlouhý.

29
    Hostující standardka skončila na zadní tyči a následně se odrazila místo za čáru, těsně před ní do rukou brankáře Hnízdila.

29
    Hrdý vyfasoval žlutou kartu za zákrok na levé straně.
    28. ŠUP - 4:3

28
    Džudžovi nepomohli dva hráči ve zdi a pravačka DOMINIKA ŠUPA napálila míč přímo ze standardní situace pod víko – 4:3. Bez asistence.

28
    Zřejmě Hajaš udělal chybu v rozehrávce a balónu se chopil Lehner na levé straně a Jaroslav Zápotocký fauloval zezadu. Žlutá karta pro mladíka v barvách hostů.
    27. HRDÝ - 3:3

27
    Rapid nezachytil náběh RADKA HRDÉHO při narážečce s Kalabisem a bývalý hráč Ústí k pravé tyči srovnává na 3:3. Asistence: Jan Kalabis.

27
    Výborný zblokuje tvrdou standardku.

27
    Karel Rozboud vystoupil z pravé strany a odehrál míč nataženou nohou do zámezí před útočícím futsalistou, Mikyska bere aut.

27
    Čapek se rozeběhl do brejku tři na dva a ze středu posunul míč na levou stranu Rozboudovi. Toho na poslední chvíli zablokoval obránce.

27
    Rozboud čekal, že mu poběží Gajdoš na levé straně, to se nestalo a nahrávka odchovance plzeňského Interobalu skončila v autu.

26
    Šup dostává kartu za faul na Zajíčka.

26
    Domácí zaútočili pravou stranou. Hrdý se zbavil Rozbouda a Zajíčka, ale těsně minul levačkou vzdálenější tyč.
    25. ROZBOUD - 2:3

25
    Při rohu zprava nedosáhl úplně volný Zajíček na balón ve vápně, ale následně vypálil KAREL ROZBOUD z levé strany do horní části brány a Ústí podruhé vede. Asistence: Petr Zajíček.

25
    Domácí nepustili centr z levé strany na zadní tyč, kde čekal Zajíček. Hosté zahrávají aut.

25
    Čapek přestřelil bránu z pravé strany. Posléze zasáhl ve skluzu proti Moravcovi na hranici svého vápna.

25
    Odpískán první akumovaný faul domácích ve druhém poločase. Na fauly 1:1.

24
    Čapek zablokoval střelu z pravé strany.

24
    Tichému se nelíbí, že sudí Milner pískl jeho faul rukou. Jelínek ještě komunikuje s hlavním rozhodčím.

23
    Macháčkův centr z pravé strany dopadl vedle zadní tyče.

23
    Macháček se rozeběhl při kontru Ústí pravou stranou, ale byl včas zastaven.

22
    Macháček nastavil tělo před útočícího hráče na levé straně. Džudža odkopl balón až za bránu. Následně nebyl výhoz Hnízdila úplně přesný.

21
    Dominik Hnízdil srazil nohy k sobě při zakončení z levé strany a první útok Rapidu ve druhém poločase tak nekončí brankou.

21

Po poločase platí stav 2:2. Hosté velice dobře vstoupili do zápasu a v prvních pěti minutách drželi míč více na svých sálovkách. Vstřelili i první branku, když Výborný hezky patou mezi nohama Hnízdila při rozehrávce autu otevřel skóre duelu. Posléze Rapid dvakrát neubránil centr zleva a Mělník otočil. Nicméně hned z proitútoku dorážel Rozboud do tyče a odražený míč poslal Zajíček do prázdné brány. Rapid je zatím hodně efektivní, ale s herním projevem v prvním poločase (asi) bude spokojený. Ještě dodejme, že hosté dohrávali s pěti fauly, ale na desítku už nedošlo.

20

20
    Džudža zasáhl a následně přerušil hostující akci ve skluzu Hrdý.

20
    Vynikající Jelínek vystihl křižnou nahrávku Šupa z pravé strany v době, kdy se rodil rychlý kontr Olympiku.

20
    Moravcovi se úplně nepovedla střela z levé strany, dorážku Šustr hosté zablokovali, ještě roh proti Rapidu.

20
    Hrdý zakončil kombinaci Mělníka nečistým zakončením z pravé strany výrazně vedle brány.

19
    Olympik se zlobí na rozhodčí, ale nebude to dlouhá penalta po souboji na pravé straně. Následně si domácí celek žádá timeout.

19
    Hezká nahrávka Moravce ze středu do levé části pokutového území, kde byl Šustr najednou sám před Džudžou, ale ten vytáhl křižnou střelu!

19
    Moravec se dopustil faulu na Jelínka na polovině hřiště a za následné protesty vidí žlutou kartu z rukou Michala Milnera.

18
    Severočeši si zavařili při rozehrávce, ale stačili míč odkopnout do bezpečí.

18
    Jakub Moravec se po zákroku na levé straně otáčel na asistenta rozhodčího Vrtala. Ten mu následně domluvil s tím, že může klidně dostat žlutou kartu.

18
    Petr Výborný asi úplně nesouhlasí s tím, že by fauloval Dominika Šustra na ose domácí obranné poloviny, ale to nic nemění na tom, že hosté mají pět faulů!

17
    Hrdý mířil zprava do vzdálenější tyče, Džudžda vyrážel rukama na roh.

17
    Čapek je autorem čtvrtého faulu nováčka nejvyšší české soutěže. Místo na hřišti přepouští Hajašovi.

17
    Nečas se natahoval po nahrávce Hrdého na pravé straně, ale míč mu odskočil od sálovky za bránu.

16
    Hosté získali velice dobrým presinkem z pravé strany aut na polovině hřiště.
    15. ZAJÍČEK - 2:2

15
    Rozboud dorážel odraženou střelu do pravé tyče a PETR ZAJÍČEK už další dorážkou zprava k opačné tyči prázdné brány překonal bezmocného Hnízdila. Asistence: Karel Rozboud.
    14. ŠUSTR - 2:1

14
    Lehner našel centrem zleva DOMINIKA ŠUSTRA před prázdnou bránou na středu vápna – 2:1. Asistence: Lukáš Lehner.

14
    Moravec se uvolnil při autu zleva a zakončením bez přípravy pálil vedle vzdálenější tyče.

14
    Střelecky aktivní Moravec byl při střele zprava vychytaný Džudžou.

13
    Zdá se, že Koc má znovu nějaké zdravotní problémy. Na hrací ploše jej nahradil Čapek.

13
    Hosté udělali chybu v rozehrávce a rozběhnutý Šup měl vyloženou příležitost z pravé strany, jeho střela doskákala těsně vedle zadní tyče.

13
    Šustrovi se rozeběhl Moravec na pravé straně, ten následně fauloval zřejmě Jelínka. Rapid rozehrál nakrátko.

12
    Nečas získal aut, ale Mikyska potom z prostoru u hostující lavičky neposlal balón do ohně.

11
    Hosté měli zatím de facto jedinou vyloženou šanci, ale tu dokázali proměnit. Každopádně není to špatné ze strany Ústí nad Labem.

10
    Hezký průnik Tichého levou stranu, ten poté adresoval křižnou nahrávku do vápna, ale tam nebyl nikdo v černožlutém.

10
    Na světě je třetí faul hostujícího týmu. Džudža staví do zdi dva hráče.

9
    Zajímavý brejk Rapidu! Po zákroku na pravé straně dostali hosté výhodu! Macháček sklepl ze středu na levou stranu Jelínkovi a ten minul protější horní roh brány. Na fauly 1:2.

9
    Výborný byl donucený k chybě při kombinaci zhruba na polovině hřiště a na tahu je Olympik.

9
    Moravec si chystal volej na pravé straně, ale střela o zem neskončila tam, kde by si přál domácí futsalista.

8
    Lehner byl zablokovaný Výborným. Následovat bude aut Olympiku u hostujícího vápna.

8
    Asistent rozhodčího Vrtal píská druhý faul Rapidu v zápase na levé straně, na fauly 1:2.

8
    Výborný to myslel dobře! Říkal si o nahrávku za obranu na levou stranu, ale to včas zjistil Moravec a zasáhl na posledním bekovi.

7
    Martin Džudža to má dobře postavené! Podruhé mu při ráně z pravé strany pomohla přední tyč!

7
    Hajaš ztratil balón proti Hrdému, Nečas si potom při protiútoku navedl míč na pravou stranu a i díky teči obránce minul bližší šibenici!

6
    Vypadalo to, že Čapek dostal jesle na pravé straně, ale následně centr přes předsedu Rapidu skončil v zámezí.
    5. ŠUSTR - 1:1

5
    Obrana Rapidu zaspala. Nepokryla seběh LUKÁŠE LEHNERA na přední tyč při pasu Šupa z levé strany – 1:1. Asistence: Dominik Šup.

4
    Koc se zvedl a zdá se, že mu nic nebude bránit, aby pokračoval v zápase.

4
    To snad ne! Po souboji s Moravcem zůstává ve vápně domácích ležet Václav Koc a musí být ošetřovaný. Snad bude v pořádku.

4
    Rozboud si narazil na pravé straně, ale Moravec jej překřížil. Rapid pokračuje autem na útočné polovině.

4
    Mohlo být hned srovnáno! Moravec ale zakončil zprava do kratší tyče a hosté nedovolil domácím dorážku z pokutového území.
    3. VÝBORNÝ - 0:1

3
    To byla nádhera! Hostům vyšel signál, kdy si při rozehrávce autu seběhl PETR VÝBORNÝ na křižnou nahrávku do levé poloviny vápna a patou mezi nohama Hnízdila na bližší tyč skóroval. Asistence: Tomáš Jelínek.

2
    Olympik zablokoval zakončení z pravé strany. Džudža musel při kontru středem vyběhnout z brány a odkopnout míč do hlediště.

2
    Mikyska tečoval centr zprava ve skluzu vedle přední tyče, hosté budou zahrávat rohový kop.

1
    Rapid zvolil postupný útok, bývalý hráč hostů Hrdý vypíchl míč Tichému z pravé strany.

1
    Mělník rozehrál, ale hned ztratil balón.

1

Mělník bude hrát v bílém, Ústí ve žlutočerném.

SK Olympik Mělník: Hnízdil – Lehner, Moravec, Nedostup, Hrdý, Nečas, Šustr, Kalabis, Mikyska, Miker, Jungbauer, Šup (C).

FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža (Votava) – Macháček, Jelínek (C), Tichý, Výborný, Zajíček, Rozboud, Gajdoš, Koc, Čapek, Hajaš, Jar. Zápotocký, Ji. Zápotocký.

Rozhodčí: Milner – Vrtal.

Nováček tohoto ligového ročníku nastoupí již bez svého kapitána a slovenského reprezentanta Dominika Ostráka, jenž mužstvo táhl a v jedenácti zápasech měl průměrně více než bod na zápas. Hosté jsou sice v tabulce poslední, ale jejich zápasy rozhodně nenudí. Rapid má evidentně velkou vnitřní sílu a několikrát dokázal získat body v duelu, ve kterém to vypadalo, že prohraje. Například při své historicky první výhře v nejvyšší soutěži doma s Českou Lípou ještě na začátku závěrečné minuty prohrával, ale nakonec Petr Výborný půl sekundy před koncem rozhodl. Ústečtí ještě urvali bod doma se Slavií, byť byli o čtyři góly pozadu. V Liberci poté vyrovnali tři sekundy před klaksonem. Ačkoliv šla Chrudim do zápasu s Ústím na domácí palubovce po nařízené karanténě, tak nemůžeme opomenout parádní výkon ligového nováčka na palubovce účastníka osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů. Hostům dokonale vyšly brejky. Nicméně v době, kdy zbývaly do konce čtyři vteřiny, tak skvěle chytající Klečka nedosáhl na dorážku Felipeho a ten doklepl vyloženou šanci Maxe do šibenice.

Jinak výsledek zápasu se bude dost odvíjet od toho, jak se Ústí povede první poločas, protože právě úvodních dvacet minut je Achillovou patou severočeského celku. Rapid inkasuje v první půli průměrně 4,76 gólu na utkání a často právě první poločas jej stojí body.

Kádr Mělníka se docela dost změnil před a v průběhu letošní sezony. Do Sparty odešla dvojice Josef Gabčo – Jiří Vokoun, Českou Lípu posílila brankářská jednička Martin Mareš. Domácí momentálně spoléhají hlavně na Jakuba Moravce, který odehrál sedm zápasů, ale vstřelil jedenáct branek. Nicméně nastupuje ve čtvrté německé fotbalové lize, kde má profesionální smlouvu a v rozhovoru pro Mělnický deník prozradil, že pakliže se spustí německé soutěže, tak pro něj působení v Mělníku končí. Na soupisce Olympiku najdeme fotbalistu Teplic Dominika Šupa, nebo jeho jmenovce Šustra, hráče Blanska. Jinak vůbec poslední posilou je Jiří Miker, jenž ještě loni nastupoval za fotbalové Pardubice a v minulosti hrál i za Hradec Králové.

Domácí jsou do dnešního zápasu z osmé příčky v tabulce 1. FUTSAL ligy. Mají o tři body více než deváté České Budějovice. V letošní sezoně dokázali čtyřikrát zvítězit (Česká Lípa venku, Sparta doma, České Budějovice doma, Žabinští Vlci doma). V posledních duelech se Mělníku moc nedaří. Nejprve padl doma s Helasem Brno 1:6 a poté v pátek v Plzni 2:9.

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vít Muzikář

Branky: 5. Lehner (Šup), 14. Šustr (Lehner), 27. Hrdý (Kalabis), 28. Šup, 40. Šup (Hnízdil) – 3. Výborný (Jelínek), 15. Zajíček (Rozboud), 25. Rozboud (Zajíček), 39. Výborný (Jelínek)

Karty:   19. Moravec (MEL), 26. Šup (MEL), 29. Hrdý (MEL), 36. Miker (MEL), 38. Hnízdil (MEL) – 28. Jar. Zápotocký (RUL), 31. Tichý (RUL), 34. Čapek (RUL), 38. Jelínek (RUL)

Rozhodčí: Milner – Vrtal