Čeljabinsk – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:3 (0:3 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Kunlun – Barys 0:3 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Viťaz 4:0 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | Omsk – Ufa 1:2 (kon.) | Soči – Jekatěrinburg 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Riga – Minsk 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 25.02.2021, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Avangard Omsk a Salavat Julajev Ufa.

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Východní konference se ziskem 82 bodů a ztrátou sedmi bodů na vedoucí Kazaň. Naposledy se Omsk představil na ledě Nižného Novgorodu, zápas dospěl do prodloužení, ve kterém byli hosté úspěšnější a po výsledku 3:2 se radovali z výhry. O branky se v tomto duelu postarali Čudinov, Kaski a Kostin.

Posledních pět utkání

Omsk – Nižněkamsk 4:2
    Omsk – Riga 5:1
    Nur-Sultan – Omsk 3:2 pp
    Novosibirsk – Omsk 0:3
    Nižnij Novgorod – Omsk 2:3 pp

Hosté jsou ve Východní konferenci na třetím místě s 79 body a ještě tak hrají o možný posun vzhůru. Musí se ale také dívat za sebe, čtvrtý Magnitogorsk je totiž pouze o bod pozadu. V posledním utkání Hrála Ufa v Rize, potvrdila své postavení a vyhrála po gólech Manninena, Koledova a Kugryševa 3:1.

Ufa – Riga 5:4 sn
    Ufa – Chabarovsk 4:0
    Ufa – Kazaň 3:2
    Ufa – Kunlun 5:4
    Riga – Ufa 1:3

Zápas v Ledovém paláci Jurije Ljapkina začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas po hymně může začít.

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gotovec – Činachov, Knight, K. Kostin – Kablukov, Zernov, Tolčinskij – Chochlačov, K. Semjonov, Gricjuk – A. Potapov (A), Stas (A), Dědunov – N. Komarov.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Vyprickij) – Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Alexejev, J. Birjukov, Korobov, Lisovec – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – V. Žarkov (A), Kadějkin, Platt – Amirov, Chochrjakov, Kugryšev – Baškirov, Kartajev, Soloduchin.

Rozhodčí: Olenin, Hribík – Bersenjov, Judin.

00:01

00:21
    První zákrok utkání, připsal si jej domácí Bobkov, když krotil Larsenovu střelu.

01:28
    Kablukov se sice neúspěšně probíjel pravou stranou, přesto domácí i nadále kombinují u modré čáry a snaží se najít pozici pro střelu.

02:02
    Nakonec se ke střele dostal Čudinov, Tarasov si ale na brankové čáře poradil.

02:48
    Hostující Baškirov se dostal přes útočnou čáru a mohl zakončovat bekhendem. Tím však Bobkova nemohl příliš ohrozit.

03:27
    Úvod zápasu je docela hodně útočný, oba celky se snaží o rychlé akce bez dlouhých kombinací.

04:22
    Zernov se marně natahoval po dlouhé přihrávce, dopředu už míží hostující Salavat.

05:54
    Z ostrého úhlu se do zakončení prodral hostující Amirov, Bobkov byl ale u své levé tyčky dokonale přilepen a puk srazil.

06:45
    Kostin se snažil dojet vyhozený puk, Salavat ale tuto rodící se akci domácích zvládl pokrýt a vše tak skončilo už ve středním pásmu.

07:31
    Zernovovi nescházelo mnoho, aby přijal přihrávku zpoza Tarasovovy branky, puk ale jeho hokejku těsně minul!

08:15
    Již tři a půl minuty hrajeme bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

09:17
    Sražená přihrávka z rohu kluziště, Bobkov tak nemusel čelit případné tvrdé ráně zpoza kruhů.

09:45
    Tečované nahození od modré čáry, Tarasov si na tuto ošemetnou situaci musel dávat opravdu velký pozor.

10:13
    Z levého kruhu napřáhl k drtivému golfáku domácí Kablukov, Tarasov jeho dělovku zvládl vyrazit.

11:49
    Hosté nahodili do útočného pásma, provinili se však u toho proti pravidlům a po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:38
    Úvodní tempo nám lehce opadlo, stále ale platí, že se hraje v dlouhých časových úsecích bez přerušení.

12:54
    Po krátké kombinaci se před brankovištěm zjevil Kostin, jeho sklepnutí zvládl Tarasov pokrýt a přerušit hru.

13:48
    Lehký závar před Bobkovem, domácí nakonec bekhendem posunuli puk alespoň do středního pásma.

14:49
    Omsk se v posledních okamžicích nemůže dostat do tempa, spíše se hraje před Bobkovem.

15:18
    Neuspěl ani Chochlačov, ten byl zablokován po přejezdu modré čáry a vše skončilo v rohu.

16:28
    Těsný ofsajd domácího celku, puk opravdu o centimetry neudržel Oliwer Kaski.

17:13
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za držení hole dostal Markus Granlund. Ten sice u rozhodčích reklamoval, že byl sám podražen, s tím ale u arbitrů neuspěl.

17:55
    Z ostrého úhlu to po rychlém průniku zkusil Kablukov, na Tarasova si s tím však nepřišel, ten byl u své tyčky stoprocentní.

18:30
    Střela Běreglazova byla sražena, Tarasov v tuto chvíli zasahovat nemusel.

19:13
    Ufa oslabení přečkala, Granlund je zase na ledové ploše.

19:55
    Ufa právě vstřelila branku!
    Gól do šatny! Hosté se vydali do posledního útoku třetiny, na pravé straně si zpracoval TEEMU HARTIKAINEN a ve vzduchu se třepotající puk propadl mezi Bobkovými chrániči do sítě – 0:1! Asistence: Markus Granlund, Philip Larsen.
    19:55 Teemu HARTIKAINEN - 0:1

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali velice akční úvod v dlouhých úsecích bez přerušení, jenže pokud se týmy dostaly do šancí, tak oba gólmani dokázali vše pokrýt. V závěru měli domácí možnost přesilovky, jenže ani tu nevyužili a pět sekund před koncem přišel úder Ufy. Po pravé straně se ke střele z kruhu dostal Teemu Hartikainen a prostřelil Bobkova. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:58
    Aktivněji do druhé části vstoupili hosté, usadili se v útočném pásmu, bylo to ale bez střel.

21:52
    Divoká rozehra hostů, puk dolétl až k Bobkovovi a ten svým spoluhráčům pomohl s rozjetím protiútoku.

22:23
    Běreglazov se snažil o sklepnutí puku, Tarasov však na brankové čáře předvedl zákrok betonem a puk vyrazil.

22:42
    Vylučuje se na straně Avangardu, dvě minuty za hákování dostal Alexej Potapov.

23:18
    Larsen nenašel odvahu pro střelu od modré čáry a raději tak Ufa pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

23:41
    Omsk posunul puk do středního pásma, domácí si mohou alespoň na chvíli oddechnout.

24:35
    Ke golfáku napřahoval Platt, na poslední chvíli mu ale jeden z obránců vložil do pokusu hůl a střelu zmenožnil.

24:42
    Domácí jsou v plném počtu.

25:45
    Nahození na Tarasova od modré čáry, ten si ve změti těl a hokejek dokázal puk najít a připsat si úspěšný zákrok.

26:22
    Další nahození, Gricjuk chtěl využít nepřehledné situace před brankovištěm, Tarasov je ale i nadále stoprocentní.

27:09
    Markus Granlund se po přejetí modré čáry snažil nahodit před branku Avangardu, domácí jej ale zvládli zastavit a puk srazit do středního pásma.

27:47
    Manninenova teč byla hodně nebezpečná, kdyby to šlo na branku, Bobkov by jen těžko reagoval. Jenže puk nakonec letěl vysoko nad branku a skončil v ochranné síti.

28:49
    Ufa začíná opět přebírat více iniciativy na ledě, na Bobkova to teď létá ze všech stran.

29:34
    Oblouček padal do brankoviště domácích, Bobkov dokázal máchnout lapačkou a nebezpečnou situaci tím vyřešit.

29:52
    Domácí se nyní budou bránit v oslabení, dvě minuty za držení obdržel Klim Kostin.

30:14
    Úvod přesilové hry hostům moc nevyšel, puk jim utekl do středního pásma.

30:55
    Manninenova žabička byla těžká na zpracování, Salavat se ale dokázal udržet v pásmu.

31:22
    Ve velké šanci na vyrovnání byl Potapov, když dojel vyhozený puk a najednou stál před Tarasovem. Zblízka jej ale nedokázal prostřelit!
    31:22 Potapov měl velkou šanci na vyrovnání

31:52
    Oba celky jsou již zase v plném počtu.

32:20
    Přes obránce vystřelil domácí Semjonov, jeho střela zápěstím prolétla kousíček nad brankou Ufy.

33:21
    Další rozehra Avangardu už tak povedená nebyla, bylo z toho pouze vyhození puku. Zakázané uvolnění se však nepískalo, Salavat míří do pozvolného kontru.

34:05
    Již přes čtyři minuty se hraje bez přerušení, tohle utkání má opravdu velké tempo bez zdržování.

34:47
    Další přesilovka pro Ufu, dvě minuty za podrážení Chochrjakova dostal Alexej Jemelin.

35:36
    Hosté utahují smyčku před Bobkovem, mají ale u toho málo prostoru, aby procpali střelu za jeho záda.

36:01
    Zasunout se snažil Manninen, měl to ale trochu na dlouhou hůl a puk se zastavil o boční konstrukci branky.

36:37
    Z otočky vyslal trochu nečekanou střelu Hartikainen, Bobkovovu branku ovšem minul.

36:47
    Je po přesilovce, Jemelin se už vrátil zase do hry.

37:54
    Vylučovat se bude i na straně hostů, ti museli hasit rychlý výpad do lehce rozhozené obrany.

37:58
    Už se pískalo a dvouminutový trest za sekání dostal Michail Naumenkov.

38:29
    Sražená střela z levého kruhu, hosté poté dokázali vyhodit ze svého pásma.

39:05
    Od modré čáry vyslal ránu Kaski, Tarasov vyrazil do rohu.

39:15
    Akce ale pokračovala, z rohu přišla přihrávka na levý kruh, odkud vystřelil Tolčinskij, jenže Tarasov vytáhl skvostný semafor!
    39:15 Tarasov parádně vychytal Tolčinského

39:23
    Avangard právě vstřelil branku!
    I ve druhé třetině tu máme gól v samém závěru. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou, odkud střílel Běreglazov, puk se poté odrazil před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval ARSENIJ GRICJUK a zametl puk za Tarasovova záda. Asistence: Alexej Běreglazov, Alexandr Chochlačov.
    39:23 Arsenij GRICJUK - 1:1

39:54
    Omsk se ještě stihl nastěhovat do útočného pásma a zkusit dokonat obrat. Tentokrát si Tarasov se svou obranou vše pohlídali.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a skóre je vyrovnané. I ve druhé třetině jsme sledovali svižný hokej, ve kterém měli více ze hry hosté z Ufy. Jenže svůj náskok nedokázali navýšit a v úplném závěru byli potrestáni. Avangard měl přesilovku, v té sice dokázal gólman Tarasov vytáhnout několik zákroků, přesto byl překonán, když se zblízka prosadil Arsenij Gricjuk a upravil na současných 1:1.

40:55
    Vypadá to, že i ve třetí třetině uvidíme pěkný a rychlý hokej, žádné vyčkávání.

41:54
    Chochrjakov se snažil o rychlý výpad zpoza branky, do střelecké pozice se však přes obranu Omsku neprobil.

42:50
    Jemelin se hbitě vrátil do vlastního pásma pro volný puk a bekhendem po mantinelu zahájil protiútok.

43:44
    Bude se vylučovat a přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Geoff Platt.

43:59
    DLouho však domácím přesilovka nevydržela, neboť Klim Kostin se dopustil sekání a už také sedí na trestné lavici.

44:54
    Více prostoru na ledě zatím vyhovuje spíše domácím, ti se po křídlech snaží dostat na dostřel.

45:19
    Na druhé straně to středem zkusil Kadějkin, obtočil se kolem obránce, jenže z otočky branku minul.

45:59
    Oba celky jsou již v plném počtu.

46:01
    Hosté se dnes podruhé dostávají do vedení. Po kombinaci v útočném pásmu se mezi kruhy dostal ke střele TEEMU HARTIKAINEN a i nepříliš prudkou ranou se mu povedlo překonat Bobkova. Asistence: Markus Granlund.
    46:01 Teemu HARTIKAINEN - 1:2

47:13
    Na levý kruh přišla přihrávka na Kaskiho, ten napřahoval ke golfáku, puk se mu ale svezl po holi a Tarasova neohrozil.

48:43
    Omsk se dostal do menšího útlumu, akce domácích končí ještě před modrou čárou.

49:45
    Málem to bylo 1:3, když po bekhendové střele z mezikruží byl puk sražen na stranu a Manninen mohl dorážet do odkryté části branky. Do branky se ale vrhl Běreglazov a na čáře kritickou situaci uhasil!

50:59
    Ufa je teď jasně aktivnější a trpělivě se snaží svůj náskok navýšit.

51:44
    Ufa v dalším výpadu, Bobkov si musí dávat velký pozor.

52:15
    Přes obránce střílel Granlund, puk byl zablokován a skončil v rohu.

52:53
    Je tu vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za držení dostal Teemu Hartikainen.

53:19
    Po mantinelu letěl puk přes všechny čáry, hostům se zatím daří v oslabení se bránit.

53:53
    Nepřesný švih Činachova, puk byl hosty sražen mimo led.

53:53
    Domácí tým si bere oddechový čas.

54:40
    Tarasov se teď sice musel na svém brankovišti hodně otáčet, všechny střely ale dokázal vytěsnit a jeho spoluhráči vyhodili.

54:53
    Ufa oslabení ubránila, hraje se v plném počtu.

55:45
    Avangard se nadechuje k závěrečnému tlaku, poslední okamžiky se hrají hlavně před Tarasovem.

56:34
    Přes obránce se povedlo vystřelit Jemelinovi, jeho švih skončil v lapačce brankáře Daniila Tarasova.

57:28
    Mezi kruhy dostal přihrávku Semjonov, hned se opřel do střely a donutil Tarasova se bleskově přemístit.

57:41
    Na Běreglazovův pokus od modré čáry Tarasov dobře viděl a zákrok lapačkou byl pro něj snadný.

58:13
    Avangard nemá puk na svých holích, zatím nemůže pomýšlet na případné odvolání gólmana.

58:59
    Bobkov je na střídačce, Omsk hraje v šesti!

59:34
    Ufě se povedlo dostat puk do středního pásma, to hostům v tuto chvíli bohatě stačí.

59:49
    Možná poslední výpad domácích, byl veden středem a do plných. Takže bez úspěchu.

60:00
    Po závěrečném klaksonu se strhla menší potyčka a výsledkem byl desetiminutový trest pro domácího Alexeje Běreglazova za nesportovní chování.

Je dobojováno! I ve třetině jsme sledovali hokej v plné rychlosti, několik dobrých pozic pro zakončení, pár luxusních šancí a jeden gól. Ten dali na začátku 47. minuty hosté a Teemu Hartikainen svou dnes druhou trefou rozhodl o výhře Ufy v poměru 2:1. Salavat se tak po výhře dostal na 81 bodů a je o pouhý bod za svým dnešním soupeřem.

Utkání sledovalo 1 817 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:51:45)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 40. Gricjuk (Běreglazov, Chochlačov) – 20. Hartikainen (M. Granlund, Larsen), 47. Hartikainen (M. Granlund)

Rozhodčí: Olenin, Hribík – Bersenjov, Judin

Diváci: 1 817