České Budějovice – Interobal Plzeň 2:11 (kon.) | Slavia – Rapid Ústí n/L 5:5 (kon.) | Svarog Teplice – Chrudim 2:0 (kon.)
Olympik Mělník – Česká Lípa 5:0 (kon.)
Svarog FC Teplice
2:0 (0:0)
FK Chrudim
Pátek 26.02.2021, 20:00 • SH TEPLICE • 1. Futsal liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve šlágru 19. kola se o druhou příčku střetnou Svarog Teplice a FK Chrudim, byť futsalisté východočeského klubu budou po vzájemném utkání mít stále zápas k dobru, tudíž i v případě porážky se na druhé místo mohou vrátit.

Svarog utrpěl poslední nezdar právě v Chrudimi, kde po vyrovnané bitvě padl v závěru 0:3. Vzápětí zvládl duely s Ústím, v Liberci i na Slavii, čímž získal klid na třetím místě a slušné vyhlídky pro zteč prvních dvou příček, ačkoliv na vedoucí Plzeň má momentálně osmibodové manko.

Chrudimští v sobotu vypadli z Ligy mistrů, když podlehli na palubovce vítěze této soutěže z roku 2019 Sportingu Lisabon 1:5 a znovu se tak neobjeví na finálovém turnaji. Chuť si alespoň částečně spravili v týdnu v ligovém zápase proti Liberci, který deklasovali 8:2.

Předzápasové ohlasy pro portál futsalliga.cz:

Eloy Alonso, trenér Svarog FC: „V pátek završíme náročný týdenní program pravděpodobně nejtěžším zápasem. Máme za sebou skvělé utkání na Slavii, ve kterém jsme zvítězili 5:3. Byl to ale velmi tvrdý a náročný zápas. Chrudim přijede do Teplic nejspíš odpočatější. I přes vyřazení v Lize mistrů tam podali opravdu skvělý výkon. Jsem si jistý, že se nyní zaměří na ligu a zisk prvního místa. Víme, že to bude těžké. Mají skvělou obranu, jsou velmi vyrovnaní, hráči spolu hrají mnoho let a dokonale se znají. My se potýkáme s několika zraněními. Dva hráči mají vážnější problém. Já ale věřím, že se všichni směrem k zápasu semknou a budou dělat maximum, aby pomohli týmu k vítězství.“

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „V pátek nás čeká další důležité utkání, musíme být plně soustředění, abychom předvedli kvalitní výkon. První vzájemný zápas v naší hale byl rozhodnut až v posledních pěti minutách, i nyní očekávám velké množství taktických variant na obou stranách.“

Utkání za malou chvíli vypukne, domácí nastupují v bílém, hosté v červeném, rozhodčí v pěkných zelených dresech, které jim kolegové z Fortuna Ligy mohou závidět.

1

2
    V úvodu aktivnější Tepličtí.

3
    Everton Jeronima svým nepřesným pokusem neohrozil.

4
    Teplická kombinace vyústila pouze do prostor, jež již nepatří k hrací ploše.

4
    Jeronimo se snažil vyslat spoluhráče do útoku, ale poslal míč jen do zámezí.

6
    Guti obětavým zákrokem vykopl míč těsně před brankovou čarou a zůstává ležet za brankou, neboť si při tomto počinu přivodil nějaké zranění. Odchází na střídačku, ale snad to nebude nic vážného.

7
    Pavel Drozd poslal míč jen těsně mimo prostor mezi třemi tyčemi.

8
    Paulinho se ocitl na zemi, ale sudí Nešněra k nelibosti domácích ukazuje, že si pád přivodil bez cizího zavinění.

8
    David Drozd rovněž neustál souboj s protihráčem, tentokrát mu pro změnu arbitr Řeháček dává najevo, že podobné zákroky se dnes budou pouštět.

10
    Everton odstavil Gutiho za výrazné práce obou rukou a tentokrát už sudí Řeháček faul pískat musel.

10
    Doša Paulinha také nešetřil a rukama jej srazil na zem, na fauly 0:2.

11
    Paulinho podrazil Slováčka a Lubomír Řeháček mu dává důrazné varování.

11
    Jeronimo opět přihrál pouze do autu, spoluhráči na přesný pas z jeho strany stále čekají.

13
    V těchto chvílích sledujeme nakopávanou z jedné strany na druhou, oba celky pozorně brání, proto jsme viděli snad jen jednu výraznější šanci.

14
    Pavel Drozd střílel dobře, Jeronimo jen tak tak dokázal míč vychýlit do autu.

15
    Davidu Drozdovi se při zakončení zamotaly nohy a z akce proto nic nebude.

16
    Adriano prověřil Rennanovu pozornost, chrudimský gólman jeho přízemní projektil pokryl.

17
    Guti pokopal Došu, na akumulované fauly srovnáno na 3:3 symbolicky tři minuty před koncem poločasu.

18
    Doša hledal před brankou Maxe, Jeronimo byl u centrovaného míče jako první.

19
    Jeronimo před Maxem hasí situaci včasným skluzem.

20

Gól během prvního dějství nepadl, doufejme, že druhá půle bude v tomto směru atraktivnější.

21

21
    Pavel Drozd seznámil míč s tyčí Jeronimovy svatyně!

21
    Paulinho podsekl Slováčka, Chrudim bude rozehrávat z velmi výhodné pozice.

21
    Yuri rozehrál Evertonovi, který ovšem neseřídil mířidla.

22
    Pavel Drozd centroval před bránu, jeho pobídka ovšem nenašla adresáta.

22
    Guti hasil rychlý brejk skluzem a po právu je trestán žlutým kartónkem z ruky Lubomíra Řeháčka.

22
    David Drozd vypálil na Jeronima, který zastavil míč nohou. Roh pro hosty.

22
    Paulinho nenechal hosty rozehrát rohový kop a je druhým karetním hříšníkem tohoto klání.

24
    Max z velké dálky poslal štiplavý pozdrav, Jeronimo se nenechal zahanbit.

25
    Paulinho sroloval Yuriho, třetí teplický faul za čtyři a půl minuty druhé půle nevěští nic dobrého.

26
    Chrudimský brejk utnul sudí Nešněra, který usoudil, že míč již opustil hrací plochu.

26
    Rennan odhodil míč daleko od místa, z nějž měli rozehrávat Tepličtí, a rozhodčí Řeháček jej správně napomíná žlutou kartou.

27
    Baranovu střelu tečoval na roh Max. Po rozehrávce vznikl rychlý protiútok a šance na druhé straně. Skóre ovšem zůstává ve statusu quo.

28
    Teplice právě vstřelily branku!
    Futsalová paráda v přímém přenosu! DECO využil toho, že Rennan byl daleko z branky a obloučkem mu zaslal dopis na adresu gólová stanice – 1:0.
    28. DECO - 1:0

29
    Vzápětí Adriano vyprodukoval již čtvrtý teplický faul v tomto poločase.

30
    Everton stáhl Adriana na zem a může být rád, že vyvázl bez osobního trestu.

30
    Vzápětí Chrudim přežila klinickou smrt, když Adriano nedokázal míč propasírovat přes hradbu těl v červeném do sítě.

30
    Max si ustlal na palubovce evidentně bez cizího přičinění a sudí Řeháček oceňuje jeho herecké nadání žlutým trestem.

32
    Adriano nepřešel přes duo bránících protihráčů.

32
    Jeronimo pozdravil přes celé hřiště kolegu Rennana, ovšem byl to spíš propagační pokus.

33
    Rennan včasným výběhem zmařil potenciální šanci, v které se mohl ocitnout Adriano.

34
    Tato zezadu kopl soupeře do nohy a šest a půl minuty před závěrečným hvizdem se nad Svarogem vznáší hrozba šestého akumulovaného faulu.

34
    Kubát zatáhl Barana za dres, pro Chrudim jde o třetí nedovolený zákrok v druhém dějství.

35
    Pavel Drozd podrazil Deca, na fauly 5:4.

35
    Joao Salla vypálil na Rennana, jenž pohotovým zákrokem udržel chrudimské akcie nad vodou. Škoda, že na zápas nemůžou fanoušci, dnes sledujeme reklamu na futsal.

37
    Oba celky nepolevují, tempo graduje a hra se svižně přelévá ze strany na stranu.

38
    Chrudim zkouší dvě a půl minuty před koncem power-play.

39
    Chrudim si bere oddechový čas.

39
    A na fauly srovnáno na 5:5.

40
    Je rozhodnuto, sudí Řeháček pustil sporný zákrok teplického obránce při průniku chrudimského futsalisty před branku a následně Paulinho poslal míč do opuštěné chrudimské branky – 2:0.
    40. PAULINHO - 2:0

40
    Doša v závěru vidí za mohutné protesty u sudího Řeháčka žlutou kartu, na jeho rozhodnutí už však nic nezmění.

Svarog Teplice ve strhující futsalové podívané zdolává FK Chrudim 2:0 a posouvá se na druhé místo ligového peletonu. Děkuji za pozornost, hezký večer. (21:51:58)