NY Islanders – Boston 7:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – Chicago 0:2 (kon.)
Ottawa – Calgary 6:1 (kon.) | Washington – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.)
Buffalo – New Jersey 3:4 (po pr.) | Detroit – Nashville 5:2 (kon.) | Winnipeg – Montreal 6:3 (kon.)
Vancouver – Edmonton 0:3 (kon.)
Vancouver Canucks
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Edmonton Oilers
Pátek 26.02.2021, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.

Hokejisté Oilers tímto zápasem končí dvojutkání na ledě soupeře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Edmonton Oilers odehrál 21 zápasů s bilancí 12-1-0-8 a získal 26 bodů. V tabulce Severní divize je na druhé pozici za Torontem. Oilers z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři. Poradili si s Winnipegem Jets 3:2, Calgary Flames 2:1, 7:1 a Vancouverem Canucks 4:3. Tým nestačil na Winnipeg Jets 5:6.

Vancouver Canucks odehrál 23 zápasů s bilancí 7-1-2-13 a získal 18 bodů. V tabulce západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Calgary Flames 5:1. Nestačil na Flames 3:4 v prodloužení, Winnipeg Jets 0:2 a 3:4 v prodloužení. Na Edmonton Oilers 3:4.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 24. února ráno českého času a hostující Oilers vyhráli 4.3. Draisaitl pomohl k výhře svého celku třemi asistencemi a o dva góly se postaral Kahun.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Höglander, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Virtanen – J. T. Miller, B. Sutter (A), Gaudette – Motte, Beagle, Hawryluk.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – P. Russell, Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Cherrey, Mills.

00:01

00:30
    Mike Smith (Edmonton) si snadno poradil se střelou soupeře, vhazovat se bude před brankou Oilers.

00:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., vysoká hůl).

01:01
    Connor McDavid (Edmonton) pálil z dobré pozice před brankou, jeho rána končí těsně vedle branky.

01:22
    J. T. Miller (Vancouver) postupoval na branku soupeře při vlastním oslabení, ale trefil jen brankáře. Následně Brandon Sutter v brejku minul brnaku.

01:46
    Hosté se dostali do útočného pásma, se střelou si brankář poradil, buly před brankou.

02:22
    Hostující celek hraje v přesilovce dobře, usadil se v točném pásmu, ale na nějakou výraznější šanci čeká.

02:54
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

03:22
    2:2, střelecky je zápas momentálně vyrovnaný.

03:37
    Connor McDavid (Edmonton) se dostal k zakončení z ostré pozice, ale brankář byl připravený a celkem snadno zasáhl.

04:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

05:12
    Connor McDavid rychle otočil směr hry a dostal se do útočného pásma, vypálit na branku ovšem nedokázal.

06:33
    Thatcher Demko (Vancouver) byl natlačený až za brankovou čáru, podle všeho budou hrát domácí hokejisté nyní přesilovku. Nejprve ale komerční přestávka.

06:33
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

06:34
    Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který kombinuje v útočném pásmu. Bo Horvat pálil od modré čáry, ale minul branku.

07:08
    Demko musel rozehrávat od své branky, následně pálil Elias Pettersson, ale jeho projektil poměrně snadno vyrazil Mike Smith.

07:53
    Bo Horvat (Vancouver) autorem další střely, jeho projektil končí vedle branky, brankář Oilers zasahovat nyní nemusel.

08:20
    Nate Schmidt (Vancouver) to vzal na sebe, jeho tvrdá rána z první postrádala přesnost.

09:07
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., hákování).

10:01
    Přesilovku hrají hosté, kteří se nastěhovali do útočného pásma, Darnell Nurse pálil od modré čáry, ale nedokázal prostřelit hradbu těl před brankou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:40
    Na nějakou přesilovku v tomto zápase momentálně čekáne.

11:09
    Thatcher Demko (Vancouver) byl pozorný a dokázal si poradit se střelami hostujícího celku z bezprostřední blízkosti.

11:51
    Canucks rozehrávají od své branky, postupně se propracovali do útočného pásma. Elias Pettersson pálil z první, jeho pokus vyrazil brankář.

12:09
    Komerční přestávka.

12:29
    Kailer Yamamoto (Edmonton) se dostal do brejku, u branky vypálil a podle všeho trefil jen horní tyč, od které se puk rychle odrazil. Je to tak, opakovaný záběr ukázal, že opravdu o gól nešlo.

13:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, Evan Bouchard (Edmonton) čekal na modré čáře na přihrávku, ale nedostal ji.

13:29
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks.

13:38
    Hra je přerušena ve středním pásmu pro přihrávku rukou, bude se vhazovat.

14:30
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do střelecké pozice, jeho projektil ale výborně dokázal vyrazit brankář.

15:25
    Brandon Sutter (Vancouver) to vzal na sebe, jeho projektil z pravého kruhu poměrně snadno vyrazil brankář před sebe, a pak už hráli obránci.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, na úvodní branku v tomto zápasu zatím čekáme.

16:34
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) měl před sebou odkrytou část branky, ale poskakující kotouč nedokázal trefit podle představ.

16:42

16:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

17:02
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) protečoval kotouč do útočného pásma, následná rána postrádala přesnost. Nebezpečnou akci Oilers neproměnili.

17:33
    Zakázané uvolnění se nepíská, hra pokračuje dál.

17:46
    Thatcher Demko (Vancouver) kryje kotouč, nechtěl rozehrávat, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

18:24
    Na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Brankář Demko přerušil hru, buly před jeho brankou.

19:45
    Connor McDavid (Edmonton) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

20:00

Domácí celek je po první třetině střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 13:9, ale zatím na první branku čekáme.

20:01

21:15
    Sledujeme rychlý hokej ve druhé třetině, hostující celek se usadil v útočném pásmu. Tvrdou ránu Barrieho kryje domácí brankář.

21:57
    Brock Boeser (Vancouver) pálil od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný, následně spoluhráč z lepší pozice minul branku.

22:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks. Oilers vybojovali kotouč, ale ohrozit branku soupeře nedokázali.

23:16
    Edmonton se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

24:09
    Mike Smith (Edmonton) vyrazil střelecký pokus domácích, hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

24:40
    Tyler Myers (Vancouver) dostal přihrávku na modrou čáru, ale jeho rána byla před brankou zblokovaná.

25:01
    Jake Virtanen (Vancouver) se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, jeho rána z ostré pozice končí vedle.

25:47
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., podrážení).

26:00
    Přesilovku si tedy zahraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

26:12
    Connor McDavid (Edmonton) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Canucks. Buly před jeho brankou.

26:37
    Thatcher Demko (Vancouver) si připisuje další dobrý zákrok, dokázal si poradit se střelou soupeře z pravého kruhu.

26:50
    Dostáváme se do druhé poloviny přesilovky, Edmonton se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, ale ani jeden z útočníků se nedokázal dostat k zakončení.

27:41
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V samotném závěru přesilovky se dokázal hostující celek prosadit, a tak se Oilers dostávají do vedení. Před brankou dokázal mimo dosah brankáře poslat kotouč ALEX CHIASSON. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Tyson Barrie.
    27:41 Alex CHIASSON - 0:1

28:30

28:54
    Leon Draisaitl (Edmonton) se propracoval do zajímavé střelecké pozice, z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře, blafák nedotáhl.

29:31
    Jake Virtanen (Vancouver) se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla nepřesná.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, hostující celek vede o jednu branku. Sledujeme rychlý hokej, ale Canucks se zatím neprosadili.

30:34
    Kailer Yamamoto (Edmonton) dostal kotouč do útočného pásma, následovala rána od modré čáry, ale obrana si dokázala s jeho akcí poradit.

31:11
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

32:00
    Edmonton rozehrává od své branky, ale nakonec je z toho jen zakázané uvolnění. Buly před brankou Oilers.

32:35
    Hra je nyní přerušena po nepřehledné situaci před brankou Smitha. Komerční přestávka.

32:35
    Mike Smith (Edmonton) už byl překonaný, ale kotouč se zastavil na brankové čáře. Nechybělo mnoho a domácím se podařilo vyrovnat.

33:00
    Jake Virtanen (Vancouver) pálil z dobré pozice, následně zkoušel ještě Tanner Pearson dorážet, ale brankář Oilers byl znovu pozorný a kotouč udržel před čárou.

33:21
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, ale prohrál souboj o puk, a tak se směr hry otáčí,

33:40
    Tvrdá rána jednoho z domácích obránců od modré čáry končí vedle branky, gólman tentokrát zasahovat nemusel.

34:08
    Oba celky ve druhé třetině vyslaly na branku soupeře deset střel. Hosté se prosadit dokázali, domácím zatím ne.

35:16
    Tanner Pearson (Vancouver) byl blízko vyrovnání, ale jeho nepříjemnou střelu na poslední chvíli zastavil brankář Oilers.

36:45
    Vancouver hraje aktivně, pokouší se natlačit stabilněji do útočného pásma, ale obrana Edmontonu je zatím pozorná.

37:17
    Oba týmy momentálně střídají, kotouč měli za brankou hosté. Ti se rychle dostali do útočného pásma, ale rána z pravého kruhu končí vedle.

37:47
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., držení).

37:47

38:00
    Canucks hrají přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

38:15
    J. T. Miller (Vancouver) čekal na přihrávku na modré čáře, nezískal ji, následně soupeři dostali hru až za branku Vancouveru.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:10
    Elias Pettersson (Vancouver) dostla hru do útočného pásma, ale jeho rána postrádala přesnost. Následně zasáhl Mike Smith.

39:34
    Brock Boeser (Vancouver) pálil z první, jeho rána končí nad.

39:48

40:00
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., hákování).

40:00

Alex Chiasson (Edmonton) proměnil přesilovku, a tak díky jeho přesné teči před brankou vede po dvou třetinách hostující celek o jednu brnaku.

40:01

42:00
    Přesilovku nedokázal hostující celek proměnit ve výraznější příležitost.

42:43
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, stále vede hostující Edmonton o jednu branku.

43:18
    Oilers se nyní dostali do útočného pásma, Ryan Nugent-Hopkins netrefil podle představ.

44:10
    Brock Boeser (Vancouver) má kotouč za svou brankou, následně se domácí dostali do útočného pásma, ale nedokázali nic vymyslet.

45:14
    Alexander Edler (Vancouver) nahazoval kotouč na branku z ostré pozice, ale jeho projektil postrádal přesnost.

45:33
    Ryan Nugent-Hopkins dostal hru do útočného pásma, následně ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.

46:10
    Connor McDavid (Edmonton) zkoušel dostat kotouč před branku, ale obrana Canucks byla pozorná a nedala mu prostor.

46:41
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) pálil z křádla, jeho pokus kryje brankář Thatcher Demko, následně je přerušená hra. Komerční přestávka.

47:10
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Oilers se nastěhovali do útočného pásma, ale mají problémy s přesností střelby.

47:47
    Thatcher Demko (Vancouver) kryje ránu od modré čáry, následně Canucks rychle přenesli směr hry, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali.

48:23
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) v situaci dva na jednoho mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku, která byla obranou soupeře zblokovaná.

48:58
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., podrážení).

49:02
    Přesilovku si znovu zahraje domácí celek, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

49:43
    Canucks vypálili, rána od modré čáy končí vedle branky, následně obrana vyhazuje přes všechny čáry.

50:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále platí těsné vedení Oilers.

50:30
    Canucks rozehrávají od své branky, nemohou se propracovat stabilněji do útočného pásma. Tyler Myers následně pálil nepřesně.

51:09
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., hákování).

51:09
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál. Přesilovku hrají hosté.

51:30
    Vancouver vyhazuje přes všechny čáry, Mike Smith musí rozehrávat od své branky.

51:53
    Nyní se už hostující celek usadil v útočném pásmu, Connor McDavid ani Leon Draisaitl nedokázali své pozice přetavit ve výraznější šanci.

52:13
    Alex Chiasson (Edmonton) dobře clonil před brankou, následně se on dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

52:34
    Přesilovka je proměněná, hostující celek navyšuje své vedení. První střelu dokázal brankář Vancouveru vyrazit, ale na dorážku, kterou vyslal JESSE PULJUJÄRVI už byl krátký. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    52:34 Jesse PULJUJÄRVI - 0:2

53:38
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Oilers. Sledujeme dobrou hru Edmontonu, ale naopak domácí Canucks mají problémy s přesností střelby.

53:46
    Thatcher Demko (Vancouver) má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal jeden z obránců.

53:58
    Mike Smith (Edmonton) přerušuje hru, oba celky mají na svém kontě 31 střel na branku. Hosté se prosadili dvakrát, domácí zatím ani jednou.

54:00

54:04
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

54:30
    Dominik Kahun a Kailer Yamamoto sice dostali kotouč do útočného pásma, ale obrana je nenechala vypálit.

55:40
    Edmonton měl ponechanou výhodu, odvolal brankáře.

56:07
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).

56:07
    Přesilovku si nyní, v závěru zápasu, zahraje hostující celek.

56:32
    Leon Draisaitl (Edmonton) to vzal na sebe, ale nedokázal nic vymyslet.

57:06
    Minuta z početní výhody zbývá, situace z pohledu domácích začíná být hodně komplikovaná.

57:43
    Darnell Nurse (Edmonton) pálil, jeho rána byla zblokovaná.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:16
    Domácí se dostali do útočného pásma a zkouší to v šesti.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:37
    A je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky nyní poslal aktivně hrající CONNOR MCDAVID. Asistence: Kailer Yamamoto.
    59:37 Connor MCDAVID - 0:3

59:45
    Vhazovat se bude po ofsajdu ve středním pásmu.

Domácí celek se v tomto zápase prosadit nedokázal, naopak Oilers pálili přesně třikrát, Edmonton vyhrává tento zápas 3:0.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Chiasson (Nugent-Hopkins, Barrie), 53. Puljujärvi (Draisaitl, McDavid), 60. McDavid (Yamamoto)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Höglander, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Virtanen – J. T. Miller, B. Sutter (A), Gaudette – Roussel, Beagle, Hawryluk.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bouchard, Bear – Nugent-Hopkins (C), McDavid, Puljujärvi – Kahun (A), Draisaitl, Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Cherrey, Mills