HC Slovan – Miskolc 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 1:4 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 4:3 (kon.)
Nové Zámky – Michalovce 1:2 (po pr.) | Nitra – Detva 4:0 (kon.) | Trenčín – Košice 3:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 26.02.2021, 18:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (20:28:33)

Michalovce pokračujú vo víťaznej šnúre a triumfujú aj v Nových Zámkoch po góle Regendu v predĺžení. Na druhý Poprad sa doťahujú na rozdiel troch bodov.

Na druhej strane sú tu Novozámčania, tí dnes stratili oproti jedenástemu Miškovcu bod, k dobru ich majú stále deväť. Prepadli sa však o jednu priečku na desiate miesto, keďže Banská Bystrica dnes porazila už spomínaný Poprad 4:3.

62:35 Pavol REGENDA - 1:2

Zdroj: tipsport.sk/live

62:35
    Dukla Michalovce dala gól!
    PAVOL REGENDA na dvakrát doráža puk za Kiviaha! McCormack to napálil od modrej, Regendu si nepostrážil jeden z obrancov a razom je koniec! Celú situáciu pri zadnom mantineli vybojoval Bartánus.

Asistencie: Graeme McCormack, Marek Bartánus.

62:01
    Ani Jurík to zatiaľ nerozhodne. Rozbieha sa nám to v plnom prúde, systém traja na troch je naozaj atraktívny.

61:43
    Clarke dúfal v teč pred Škorvánkom, to bol tam len jediný spoluhráč.

61:18
    Vladimir Mihalik ani zo samostatného úniku, ani po náprahu po prihrávke neprekonáva Kiviaha!

60:52
    Rozhodcovia vykazujú hru do stredného pásma.

60:38
    Iacobellis ani McCormack netriafajú priestor nad betónmi brankárov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Oba tímy si dnes pripíšu bod. Kto si ale zoberie aj extra bodík? To nám zodpovie predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:33
    Líšky neinkasovali, naopak, mohli skórovať. Lalancette však nedokázal tečovať puk na Kiviaha.

59:00
    Kúskovanie hry, hoci toto si Zemplínčania za klobúk nepripíšu, pretože sa previnili zakázaným uvoľnením.

58:40
    Mihalik načal jednu z posledných akcií v tretej tretine. Tá však mala krátku trvanlivosť, puk sa totiž dotkol michalovskej striedačky.

58:18
    Števuliak sa načahoval po prihrávke, pas od Doggetta neprišiel.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:44
    Hosťujúci gólman pod paľbou. Ondrušek z rovnakej pozície ako Jurík nechal vyniknúť len súpera.

57:22
    Jurík z vrcholu kruhov len do lapačky Škorvánka. Všetko smeruje do predĺženia.

57:03
    Bartánus vyviezol puk z vlastnej tretiny, avšak jeho bekhendová prihrávka našla len Feretu.

56:40
    Puk zostal zakliesnený pod korčuľami hráčov pri striedačke Dukly. Rozhodcovia sledovali situáciu desať sekúnd a keď sa nič nedialo, tak nariadili buly.

56:00
    Až v tomto momente sa nám to stabilizuje, Michalovce môžu pokojne prestriedať.

55:32
    Rovnaké previnenie voči pravidlám aj od východniarov.

55:04
    Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

54:56
    Oba tímy na ľade s piatimi hráčmi.

54:27
    Pri hre štyroch na štyroch sa nám to krásne otvára. Akcia strieda akciu, už len tá presnosť...

54:06
    Seppanen to mieril lišiacky spoza Kolusza, ani z tohto ale gól na 2:1 nebude.

53:22
    Mudrák ako posledný z Michalovčanov tečuje Doggettov pokus na ochrannú sieť. Hrozilo tu prečíslenie, ale legionár v drese Nových Zámkov to vzal na seba... A gól nedal.

52:56
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Tomáš Török – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Richard Ondrušek – 2 min., hrubosť).

52:55
    Kiviaho nemal puk úplne pod kontrolou, respektíve chcel možno rozohrávať. Strhla sa šarvátka, ktorú arbitri riešia vzájomným vylúčením.

52:31
    Domáci v plnom počte.

52:02
    Dukla pokračuje v aktivite pred bránou súpera, ale nie je to to pravé orechové.

51:21
    Lalancette si to urovnával na zakončenie, až to napokon skúsil. Kiviaho mal čistý výhľad a prerušuje tak hru.

50:31
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tibor Varga – 2 min., držanie).
    49:53 Vargova šanca druhá v poradí.

49:53
    Varga nastreľuje tyčku! Ako hrala konštrukcia brány s Kiviahom v prvej tretine, tak teraz to bolo so šťastím pre Líšky.

49:36
    Takýto obrázok vidíme dosť často. Hostia len odovzdajú puk za bránu Nových Zámkov a idú striedať.

48:55
    Vhadzovanie pred modrou čiarou Michaloviec sa po reklamnej prestávke zopakuje. Seppanen proti Sujovi, kto bude úspešnejší?

48:02
    Mark Louis na ofenzívnom výlete, avšak kanadský obranca nemal s kým kombinovať za bránou Kiviaha.

47:03
    Fereta napáda súperov za ich vlastnou bránou. Mikrosúboje pri mantineli, toto je zaujímavé sledovať.

45:57
    Škorvánek vyrážal puk pred seba takým spôsobom, že stratil rovnováhu. Uf, Dukla si hlasito vydýchla, keď sa hostia dostali do stredného pásma.

45:25
    Zatiaľ je to veľmi opatrná tretia tretina. Nikto nechce urobiť chybu, tretí gól by mohol byť rozhodujúci.

44:50
    Škorvánek teda spätne v pozornosti, puk ukryl v lapačke.

44:41
    Mudrák len do Iacobellisa a znovu meníme stranu, na ktorú sa hrá.

44:28
    Michalovce sa oslobodili, dokonca sa usadili v útoku.

43:56
    Roman od modrej na Škorvánka, až teraz sa píska.

43:38
    Ťavoda s čistým hitom na Iacobellisa. Pekný moment.

42:59
    Dlhá pasáž bez prerušenia, Regenda s koncom tretej minúty tretej časti hry sa nedokázal dostať do útočnej tretiny.

40:20
    Hostia v plnom počte.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V strednej pasáži duelu to už bolo s gólmi, ale aj s ďalšími zahodenými možnosťami. Pokojne to mohlo byť aj 2:2, či 3:3, no tímy nechcú odkrývať vo veľkom svoje zadné vrátka.

Tretia tretina sa začne približne o 19:44.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.
    39:58 Seppanen (NZM)

39:58
    Seppanen zahodil šancu na 2:1, keď bol mierne prekvapený, že puk od Obdržálka sa cez korčule Kolusza dostal až k nemu!

39:36
    Doggett s Hainom sa usadili v útoku a Obdržálek z osi ihriska míňa bránu.

39:24
    Deje sa tak opäť. Aj táto presilovka je priam katastrofálna.

39:00
    Minúta do konca druhej časti hry, domáci musia začínať až od Kiviaha.

38:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Samuel Takáč – 2 min., držanie hokejky).

38:11
    Västilä podľa rozhodcov nefauloval, hoci Šoltés sa sám od seba k zemi nerútil. Nové Zámky po inkasovanom góle trochu zaskočené.
    36:58 Tomáš TÖRÖK - 1:1

36:58
    Totálny prepadák Novozámčanov, ktorí všetci do jedného odišli striedať, nechali tak otvorenú vlastnú tretinu. Prihrávka cez celé klzisko na Hickmotta, ktorý to naservíroval pred bránu a TOMÁŠ TÖRÖK už poľahky prekonáva bezmocného Kiviaha!

Asistencie: Jordan Hickmott, Dávid Mudrák.

36:03
    Hralo sa zo strany na stranu až do momentu, kedy si Kiviaho povedal dosť a prerušil hru. Koncovky ohrozili aj Škorvánka, avšak skóre sa nám nemení.

34:33
    Regenda mohol páliť, namiesto toho chcel nájsť Galamboša, ale veľmi rýchlo ho dostúpil Fereta. Zlé rozhodnutie.

33:58
    Až v tomto momente sa darí aspoň trom hosťom prestriedať. Už tam boli naozaj dlho.

33:11
    Zakázané uvoľnenie od Zemplínčanov.

32:50
    Hain uzatvára šnúru striel na Škorvánka, ten nemusel riešiť nič vážnejšie.

32:19
    Hra sa presúva pred druhú bránu po dlhšom čase.
    31:30 Šoltés (MIC)

31:30
    Dávid Šoltés aj v druhej tretine míňa Kiviahovu svätyňu! Spomedzi kruhov to šlo vedľa ľavej žŕdky!

30:10
    Teraz sa to len tak sype na domácu bránu. Kiviaho v polovici stretnutia s čistým kontom.

29:54
    Regendova strela bez prípravy, Kiviaho musí rýchlo rozohrať.

29:40
    Tvrdé súboje za bránou Líšok, napokon z nich hostia vyšli víťazne.

28:16
    Rogoňovo zakončenie z uhla zrazené na ochrannú sieť, buly po Škorvánkovej pravici.

27:23
    Kolusz dnes srší streleckou chuťou, ale na gól si musí počkať. Ak ho vôbec dosiahne. Kiviaho si aj s touto delovkou hravo poradil.

27:01
    Števuliak sa natlačil pred Škorvánka z uhla, no hosťujúci gólman si postrážil pravú žŕdku. Následne rozhodcovia odpískali ofsajd Nových Zámkov.

26:16
    Konečne niečo zaujímavejšie, McCormack s Hickmottom ale nedokázali trafiť presnejšie do priestoru troch žrdí.

25:10
    A ďalší icing od Dukly.

24:17
    Iacobellis triafa iba Korhonena, domáci získavajú puk späť na hokejky.

23:45
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec. Rozkúskované obdobie duelu, ťažko povedať, komu to takto viac vyhovuje.

23:32
    Tesný, ale predsa ofsajd Nových Zámkov.

22:58
    Kiviaho viac zamestnaný ako Škorvánek, tentoraz natočil svoj pravý betón a zrazil tak náprah Šoltésa.

22:33
    Znovu sa vhadzuje pred domácou svätyňou. Dokonca prišlo aj k menšej šarvátke, no tú rozhodcovia bleskovo potlačili.

22:08
    Kiviaho so šťastím zasahuje po nástrele Mihalika. Tečoval to Hickmott, fínsky brankár pri vyklepávaní puku nevedel, kde skončil.

21:32
    Okoličány sa prekorčuľoval k puku, no v poslednej chvíli zasiahol Kolusz. To by bol riadny úvod, ak by Okoličány zvyšoval na 2:0.
    21:06 Steven IACOBELLIS - 1:0

21:06
    HC Nové Zámky dali gól!
    STEVEN IACOBELLIS mal priveľa času na zamierenie strely z pravého kruhu. Rana popri Mihalikovi skončila až v sieti!

Asistencie: Brandt Clarke, Patrik Števuliak.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Dvadsať minút bez väčších šancí. Novozámčania nedokázali pretaviť dve presilovky na gól, Michalovce sa bránili kompaktne a dokonca mohli štvrťminútu pred prestávkou udrieť, no s Kiviahom hrala konštrukcia brány.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:00
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Michal Roman – 2 min., hrubosť).

19:46
    Tyčka zvoní po koncovke Galamboša! Z ničoho nič tak mohli ísť hostia do vedenia, ale skóre sa pred prestávkou meniť nebude.

19:40
    V závere úvodnej dvadsaťminútovky ešte jedna kontra hostí. Zakončoval ju Mihalik, ale puk mu na čepeľ "palice" nesadol. Šoltés ešte otravoval Kiviaha, čo si bleskovo postrážili obrancovia Nových Zámkov.

18:56
    Dlhšie to vyzeralo, že Clarke alebo Jurík budú páliť z vrcholu kruhu, ani jeden sa však na to neodhodlal.

18:40

18:10
    A do tretice zasahuje aj McCormack. Zdá sa, že ani z tejto presilovky nebude nič.

17:49
    Clarke nemal s kým na útočnej modrej, dochádza tak k ďalšiemu vyhodeniu puku až ku Kiviahovi.

17:11
    Puk veľmi rýchlo opúšťa tretinu Dukly. Tá sa od druhej oslabovkovej minúty prvej presilovky bráni na jednotku.

16:40
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Jordan Hickmott – 2 min., sekanie).

16:29
    Lehtonen svojho krajana v bráne Býkov neprekoná. Laxná rozohrávka od zadného mantinelu, center posledného michalovského útoku si počkal na svoju šancu, no pálil len doprostred brány.

16:03

15:55
    Majdan len márne mieša puk na zadnom mantineli, žiaden zo spoluhráčov sa mu neukazuje na prihrávku.

15:28
    Výborný Regenda zbiera cenné sekundy pre svoj celok. Clarke už nebol na ľade, nemohol tak pomôcť svojmu tímu udržať útočnú tretinu.

15:09
    Michalovce sa prvý raz v oslabení oslobodili a môžu prestriedať.

14:51
    Števuliak spomedzi kruhov len mimo brány, opäť skvelý Clarke.

14:33
    Takmer ihneď po buly skúšal šťastie Clarke. Kanadský mladík ale takisto skóre duelu neotvára.

14:26
    Iacobellis so zakončením z pravého kruhu. Škorvánek všetko videl a puk si už prehadzuje v lapačke.

14:03
    Menej ako šesť minút pred koncom tretiny už Marek Mašlonka ide na trestnú lavicu. Hosťujúci útočník poslal k zemi Seppanena, faul klasifikovaný ako nedovolené bránenie.

13:38
    Mihalik sa márne snažil, puk už bol v strednom pásme. Michalovský kapitán má šťastie, že to rozhodcovia neposúdili ako úmyselný ofsajd.

13:08
    Už asi po tretí raz to skúšal Kolusz od modrej čiary, tentokrát pred Kiviahom došlo aj k teču. Fínsky brankár musel na dvakrát puk skrotiť, aby ho napokon ukryl vo výstroji.
    12:01 Šoltés (MIC)

12:01
    Šoltés v brejku netriafa bránu! Iacobellis a spol. v útoku prepadli, Lalancette nabíjal spoluhráčovi, avšak Šoltés trafil len bočnú časť brány!

11:06
    Ale pozrime sa. Vylučovať sa nebude, pravdepodobne faulovaný Holenda rozhodcom naznačil, že o faul nešlo. Klobúk dolu!

11:06
    Mašlonka dal do súboja až príliš agresivity a pôjde na trestnú lavicu. Budeme zvedaví ešte na výšku trestu.

10:17
    Puk končí na striedačke Michaloviec, pred nami druhá reklamná prestávka.

09:57
    Doggett prestreľuje bránu po priťuknutí od spoluhráča. No, toto mal krídelník prvého útoku trafiť lepšie.

09:50
    Vargova koncovka z pravého kruhu spoza hráča. Škorvánek ocení aspoň takýto druh zákroku.

09:20
    Až teraz Holenda upokojuje situáciu, puk necháva za bránou a mieri na striedačku.

08:49
    Dobrý pressing Zemplínčanov, konkrétne ich štvrtej formácie. Török pribil protihráča na mantinel a udržal hostí v útoku.

07:57
    Nedorozumenie pri rozohrávke Býkov, máme tu icing.

07:38
    Prvá minúta po znovupokračovaní skôr v réžii opatrnosti. Čakáme na prvú vyloženú šancu.

06:41
    Clarke so Števuliakom v ofsajde, reklamná prestávka.

06:27
    Zahradník len zbiera odrazený, respektíve nahodený puk a odchádza striedať. Nový atak rozbehne Fereta.

05:59
    Hain vytiahol puk pri zadnom mantineli spod klbka piatich hráčov. Rozhodcovia mali všetko pod kontrolou a nepotrebovali prerušovať hru.

05:12
    Sledujeme útoky, ktoré sa končia nepresnosťami pred bránkoviskami. Trochu sa uvoľnili aj Nové Zámky.

04:03
    Takáč s chybou vo vlastnej tretine, formácia s Clarkom v obrane však nezužitkovala túto možnosť.

03:39
    A znovu fínsky brankár v permanencii. Od modrej to pálil Kolusz, no puk končí bez problémov u domáceho muža v maske.

02:37
    Trochu chaosu pred Kiviahom, Michalovce začali zostra, ale nedarí sa im upratať puk do siete ani z dorážok.

02:03
    Majdan padá po súboji s Koluszom, vylučovať sa nebude. V strednom pásme sme videli prihrávku rukou od Nových Zámkov, sťahujeme sa do tretiny domácich.

01:38
    Kiviaho dvakrát počas úvodných dvoch minút zasiahol, hráme zatiaľ bez prerušenia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Tóth, Šeliga – Števuliak, Iacobellis, Doggett – Okoličány, Seppanen, Obdržálek – Varga, Jurík, Majdan – Zahradník, Ondrušek, Rogoň

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihalik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Louis, Kolusz, Zekucia, Lačný – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka

Rozhodca: Tvrdoň, Výleta – Frimmel, Jedlička – Macko.

Nové Zámky bojujú o postup do play-off. Aktuálne im patrí deviata priečka so 46 bodmi len o skóre pred Banskou Bystricou. Jedenásty Miškovec stráca na Býkov 10 bodov, čo sa môže zdať ako slušný základ pred záverečnými deviatimi kolami. Novozámčania však určite nebudú chcieť nechať nič na náhodu a svoj postup do osemfinále vyraďovacej časti chcú poistiť čo najskôr. V nedeľu získali z ľadu druhého Zvolena bod po predĺžení, predtým porazili tabuľkových susedov z Banskej Bystrice i Košíc (na tie majú 16-bodový odstup). Proti rozbehnutým Zemplínčanom to však asi bude o niečom inom.

Deväť zápasov po sebe vyhrali Michalovce – sedem v riadnom hracom čase, dva po predĺžení/samostatných nájazdov. Je to momentálne najlepšia šnúra v lige, vďaka ktorej sa Líšky katapultovali až na tretie miesto so ziskom 79 bodov. Manko na prvý Poprad je päťbodové, štvrtý Slovan stráca na východniarov jediný bod. Pri súčasnej forme by Dukle TOP4 nemala ujsť, ale v športe nič nie je vopred dané. Zemplínčania ostatnú nedeľu doma zdolali Banskú Bystricu 4:1, predtým vyhrali aj v Bratislave 3:2.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 42. kola hokejovej Tipos Extraligy. Sily si zmerajú HC Mikron Nové Zámky a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 22. Iacobellis (Clarke, Števuliak) – 37. Török (Hickmott, Mudrák), 63. Regenda (McCormack, Bartánus)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Tóth, Šeliga – Števuliak, Iacobellis, Doggett – Okoličány, Seppanen, Obdržálek – Varga, Jurík, Majdan – Zahradník, Ondrušek, Rogoň
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihalik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Louis, Kolusz, Zekucia, Lačný – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka

Rozhodčí: Tvrdoň, Výleta – Frimmel, Jedlička – Macko

Diváci: Bez divákov