Humenné – Pov. Bystrica 3:2 (kon.) | Dubnica – Spišská N. Ves 1:3 (kon.) | Martin – Levice 5:3 (kon.)
Trnava – Skalica 1:5 (kon.) | Topoľčany – Vlci Žilina 5:3 (kon.)
HK VITAR Martin
5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
HK Levice
sk Pátek 26.02.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 34. kolo

Vyjadrenia po zápase:

Martin Hrnčár (tréner HK Auto-Rácz Levice): "Favoritom bol Martin. Aj napriek tomu sme sem prichádzali s úmyslom získať body a nadviazať na víťazstvo proti Humennému, proti ktorému sme odohrali výborný zápas. V prvej tretine sme dokázali robiť to, čo sme si povedali. Martin sme do ničoho nepúšťali, a to ani počas presilových hier, v ktorých sú domáci silní. V hre piatich proti piatim sme išli do vedenia. Úvodná tretina bola teda presne taká, akú som si predstavoval. Celá druhá tretina, nielen jej úvod, bola jedna veľká katastrofa. Nedodržiavali sme dohodnutú taktiku, produkovali sme individuálnu chybu za chybou, strácali puk. Martin dostal krídla. Inkasovali sme prvý, druhý a rýchly tretí gól. K tomu tam bol brejk, dve prečíslenia, čo sa nám nemôže stávať. Napriek tomu, že máme mladý tím s 22-ročným vekovým priemerom a obrana je takmer celá juniorská, takéto chyby sa nám nemôžu stávať. Práve takéto zápasy ale posúvajú hráčov ďalej. V tretej tretine nasledoval obrovský tlak Martina, inkasovali sme štvrtý gól. Ustáli sme ale ťažkú presilovú hru o dvoch hráčov. Obetavosťou, blokmi, fantastickými zákrokmi Kompasa a potom aj Adamka, ktorý takisto podržal tím, sme zostávali v hre. Znížili sme na rozdiel jedného gólu a z jasného zápasu sme urobili drámu. V power-play však prišla opäť hrubá individuálna chyba. Vytiahneme puk na modrú čiaru, pričom máme hrať úplne inak. Zdola, aby sa k nám súper nedostal. Ak aj urobíme chybu, nemôžeme dopustiť, aby išli protihráči sami na bránku. Stratili sme puk, inkasovali sme gól na 5:3. So súpermi ako Martin musíme hrať celých 60 minút. 30 – 35 minút nám nestačí. Kvalita súpera je obrovská, ak chceme v play-off uspieť, musíme hrať celých 60, možno aj 65 minút. Gratulujem súperovi, predviedol v ofenzíve excelentný výkon. Brankári nás v ťažkých chvíľach podržali. Hrá sa ale na góly, na víťazstvo a keďže ich Martin strelil viac, zvíťazil. V tretej tretine už toho bolo na nášho brankára veľa, ani sa mu nečudujem. Počas týchto minút sa na našej strane kopila chyba za chybou, zle sme sa hýbali v pásme. Martin rotoval hráčov, všetci piati sa počas pobytu na ľade prezentovali početnou streľbou, dorážkami. Niektorí mladí hráči ešte nestíhajú v prípade takto rýchleho hokeja v obrannom pásme. Domáci rotovali, prihrávali z prvej, pribúdalo striel a tak sa ani "Kompimu" nečudujem, že išiel z bránky preč. Prišiel "Kiko", výborne zachytal. Mal aj šťastie, čo k tomu patrí. Mal ťažké zákroky, pri ktorých tím podržal. Nakoniec to mohlo byť ešte zaujímavé, keďže sme mohli vyrovnať. Víťazstvo si ale súper zaslúžil. My sme vyprodukovali množstvo chýb, aj taktických, aj individuálnych. 30 minút na víťazstvo proti takémuto súperovi nestačí. Pre nás je záver základnej časti jasný. Či sa jedná o prvý, či posledný zápas, pristupujeme k nim rovnako. Máme doma Topoľčany, následne cestujeme do Dubnice. Do stretnutí nastúpime s úmyslom byť čo najlepšie pripravení – kondične a takticky. S rozdelenými individuálnymi úlohami, s nacvičenými signálmi, ktoré ešte treba pred play-off dopilovať. Do každého zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť a upevniť si šiestu pozíciu. Či bude ale šiesta alebo ôsma, je nám to jedno. Chceme ísť do play-off, čo je nová súťaž a hráči sa v nej môžu ukázať. Chce to ale minimálne 60 minút tvrdej práce."

Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Tešiť nás môžu iba tri body, nakoľko sme neodohrali dobré stretnutie. Nehrali sme poctivý, ale profesorský hokej. Či to už bola úvodná tretina alebo hra po štvrtom góle. Takmer sa nám to vypomstilo, keďže sme nedokázali ani len využiť presilovú hru o dvoch hráčov. Pokiaľ nebudeme poriadne hrať, ale si zľahčovať veci, budeme to mať veľmi ťažké. Vrátiť sa musíme k tomu, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch. Takisto nemôžem byť spokojný s individuálnymi výkonmi niektorých hráčov, viacerí hrali pod svoje možnosti. Súpera sme pustili do zápasu už po druhom góle pričom výstrahou nám mala byť ešte úvodná tretina. Za stavu 4:1 sme si mali ukontrolovať vývoj zápasu, prípadne zvýšiť rozdiel. Početnosť streľby bola, chýbala len koncovka. Takéto drobnosti nás mohli stáť zápas. Získali sme ale tri body, potrebujeme sa dívať dopredu. Zápas si rozoberieme, niečo si k nemu povieme a začneme sa pripravovať na ďalší. Popravde, nie vždy vyjde všetko tak, ako má. Niektoré veci sa podcenia, takto to chodí. Z tohto pohľadu preto nemôžeme ani veľmi porovnávať zápas v stredu s týmto v piatok. Dnes sme zobrali body, čo bolo najdôležitejšie. Možno, že som na hráčov kritický, dôležitý je ale výkon, ktorý podáme. Dnes som videl veľmi veľa nedostatkov. Ak chceme byť po základnej časti druhým tímom, musíme v zostávajúcich dvoch zápasoch zvíťaziť. Nebudú to ľahké zápasy. Považská Bystrica bojuje o play-off, takisto Humenné o čo najlepšie umiestnenie. Nie je to ľahký súper, posilnili sa. Sú to ťažké zápasy, čo je ale pred play-off v rámci prípravy len dobré. Na vyraďovaciu časť musíme byť čo najlepšie pripravení. Zdravotne sa potrebujeme dať do poriadku. Dúfam, že hráči sa budú postupne do tímu vracať, aby sme boli pred úvodným kolom kompletní. Toma bol na röntgenovom vyšetrení, ktoré potvrdilo, že nemá zlomeninu. Dúfam, že bude môcť čoskoro nastúpiť. Dnes tu bol aj Rasťo Špirko, ktorý od pondelka začína s tréningom na sucho. Následne uvidíme. Šimon už s nami trénuje na ľade. Lavička sa vrátil po chorobe. Pomaličky by sa nám miesta mohli zapĺňať, ak sa niečo nepredvídané nestane."

Erik Kompas (brankár HK Auto-Rácz Levice): "Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre. Robili sme to, čo od nás tréner vyžadoval. Z tohto pohľadu nemôžem spoluhráčom nič vytknúť. Potom sme ale začali hrať škaredý hokej hore – dolu. Prepadávali sme v obrane, nepokrývali sme si hráčov. Všetko, čo sme robili, bolo zlé. Zlá druhá tretina sa ale v našej hre objavuje pomerne často. Máme síce mladé mužstvo, na toto sa ale nemôžeme vyhovárať. Sú to jednoducho základné veci. Ak budeme naše úlohy plniť ako v úvodnej tretine, môžeme s každým vyhrávať. V tretej tretine sme mimoriadne horeli vzadu. Bolo potrebné šetriť sily, aj keď sme potrebovali vyrovnať, nič tomu nenasvedčovalo. Týkalo sa to aj psychických síl, keďže druhé dejstvo bola jedna veľká katastrofa. Naozaj máme mladý tím, niečo nad 20 rokov, čo je prakticky rok po Juniorke. Hráčom chýbajú skúsenosti, nemajú sa od koho učiť. Základné veci, ktoré sme zvládali v úvodnej tretine, by však mali byť schopní plniť i v ďalších dvoch. Ak si dokážeme zobrať príklad z úvodnej tretiny, určite to môže fungovať celé stretnutie. V Leviciach sa počas sezóny vymenilo množstvo hráčov. Neustále niekto prichádza, mužstvo si stále sadá. Objavujú sa aj zranenia, choroby. Dúfam, že už sa situácia stabilizuje a budeme dlhší čas pohromade. Každý chce ísť v súťaži čo najďalej. My nie sme výnimkou."

František Poliaček (útočník HK Martin): "Úvodná tretina nebola z našej strany dobrá. Pár slov sme si preto museli povedať v šatni, než sme nastúpili do druhej. Zvýšil sa hlas a druhá tretina už bola oveľa lepšia. Využili sme príležitosti. Z tretej tretiny bola dobrá iba prvá polovica, druhá sa niesla v rovnakom duchu ako prvá. Bola nemastná – neslaná. Súper znížil na 4:3 a zo stretnutia bola dráma. Z jednej strany môžeme označiť náš výkon za profesorský, na druhej strane ale nemôžeme hovoriť o tom, že by sme nechceli vyhrať. Spočiatku nám to nešlo, záver bol o niečo predsa len lepší. Svoje tu zohrala aj povinnosť bodovať v záverečných zápasoch základnej časti. Súper nepricestoval v zložení, v akom hral predchádzajúce zápasy. Trápi ho maródka, čo sme mali možno v hlavách. Nastúpili sme preto možno menej koncentrovaní. Tri body sú ale doma, to je dôležité. Strelený hetrik je vecou dobrej spolupráce v útoku. Dvakrát som išiel sám na bránku, môžem preto hovoriť aj o šťastí v zakončení. Pred záverečným týždňom máme všetko v našich rukách. Pred tretím tímom tabuľky máme bodový náskok. Verím, že v zostávajúcich zápasoch získame šesť bodov a do play-off postúpime z druhého miesta. S novými hráčmi sme si v kabíne sadli. Čakáme, kedy sa vráti Rasťo Špirko, aby sme mohli byť kompletní. Uvidíme, či sa k nám vráti Ján Tabaček, ktorý nám chýba. Vtedy by sme už boli všetci. V Žiline to z našej strany vyzeralo úplne inak ako dnes. V tretej tretine bolo cítiť, že sme hrali v oslabení. V druhej sme mohli ešte dva – tri góly pridať. Mohli sme stretnutie dohrať v absolútnom pokoji, mohol to byť úplne iný zápas. Verím však, že ak sa do tímu vrátia Rasťo Špirko, Martin Šimon či Ján Tabaček, sila tímu sa ešte zvýši. Aj taká Žilina je určite za tohto stavu zdolateľný súper." (21:46:00)

Na góly bohaté stretnutie prinieslo víťazstvo Martina nad Levicami 5:3. Góly: 30. Poliaček (Murček, Fafrák), 34. Poliaček (Murček, Dvořák), 40. Poliaček (Perrott, Cebák), 47. Antonov (Murtazin, Babka), 60. Fafrák (Poliaček, Perrott) – 5. Saliji (Uhnák), 50. Washkurak (Hayes, Bertuzzi), 59. Kolesnikov (Sýkora, Rácz).

59:56
    Gubo ešte v závere ohrozil domácu bránku. Bernát stiahol betóny.

59:24
    Martin dal gól!
    Gól do prázdnej bránky. František Poliaček uvoľnil MILOŠA FAFRÁKA, ktorý si poradil so stíhajúcim obrancom a triafa bránku. Druhú asistenciu si pripisuje Andrew Perrott.

59:11
    Washkurak z pravej strany. Puk preletel bránkoviskom.

58:59
    Perrottom vyhodený puk. Domáci sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

58:43
    Adamko opúšťa svoju bránku až teraz. Hostia hrajú power-play.

58:30
    Oddychový čas hostí.

58:30
    HK Levice dávajú gól! Bernát sa sklonil pred strelou SERGEIA KOLESNIKOVA, ktorý ho umiestnenou strelou do hornej časti bránky prekonáva. Asistencie si pripisujú Adam Sýkora a Samuel Rácz.

58:19
    Perrott zastavuje Uhnáka. Ten po prerušení hry vyzýva Barta na súboj.

57:46
    Burzík na Barta. Do cesty sa im postavil Socha.

57:28
    Dorážka v podaní Murčeka. Adamko opäť prikryl puk.

56:45
    Čížek a po ňom Fafrák. Domáci roztáčajú kolotoč.

56:25
    Adamko pritiahol puk k sebe. Radšej prerušil hru.

55:46
    Séria nepresností na oboch stranách. Hostia vyhodili puk do stredného pásma.

55:22
    K odrazenému puku sa dostal Avery Hayes. Krížna strela z ľavej strany.

54:49
    Justin McPherson (HCL) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

53:45
    Hostia v plnom počte. Na ľadovej ploche McPherson i Klenko.

53:30
    Burzík nachádza Fafráka, ktorý z prvej dáva vyniknúť Adamkovi.

53:12
    Murček z ľavej strany. Adamko sa postavil strele do cesty.

52:44
    Themár nad bránku. Poliaček skúša získať opäť puk.

52:22
    Kukumberg sa snaží trafiť ľavý horný roh bránky. Domáci v útočnom pásme.

51:44
    Justin McPherson (HCL) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

51:44
    Jozef Klenko (HCL) inkasuje dve minúty za krosček.

49:50
    Themárovo zakončenie z otočky. Domáci v útočnom pásme.

49:24
    HK Levice dávajú gól! Využitá presilová hra. Strela švihom z pravej strany končiaca v bránke v podaní KEEANA JOSEPHA WASHKURAKA. Asistencie si pripisujú Avery Hayes a Brian Tag Bertuzzi.

48:10
    Washkurak z ostrého uhla. Skúšajúci prekvapiť brankára.

47:35
    Juraj Cebák (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie hlavy a krku. Navyše inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

47:19
    Z bránky odchádza Erik Kompas. Nahrádza ho Kristián Adamko.

47:12
    Hlaváč odstavil Babku od puku. Dopredu pôjdu hostia.

46:40
    Prihrávka z ľavej strany v podaní Marata Murtazina. Naservírovaná na hokejku VLADIMIRA ANTONOVA, ktorý pridáva štvrtý gól. Druhú asistenciu si pripisuje Daniel Babka.

46:11
    Perrott do brankára. Murtazin takisto.

45:55
    McPherson vytláčaný Murtazinom z útočnej tretiny. Puk končí v strednom pásme.

45:16
    Prudké zakončenie Uhnáka od modrej čiary. Bernát vykryl priestor.

44:51
    Kukumberg v nájazde. Kompas skvele zasiahol.

44:09
    Čížek od modrej. Vyprášil betóny brankára.

43:51
    Poliaček s gólom na hokejke. Triafa rameno brankára.

43:43
    Saliji vybojoval v rohu puk. Pokúša sa prihrávať pred bránku.

43:04
    Dvořákova strela. Babkova dorážka.

42:55
    Murtazin na opačnej strane na Antonova. Kompas musel pri pokuse o dorážku puk prikryť.

42:25
    Adámik v úniku. Tesne vedľa pravej žŕdky.

41:42
    Jurášek na buly. Matoušek stojaci oproti nemu.

41:02
    Shepelev svojou prihrávkou spôsobil zakázané uvoľnenie. Tentoraz sa vhadzovaniu pred bránkou domáci hráči nevyhnúť.

40:34
    Čížek poslal dlhú prihrávku do útočného pásma. Poliaček puk nestihne.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhom dejstve zaznamenali domáci hráči zásluhou Poliačeka tri góly. Otočili tak vývoj zápasu a dostali sa do pohodlného vedenia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:56
    Murček poslal puk na zakázané uvoľnenie. Tentoraz sa pri tomto kroku uponáhľal.

39:15
    FRANTIŠEK POLIAČEK poslal puk po ľade priamo do bránky. Brankár sa ešte presúval, čo umožnilo domácemu útočníkovi presné zakončenie. Asistenciu si pripisujú Andrew Perrott a Juraj Cebák.

38:45
    Nahodený puk do útočného pásma. Dvojica domácich hráčov za ním smeruje.

38:12
    Barto posiela strelu po ľade. Kompas jeho úmysel vystihol.

37:46
    Suľovského pokus kryje brankár ramenom. Opäť zakončenie hostí.

37:28
    Tábiho strela. Bernátov semafor.

36:44
    Suľovský so Sýkorom. Prečíslenie na hosťujúcej strane.

35:48
    Babka za bránkou súpera. McPherson pri ňom.

35:24
    Poliaček v súboji s Klenkom. Puk končí v strednom pásme.

34:40
    Perrott zastavujúci Hayesa. Domáci si dávajú pozor na prípadné kontry súpera.

34:00
    FRANTIŠEK POLIAČEK na útočnej modrej získava puk, ktorý po krátkej ceste umiestňuje povedľa brankára. Asistenciu si pripisujú Michal Murček a Michal Dvořák.

33:44
    Rozbehnutý Perrott. Murtazin na pravej strane.

33:12
    Kolesnikov výborne rozbehnutý. Svoje sólo skúšal zakončiť povedľa brankára, ktorý ho dokázal vytlačiť zo streleckej pozície.

32:40
    Kukumberg na Antonova. Pred ním Štefanka.

31:46
    Washkurak dobre rozbehnutý. Zastaviť sa ho snaží Ligas.

31:10
    Murtazin na Dírera. Prihrávka prišla neskoro.

30:46
    Babka z ľavej strany. Puk preletel popred bránku.

30:14
    Cebákova strela od modrej. Jurášek s Dírerom sa následne ponúkali prihrávkami.

29:34
    FRANTIŠEK POLIAČEK po spolupráci s Michalom Murčekom triafa ponad ľavé rameno brankára. Druhú asistenciu si pripisuje Miloš Fafrák.

28:56
    Kolesnikov nastrelil konštrukciu bránky. Nasleduje snaha o získanie puku.

28:12
    Klenko sa dopúšťa ďalšieho zakázaného uvoľnenia. Domáci útočné pásmo teda neopustia.

27:37
    Hostia v plnom počte. Suľovský na ľadovej ploche.

27:12
    Poliaček na Fafráka. Tento úmysel vystihol Kompas.

26:45
    Kukumberg pálil vedľa bránky. Prichádza následne k vyhodeniu puku zo strany hostí.

26:11
    Murtazin si nerozumel s Kukumbergom. Domáci vyháňaní z pásma.

25:38
    Napomínaný Štefanka, ktorý pri verdikte rozhodcu zlomil hokejku o bránku. Zaobišlo sa to bez osobného trestu.

25:36
    Michal Suľovský (HCL) inkasuje dve minúty za hákovanie.

25:21
    Kukumberg poslal pridlhú prihrávku na Antonova. Zakázané uvoľnenie.

24:50
    Gubo po ľavej strane. Smeruje pred bránku.

24:25
    Hlaváč v rohu klziska. Hostia nedokážu vyhodiť puk.

23:44
    Dírer z prvej. Prerušená hra.

23:21
    Až teraz podáva Kompasovi hokejku Rácz. Krušné chvíle pre hostí sa skončili.

22:43
    Babka spomedzi kruhov. Kompas je bez hokejky.

22:14
    Paulíny triafa konštrukciu bránky. Barto sa už k puku nedostane.

21:34
    Hostia v plnom počte. Saliji na ľadovej ploche.

21:01
    Perrott od modrej. Murček z prvej.

20:44
    Poliaček z pravej strany. Prihrávka pred bránku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sa presadili iba hosťujúci hráči. Tí vedú nad domácimi o jeden presný zásah.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Matoušek dokázal vyhodiť puk. K strele sa domáci hráči v závere tretiny nedostali.

19:33
    Samir Saliji (HCL) inkasuje dve minúty za hákovanie.

19:06
    Gubom nahodený puk. Budú pri ňom domáci hráči.

18:38
    Pastucha z pravej strany. Vedľa bránky.

18:14
    Tábiho strela. Bernát prerušil hru.

17:58
    Antonov v súboji so Sochom. Puk na hokejkách hostí.

17:21
    Suľovský z prvej. Domáci s problémami vyhadzujú puk.

16:54
    Fafrák na Murčeka. Spolupráca strelu nepriniesla.

16:25
    Jurášek vyhadzuje puk. Washkurak sa poň musí vrátiť.

15:46
    Shepelev z prvej. Socha tento pokus blokuje.

15:16
    Čížekova strela. Themárova dorážka.

14:44
    Kukumberg hľadajúci Antonova. Gubo sa stihol vrátiť.

14:05
    Domáci v plnom počte. Murček na ľadovej ploche.

13:46
    Poliaček na Fafráka. V oslabení musel pomôcť brankárovi McPherson.

13:04
    McPherson v rozbehu. Jurášek si ho berie na starosť.

12:34
    Perrott okamžite vyhadzuje puk. Následne Barto vytláča Sochu.

12:04
    Michal Murček (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

11:39
    Pastucha z pravej strany nahodil puk smerom na bránku. Žiadny zo spoluhráčov sa k dorážke nedostal.

11:04
    Ligas blokuje Salijiho. Hostia získali vhadzovanie.

10:46
    Hostia v plnom počte. Rácz na ľadovej ploche.

10:14
    Perrott nad bránku. Murček sa pokúša získať puk späť.

09:46
    Murtazin na Antonovova. Kukumberg vzadu.

09:06
    Hostia vo štvorici. Suľovský na ľadovej ploche.

08:45
    Samuel Rácz (HCL) inkasuje dve minúty za sekanie.

08:15
    Ráczom vyhodený puk. Domáci vyháňaní z pásma.

07:57
    Poliaček na dvakrát neuspel. Kompas vždy zasiahol.

07:17
    Perrott na Murčeka. Fafrák dorážal puk do bránky.

07:05
    Michal Suľovský (HCL) inkasuje dve minúty za krosček.

06:10
    Pridlhá prihrávka na Matoušeka. Burzík už sa nemusel za pukom ponáhľať.

05:45
    Hosťujúca striedačka napomínaná rozhodcom za pomalé striedanie. Aj na toto si dnes dáva štvorica rozhodcov pozor.

05:45
    Kobolka vypichuje puk Antonovovi. Domáci vyháňaní z útočného pásma.

05:16
    Pastucha nahadzuje puk na zadný mantinel. Hostia aktívni.

04:35
    HK Levice dávajú gól! SAMIR SALIJI trafil parádne pod hornú žŕdku po asistencii Martina Uhnáka.

04:11
    Rácz zastavuje domáceho Murtazina. Puk v strednom pásme.

03:46
    Fafrák z prvej. Tábi vyváža puk.

03:19
    Dírer nezachytil puk. Získava ho Sýkora.

02:56
    Perrottovo nahodenie pred bránku. Babka doráža.

02:21
    Bertuzziho pokus blokuje Ligas. Puk končí pri mantineli.

01:42
    Themárova strela. Bránka hostí posunutá.

01:02
    McPherson napriahol. Pokus z diaľky.

00:44
    Pastucha s Uhnákom zabránili Kukumbergovi v prieniku. Ten im musí odovzdať puk.

00:22
    Poliaček na Murčeka. Križuje ich Sýkora.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Bernát (Krasanovský) – Shepelev, Čížek – Perrott, Cebák – Burzík, Ligas – Dvořák, Pokrivčák – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Kukumberg, Murtazin – Paulíny, Barto, Themár – Jurášek, Babka, Dírer

HK Auto-Rácz Levice: Kompas (Adamko) – Hlaváč, Štefanka – Pastucha, Rácz – Macpherson, Socha – Kobolka, Adámik – Tábi, Sýkora, Suľovský – Saliji, Uhnák, Gubo – Hayes, Washkurak, Bertuzzi – Matoušek, Klenko, Kolesnikov

Rozhodca: Čahoj, Valko – Šotek, Lepieš, Druga (inštruktor).

V predchádzajúcom kole podľahol Martin na ľade Žiliny 2:1 pričom jediný gól tímu zaznamenal Murtazin.

Levice naposledy zvíťazili nad Humenným 4:1. Góly postupne strelili Bertuzzi, McPherson, Uhnák a Heyes.

Aktuálne druhý Martin v doterajších zápasoch nazbieral 65 bodov. Levice na šiestom mieste získali 47 bodov.

V doterajších vzájomných súbojoch vždy zvíťazil Martin. Najskôr zvíťazil v Leviciach 2:3 po nájazdoch, následne doma 3:2 a naposledy vonku 2:5.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 30. Poliaček (Murček, Fafrák), 34. Poliaček (Murček, Dvořák), 40. Poliaček (Perrott, Cebák), 47. Antonov (Murtazin, Babka), 60. Fafrák (Poliaček, Perrott) – 5. Saliji (Uhnák), 50. Washkurak (Hayes, Bertuzzi), 59. Kolesnikov (Sýkora, Rácz)

HK VITAR Martin: Bernát (Krasanovský) – Shepelev, Čížek – Perrott, Cebák – Burzík, Ligas – Dvořák, Pokrivčák – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Kukumberg, Murtazin – Paulíny, Barto, Themár – Jurášek, Babka, Dírer
    HK Levice: Kompas (Adamko) – Hlaváč, Štefanka – Pastucha, Rácz – Macpherson, Socha – Kobolka, Adámik – Tábi, Sýkora, Suľovský – Saliji, Uhnák, Gubo – Hayes, Washkurak, Bertuzzi – Matoušek, Klenko, Kolesnikov

Rozhodčí: Čahoj, Valko – Šotek, Lepieš, Druga (inštruktor)