Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 0:4 (kon.) | Omsk – Barys 5:2 (kon.)
Soči – Čerepovec 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 4:1 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Kunlun – Dynamo Moskva 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Minsk 4:2 (kon.)
Spartak Moskva – Viťaz 3:5 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:3 (po pr.)
Dinamo Riga
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Amur Chabarovsk
Sobota 27.02.2021, 16:00 • Arena Riga, Riga • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a budu se na vás těšit u přenosů z bitev nadcházejícího play-off. Do té doby na počtenou! (18:21:49)

Základní část KHL je definitivně minulostí a spolu s ní zároveň končí i sezóny Rigy a Chabarovsku. Oba celky se se sezónou vesměs zaslouženě rozloučily s bodovým ziskem, i když výhra by za předvedený výkon spíše slušela domácímu Dinamu. To bylo po většinu střetnutí o chlup lepší než soupeř, ač se mu nepodařilo z sedmadvaceti střel vykřesat více než dvě branky.

Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Je hotovo, o majiteli bodu navíc rozhoduje parádní akci ALEXANDER POLUNIN! Hostující útočník se protáhl před branku, vymíchal Vorise a následně poslal puk mezi bližší tyč a beton domácího gólmana – 2:3! Asistence: Denis Golubev, Dominik Mašín.

61:43
    Prodloužení zatím vyjma Dzierkalsovy akce větší šanci nenabídlo, oba celky hrají až podivně opatrně.

61:11
    Jejich tažení nakonec k ničemu nevedlo a dopředu se dostávají zase domácí, kteří mají šanci rozhodnout.

60:47
    Poprvé se v prodloužení do útočného pásma dostávají hostující hráči, uvidíme, co před Vorisem vymyslí.

60:19
    Dzierkals se dostal do nadějné šance, z ideální pozice ale nastřelil jen vyrážečku!

60:01

Šedesát minut o vítězi posledního utkání letošní základní části nerozhodlo, na řadu tak přichází prodloužení.

Střely na branku: 26 – 17.
    Vhazování: 27 – 15.

Prodloužení začne přibližně v 18:08.

60:00

59:52
    Chabarovsk nepouští své soupeře dál od mantinelu, prodloužení se pomalu ale jistě stává realitou.

59:25
    Dinamo půl minuty před koncem drží puk za svou klecí a sbírá síly na poslední tažení vpřed.

58:59
    Šijanov nyní čelil trochu chaotické skrumáži před jeho brankou, se kterou si ale nakonec poradil.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 26. Paršin (Sund, Indrašis), 39. Paršin (Indrašis) – 8. Archipov (Pjanov, Mašín), 48. Šarov (A. Kuzněcov, V. Vasiljev), 63. Polunin (Golubev, Mašín)

Dinamo Riga: Voris (Bruveris) – Zile, Scarlett, Mamčics, Sund, Tumanovs, Sotnieks, Maione – Gračov, Paršin, Indrašis (C) – Džerinš, Roberts Bukarts (A), Stoljarov (A) – Skvorcovs, Dzierkals, Švanenbergs – Rihards Bukarts, Zyrjanov, Jelisejevs – Berzinš.
    Amur Chabarovsk: Šijanov (Alikin) – Mašín, Korjagin, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin – Zaseda, Rasskazov, Michasjonok – V. Butuzov, Pjanov (A), Archipov – H. Zohorna, Golubev, Polunin – Šarov, A. Kuzněcov, Gizdatullin.

Rozhodčí: Bukin, Fatejev – Lazarev, Kučava.