Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 0:4 (kon.) | Omsk – Barys 5:2 (kon.)
Soči – Čerepovec 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 4:1 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Kunlun – Dynamo Moskva 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Minsk 4:2 (kon.)
Spartak Moskva – Viťaz 3:5 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:3 (po pr.)

Avangard právě vstřelil branku!
    V Balašiše je hotovo, Avangard dlouhodobou část zakončí výhrou v základní hrací době! Omští si tentokrát s přečíslením dva na jednoho poradili podstatně lépe než před pár minutami, přičemž kotouč mimo dosah hostujícího gólmana z pozice před levou tyčí poslal JEGOR ČINACHOV – 5:2!
    Asistence: Kirill Semjonov.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

56:22
    Je to tak. Klim Kostin (OMS) je vykázán za krosček, Darren Dietz (AST) zase za hrubost.
    54:25 Denis ZERNOV - 4:2

54:25
    Domácí pět a půl minuty před koncem zvyšují na rozdíl dvou branek a dovolím si říct, že vítězství už mají takřka v kapse! Gólmana Barysu nyní překonal DENIS ZERNOV, který se dostal do bezprostřední blízkosti klece, položil si brankáře a následně poslal puk do horní části branky – 4:2!
    Asistence: Corban Knight.

51:56
    Lintuniemiho u střídačky podrazil Klim Kostin (OMS), Nur-Sultan dostává ideální šanci vyrovnat.
    41:25 Sergej TOLČINSKIJ - 3:2

41:25
    Nerozhodné skóre nevydrželo dlouho, Omsk rychle odpovídá a znovu se dostává do jednobrankového náskoku! Na pravém kruhu se uvolnil SERGEJ TOLČINSKIJ, jehož nenápadné zakončení cestou do sítě škrtlo o lapačku hostujícího Sergeje Kudrjavceva – 3:2!
    Asistence: Denis Zernov, Ilja Kovalčuk.
    40:46 Darren DIETZ - 2:2

40:46
    Barys právě vstřelil branku!
    Tentokrát start periody patří zase hostujícím hráčům, kteří jen pár sekund po úvodním buly vyrovnávají stav utkání! Na střeleckou listinu se zapisuje DARREN DIETZ, který se prosadil z levé strany zakončením k bližší tyči – 2:2!
    Asistence: Phil Varone, Matt Frattin.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

34:41
    Alichan Asetov se dostal do úniku a faulu navzdory zakončil, Bobkov si dráhu kotouče pohlídal a zastavil ho! Čekal jsem, že bude následovat trestné střílení, ale opak je pravdou.

25:50
    Za podrážení jede nyní Ševčenkovi na dvě minuty dělat společnost Roman Starčenko (AST).
    20:43 Sergej TOLČINSKIJ - 2:1

20:43
    Aktivní vstup do druhé třetiny rychle nese ovoce, Omsk hned v první minutě prostřední periody otáčí stav utkání! Defenzíva Nur-Sultanu nyní selhala a nepohlídala si SERGEJE TOLČINSKÉHO, který kotouč za Kudrjavceva protlačil z bezprostřední blízkosti brankoviště – 2:1! Asistence: Oliwer Kaski a Denis Zernov.

19:27
    Darren Dietz se protlačil až před Bobkova, v ideální pozici ale nakonec nezvládl vypálit!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

17:20
    Barys si hru v plném počtu moc dlouho neužil, za podrážení jde z kola ven Alex Lintuniemi (AST).
    16:51 Ilja KOVALČUK - 1:1

16:51
    Máme vyrovnáno, také domácím se daří přetavit jejich první početní výhodu v gól! Krátkou kombinaci v útočném pásmu nyní zakončil ILJA KOVALČUK, který z pozice těsně za kruhem poslal kotouč do dolní části hostující svatyně – 1:1! Asistence: Alexej Běreglazov.

15:22
    Po souboji u mantinelu putuje na trestnou Dmitrij Ševčenko (AST), který za vražení na hrazení dostal dvě plus deset minut. Menší trest odpyká Maxim Musorov.

12:49
    Na trestnou lavici usedá Ilja Kovalčuk (OMS), který dostává menší trest za podrážení.
    02:29 Kirill PAŇUKOV - 0:1

02:29
    Za Bobkova zamířila snad vůbec první střela hostujícího celku v utkání, Barys využívá svou první přesilovku a už ve třetí minutě otevírá skóre! Po krátké kombinaci z modré čáry pálil Darren Dietz, jehož ránu mimo dosah domácího gólmana tečoval KIRILL PAŇUKOV – 0:1! Asistence: Darren Dietz a Alichan Asetov.

01:50
    Ne ne, tak Roman Gofman po dohodě s domácím kapitánem někoho na trestnou přeci jen posílá! Sergej Tolčinskij (OMS) je i přes protesty kouče Boba Hartleyho vyloučen na dvakrát dvě minuty za vysokou hůl.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 17. Kovalčuk (Běreglazov), 21. Tolčinskij (Kaski, Zernov), 42. Tolčinskij (Zernov, Kovalčuk), 55. Zernov (Knight), 60. Činachov (K. Semjonov) – 3. Paňukov (Dietz, Asetov), 41. Dietz (Varone, Frattin)

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov – Knight, K. Kostin, Činachov – Zernov, Kovalčuk (A), Kablukov – Tolčinskij, Chochlačov, K. Semjonov – Stas (A), Dědunov, Gricjuk – A. Potapov.
    Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Karatajev) – Dietz (C), Makljukov, Heatherington, Samat Danijar, Lintuniemi, Orechov – Paňukov, Varone, Frattin – Michajlis, Lilja, Videll (A) – R. Starčenko (A), Sagadějev, Asetov – Petuchov, Akolzin, Musorov – Ševčenko.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Antonov, Viljugin.

Diváci: 1 868