Manchester City – West Ham 2:1 (kon.) | West Brom – Brighton 1:0 (kon.) | Leeds – Aston Villa 0:1 (kon.)
Newcastle – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Leeds United
0:1 (0:1)
Aston Villa FC
Sobota 27.02.2021, 18:30 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 26. kolo

Úvodní dvacetiminutovka s několika šancemi, svižným herním projevem a gólovou střelou El Ghaziho mohla fanoušky navnadit, ale zbylých 70 minut se v Leedsu odehrávalo jen hodně slabé představení plné chyb a zcela bez šancí. Za celý druhý poločas ani jedno mužstvo nevystřelilo na bránu a velká územní převaha Leedsu byla zcela platonická.
    Aston Villa oplatila nováčkovi podzimní porážku a přiblížila se pohárovým příčkám, Leeds nebodoval potřetí v řadě. (20:23:43)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:16.

90+5

90+4
    Raphinha snad hledal útočícího gólmana Mesliera, centruje však přímo do rukavic jeho protějšku Emiliana Martíneze a jedna z posledních příležitostí domácích tak zhasíná.

90+3
    Hernándezův tečovaný centr zachytil brankář Martínez už za hranicí hřiště a na takto získaný roh běží přes celé hřiště i domácí brankář Meslier!

90+2
    Ollie Watkins stál v ofsajdu a nemohl vyrazit za dlouhým nakopávaným míčem.

90
    Nováček má na odvrácení porážky ještě pět nastavených minut.
    89. Raphinha Dias Belolli hlavičkuje zblízka o zem nad břevno

89
    Střídající Harrison rozběhl útok a na zadní tyči hledal Raphinhu. Našel ho, ale brazilský míčový kouzelník za zády obránce Targetta hlavičkuje o zem pod příliš tupým úhlem a míč se odráží nad břevno.

88
    V dresu Aston Villy opouští hřiště jediný dnešní přesný střelec Anwar El Ghazi, kterého střídá Hasan Trézéguet.

87
    Raphinha Dias Belolli prostrkával míč z dálky šikmo do šestnáctky Aston Villy. Nikým netečovaný balon doklouzal až k Martínezovi.

86
    Leeds se musí znovu pod tlakem vracet z půlky hřiště až k vlastnímu brankáři. Tudy cesta k vyrovnání nevede.

84
    Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Leeds United) za protesty.

82
    Změnit se to pokusil Hernández přihrávkou do uličky Raphinhovi, který ve vápně přihrál přímo na kopačky hostujícího Nakamby.

81
    Ve druhém poločase stále oba brankáři nemuseli čelit žádné přímé střele. Úroveň zápasu je nevalná, hosté na začátku poslední desetiminutovky stále drží nejtěsnější náskok.

80
    Žlutou kartu dostává Ahmad Almuhammadí (Aston Villa) za otálení s rozehrávkou z vlastní poloviny.

79
    Poprvé střídá Aston Villa: ze hřiště míří volným krokem Jacob Ramsey, nahradí ho Morgan Sanson.

77
    Tak tohle se vyloženě nepovedlo. Trestný kop míří lehkým obloučkem na střed pokutového území a tam si ho stahuje do rukavic Martínez.